Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Hálapénz?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Egyébként meg nem azért alap, mert itt kóbászból lenne a kerítés, hanem azért, mert mindenki befizeti szépen a biztosítást.
    És hát a szépség, jóság, kulturáltság ára, ahogy doc is írta, az orvoshozjárás itt nem passzióból megy.
    Bár mondjuk én otthon sem jártam, csak fizettem
    Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

    Comment


      Zeldácska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Martics: Most látom neked is fájásgyengeséged volt. Nem adtak oxitocynt? Vagy hogy-hogy emiatt császár lett?
      OFF Bocsi, a válasz alighanem a császáros topik témája lenne, de ahhoz még nincs meg az 50 hsz-m, szóval itt válaszolok.
      1 héttel a kiírt időpont előtt elkezdett szivárogni a magzatvizem, én meg hülye fejjel (utólag már így gondolom) rögtön berohantam a kórházba. Ott 17 órán keresztül csak vártuk, hogy maguktól beindulnak a fájások, de mivel addig nem történt semmi, elkezdték adni az oxitocynt. Attól viszont szintén nem fájásaim lettek, csak elkezdett bekeményedni a méhem (a méhszájam meg végig tök zárt volt). 24 óra eltelte után (a szivárgás kezdetétől) a doki azzal jött, hogy egyre nő a fertőzésveszély (egyébként még semmi konkrét jel nem utalt erre) és ha ez eddig nem indult be, ezután már úgyse fog, szóval vagy beleegyezek a császárba vagy aláírok egy papírt, hogy az én felelősségemre várunk tovább. Bíztam a dokim helyzetmegítélésében és abban, hogy mivel tudja, mennyire nem szeretnék beavatkozásokat, még adna időt, ha látna esélyt. Szóval nem mertem bevállalni a várakozást. Azóta is rágódok magamban, hogy talán itt szúrtam el. Hát ennyi.
      Márti
      Réka (2007/03) és Barnabás (2009/05) anyukája

      Comment


        Zeldácska, Martics! Nem tudok még új topikot indítani az "ambuláns" szülésről és mint írtam nem akarom szétoffolni ezt a jó kis topikot... Érdeklődöm majd a "főnököknél", hogy mi a megoldás... (Egyébként ebben pont az a jó, hogy nem kell előre eldönteni, mit fogsz csinálni, ha úgy alakul, akkor mész haza...)
        Kicsiszofi, Lili (2008.09.09) és a többi csodás 4 gyerkőc anyukája
        kérlek emailt írj! andrea.valentinkukacgmail.com

        Comment


          Kicsiszofi: van már ambuláns-szülős topik, az a címe hogy "Nem otthon szülni, de amint lehet hazamenni". Amint megvan az 50 hsz, már írhatsz is majd mindenfélét
          Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
          lekvárok, dzsemek, receptek

          Comment


            neusiedler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Kicsiszofi: van már ambuláns-szülős topik, az a címe hogy "Nem otthon szülni, de amint lehet hazamenni". Amint megvan az 50 hsz, már írhatsz is majd mindenfélét
            De hol? Meg állítólag van otthonszülős topic, azt is kerestem és nem találom. Béna vagyok vagy béna vagyok?
            Marcsi és Tibike (2008.08.20.) az én ovis nagyfiam
            Eladó Máv-telepi lakásunk (1,5 szobás tégla, saját kertrésszel), a 15. kerületben

            Comment


              Zeldácska: még írj egykét hozzászólást, és 50 után megtudod
              Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
              lekvárok, dzsemek, receptek

