Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Befőzés, aszalás,fagyasztás tartósítás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Köszönöm a hozzászólásokat.

    Kíváncsiság képen elkészítem, majd a szörpöt
    Andi Levi (2009.03.22.) és Andris (2011.04.05.) anyucija

    Comment


      Omma eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Van rózsalekvárom, bontatlan. Szívesen neked adom, ha érdekel.
      Neked nem kell elfogadom
      Kóstoltad már ?
      Andi Levi (2009.03.22.) és Andris (2011.04.05.) anyucija

      Comment


        Nem kóstoltam, rózsaillata van, valahogy nem vagyok rá kíváncsi
        Fenyő: most a görög retsina bor ugrott be róla. Nekem az anno ízlett, érdekes volt, de nekem finom. Tehát el tudom képzelni, hogy nekem a szörp is bejönne. Lekvárért cserébe szörpkostolót kérek!
        Éva + Tege (2007.07.04) + Ilka (2009.10.30)
        Beli Buba Hordozókendő tanfolyamokat tartok Egerben és környékén

        Comment


          Omma eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Nem kóstoltam, rózsaillata van, valahogy nem vagyok rá kíváncsi
          Fenyő: most a görög retsina bor ugrott be róla. Nekem az anno ízlett, érdekes volt, de nekem finom. Tehát el tudom képzelni, hogy nekem a szörp is bejönne. Lekvárért cserébe szörpkostolót kérek!
          Oké , már csak fenyő rügyeket kell szednem
          Andi Levi (2009.03.22.) és Andris (2011.04.05.) anyucija

          Comment


            sajna a fenyősziruppal meg kell várjad a következő évet, már vége van

            amúgy jó torokfájásra és köhögésre is töményen. szeretik teába is tenni, így ízesít is, édesít is és még egy kis gyógyhatás is marad.
            Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
            lekvárok, dzsemek, receptek

            Comment


              Nálunk megzabálták az összes fenyőszirupot..... dugvtartok, 2 üveggel a télre....!
              A+Z=Jancsi(2010.01.25)+Lili(2012.08.22) 3760grammos koraszülöttem

              Comment


                én már ettem rózsalekvárt...számomra új íz élmény volt,
                és igen rózsa illatú, én pirítóssal fogyasztottam...és kaláccsal azzal nagyon jó volt...de sütire biztos nagyon finom...vagy talán fagylaltba ?

                épp tegnap találtam egy rózsaszörp receptet, elkészítem és ha működik akkor szívesen megosztom veletek..
                - úgy tudom, az illatos piros rózsaszirmokból kell belőle..

                a fenyős receptnek neki állok én is...ha ideje lesz..

                Comment


                  itt még van nem fás rügy a fenyőkön..
                  Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                  Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                  Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                  írj a gmailemre az is cyanus

                  Comment


                    Sziasztok,

                    a fenyőrüggyel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy teljesen mindegy, hogy milyen fenyőfa? Van vagy 5 fenyőnk a gyerekeim azokat a barna "kupakokat" szokták róluk leszedegetni tavasszal. Mostmár késő, csak jövőre kérdezem.

                    A másik, hogy csinált már valaki közületek hársfavirág szörpöt? Ha igen akkor hogyan?
                    Erről viszont azt olvastam, hogy nem mindegy milyen hársfáról szedjük a virágot. Az ezüstlevelű az nem jó. Van 3 hársfánk. Abból szerintem az egyik ezüstlevelű, az még nem is virágzik.
                    De most így, hogy tudom, hogy nem mindegyik jó, nem merek a másik kettőről sem szedni.
                    (én ilyen betoji vagyok, mit össze nem agyaltam a bodzánál is, de aztán legyőztem magam megcsináltam, és nagyon finom lett.)
                    Móni
                    Zs. ősz M. tavasz M. tél

                    Comment


                      MAtyóka: igen, csináltam. ugyanúgy készül mint a bodza. sok hársvirág kell. (ha kell recept, szólj) és igen, az ezüsthárs nemjó. Errefelé már levirágzott/levirágzófélben van a nagylevelű hárs (azt is főztem, nagyon finom) és vasárnap szedtük meg az orvosi/kislevelű hársot is, ami pont félidőben volt, lassan a végefelé tart. Az ezüst meg még csak ezután jön. De fényképezd le őket: vegyél le egy-egy levelet mindről és fotózd le őket egymás mellett színük-fonákjukkal együtt és megszakértjük bár nem nagy tudomány: a kicsi levelű a kislevelű (orvosi) hárs, a nagylevelű a nagylevelű hárs, az ezüst színű meg az ezüst hárs
                      Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                      lekvárok, dzsemek, receptek

                      Comment


                        a kislevelű hárs levelét ha megnézed, akkor a levélfonákon az érzugokban vöröses szőrök vannak,a nagylevelűnek pedig fehér. Ha a méret alapján nem lenne eldönthető
                        Pipal, N (2008) és A (2011)és L (2012)anyukája

                        Comment


                          ja, meg most megnéztem: már virágzik itt a panelok között az ezüstlevelű is, és annak összetéveszthetetlenül más a virága: olyan mintha pozsgás növény lenne a virág.
                          a kislevelű meg nagylevelű virága meg olyan mint egy igazi vékony-törékeny szirmos virág
                          Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                          lekvárok, dzsemek, receptek

                          Comment


                            Pipal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            a kislevelű hárs levelét ha megnézed, akkor a levélfonákon az érzugokban vöröses szőrök vannak,a nagylevelűnek pedig fehér. Ha a méret alapján nem lenne eldönthető
                            Köszönöm, én is megnéztem, ezek szerint nálunk a kertünkben két nagylevelű hársunk van, csak még fiatal fák, azért olyan kicsik. Tavaly már vacilláltam, hogy vajon milyen lehet, arra biztosan rájöttem, hogy nem ezüstlevelű, de jobban nem sikerült beazonosítanom.

                            Eszter
                            B1 (2004) és B2 (2007)


                            Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
                            Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
                            Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

                            Comment


                              Erre a fenyő szirupra én is kíváncsi vagyok nagyon! Kinek mennyire ízlett?
                              Évi B(10.11.09.)Cs (13.03.31.) E(16.06.03.)kislány ruhák
                              kisfiú ruhák Eladó játékok, könyvek, női ruhák és babás dolgok

                              Comment


                                elkészítettem a rózsaszörpöt
                                hát hát
                                az illata és a színe gyönyörű, de ihatatlan, nagyobb hígításban is....jó lesz tea ízesítőnek
                                ha valaki szeretne készíteni itt a recept

                                illatos piros szirmok szükségesek hozzá 30 dkg
                                2 l víz
                                feltesszük főni, a rózsaszirmok, mikor már színtelenek akkor jó, jól el fog főni a lé...akkor vettem le amikor már pár szinte fehéres volt , a többi halvány lilás...
                                aztán átszűrjük, kinyomkodjuk és amennyi lé lett annyi cukorral - ki ki mivel feltesszük 15 percre főni, majd száraz dunszt és kész...

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X