Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    ja, hogy már sebes?
    arra amúgy nekem legjobban a DMben kapható sajátmárkás lanolinos krém jött be. a medelának meg az Aventnak is van ilyen.

    még egy kérdés, esetleg: baba nyelvét nézték? nincs lenőve?
    Émi, Emma Boróka (2008.04.)és Hanna Dorka batyubaba (2010.03.)

    http://emilialkot.blogspot.com/

    Comment


      szerintem en benaztam azelejen azetr sebes met a masok oldalon nincs gond.
      nyelvet nem neztek de nem tunik ugy hogy fura lenne
      Andrea és a girl-power: Noémi & Amira
      és a legifjabb padavan: Ádám
      aki kíváncsi az agymenéseimre, kukk ide:http://andrea-momdoc.blogspot.com/

      Comment


        Sziasztok!
        azt szeretném kérdezni, hogy normális, hogy a 14,5 hónapos Zsombim csak szopizni akar? Napok óta egyre kevesebb ennivalót fogad el, tegnap is csak egy kis levest, ma meg még semmit sem kért cicin kívül... Ez most az az egyév körül jelentkező újabb szopihullám lenne?
        Kitti, 4 fiú, 1 lány és 1 picibaba hurcizós, sokáig szoptatós, együtt alvós anyukája. (Tudom, bátor vagyok ennyi gyereket bevállalni, de valójában őrült )

        Comment


          fkriszta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Megint segítséget kérnék tőletek! A szoptatás most már nem fáj úgy, mint korábban, csak a mellem szúr időnként, de ezzel kiegyezem. Viszont most új probléma lépett fel.
          Gergely most három hónapos (13 hetes). Mindig két mellből eszik, kb. 40-70 percet cummog rajtam alkalmanként. Még nem nézelődik szopi közben. Cumija nincs, se cumisüveg, viszont kb. egy hete már az ujját szopizza. A tejleadó reflex nálam 2-3 hullámban jelentkezik: a szopi elején, majd jó 10 perc aktív szopizás után újra, végül ismét 5-8 perccel később. Kb. másfél hete fordul elő, hogy miután Gergely elkezd szopizni és kb. 2-3 perc alatt megeszi az első adagot, elkezd türelmetlenkedni. Az első tejleadó reflex elmúltával még pár percet szopizik, de ha nem jön a tej, márpedig nem jön, akkor elkezd dühösen sírni. Persze sírás közben nem fogja rendesen a mellem, tehát pláne nem jön. Ha átteszem a másik mellemre, többnyire ugyanez ismétlődik meg. Nem minden szopinál van így, nagyjából minden második alkalommal. Próbálom bíztatni, de dühös. Aztán vagy megnyugszik, vagy még nyüstöljük egymást egy darabig, aztán abbahagyjuk. Azért az összesen 40 perc szopi még ilyen alkalmakkor is megvan. Amikor álmos és bealszik szopi közben, és félálomban cummog tovább, akkor nem gurul dühbe.
          A gyarapodása továbbra is tökéletes, heti 15-20 dkg, tehát nem hiszem, hogy összességében kevés lenne neki a tej. Pisis, kakis pelus is van bőven. Inkább arra gondolok, hogy már nem mindig vágja fejbe úgy az oxitocin, mert nagyobb, nem alszik el, így elmarad a félálomban való tejserkentő cummogás, és helyette azt szeretné, ha olyan gyorsan jönne a tej, mint az első adag szokott.
          Lehet valahogy gyorsítani a tejleadó reflex kiváltódását? elsőre még oké, de a második-harmadik kört fel kéne gyorsítanom.
          Mit csináljak? Nagyon frusztrál, amikor dühösen sír és köpi ki a mellemet, ettől persze kezdek egyre görcsösebb lenni szoptatáskor, ami nyilván nem segít.
          Kérlek, segítsetek, mert teljesen kivagyok, itt bőgök a gép előtt. . Gergely egyre többször nyíg szopi közben (előzmények fentebb), most is ordít alvás helyett. A szoptatás ideje már lerövidült, kb. 30 percig eszik alkalmanként, de szinte mindig elégedetlenül fejezi be, nyekereg. Én felveszem, sétálok vele, büfizik és jól elvan, sőt bukik is, tehát aligha éhes. Napközben még könnyebb elviselni a helyzetet, de amikor altatni kéne a szopival, és a gyerekem sír, hogy még enni akar, és nem tudok neki adni, az pokoli. Megpróbáltam azt, amit a múltkor, hogy a fejőgéppel rásegítettem, amíg megindult a tejleadó reflex, de most egyik mellemen sem indul be, egy-két csepp jön csak... De nem hiszem, hogy kevés lenne a tej, mert a gyarapodása továbbra is oké. Csak akkor nincs balhé, amikor elég álmosan eszik, pl. éjjel. Nem akarok tápszert venni, nem hiszem, hogy ez a megoldás...
          Kriszta, Laci és a fiúk
          Értékeléseim
          fkriszta.privi kukac gmail.com

          Comment


            Kriszta,
            sajnálom.

