Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    semmit nem tettem
    Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
    Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
    Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
    írj a gmailemre az is cyanus

    Comment


      Töröltem
      Utoljára szerkesztette bobe85; 2011.03.19., 15:21.

      Comment


        Twinmummy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Sziasztok!

        En meg uj vagyok itt. Azert (is) regisztraltam, mert az elmult napokban Nike (Cyanus) feltette ide a levelemet, amit neki kuldtem, hogy hatha tudtok nekem segiteni.

        Ugyhogy most itt vagyok, es olvasgatok.
        Augusztus 20an szulettek meg kisfiaim, mar 8 hetesek vagyunk. Szepen novekszenek, es rengeteget esznek. Neha mar alig tudok lepest tartani veluk. Ahogy a fenti levelemben is irtam, a bal mellem elegge faj, nagyon nehezen tudok rola szoptatni, es raadasul sokkal kevesebb tej is jott belole, mint a masikbol. De azt gondolom, hogy leginkabb ez a fajdalom miatt van, amit eleg nehezen viseltem. Sebes volt a bimbom is (ami azota mar lejott), de leginkabb a bimboudvar korul fajt, ilyen eleg eros ego erzes volt, szoptatas alatt es utan is, amig meg nem nyugodott. Mutattam orvosnak, megtapogatta, megnezte, es azt mondta, hogy semmi baja nincs, probaljak poziciot valtoztatni. Ezt is probaltam, de ugy csak rosszabb volt. Egyszer volt eldugulva ez a mellem, azt jol kimasziroztuk, azota semmi csomo nincs benne, viszont azota van ez a fajdalom. Lehetseges, hogy azok a csatornak, amik el voltak dugulva, meg mindig gyulladasban vannak egy kicsit?

        Azota az van, hogy most mar 5 napja nem szoptattam rola, gondoltam, hagyom egy kicsit pihenni, hatha regeneralodik (a seb is azota jott le rola). Most felvaltva szoptatom a fiukat a jobb mellemrol, masikat meg lefejem, es amikor az egyik szopizik, a masik megkapja uvegbol, aztan a kov. szopinal forditva. Fejeskor nem faj a mellem. Jo lenne, ha ez a kis szunet tenyleg jot tenne neki, es normalisan tudnek rola szoptatni, mert ez elegge elrontja az elmenyt, plusz a fejes, uvegezes sokkal idoigenyesebb is. Szerintem a hetvegen ujra elkezdek rajta szoptatni, es kiderul, hogy jobb-e vagy sem. Ha nem jo, akkor ujra elmegyek dokihoz, es nem hagyom, hogy lerazzanak. De azert ha van/volt valakinek hasonlo tapasztalata, nagyon erdekelne, hogy mi volt az, mit tett, hogy elmuljon stb.

        Ahogy idom engedi, jovok, es olvasgatok majd, hogy begyujtsem a sok okossagot. Koszi elore is mindenkinek.

        Szep napot.
        Szia Twinmummy
        Gratulálok a fiaidhoz
        Olvasgatom a leveledet és arra kell felfigyelnem, hogy mindenképpen fel kellene keresned egy közeledben élő Laktációs Szaktanácsadót:www.ibclc.hu
        , vagy egy La Leche Liga Vezetőt: www.lll.hu
        Ők kimennének hozzád és alaposan szemügyre vennék a melledet. Szerintem ez mindenképpen szükséges a sikeres szoptatás folytatásához
        Bábafa:
        ANYA, szülésznő, laktációs szaktanácsadó(IBCLC)
        Összefogás a Szülés-Születés-Szoptatás Humanizációjáért KHE-titkára. www.hasillo.tk

        Comment


          Bocsi Bábafa: twinmummy Londonban van, ott él
          Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
          Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
          Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
          írj a gmailemre az is cyanus

          Comment


            Cyanus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Bocsi Bábafa: twinmummy Londonban van, ott él
            Hát ez nem probléma, a Világ minden táján vannak Laktációs Szaktanácsadók és ebben az a legszebb, hogy mindannyian egyet mondunk, így nem ütközi ellentmondásba Twinmummy sem. A legutóbb(kb 4 hete ) Hollandiából kaptam egy e-mailt szoptatási segítséget keresve és Neki is sikerült felvennie a kapcsolatot egy IBCLC-vel. Fontos lenne , hogy lássa egy londoni IBCLC a mellét.
            Bábafa:
            ANYA, szülésznő, laktációs szaktanácsadó(IBCLC)
            Összefogás a Szülés-Születés-Szoptatás Humanizációjáért KHE-titkára. www.hasillo.tk

            Comment


              oké
              Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
              Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
              Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
              írj a gmailemre az is cyanus

              Comment


                sziasztok!

