Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Befőzés, aszalás,fagyasztás tartósítás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    SzilvAlma eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    én már ettem rózsalekvárt...számomra új íz élmény volt,
    és igen rózsa illatú, én pirítóssal fogyasztottam...és kaláccsal azzal nagyon jó volt...de sütire biztos nagyon finom...vagy talán fagylaltba ?

    épp tegnap találtam egy rózsaszörp receptet, elkészítem és ha működik akkor szívesen megosztom veletek..
    - úgy tudom, az illatos piros rózsaszirmokból kell belőle..

    a fenyős receptnek neki állok én is...ha ideje lesz..
    vigyázzni kell, hogy a virágboltokban, piacokon kapható rózsát nem szabad felhasznáni. azok bimbóira, virágaira különböző vegyszereket szórnak, amit nem lenne jó elfogyasztani.
    van nekem egy TubaRozétám, akivel egy napon születtünk

    Comment


      SzilvAlma eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      elkészítettem a rózsaszörpöt
      hát hát
      az illata és a színe gyönyörű, de ihatatlan, nagyobb hígításban is....jó lesz tea ízesítőnek
      ha valaki szeretne készíteni itt a recept

      illatos piros szirmok szükségesek hozzá 30 dkg
      2 l víz
      feltesszük főni, a rózsaszirmok, mikor már színtelenek akkor jó, jól el fog főni a lé...akkor vettem le amikor már pár szinte fehéres volt , a többi halvány lilás...
      aztán átszűrjük, kinyomkodjuk és amennyi lé lett annyi cukorral - ki ki mivel feltesszük 15 percre főni, majd száraz dunszt és kész...
      mi a baj vele? tömény lett? ha igen akkor szirupnak jó lehet még vagy teába tényleg
      Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

      Comment


        Timae eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        vigyázzni kell, hogy a virágboltokban, piacokon kapható rózsát nem szabad felhasznáni. azok bimbóira, virágaira különböző vegyszereket szórnak, amit nem lenne jó elfogyasztani.
        én a saját kertemből való rózsákat használtam fel, ez olyan lenne, mint útszélén gyógynövényt gyűjteni

        Comment


          Eperlekvár cukor nélkül

          Sziasztok!
          Nincs energiám végigolvasni a topikot, epret szeretnék lekvárnak befőzni, (meg ha sikerül, más gyümölcsöt is). Cukor nélkül lehetőleg. Tartok tőle, mert kb. kétszer főztem lekvárt, akkor is cukrosat, de nekem már az üveg sterilizálása is kihívás.. Félek, hogy megromlana. Mi a tuti módszer? Az is elég, ha segítettek, hogy kb. mikor volt itt téma, megpróbálnék visszakeresni... köszönöm.
          Zsuzsi és Luca , aki 2011. január 23-án, virradatkor született. ,
          valamint Júlia (2013. március 5.) és Nimród - 2015. július 9.

          Comment


            Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            mi a baj vele? tömény lett? ha igen akkor szirupnak jó lehet még vagy teába tényleg
            az íze nagyon édes, hígítva pedig ízetlen...talán egy kis citrommal nyáron lehűtve frissítőnek, vagy süteményekhez, de holnap kipróbálom, hogy a teámat beízesítem vele...milyen ízélményt kapok...
            de kicsit elgondolkoztam, mert jövőre szeretnék például orgonalekvárt készíteni, s a színén kívül vajon az íze megmarad?
            most vásároltam egy könyvet, ajánlom mindenki számára...hasznos, ínségesebb időkben tökéletes receptkönyvként fog működni, bár sokan vannak akik már most is használják, mint én is

            Eva-Maria Dreyer- Wolfgang Dreyer: Vadnövények, bogyók és gombák felismerése, gyűjtése és felhasználása (119 recepttel..a százszorszép, nadálytő, csorbóka, bakszakáll s minden féle felhasználása...) nagyon érdekes ízvilágot nyújt..

            Comment


              ikra szívesen, most én is rá kellett keressek, mert az egyetemi vizsgáinkból csak annyi maradt meg, hogy az egyik ilyen, a másik olyan, pont a lényeg veszett el

              Kezdő kérdésem lenne: végül jutott valaki eredményre az almából főzött pektinnel kapcsolatban? Pl. hogy mennyit kell belőle kb használni mennyi gyümölcshöz? Most gyűjtöm az almahéjakat, csutkát, csak jó lenne egy hozzávetőleges felhasználási arány...

              Másik még kezdőbb kérdés: meggy és ribiszke lekvárt szeretnék cukor nélkül, vagy minimál cukorral készíteni. Cukor nélkül nagyon savanyú? (cseresznyét főztem cukor nélkül, szerintem nagyon finom, de én nagyon szeretem a savanyút, a férjemnek már ez is túl savanyú)
              Pipal, N (2008) és A (2011)és L (2012)anyukája

              Comment


                a ribizli szerintem nagyon savanyú, de ízlés kérdése, kóstolgasd főzés közben. persze mindeig tiszta kanállal.

                szóval én az eperhez pl 4 kg-hoz tettem max 40 dekát. szerintem ez nem sok, de amúgy el tudom képzelni h lehet cukor nélkül is. jól kimosott edény, dunszt.
                én azért tettem egy dzsem fixet hozzá.
                Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                Comment