            írod, hogy "a gyerekem sír, hogy még enni akar, és nem tudok neki adni" - de azt is, hogy a gyarapodása oké... nekem ez nem mennyiségi problémának tűnik.
            illetve: tisztázzuk!
            24 óra alatt hányszor kerül mellre Gergely?
            hány pisis-kakis pelusa lesz egy nap alatt?

            az, hogy a szopik ideje lerövidül, életkori sajátosság.

            Próbálom megérteni... (lehet, hogy hülyeséget kérdezek, mert így gondoltad, csak ezt nem írtad bele...?)
            Amikor szopi után felveszed, mert nyekereg, büfizik, lassan megnyugszik - utána vissza tudod tenni mellre? ez nem oldja meg a helyzetet? (akár többször is ismételve)
            Egyértelmű, hogy egy nyűgös, türelmetlen, mérges gyereket nem lehet (csak úgy) megszoptatni. (Szerintem mind próbáltuk, hasonló sikerrel... ) De megnyugtatás után lehet újra próbálkozni! (?)


            Van esetleg különbség a körülményeket illetően, azon szoptatások között, amikor úgy érzed, h könnyebben kiváltódik a leadó reflexed, mint amikor nem? (napszak, helység, testhelyzet, jelenlevők, bármi)
            Az, hogy a fejés (géppel v. kézzel) kiváltja-e éppen a leadó reflexet, nem jelent semmit.
            Vannak anyák, akik soha életükben nem tudnak fejni, mégis vígan szoptatnak!
            Bonyolult (Bence 04.10.24.)
            HipnoSzülés a tévében

            Comment


              bonyolult,

              köszi.
              Gergely 7-8 alkalommal eszik naponta, változó sűrűséggel. Van, amikor 1,5-2 óránként kér, máskor (pl. este, lefektetés után) 5-6 órát alszik, és csak utána kér enni. Általában 2x kakil és 4-6 pisis pelust termel egy nap alatt.
              Ha szopi után felveszem és megnyugtatom, majd újra mellre rakom, akkor újra sír, ha nem jön elég gyorsan a tej... Most is megpróbáltam, de ez lett az eredmény. Aztán az apja elaltatta, most szunyál, nem tudom, meddig. Amúgy általában hajnali 1-3 között kel először, kiváncsi vagyok, most mikor fog.
              A körülményeken gondolkodom, mindjárt válaszolok rá.
              Kriszta, Laci és a fiúk
              Értékeléseim
              fkriszta.privi kukac gmail.com

              Comment


                cicin elalvás

                Sziasztok!
                Szeretném, ha mondnátok nekem ötleteket, hogyan tudnám a nyár folyamán a most két és féléves Pankát leszoktatni arról, hogy cicivel a szájában aludjon el. Ugyanis csak így hajlandó. Este is, és délután is. Engem ez nem zavar, de megy oviba októberben, és elképzelni sem tudom, mi lesz így, hogy nélkülem nem tud elaludni.
                Nikka
                Panka: 2007.10.16. (15:31)
                Nóri, Viki: 2014.04.04 (16:01 és 16:14)

                Comment


                  bonyolult eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Van esetleg különbség a körülményeket illetően, azon szoptatások között, amikor úgy érzed, h könnyebben kiváltódik a leadó reflexed, mint amikor nem? (napszak, helység, testhelyzet, jelenlevők, bármi)
                  Nem vettem észre különbséget a testhelyzetek, stb. között, összesen annyit, hogy éjjelente Gergely ritkán balhézik, és nappal sem nyíg, ha álmos. Nem arról van szó ugyanis, hogy egyáltalán nem váltódik ki a reflex, hanem kb. a következő szokott történni: Kezd az egyik mellemen, nagyokat nyelve eszik pár percet, majd elkezd reklamálni. Átteszem a másikra, onnan is eszik pár percet, nagyokat nyel. Ez összesen kb. 5-10 perc. Itt dől el a dolog: ha álmos és/vagy türelmes, akkor tovább nyüstöli az egyik mellemet addig, míg újabb 5-7 perc elteltével ismét nagyokat nyelve ehet (nem érzem a reflexet, csak abból tudom, hogy éppen nyel). Régebben egy órás szoptatás alatt mindkét mellemen 2-3 ilyen "kört" bonyolított, némi alvással egybekötve. Éjjelente még manapság is ez a program, illetve napközben is, ha nagyon álmos. Ha viszont türelmetlen, akkor már a második köröket sem indítja be, mert nem szívja eléggé. Ilyenkor összesen kb.10 percet eszik hatékonyan, a többi reklamálás.

