Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Bandika, jobbulást!!! Tényleg beszélj telefonon egy tanácsadóval, akut helyzetben az a legjobb!

    Zsizsi, nyugis éjszakát kívánok nektek!
    Bonyolult (Bence 04.10.24.)
    HipnoSzülés a tévében

    Comment


      Bandika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Koszonom Sundae, elolvastam az idevonatkozo reszeket.
      A helyzet annyit valtozott, hogy a lazam ujra kezd emelkedni, egyelore hoemelkedesem van, de a mellembol az elobb szopi utan valami barnas valadek jott, talan ezert forditja el a fejet szopinal. Ugyanis azt a mellemet nem mindig akarja elfogadni. Meg nem szedek antibiotikumot, talan tenyleg indokolt volna? Persze megint estere durvul a helyzet, amikor mar nincs hova menni. Nem tudom, h meddig huzzam a dolgot.
      Andi, úgy tudom homeopátiás segítség is van rá. Ismersz ilyen orvost?
      Kati+Marci (2007.06.18.)
      Alkotásaim

      Comment


        orsi0418 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Mi is így jártunk! Elvittem fogorvoshoz, (persze alapos felkészítés után) felépíti vagy lecsiszolja állapottól függően. Nekünk csiszolták. Azóta jó!
        ööö, nem hiszem, h felkészíthetem már, ha a gyerkőcre gondolsz.
        nemigen érti még, h mi az a fogorvos, hentes, (na jó, a péket ismeri)

        amúgy pedig ezt már elsőkörben kizártuk, h emiatt lecsiszoltatnánk a fogából
        Boglárka 2005.08.15 Zétény 2008.07.22.

        Comment


          vtimi,
          ha a melledet karcolja, lehet, h az ő nyelvét is karcolja... nagyon zavaró tud lenni a szádban egy éles fogszél... (nekem már tört le fogamból)
          értem, h nem akarsz "önző" lenni az ő kárára, de ez nem biztos, h ilyen egyszerű.

          én azért megbeszélném ezt egy fogorvossal is. (a szájba kukucs és megbeszélés nem fáj senkinek...)

          a szopis részére a problémának amúgy nem tudok megoldást.
          Bonyolult (Bence 04.10.24.)
          HipnoSzülés a tévében

          Comment


            azt nyugtáztuk, h Őt nem zavarja.
            ha pedig elviszem, akkor biztosan csinálnak vele valamit, tejfogat pedig nem akarunk babráltatni
            de még alszom rá egyet. abban bízom, h hamar bekopik
            Boglárka 2005.08.15 Zétény 2008.07.22.

            Comment


              értem. így árnyaltabb a kép.
              Bonyolult (Bence 04.10.24.)
              HipnoSzülés a tévében

              Comment


                én meg megrágtam, azért lehet, h elviszem holnap. most is fájt, mikor szopizott
                de csupán önzésből viszem
                Boglárka 2005.08.15 Zétény 2008.07.22.

                Comment


                  Egy 15 hónapos baba, aki már csak reggel és este szopizik (de este szerintem nagyon keveset, inkább csak elalszik rajta) leáll magától a szopizásról, ha már nincs rá igénye, vagy nekem kell eldöntenem, hogy meddig akarom még szoptatni. Neki milyen előnyökkel jár ha továbbra is szopizik? Persze, tudom, jó neki , de ezen kívül?
                  Dóra (2009.01.), Péter (2011.05.), Réka (2014.05)

                  Comment


                    vtimi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    ööö, nem hiszem, h felkészíthetem már, ha a gyerkőcre gondolsz.
                    nemigen érti még, h mi az a fogorvos, hentes, (na jó, a péket ismeri)

                    amúgy pedig ezt már elsőkörben kizártuk, h emiatt lecsiszoltatnánk a fogából
                    Persze hogy rá gondolok. Mi sem voltunk vele fogorvosnál azelött, mégis megértette mi fog történni. Mondjuk Léninek letört a pulpáig, érzékeny volt nagyon.:sir Nekem meg szúrt szopi közben. De a doki látogatást megúsztuk egy könnycsepp nélkül.
                    kulimász Lénárd 07.12.05.& Leon"ka" 11.05.29.a tejérzékeny hammagép "anyukaaa"-ja csak egy nagyobb ágy kéne már

                    Comment


                      Sundae eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Bandika, szerintem hívj fel egy IBCLC szoptatási szaktanácsadót, ő vsz. meg tudja mondani, mi a teendő. (Nem tudom, hogy a barnás váladék, amiről írsz, genny-e.)

                      Itt a teljes lista: http://www.ibclc.hu/elerhetoseg
                      Koszonom Nektek a tanacsokat, tenyleg minden kovet megmozgattam, beszeltem IBCLC-s tanacsadoval is, de tovabbra is hoemelkedesem volt, ezert nem usztam meg az antibiotikumot. Ma szedtem be az elsot, es mostmar erezhetoen jobb lett. Eddig hiaba szoptattam, fejtem, meleg elotte - hideg utana, huzopakolas stb, semmi nem akarta megszuntetni a csomot, ami egyre fajdalmasabb lett es ego piros is volt. Sajnos muszaj volt ezt az utat valasztani, mert a tanacsado is azt mondta, hogy ez mar komolyabb dolog lehet, inkabb ne kockaztassunk.

