Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Könyvajánló - gyerekkönyvek

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    szerintem inkább énekelj neki
    Kinga, Emma (2009) , Boldizsár (2011) , Aliz (2013) és Ágoston (2016) anyukája

    Comment


      Bodori9 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Sziasztok! Engem az érdekelne, hogy milyen meséket lehet olvasni még pocakban lévő kisbabának? (Persze azon belül, hogy minden félét, mert a lényeg a hangom...) Tudnátok ajánlani szép, és rövidebb meséket tartalmazó mesekönyveket? (klasszikus Grimm-et, Andersen-t néztem, de azokat túl hosszúnak találom)


      Én a klasszikus Andersentől több fokot zuhanok a depressziós skálámon, a Kis gyufaáruslány benne van egy ilyen karácsonyi válogatás könyvünkben, és egyszer elkezdtem olvasni a kölöknek, de a felénél megmondtam neki, hogy nem tudom folytatni, de már a felétől olyan depresszós lettem, hogy a fal adta a másikat. A klasszikus Grimm jó a gyereknek kb4,5éves kortól, magzatoknak még az sem ajánlott. Azt olvasd,ami neked jó,ami neked örömöt okoz. És menj minél többet koncertre, színházba, ezekre sokkal kevesebb lehetőséged lesz később, én is csak bábszínházba jutok el (nem mintha rossz lenne a bábszínházunk)....
      Utoljára szerkesztette Madamrekamé; 2016.06.05., 19:23.
      Az én nevem Verus, és kis kendőtöltelékem Zsolna/2008.12.23./ ,és Petit Rekamé: Anna Léna /2013.08.21./.

      Comment


        Bodori9 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Sziasztok! Engem az érdekelne, hogy milyen meséket lehet olvasni még pocakban lévő kisbabának? (Persze azon belül, hogy minden félét, mert a lényeg a hangom...) Tudnátok ajánlani szép, és rövidebb meséket tartalmazó mesekönyveket? (klasszikus Grimm-et, Andersen-t néztem, de azokat túl hosszúnak találom)
        Én Agatha Christie olvastam fel

        A könyvtárban rábukkantunk az Állatos mesélő könyvre, jó szívvel ajánlom kicsiknek és nagyobbaknak is. Szép, nem túl hosszú történetek vannak benne.
        Betti és a Lányok

        Comment


          Andersen gyerekkoromban kevesbe viselt meg, mint most felnottkent (nagyon szerettem, nagyon szeretem, de tenyleg irto szomoruak), nemigen szokta'k 8 evesnel fiatalabbaknak ajanlani. Klasszikus Grimm-eket szinten inkabb csak kesobb, mint ovis-kisovis kor.

          Pocakbabanak en fejbol meselnek, pl az en gyerekkoromrol:-) Vagy ha valamit konyvbol, akkor verseket, pl Weores Sandort:-))
          Utoljára szerkesztette Stellar Rose; 2016.06.05., 18:54.

          Comment


            Én a magam részéről a verses mesékér vagyok oda meg vissza . Vannak gyűjtemények. Pocakbabának én népdalokat énekeltem .
            Bori, ki 45. A fiúk: Apa, Zoltán 18, Csaba 17, Levente 6 és a lány : Katalin 14

            Comment


              én énekeltem pocakbabának. meg kicsibabának is inkább, mint mesélni.
              olyanokat, amiben azért van történés is. pl A part alatt, Kamrában a lyukban, Paff, Volt egyszer hej de rég, meg musicaleket... sokat. Szóló szaxofont, Az élet szépet meg ilyesmiket.
              youlcsi és Muki (101214)[/URL]

              Comment


                Az éneklés szép dolog, de azzal nem járna jól még gátlásos vagyok kicsit na majd nézek kis verses vagy aranyosabb mesélet. Hú, a kis gyufaáruslány rettentően szomorú, de én nagyon szerettem. Persze az kibabának nem az igazi, csak én kiskoromban rengetegszer el/felolvastam magamnak.