                  A gyarapodása most is heti 14-20 dkg, 15 hetes, és 5 dkg-nyira van attól, hogy megduplázza a születési súlyát. Egyedül ez vigasztal, hogy nem lehet kevés a tej neki.
                  Utoljára szerkesztette fkriszta; 2010.04.05., 22:43.
                  Kriszta, Laci és a fiúk
                  Értékeléseim
                  fkriszta.privi kukac gmail.com

                  Comment


                    Nikka, ha Téged nem zavar, h így alszik el most Panka, akkor maradhat így ki tudja , mi leaz fél év múlva, sokminden változhat ennyi idő alatt, .Másrészt, nagyon jól tudja Panka, h a cici csak akkor van, ha Te is ott vagy.más helyzet lesz, elalszik majd szopi nélkül .Legföljebb majd este bepótólja nem aludt még el mással soha?

                    Azért beszélhetünk róla, ha mégis szerertnéd.
                    Utoljára szerkesztette rado; 2010.04.06., 14:22.
                    rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                    Comment


                      Lilatündér, nem volt nagy nyüzsi mostanában ?betegség, fogzás nincs a háttérben? 1,5 éves kor körül szokott lenni egy újraközeledési fázis, de nyilván egyéni eltérések lehetnek.Az így tök jó, h szopizhat, ha akar,aztán ha kielégült a hirtelen fellángolt igénye, majd kevesebbt megy megint.
                      rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                      Comment


                        Andi, tök jó, h elkezdett a pici gyarapodni!ügyesek vagytok! sebed javul? van, h egyik cicivel kicsit többet kell trükközni, h kézre álljon a picinek.
                        rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                        Comment


                          Kriszta, amit Bonyi is írt, h idővel lerövidül a szopi.... ha csak rövideket szopizik Gergely,akkor is ellégedetlen.? akar ő ilyen hosszan szopizni az aktív idejében is? mondjuk csak 2 cici, 5-5 p, aztán megy a dolgára..de mondjuk ezt többször.
                          Folyamatosan változnak a picik szopis szokásai, szóval ne m lehet, h ilyesmi történik?
                          rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                          Comment


                            sziasztok
                            elméleti kérdés: a szoptatás mennyire borítja a hormonháztartást? én úgy érzem, eléggé megvisel fizikailag a dolog
                            Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                            ÁLOMJÁRÓ CD
                            születésnaptár
                            babahordozási tanácsadó vagyok

                            Comment


                              én nem vagyok tanácsadó, csak érdeklődő.
                              mit jelent az pontosan, hogy fizikailag megvisel?
                              én pl a nemalvástól tök ideg vagyok sokszor, és szegény páromon töltöm le általában + hullik a hajam, de az gondolom mindenkinek így van.-és ezek nem a szoptatástól vannak, azt gondolom

                              Comment


                                Dóra, köszönöm, hogy válaszoltál!! De volt/ van betegség és fogzás is, mostmár legalább tudom az okát a sok szopinak

                                Kriszta, nem tudok tanácsot adni, csak küldök sok energiát a kitartáshoz!! Ne add fel, biztos megoldódik!

                                Szrek, nekem is borítja, teljesen, de jól, mert nyugodtabb vagyok, nem szenvedek a PMS-től, viszont kistesó is várat még magára... De tényleg borítja. Azt hittem, mindenkire nyugtató hatással van, mert hogy nyugi hormonok termelődnek szoptatás közben, de ezek szerint nem... És tényleg, mit jelent, hogy fizikailag megvisel?
                                Kitti, 4 fiú, 1 lány és 1 picibaba hurcizós, sokáig szoptatós, együtt alvós anyukája. (Tudom, bátor vagyok ennyi gyereket bevállalni, de valójában őrült )

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X