                Gondoltam leírom az én esetemet is de csak röviden,mert ha részletezném akkor holnap reggel is itt ülnék.
                Sajnos már nem tudom szoptatni a kisfiamat 4 hónapos kora óta. a kórházban is éreztem már hoyg valami nem stimmel. Noénak valahogy nem ment a dolog. sehogysem bírta bent tartani a cicit a szájában,mindig elaludt és kicsúszott. a nővérek már mindent elkövettek hogy ébresszék, de állandóan bealudt a drága. már akkor jele volt hogy álomkóros lesz. szval a védőnők azt tanácsolták hogy mivel kicsi a mellbimbóm, ezért vegyek kiemelőt és azzal pikk pakk menni fog. mivel már a gyerek állandóan odított hogy nem kap eleget enni, így végső elkeseredésembe vettem egyet. és láss csodát pikk pakk müködött a dolog. boldog voltam hogy végre megy ez is. a mellemből ömlött a tej, de szó szerint. el is tettem jó sok anyatejet faygasztani. aztán eltelt egy kis idő úgy kb 2 hét mikor jöttek a gondok. tejláz, 40 fokkal. este ügyelet, kórház. jól megmaszírozták, azt hittem ottmaradok annyira fájt. gyógyszer és elmúlt. örültem. majd két hét és ismét. megint elmúlik gyógyszer hatására, majd már egy hét múlva, és kíséri erős fájdalom és vérzés. annyira fájt akkor már a szopi hogy sírva szoptattam. a férjem könyörgött hoyg hagyjam abba mert nem bírja nézni! de én annyira de annyira elszánt voltam, hoyg nem érdekelt semmi. aztán már ott tartottunk hoigy minden gygyszerem megvolt a tejlázra, már mindig tudtam mikor jön és meddig tart. utána mindig kicsit megcsappant a tejem, de mivel volt tartalék, ezért tudtam pótolni. a vérzés már odáig fokozódott hoyg a gyerek az első pár slukkra vért szívott. de ette a drágám olyan kis éhenkórász volt hoyg mindegy volt neki. megkérdeztem a dokinénit és azt mondta nem lesz tőle baja. közben állandóan szoptatási tanácsadókhoz jártunk, kórházról kórházra és a legkülönbözőbb bimbókrémeket próbáltuk ki. semmi, semmi, semmi. ekkor egy nagyon kedves, tündér kolleganőm akinek szintén nagyon sok teje volt, adott nekem pár litert, mert náluk szerencésre minden rendben ment. én nem adtam fel továbbra sem, mert megőrültem a ténytől hoyg nem szoptathatom tovább Noét. majd eljött a 3. hónap akkor már szinte természetes volt minden, a vérzés, a rettenetes fájdalom, a tejláz. de sajnos van egy betegségem a sclerosis multiplex, ami pont a 3. hónpban bukkant fel ismét nálam. és sajnos ilyenkor szteroidokat kell kapnom ami azt jelentette hoyg semmiképp nem szoptathattam tovább. ne tudjátok meg, a poklok poklát éltem át, annyira megviselt, azt hittem sosem heverem ki. és még mindig azt érzem hoyg nem fog menni. a maradék lefejt tejet még egy hónapig tudtam adni noénak Így 4 hónapos koráig ivott anyatejet. szerencsére nem beteges, erős kisbaba! borzalmas élmény volt. de még most is azt mondom ha lesz egy másik kisbabám is akkor az biztos hogy nála ugyanígy végigcsinálok majd mindent és nem adom fel!!!!
                remélem nem rettentettem el senkit sem, nem ez volt a célom. Kívánom mindeninek hogy nagyon nagyon sokáig tudjon szoptatni mert annál belsőségesebb kapcsolat nincs a világon. és maga a csoda!!!! azért örülök hogy 3 hónapig én is átélhettem.
                Zita és Noé a világ legjobban alvó babája 2009/12 bár erre mostanában kezd rácáfolni

                Comment


                  ja és gondolhatjátok mit gondoltam mikor anyós pajtás már az elején közölte velem, hogy minek szenvedek ennyit, ő 2 NAPIG szoptatta a férjem mert állandóan bealudt, és mondta hogy ő nem fog szenvedni vele!
                  Zita és Noé a világ legjobban alvó babája 2009/12 bár erre mostanában kezd rácáfolni

                  Comment


                    Töröltem
                    Utoljára szerkesztette bobe85; 2011.03.19., 15:20.