              Comment


                martics eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                OFF Bocsi, a válasz alighanem a császáros topik témája lenne, de ahhoz még nincs meg az 50 hsz-m, szóval itt válaszolok.
                1 héttel a kiírt időpont előtt elkezdett szivárogni a magzatvizem, én meg hülye fejjel (utólag már így gondolom) rögtön berohantam a kórházba. Ott 17 órán keresztül csak vártuk, hogy maguktól beindulnak a fájások, de mivel addig nem történt semmi, elkezdték adni az oxitocynt. Attól viszont szintén nem fájásaim lettek, csak elkezdett bekeményedni a méhem (a méhszájam meg végig tök zárt volt). 24 óra eltelte után (a szivárgás kezdetétől) a doki azzal jött, hogy egyre nő a fertőzésveszély (egyébként még semmi konkrét jel nem utalt erre) és ha ez eddig nem indult be, ezután már úgyse fog, szóval vagy beleegyezek a császárba vagy aláírok egy papírt, hogy az én felelősségemre várunk tovább. Bíztam a dokim helyzetmegítélésében és abban, hogy mivel tudja, mennyire nem szeretnék beavatkozásokat, még adna időt, ha látna esélyt. Szóval nem mertem bevállalni a várakozást. Azóta is rágódok magamban, hogy talán itt szúrtam el. Hát ennyi.
                Jaj értem, én már egy héttel azelőtt elkezdtem érni és félig nyitva voltam. Így más.
                Marcsi és Tibike (2008.08.20.) az én ovis nagyfiam
                Eladó Máv-telepi lakásunk (1,5 szobás tégla, saját kertrésszel), a 15. kerületben

                Comment


                  Pity eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Egyébként meg nem azért alap, mert itt kóbászból lenne a kerítés, hanem azért, mert mindenki befizeti szépen a biztosítást.
                  És hát a szépség, jóság, kulturáltság ára, ahogy doc is írta, az orvoshozjárás itt nem passzióból megy.
                  Bár mondjuk én otthon sem jártam, csak fizettem
                  Szó mi szó, van itt mit behozni kultúráltság, adófizetés, és a nyugdíjasok kollektív panaszkodós szeánszát illetően.

                  De ott van a másik oldalon sokszor az esztelen pazarlás, a meglehetősen magas adók stb. Nem akarok politizálni, mert tudom hogy máshol sincs tényleg kolbászból a kerítés.
                  Marcsi és Tibike (2008.08.20.) az én ovis nagyfiam
                  Eladó Máv-telepi lakásunk (1,5 szobás tégla, saját kertrésszel), a 15. kerületben

                  Comment


                    Martics, azt még be kell vallanom, hogy bármenyire jól hangzik, hogy "bezzeg én az ügyeletesnél szültem", azért majdnem az utolsó pillanatig őrlődtem rajta, hogy nem kellene-e mégis valakit felkérnem. aztán végül megnyugodtam, mert rájöttem, hogy egyáltalán nem vagyok ettől "gazdátlan". ugyanis a kórházban mindenki ugyanúgy odafigyelt rám, egy percig nem éreztem hátrányát annak, hogy nincs fogadott orvosom. és ami nagyon fontos: tudtam, hogy van, aki felelős értem: az éppen ügyeletes orvos. mivel szülés előtt 3 nappal már bent voltam, (meg már azelőtt is vendégeskedtem ott), szülés után már szinte mindegyik doki ismert, nevetve mondták vizitkor, hogy "csak megszült végre maga is".
                    persze császár után tényleg sokkal nagyobb a kockázat. szerintem azt kellene eldöntened, hogy általában bízol-e az orvosokban (és itt kéne elhatározni, hogy melyik intézmény orvosaiban bízol jobban) vagy próbálsz találni egyet, akiben bízol.
                    Coffie

                    Comment


                      Én maximálisan megbiztam az dokinömben, otthonszülös bába ajánlotta a nagylányomnál; császár lett, (ami szerintem enm az ö hibája, én rettegtem a szüléstöl), a picinél, (sikerült megszülnöm) viszont már nem volt minden kóser: nem díjazta, hogy szülösámlin akarok szülni, merthogy úgy nem tudnak olyan jól gátat védeni, erre én visszafeküdtem... De aztán így is repedtem, meg vágott is. Na ezért fizettem 60ezret!!!
                      Egyik ismerösöm meg az ügyeletesnél guggolva, gátmetszés nélkül szült ingyen!
                      Szóval én a harmadiknál tuti csak dúlát fogadok, vagy be se teszem a lábamat a kórházba...
                      Emmi, két tündéri ördög-nagylány anyájaés egy igazi királylányé
                      Mailem: emmaszilvia84@gmail.com
                      Számom: 06-70-398-83-36