                      Remelem megoldodik a dolog.
                      "a_torok" a régi nevem
                      Andi, Álmos (2009.02.09) és Ágota (2012.09.20) anyukája

                      Comment


                        Anita, egy ekkora gyerkőc még sokáig szopizHAT, ha mindkettőtöknek belefér az életébe.Most 2x, aztán lehet, h pár hónap múlva megint többször, aztán megint kevesebbszer....általában ha egy gyerkőc magát választja el, nem egyenletesen csökken a szopiszám, becsúszhat a 1,5 éves újraközeledési fázis sok szopija, v fáradtság, v betegség....
                        Szóval ha ez így Neked megfelel, és rábízod az elválasztódást, akkor igen, majd abbahagyja, ha kielégült a szopiigénye.Ami minden gyereknek más mértékű. A cummogás is nagyon fontos szopi, az elalváshoz sokáig segítségre van szükségük a piciknek, h biztonságban legyenek, ellazuljanak .erre pont jó a szopó mozgás.
                        Mindenféle immunanyag is van a tejben, ami pont ennek a korosztálynak jó,hisz ilyenkor jó sokat találkoznak kosszal.
                        rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                        Comment


                          Jövök én is.
                          Kislány vasárnap született. Mellre került gyorsan, cumizott is belőle elejétől kezdve.
                          Azóta is szépen rácummant, 7-8 percig eszik utána már noszogatni kell. ELég gyakran eszik 1-2 óránként. A baj nem vele van hanem velem.....napközben bepunnyad miután evett, de éjjel sehogyse alszik, szopik aztán egy idő után már csak cuncog, na akkor leszedem mert az már nekem kicsit fáj és onnantól kezdve nyekeg és állandóan mellen szeretne lenni, de ha rajta van akkor csak cumikálja ha meg leszedem akkor kipattan a szeme.
                          Ha kap pótlást akkor van rá esély hogy bezabál és elalszik utána.
                          A mellem meg kezd keményedni és "összeállni" egy nagy kemény izévé.Oldalt meg kis csomók vannak amiket próbálok kimasszírozni amikor eszik, de nem mind jön ki és kicsit fáj is.
                          Mit csináljak?
                          Andrea és a girl-power: Noémi & Amira
                          és a legifjabb padavan: Ádám
                          aki kíváncsi az agymenéseimre, kukk ide:http://andrea-momdoc.blogspot.com/

                          Comment


                            Keménység, csomók: melegvizes borogatás. Ezt úgy értsd, hogy olyan forró legyen a vizesrongy, amilyet csak el tudsz viselni. Én beültem a kádba, és eresztettem a mellemre közvetlenül is a forró vizet. Aztán masszír, esetleg valamilyen olajjal, vagy azonnal rá a baba.
                            Próbálj többféle testhelyzetet, hátha valamelyikkel beindítod az eldugult csatornát (jobb oldalról teszed a ball mellre, ágyon fekvő baba fölött négykézláb, és egyéb kreatív megoldások).
                            A kemény mell kegyetlenül fáj. Amikor a csecsemősnővér kimasszírozta, az talán még jobban fájt, de utána elmúlt a keménység. Később nekem egyszer-kétszer volt kisebb csomó, azokat már én is ki tudtam masszírozni, de az első, tejbelövellés utáni, az rettenetes volt.
                            Kitartás!
                            Másállapot(ot) a szülészetben! Március 20. 15:00 Nyugati tér https://www.facebook.com/events/1532862387043803/

                            Comment


                              Andi, pelusok rendben, ugye?
                              Érdemes úgy kínálni a picit, h az álla a csomós rész felé nézzen, szóval ha hónaljban van, a hónaljalattitartás szokott beválni.és sokat váltogatni a szopi s helyzetektt.
                              A meleg jó, szopi előtt, h könnyebben kijöjjön a tejcsi.ha csomós, picit fejd, de csak annyit, h megkönnyebbülj.
                              szopi után puhább a mellled? masszírozás inkább simítás a mb felé, ne kemény masszázs legyen, a tejjáratok megsérülhetnek tőle.
                              piciknél lehet ilyen inverz alvás, ez nehéz időszak, de majd rájön, h éjjel jó aludni
                              rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                              Comment


                                gyümölcsök

                                Tudtok tanácsot adni? Nem tudom jó helyen kérdezem-e, de szoptatással kapcsolatos?

                                Én nagyon szeretem a gyümölcsleveseket és gyümölcsöket.
                                A védőnönk azt mondta, hogy ne egyek addig bogyós, magvas gyümölcsöt, míg a baba sem ehet. Mert szerinte átmegy úgy az anyatejbe, hogy allergiát okozhat neki. Rögtön vagy később is. Kiütés és stb. de nem fejtette ki jobban. Jön majd a gyümölcs szezon a szamóca, málna, szeder stb. Mit ehetek és mit nem?
                                Icu,és a két csillagszemű: Petia rajzoló kisiskolás és Nóri a csacsogó óvódás

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X