Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    KataAnna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bocs, hogy itt, de nem találtam fogzásos topikot, és pont fogakról írtok. Lehet fogzástól 39 fokos láz? De azt is megköszönöm, ha megírjátok hol van fogas topik.
    nem, ez valami más lesz a fogzás mellé.
    (én is mindig aggódom, amikor az aktuális nyavalyának a láz a legelső tünete, mert csak találgatok, hogy most kiütést keressek, vagy a torkába nézzek, vagy a pelenkába, vagy mi készülődik épp.....?)
    Bonyolult (Bence 04.10.24.)
    HipnoSzülés a tévében

    Comment


      Sian,

      én megbeszélném ezt részletesen egy IBCLC-vel, mert a leírásod nem teljesen megnyugtató - de lehet teljesen ártalmatlan, normális dolog is. Így írásban, ennyi infóból lehetetlen megítélni. (legalábbis az én tudásommal)
      Bonyolult (Bence 04.10.24.)
      HipnoSzülés a tévében

      Comment


        Köszi, én is most várom mi lesz, de még mindig nincs semmi más, sőt most csak hőemelkedése van. 3 napos láz kilőve, az volt 2 hete. Úgy látszik ez ilyen lázas gyerek.
        Kata Anna, aki Anna Maja (2009.02), Áron Koppány (2012. 03) és Zádor (2014.09) anyája
        Érdi babahordozó és mosható pelenka klub

        Comment


          az normális, hogy a 9hós elfordul a cicitől és a rendes kaja jobban érdekli? sztem van tejem, de persze ez is elbizonytalanít;cicivel kínálom először, az nem kell, de sírdogál és utána a rendes kajából eszik szívesen
          Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


          ÁLOMJÁRÓ CD
          születésnaptár
          babahordozási tanácsadó vagyok

          Comment


            KataAnna, azt olvastam a fogzásról, hogy nem a fogzás okozza a lázat, hanem legyengíti annyira a kicsi szervezetét, hogy könnyebben megtámadják ilyenkor vírusok, egyebek.

            Szrek, nálunk is voltak-vannak ilyen időszakok (most 13 hós). Kínáltam cicivel, nem kellett, szilárd kaja viszont igen. Kínálgasd továbbra is, és ne aggódj emiatt! Nálunk vannak napok, amikor a cici szinte csak altatáshoz-ébredéskor-éjjel kell, de ha összeszámolom, ez is 6+ alkalom naponta, szóval nem érdemes emiatt aggódni szerintem. (És ide úgy jutottunk el, hogy én nem kezdeményeztem semmiféle szopikiváltást, ezt a kislány magától állította be így. Ha figyeled a fiad jelzéseit, rosszat nem teszel )
            Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
            "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

            Comment


              Köszi
              Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


              ÁLOMJÁRÓ CD
              születésnaptár
              babahordozási tanácsadó vagyok

              Comment


                Kisfiam a nagy huncutkodásaiközepette letört egy pici darabot az egyik felső metszőfoga éléből. Nem vészes, éppen, hogy látszik.
                Viszont nagyon éles
                minden szopinál olyan érzés, mintha egy tűvel szúrnák a cicimet, mikor rászorít.
                Mondhatni nagyon fáj...
                Járt már valaki hasonló cipőben? Nyilván idővel eltompul a vége, de most elég szenvedősek a napjaim...
                Bimbóvédőt rögtön kizártam, nem az a típussosem használtuk, húsz hónaposan nem hiszem, h nem vágná hozzám
                Boglárka 2005.08.15 Zétény 2008.07.22.

                Comment


                  kerdes

                  Sziasztok! Sajnos nincs idom vegigolvasni, h van-e szo hasonlorol, es eleg aggaszto a dolog. A kisfiam 13 honapos mult, es tegnap este hirtelen 38,9 fokra szokott a lazam (meg keso delutan voltunk setalni, es akkor semmi sem volt) es eszrevettem, hogy a jobb mellemben egy nagy csomo keletkezett. Nem is gondoltam volna, hogy ilyen nagy fiuval meg mindig elojon a tejcsatorna elzarodas. Elozmeny: nehany napja csak egyszer kell ejjel szopizni, azelott fel-egyorankent kelt.
                  Este felhivtam a nogyogyaszom, aki azonnal antibiotikumot javasolt es hogy abbol a mellbol ne szoptassak. Nem fogadtam szot, bevettem egy lazcsillapitot (paracetamol hatoanyagut) es ma reggelre lement a lazam, de a mellem meg mindig kokemeny. Ma ejszaka azert tobbszor volt szopi, mert amikor felalomban forgolodott, mindig megkinaltam. Mintha azert javult volna kicsit. Mar a fejogepemet is tovabbadtam, mondvan, h nekem mar nincs szuksegem ra, kezzel fejtem ki a felelsleget es utana jegeltem azon a helyen.
                  Mit lehet tenni ilyenkor?

