Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Amazonas??

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #91
    Sziasztok, nekem is amazonasom van (Laguna). A kézi szövésűek nem jók, de a gépiek igen; a Laguna és a Lollipop csak a színében különbözik egymástól. A "nagy" kendők közül anyagra, vastagságra, puhaságra a csíkos Didykhez hasonlítanak. Nekem egyáltalán nem tűnt fel, hogy csúszna, és nem is nyúlik, csak szépen rásimul a babóra, könnyebben igazodik, mint pl. a Nandu. Mi nagyon szeretjük

    Comment


      #92
      Évuska, majd írd le teszteredményeidet, kíváncsi vagyok rá, mert én nem vagyok olyan profi kendőfajtákban.

      Comment


        #93
        Sziasztok! Nekünk első kendőnk az Amazonas (Lollipop), előtte Liliputi MT-t használtunk, szóval, összehasonlítási alapom nincs. De nagyon megszerettem, pedig csak pár napja kaptam meg. Én könnyen kötök vele (persze van még bőven gyakorolnivaló), nem lazult meg (egyelőre nagyon hosszú távon nem használtuk), második alkalommal a 15 hós nagylányom 2 perc alatt elaludt benne. Tetszik az színe, az anyaga, én nem bántam meg a választást.
        Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

        Comment


          #94
          Sziasztok!

          Én is kinéztem az Amazonas Lollipopot, de lenne pár kérdésem azokhooz, akik vettek már. Nektek mennyire ment össze? A Lollipopból most akkor létezik gépi és kézi szövésű is? Szerintetek melyik méretet vegyem, a 450-eset vagy az 510est, ha 38-as a konfekcióméretem 164 magas vagyok és szeretném a 6 hetes kisfiamat úgy felkötni, hogy elöl zseb - hátul keresztezett - elöl keresztezett (a hivatalos neve zsebes keresztezett? vagy valami ilyesmi)? De nem szeretném, ha állandóan tűrögetnem kéne később a lógó végét. Most van egy Nandum, ami 380 hosszú (kb 10%-ot zsugorodott...), és ezzel a kötést meg tudom csinálni, csak a dupla csomó hiányzik... Szerintetek elég lenne a 450es az Amazonasból???
          Más: Miből lehet jól megtanulni a kötéseket? Füzet, video vagy tanfolyam?
          Előre is köszönöm a válaszokat!

          Réka
          Réka 4 ajándék anyukája
          "Csak átutazó vagyok a Földön, célom a Végtelen."

          Comment


            #95
            Réka! Ugy tudom, hogy az Amazonas direkt hosszabra van gyartva, azaz mosas utan lesz 4,50m. Szerintem semmi keppen se vegyel 5,10-t, az nagyon hosszu lesz neked (nekem szüles utan olyan 40-42-es meretem volt 1,65m-nel es siman eleg volt a 4,50m-es Didymo). Arra is gondolj, hogy az Amamzonas csapott vegü a Naduval ellentetben.
            Szerintem leginkabb tanfolyamon tudod megtanulni, de lehet otthon is videobol füzetböl, csak az a lenyeg, hogy jo videot/leirast nezzel (szerintem az amazonashoz adott felejthetö).
            Hoppedizt tudom ajanlani
            Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

            Comment


              #96
              Szia Réka!
              Nem igazán azért válaszolok neked, mert annyira tudok a kérdéseidere válaszolni, hanem azért mert úgy megörültem, hogy lakik a közelemben is valaki, akinek van kendője! Nekem még nincs, de lesz, remélhetőleg nemsokára. És ráadásul egy amazonas.Én annyit tudok, hogy amazonasból csak gépi van, rákérdeztem és ezt válaszolta a hazai forgalmazó.
              Gratulálok a kisbabához!
              Márti és a három fiú :
              Csabi (2002.05.09.), Attila (2006.09.21.), Nimród (2009.07.21.) és még egy : Bulcsú (2015. 09.21.)

              Comment


                #97
                Köszi a válaszokat!!!
                Sokat segített! Már olyan izgatott vagyok, hogy milyen lesz az új Amazonasom!!! Jó megkötési útmutatót hol lehet beszerezni, mert tanfolyamra egyelőre nem hiszem, hogy el tudok jutni...