                Comment


                  Ma kapta meg a nagy a R. kapitányt, már olvassuk is.
                  P, egy nagyfiú egy lányka + egy pici fiúcska mamija

                  Comment


                    palmi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ma kapta meg a nagy a R. kapitányt, már olvassuk is.
                    Egy szót se róla ,no spoiler, hozzánk holnap érkezik
                    Viki&Lackó(14,5)
                    https://www.instagram.com/viki.bacskai/

                    Comment


                      Nagyobbacskáknak szívből ajánlnom a Világtörténelmi felfedezőt. Fiam élvezettel falta.

                      https://ujkonyvek.hu/Elizabeth-MacLe...elmi-felfedezo
                      Viki&Lackó(14,5)
                      https://www.instagram.com/viki.bacskai/

                      Comment


                        Sztem pocakbabanak full mindegy ha a szurket olvasod is, csak hallja a hangodat. Tenyleg inkabb sajat sztori meg ilyesmi.
                        ne und meg elore a meseket, lesz arra meg idod eleg
                        Az enyem most Narnian novekszik ))
                        igy az 5. resznel kezd egesz elvont lenni... (mar a Narnia nem a gyerek) de V lelkes, h olvassuk... ugyh megyunk tovabb. Ma fejeztuk be a hajnalvandort
                        basszus mar tobb mint 1000oldalt olvastunk... marmint csak Narniat... belegondolva ez tok durva. *maifelismeres*
                        Vikk vagyok, 35eves, durvan net fuggo (V, G, L)

                        Comment


                          De én pl késztetést se érzek, hogy beszélgessek a gyerekhez, ha még nem született meg,(meg így hogy megszületett, így is kivagyok a miért korszaktól, hát sok kérdést rövidrezárok, így is úgy érzem, a nap végére mintha kiszívták volna az agyam).
                          Énekelni a magam szórakozására szoktam, ha én jól érzem magam jól érzi magát a gyerek is míg egy blokkot alkot velem(késöbb úgyis kifejti, ha valami nem tetszik neki), ez van carpe diem!
                          Utoljára szerkesztette Madamrekamé; 2016.06.05., 23:49.
                          Az én nevem Verus, és kis kendőtöltelékem Zsolna/2008.12.23./ ,és Petit Rekamé: Anna Léna /2013.08.21./.

                          Comment


                            Koszi a felmentest en is max magamban beszelek hozza, amig bent van. Ugyis egesznap beszelek a masik kettohoz, nem lesz gond h ne ismerne a hangom

                            Madamrekamé eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            De én pl késztetést se érzek, hogy beszélgessek a gyerekhez, ha még nem született meg,(meg így hogy megszületett, így is kivagyok a miért korszaktól, hát sok kérdést rövidrezárok, így is úgy érzem, a nap végére mintha kiszívták volna az agyam).
                            Énekelni a magam szórakozására szoktam, ha én jól érzem magam jól érzi magát a gyerek is míg egy blokkot alkot velem(késöbb úgyis kifejti, ha valami nem tetszik neki), ez van carpe diem!
                            Vikk vagyok, 35eves, durvan net fuggo (V, G, L)

                            Comment


                              Sarasvati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Koszi a felmentest en is max magamban beszelek hozza, amig bent van. Ugyis egesznap beszelek a masik kettohoz, nem lesz gond h ne ismerne a hangom
                              sőt, minden árnyalatát és tónusát ismerni fogja, nincsenek előtte meglepetések, mint az elsőnél volt.
                              Juca
                              http://kovacs-telekes.org/hu Netes turi, két lány után jött a Gyuri :-)

                              Comment


                                ha nekem úgy kellett volna gyerekdolgokkal foglalkoznom, hogy bent van a gyerek még, nos, nem ment volna.

                                persze nem vagyunk egyformák, de teljes nyugalommal cseréltem fel a "micimackót" jazz koncertre. utána hét évig úgyis többnyire "micimackó" ment, most már kinövik vééégre. :-)
                                Juca
                                http://kovacs-telekes.org/hu Netes turi, két lány után jött a Gyuri :-)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X