                  Nagyon koszonom!
                  (elnezest az ekezetnelkulisegert)
                  "a_torok" a régi nevem
                  Andi, Álmos (2009.02.09) és Ágota (2012.09.20) anyukája

                  Comment


                    sziasztok,
                    szerintetek hogyan oldjam meg,hogy egy éjjel nem szoptathatok?Miskát meg fogják operálni,hereleszállító műtét,és előtte nap estétől nem ehet.kb két óránként szopizik éjjel...
                    belegondolni sem merek mi lesz azon az éjszaka.nem szeretném ha azt érezné cserben hagyom ezzel,hogy nem engedem szopizni...
                    tudtok valamit tanácsolni?


                    ettől függetlenül kérdezem,hogy Miska már egyre kevesebbet szopizik nappal,de éjjel,mint írtam fent,rendületlenül...nappal kb kétszer,de van hogy csak egyszer...
                    ha így folytatja,akkor el fog fogyni a tejem egyhamar,vagy azért az éjszakai szopizással meg lehet tartani a mennyiségét?
                    köszönöm!!
                    "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
                    Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

                    Comment


                      Mi is így jártunk! Elvittem fogorvoshoz, (persze alapos felkészítés után) felépíti vagy lecsiszolja állapottól függően. Nekünk csiszolták. Azóta jó!
                      kulimász Lénárd 07.12.05.& Leon"ka" 11.05.29.a tejérzékeny hammagép "anyukaaa"-ja csak egy nagyobb ágy kéne már

                      Comment


                        Zsizsi, szerintem maradj mellette aznap éjjel, hogy a közelségedet ne hiányolja, csak a cicit. Így mindkettőtöknek könnyebb lesz. Az éjszakai szopiról: ha fordítva lenne, szerintem nem aggódnál (Azaz ha nappal sokat szopizna, éjjel meg aludna végig.) Ne aggódj, ha változik az igénye, a melled gyorsan tud alkalmazkodni, és több tejet termelni.

                        Bandika, a mellgyulladásról, tejcsatorna elzáródásról olvasd el ezt itt: http://www.lll.hu/node/13, és keress rá itt a topikban is a tejkő, bleb, húzópakolás kifejezésekre (gyakran előjön).
                        Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
                        "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

                        Comment


                          Sziasztok!

                          Tud vki gyorsan segíteni?
                          Ha ruhafesték (simplicol echtfarbe) ment a bőrömre (kezemre), az bekerül a vérkeringésbe?
                          Lehet szoptatni? (2 és fél évest)

                          Köszönöm!!!

                          Comment


                            Koszonom Sundae, elolvastam az idevonatkozo reszeket.
                            A helyzet annyit valtozott, hogy a lazam ujra kezd emelkedni, egyelore hoemelkedesem van, de a mellembol az elobb szopi utan valami barnas valadek jott, talan ezert forditja el a fejet szopinal. Ugyanis azt a mellemet nem mindig akarja elfogadni. Meg nem szedek antibiotikumot, talan tenyleg indokolt volna? Persze megint estere durvul a helyzet, amikor mar nincs hova menni. Nem tudom, h meddig huzzam a dolgot.
                            "a_torok" a régi nevem
                            Andi, Álmos (2009.02.09) és Ágota (2012.09.20) anyukája

                            Comment


                              Bandika, szerintem hívj fel egy IBCLC szoptatási szaktanácsadót, ő vsz. meg tudja mondani, mi a teendő. (Nem tudom, hogy a barnás váladék, amiről írsz, genny-e.)

                              Itt a teljes lista: http://www.ibclc.hu/elerhetoseg
                              Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
                              "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

                              Comment


                                -----
                                Utoljára szerkesztette bonyolult; 2010.03.29., 22:59. Oka: tárgytalan lett
                                Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                                HipnoSzülés a tévében

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X