                Réka
                Réka 4 ajándék anyukája
                "Csak átutazó vagyok a Földön, célom a Végtelen."

                Comment


                  #98
                  mpmarta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Én annyit tudok, hogy amazonasból csak gépi van, rákérdeztem és ezt válaszolta a hazai forgalmazó.
                  Ez nem igaz, bar persze lehet, hogy MO-on csak gepit forgalmaznak mindenkepp figyelnek arra, hogy ezekböl a modellekböl legyen:
                  Paradiso, Laguna, Natura, Lollipop, Royal
                  a többiek sajnos rosszabbak. Hasznalt Amazonasnal meg arra figyelnek, hogy uj tipusu legyen, mert a regiek festeke mergezö anyagokat tartalmaznak
                  Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

                  Comment


                    #99
                    zsuzsmuzs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ez nem igaz, bar persze lehet, hogy MO-on csak gepit forgalmaznak mindenkepp figyelnek arra, hogy ezekböl a modellekböl legyen:
                    Paradiso, Laguna, Natura, Lollipop, Royal
                    a többiek sajnos rosszabbak. Hasznalt Amazonasnal meg arra figyelnek, hogy uj tipusu legyen, mert a regiek festeke mergezö anyagokat tartalmaznak

                    Ja?!
                    Márti és a három fiú :
                    Csabi (2002.05.09.), Attila (2006.09.21.), Nimród (2009.07.21.) és még egy : Bulcsú (2015. 09.21.)

                    Comment


                      Igen, sajnos. Ha erdekel irhatok konkretat is, többeközt ezert kaptak Ökostest elegtelen minösitest, de azota megvaltoztattak a szövest is, a festeket is.
                      Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

                      Comment


                        zsuzsmuzs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Igen, sajnos. Ha erdekel irhatok konkretat is, többeközt ezert kaptak Ökostest elegtelen minösitest, de azota megvaltoztattak a szövest is, a festeket is.
                        és ez a változás, nem tudod, mikor történt? mennyire régen?
                        Márti és a három fiú :
                        Csabi (2002.05.09.), Attila (2006.09.21.), Nimród (2009.07.21.) és még egy : Bulcsú (2015. 09.21.)

                        Comment


                          Nem lehet, hogy a régi lolipopok kéziek voltak, az újak gépiek csak? Mert megoldódna az eladó kézi loli rejtélye...
                          Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                          Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                          Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                          írj a gmailemre az is cyanus

                          Comment


                            zsuzsmuzs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ez nem igaz, bar persze lehet, hogy MO-on csak gepit forgalmaznak mindenkepp figyelnek arra, hogy ezekböl a modellekböl legyen:
                            Paradiso, Laguna, Natura, Lollipop, Royal
                            a többiek sajnos rosszabbak. Hasznalt Amazonasnal meg arra figyelnek, hogy uj tipusu legyen, mert a regiek festeke mergezö anyagokat tartalmaznak
                            Zsuzsa, ezt még nem is hallottam. Rémes.
                            Gabi

                            Comment


                              Réka!

                              Én most vettem Lagunat és az első mosás után 445 cm.
                              Emese, négy otthonszületett leányzó anyukája
                              Réka(2004.04.27) Bori(2005.11.17.) Julcsi(2007.07.29) Anna(2009.09.18.)
                              BLOGOM

                              Comment


                                mpmarta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                és ez a változás, nem tudod, mikor történt? mennyire régen?
                                Nos ez a ket fajta Amazonas 2006-ota van (azaz a brazil tipusu pl. Melon, meg a kinai tipusu keresztsavoly minta a lollipop). Ugy tudom, hogy azota hirdetik magukat "eco-tested"-nek, Öko tex minösitesük 2007 aug-i.

                                Aki tud nemetül, az itt talal reszletes elemzest (nem csak Amazonasrol).

                                Ö azt irja, hogy reszben rövidebbek voltak a kendök az adottnal, meg hogy nagyon pontosan kell kötni, különben kenyelmetlen. Azt is kifogasolja, hogy nagyon csapott a vegük (ez erthetö?).
                                Utoljára szerkesztette zsuzsmuzs; 2009.03.19., 12:16.
                                Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X