                    Comment


                      Zita, én is csak egyet értek az előttem szólóval. Nagyon becsüllek érte.
                      Kata Anna, aki Anna Maja (2009.02), Áron Koppány (2012. 03) és Zádor (2014.09) anyája
                      Érdi babahordozó és mosható pelenka klub

                      Comment


                        dignerzita eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        ja és gondolhatjátok mit gondoltam mikor anyós pajtás már az elején közölte velem, hogy minek szenvedek ennyit, ő 2 NAPIG szoptatta a férjem mert állandóan bealudt, és mondta hogy ő nem fog szenvedni vele!
                        A szoptatásból, minden nap egy csoda és egy óriási lehetőség , hogy egyre többet és egyre jobban megismerhessük a gyerekeinket Nagyon jól csináltad
                        Bábafa:
                        ANYA, szülésznő, laktációs szaktanácsadó(IBCLC)
                        Összefogás a Szülés-Születés-Szoptatás Humanizációjáért KHE-titkára. www.hasillo.tk

                        Comment


                          Bábafa, hogy lehet megtalálni a kinti IBCLC-ket (hogy növekedjen a hszszámod)?
                          Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                          Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                          Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                          írj a gmailemre az is cyanus

                          Comment


                            Cyanus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Bábafa, hogy lehet megtalálni a kinti IBCLC-ket (hogy növekedjen a hszszámod)?
                            Ha beüti a google keresőbe, ott azonnal kijön, hogy a környékükön névszerint és elérhetőség szerint ki Praktizál.
                            Ellátogathat még különböző honlapokra, ahol hasznos ismereteket talál.
                            http://www.ibclc.hu/weboldalak
                            Bábafa:
                            ANYA, szülésznő, laktációs szaktanácsadó(IBCLC)
                            Összefogás a Szülés-Születés-Szoptatás Humanizációjáért KHE-titkára. www.hasillo.tk

                            Comment


                              Bábafa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ha beüti a google keresőbe, ott azonnal kijön, hogy a környékükön névszerint és elérhetőség szerint ki Praktizál.
                              Ellátogathat még különböző honlapokra, ahol hasznos ismereteket talál.
                              http://www.ibclc.hu/weboldalak

                              Babafa, errol meg nem hallottam, de utana fogok nezni, hogy itt kinn van-e erre lehetoseg. De van itt is mas szervezet (Nike, Te nem tudom, ismered-e) NCT, akik szinten ezzel foglalkoznak, es oket mar tervezem egy ideje kihivni, hatha tudnanak segiteni.

                              Ma megprobaltam ujra a bal mellembol szoptatni, kozel egy het szunet utan, de sajnos csak elkeseredtem, mert most is fajt. Ugyan nem annyira, de hat meg csak most kezdtem, felo, hogy ugyanugy visszajonne. Nagyon elszomorodtam. Ugy biztam benne, hogy ez az egy het szunet segiteni fog. Mindenesetre hetfon viszem a gyerekeket oltasra, ugyhogy majd kerek dokihoz idopontot, mert ez igy nem allapot. Ha egy babat kellene szoptatnom, nem aggasztana ennyire, de ketto van ugye. Egybol nem szoptathatom mind a kettot. Aztan felhivom ezt a szervezetet is, hatha ki tud jonni valaki es segit. Amugy is meg akarom tanulni a tandem szoptatast is, es ugyan probalgattam egyedul, de kell egy kis segitseg abban is.

                              Jo hetveget mindenkinek.

                              Comment


                                Twinmummy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Babafa, errol meg nem hallottam, de utana fogok nezni, hogy itt kinn van-e erre lehetoseg. De van itt is mas szervezet (Nike, Te nem tudom, ismered-e) NCT, akik szinten ezzel foglalkoznak, es oket mar tervezem egy ideje kihivni, hatha tudnanak segiteni.

                                Ma megprobaltam ujra a bal mellembol szoptatni, kozel egy het szunet utan, de sajnos csak elkeseredtem, mert most is fajt. Ugyan nem annyira, de hat meg csak most kezdtem, felo, hogy ugyanugy visszajonne. Nagyon elszomorodtam. Ugy biztam benne, hogy ez az egy het szunet segiteni fog. Mindenesetre hetfon viszem a gyerekeket oltasra, ugyhogy majd kerek dokihoz idopontot, mert ez igy nem allapot. Ha egy babat kellene szoptatnom, nem aggasztana ennyire, de ketto van ugye. Egybol nem szoptathatom mind a kettot. Aztan felhivom ezt a szervezetet is, hatha ki tud jonni valaki es segit. Amugy is meg akarom tanulni a tandem szoptatast is, es ugyan probalgattam egyedul, de kell egy kis segitseg abban is.

                                Jo hetveget mindenkinek.
                                Szia
                                Nem ismerem azt a szervezetet, amit leírtál és sajnos nem is tudok így felelősséget vállalni értük.
                                Amit keresned kell:
                                Internactional Board Certified Lactation Consultant, ez az IBCLC- RÖVIDÍTÉSE.
                                Tényleg nem tartható ez az állapot sokáig ezzel teljesen egyetértek, de az sem mindegy , hogy ki ad tanácsot odakinn Angliában Neked
                                Bábafa:
                                ANYA, szülésznő, laktációs szaktanácsadó(IBCLC)
                                Összefogás a Szülés-Születés-Szoptatás Humanizációjáért KHE-titkára. www.hasillo.tk

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X