                      Comment


                        Emmy,
                        Én is hasonlóan voltam a második babánál. Ajánlották a drnőt, én is bíztam benne.., de ahhoz képest, h. 80 ezret fizettem (ő kért ennyit előre, de akkor már nem volt választásom sajnos, a 36. héten kerültem hozzá..), háááát, nem mondhatnám, h. túl elégedett voltam, szülés előtti napon a vizsgálatkor biztosan tágított valamennyit, mert ő akkor (ill. utána) ért rá és már úgyis picit nyitva voltam... onnantól már beindult a dolog. Szüléskor meg, mivel semmi komplikáció nem volt, nem sok dolga volt, gyakorlatilag mindent a szülésznő csinált.... És mindezért adtunk 80 ezret..
                        A harmadiknál én is erősen gondolkozom rajta, h. az ügyeletesnél szüljek.
                        Niki, 4 csodálatos gyermek anyukája
                        "Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra."

                        Comment


                          Jézus isten!itt aztán röpködnek az összegek!Én már el is bújok,mi "csak" 25 ezret adtunk szülés után.Mondjuk előtte miden hónapban a magánrendelésen többet adtunk mint amennyit kért,ezért úgy gondoltam ennyi "elég".Plusz a szülésznő is kapott.Mi egy üveg méz mellé csomagolva adtuk (méhész család révén) Másnap mikor megvizsgált: Kiemelten nagyon szépen köszönt mindent...Egy percig sem éreztette,hogy ez neki kevés lett volna.Egyébként tényleg durvák a pesti árfolyamok.Itt a környéken akit megkérdeztem senki nem adott 40-nél többet.De az már maximum volt.
                          Egyébként semmi gondom nincs vele ha egy orvos elfogadja a hálapénzt,de az hogy előre közli,hogy neki X a TARIFÁJA az nekem kicsit sok.
                          Olga: Zita 08', Huba '09, Koppány '12,
                          Villő '16 és Ötöske várható '18

                          Comment


                            Olga,
                            az előre kéréstől én is rosszul voltam
                            Vidék és Bp. között tényleg óriási a különbség e tekintetben, ez a másik, amin gondolkozni szoktam, h. legközelebb Esztergomba megyek szülni, innen az sincs olyan messze..
                            Niki, 4 csodálatos gyermek anyukája
                            "Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra."

                            Comment


                              Én minden hónapban a magánrendelésen 5000,- adtam, ennyit is kért amikor megkérdeztem hogy mennyivel tartozom, a szülésért tízszeresét adtuk, 50.000,- varratszedéskor, de már bánom, nem biztos hogy hozzá megyek megint... Esztergom nekünk sem lenne messze, de mi a Duna másik felén vagyunk. Kérdés hogy van-e ott olyan orvos, szülésznő aki a természetesség híve és nem a gyorsaságé.
                              Fruzsi
                              Nóri 2008.01.08 Tomicsucsu 2010.02.27 Julliska 2012.09.28 anyukája

                              Comment


                                fru eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Esztergom nekünk sem lenne messze, de mi a Duna másik felén vagyunk. Kérdés hogy van-e ott olyan orvos, szülésznő aki a természetesség híve és nem a gyorsaságé.
                                Hát igen, ezt még én sem tudom Fru, h. ott milyen a hozzáállás, majd utána kell nézni. Merre laktok? Párkány? Oda szoktunk strandra járni, klassz kis hely!
                                Niki, 4 csodálatos gyermek anyukája
                                "Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra."

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X