                  Tavaly készítettem ribizli lekvárt minimális cukorral, talán a recept szerinti mennyiség negyedét vagy még annál kevesebbet raktam bele. Kellemesen savanykás lett, de mi így szeretjük. A cseresznyét cukor nélkül készítettem, azért attól savanyúbb lett a ribizli, de mondjuk húsok mellé is kiváló szószként
                  Andi Levi (2009.03.22.) és Andris (2011.04.05.) anyucija

                  Comment


                    csodabogár eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Sziasztok!
                    Nincs energiám végigolvasni a topikot, epret szeretnék lekvárnak befőzni, (meg ha sikerül, más gyümölcsöt is). Cukor nélkül lehetőleg. Tartok tőle, mert kb. kétszer főztem lekvárt, akkor is cukrosat, de nekem már az üveg sterilizálása is kihívás.. Félek, hogy megromlana. Mi a tuti módszer? Az is elég, ha segítettek, hogy kb. mikor volt itt téma, megpróbálnék visszakeresni... köszönöm.
                    ezt már sokszor elmondtam, hogy nem a cukor az, ami tartósít. illetve bizonyos tömeg% felett igen, tartósít, de cukor nélkül is simán lehet eltenni bármit, ha

                    1. tiszta az üveg és a kupak
                    2. forrón van betöltve, és előtte alaposan át lett forralva (természetesen előtte gondosan válogatva, mosva, de ez evidens)
                    3. a kupak passzol az üvegre és jól zár
                    4. száraz dunsztban hűl ki (van, aki esküszik a fejrefordításra, én nem alkalmazom, és enélkül is megy).

                    Én tettem el tavaly cukor-és tartósító nélkül epret, nem romlott meg, de teljesen elszíntelenedett. A lányok azt tanácsolták, hoyg kellett volna bele citromlé vagy citromsav.

                    Idén natúrbefőtt módszerrel, nedves dunsztban tettem el epret, az még egyszerűbb. 6 üveg lett, 3ra tettem egy-egy ek citromlét, 3ra nem. Kíváncsi vagyok, ezen is tapasztalható lesz-e az elszíntelenedés, vagy a citromlé megakadályozza. Natúrbefőtt kulcsszóra rákeresve megtalálod a leírást, illetve itt pár oldallal ezelőtt valaki a cseresznyebefőtt kapcsán nagyon szuperül és szájbarágósan leírta a menetét.

                    Eszter
                    B1 (2004) és B2 (2007)


                    Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
                    Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
                    Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

                    Comment


                      a fb-on van egy befőzős csoport, ott lehet találni fenyőrügyből, orgonából, hársból, bodzából és mindenféle jóból befőzéseket. a csoport zárt, de lehet kérni beengedést.
                      a csoport neve: Befőzünk!
                      van nekem egy TubaRozétám, akivel egy napon születtünk

                      Comment


                        Timae eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        a fb-on van egy befőzős csoport, ott lehet találni fenyőrügyből, orgonából, hársból, bodzából és mindenféle jóból befőzéseket. a csoport zárt, de lehet kérni beengedést.
                        a csoport neve: Befőzünk!
                        jó kis csoport is az!
                        Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                        lekvárok, dzsemek, receptek

                        Comment


                          te csak tudod
                          (egyébként kalapemelős szmájli, tényleg!!)

                          Eszter
                          B1 (2004) és B2 (2007)


                          Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
                          Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
                          Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

                          Comment


                            Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            a ribizli szerintem nagyon savanyú, de ízlés kérdése, kóstolgasd főzés közben. persze mindeig tiszta kanállal.

                            szóval én az eperhez pl 4 kg-hoz tettem max 40 dekát. szerintem ez nem sok, de amúgy el tudom képzelni h lehet cukor nélkül is. jól kimosott edény, dunszt.
                            én azért tettem egy dzsem fixet hozzá.
                            Én is 10% cukrot teszek már "csak" bele.

                            Comment


                              Szerintetek ha a lefagyasztott meggyet kiolvasztom, lehet belőle lekvárt főzni? Nem leszünk itthon, mikor érni fog anyósék meggye, és arra gondoltam, lefagyasztatnám velem, és mikor hazajövünk, befőzöm.

                              Comment


                                Zsuzs, sztem simán! Én is teszek el egy csomó mélyhűtött gyümölcsöt, hogy majd télen abból főzünk frissen lekvárt (mert nincs annyi üvegem, amennyi lekvár nálunk fogy ). Pl. bodzavirágot is azért fagyasztottam. Csak annyi van vele, hogy többet kell forralni, mert levet ereszt.

                                Ribizlit én cukor nélkül teszem el, kap majd egy kis citromfüvet sztem, mi úgy szeretjük, hogy megmaradjon az eredeti íze, de aki nem szereti alapból a savanyút, annak nem biztos h ízleni fog. Tavaly jostával kevertem, na, az isteni volt (édesebb nem lett tőle , de fenomenális volt az íze)

                                Rózsaszirup: én Jordániában ettem olyan sütit, aminek a "habja" (nem kimondott hab volt, félúton a puding-zselé-hab állagban ) volt rózsasziruppal/vízzel ízesítve. Érdekes élmény volt, de nekem ízlett. Valóban rózsaillat íze van
                                Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X