Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Hálapénz?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Zeldácska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Még ha belefér anyagilag, a Róbert Klinikán Ujvári Attilát is érdemes megkeresnetek (nála szültem) ő megrögzött természetes szülés párti és hacsak nincs komoly indoka az újabb császárnak, akkor nála biztosan szülhetsz természetesen.

    http://www.wellnesscafe.hu/szakertok...87074bde8c1aee

    ateka-nak adott választ érdemes elolvasni tőle. Érdemes lenne a legtöbb nőgyógyásznak olvasni.
    Nagyon köszönöm, hogy ezt betetted, elolvastam a választ. Rendkívül szimpatikus a hozzállása és ad nekem is egy kis reményt. Erről a klinikáról sajnos nem tudom semmit.
    Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
    türelemjáték

    Comment


      Martics, igen, hasonló lesz a helyzet
      én mindenképpen elmennék mindkét kórház szülésfelkészítőire-vagy ha lehet, szülőszoba-látogatásra, és megpróbálnék alaposan kikérdezni egy-egy szülésznőt, arról hogy mi a gyakorlat.
      a kórházas topikokban nem fognak értelmes választ adni, mert kevesen járnak abban a cipőben, mint mi (császár után szeretnénk rendesen szülni), sokaknak pedig megvan a választott orvosuk, akihez ragaszkodnak, akkor is ha műtét lesz megint. vagy a másik, hogy sok doki bizony beetetős technikával él, mindent megígér amíg terhes vagy, aztán 38 hetesen vagy 39 mégis ott fekszel a műtőasztalon programcsászárosként.
      amikor pedig bemész az ügyeleteshez szülni, az dönthet úgy hogy nem vállalja, ahogy írtam feljebb. vagy ki tudja milyen feltételekkel. olyat is hallottam (igaz már régen, és nem tudom melyik kórház), hogy csak edával, csak fekve engedték szülni a kismamát.
      szóval hogy élesben mi hogyan történik, azt a legjobban a szülésznőktől tudhatod meg, szerintem. én is így kerestem orvost.
      ha azt mondják, hogy persze, vállald be az ügyeletesnél, akkor jó én sem választanék most már dokit, ha nem ebben a cipőben járnék.
      Edit- Linda, Léna- a márciusi szülinaposok mamája- +hajtka,bora meitai

      Comment


        Mamacsibe!
        Köszi a tanácsot a szülésznő kikérdezést illetően. Az egyik szimpatikusnak tűnő Bajcsys dokit már faggattam ez ügyben, de evidens, hogy ha potenciális "kuncsaftot" lát benned, nem fog lelombozni azzal, hogy úgyis automatikusan neked esik majd a szikével, ha eljön az ideje. Persze lehet, hogy tényleg így gondolja, de az is lehet, hogy tényleg csak beetetésről van szó. Az ember ilyenkor már nem nagyon bízik senkiben. Nekem a dúla ismerősöm az Istvánban egy Boros Judit nevű doktornőt ajánlgat nagyon, állítólag nála ő már több olyan szülést is kísért, ahol első császáros másodikra természetes úton szült. Az Istvánnal igazából az a legnagyobb problémám, hogy a baba-mama szobákról sok rosszat hallottam. A 10.000 Ft/nap fizetős szoba meg elég húzósnak tűnik, miután már perkálunk a dúlának meg a dokinak is. A férjemmel éppen azon röhögtünk egyik nap, hogy a Provident gyorshitelt lassan már ezzel is reklámozhatnák: "Szülni fog? Hívjon minket, megoldjuk anyagi gondjait!"
        Egyébként Te már tudod, hol futsz neki másodszorra?
        Márti
        Réka (2007/03) és Barnabás (2009/05) anyukája

        Comment


          Kedves Márti! Értem a problémádat, már amit a szobákra érted. Én 2 gyermekemet is "ambuláns" szüléssel szültem. Ami azt jelenti, hogy kórházban szültem, de a szülés után azonnal (Lilinél 2 órás! korában) hazajöttem!!! Életem legboldogabb napjai voltak, amikor az újszölöttel a szerető családi körben lehettem. (Persze mindkettő normál, természetes úton történő (érzéstelenítés nélküli) hüvelyi szülés volt.) Ha érdekel ez a lehetőség szívesen leírom a menetét.
          Kicsiszofi, Lili (2008.09.09) és a többi csodás 4 gyerkőc anyukája
          kérlek emailt írj! andrea.valentinkukacgmail.com

          Comment


            Martics, dehát mondom hogy nem dokit kell kérdezni vagy ha igen, akkor az osztályvezetőt keresd meg. és mondd el, hogy nem feltétlenül szeretnél orvost választani, mert nem vagy olyan anyagi helyzetben, és egyébként is, megbízol a szaktudásukban (nyelvet mélyre ), csak érdekelne hogy ott mi a szokás.
            a szülésznők úgy vettem észre, reálisabban állnak a kérdéshez. én a szent imrében fogok szülni, felhívtam az egyiküket (akinek az istvános jelöltemtől kértem el a számát), és megkérdeztem, kit ajánl akinél erre jó esély van. végül más szülésznőktől és egy ottani vbac-párti (de épp szülni menő) dokitól is kértem infót, és láss csodát, hiába van legalább 20 doki ott (most saccoltam), mindössze 4-5 név ismétlődött...
            az istvánban nekem is Boros Juditot ajánlották, a terhesgondozást nála kezdtem. szerintem túlvállalja magát, túl sok kismamája van, nem figyel oda rendesen a terhesgondozásra. és elég sokat is kell rá várni magánban és a kórházban is. ha van jó bébiszittered Rékához, simán vállalható, de nekem ez így nem jött be (volt még egy szoptatással kapcsolatos nézeteltérésünk is), ezért otthagytam.
            itt a mamamiról Évuska, Szmoki és KKriszti szült nála, utóbbi császár után, benn van a története az Így szültünk mi topikban, érdemes elolvasni.

            Szofi, ennek a menete engem is érdekelne, bár nem fogok élni vele, 48 órát maradok bent. a gyermekorvosunk nem az a bevállalós fajta.
            nekünk erre azért nem lehet annyira alapozni, mert minden jószándék ellenére, nagyobb százalékban kerülhetünk műtőasztalra, mint mások (17-20%-nál tehát esélyesebben), és császár után meg nem lehet hazajönni olyan hamar. nem is érdemes, azt még én sem vállalnám be. hogy császár utáni rendes szülésnél csinált-e már ilyet valaki- a dokit kell megkérdezni, van-e valamilyen ellenjavallata.
            Edit- Linda, Léna- a márciusi szülinaposok mamája- +hajtka,bora meitai

            Comment


              hopp, most látom, neked még kell 11 hozzászólás, hogy a szüléstörténetes topikot elolvashasd
              Edit- Linda, Léna- a márciusi szülinaposok mamája- +hajtka,bora meitai

              Comment


                mi az a vbac?
                Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                lekvárok, dzsemek, receptek

                Comment


                  Jó, de kicsit hosszadalmas leírni, meg nem akarom szétoffolni a topikot.
                  Ha nem sürgős, akkor keresek neki valami más helyet a fórumon!
                  Kicsiszofi, Lili (2008.09.09) és a többi csodás 4 gyerkőc anyukája
                  kérlek emailt írj! andrea.valentinkukacgmail.com

                  Comment


                    Vaginal Birth After Cesarean. Azaz normál, hüvelyi szülés császármetszés után.
                    Orsi, Anna (2011) Marci (2013) Zsófi (2014) és Bori (2017) anyukája
                    ...batyut kötött a hátára, csuhajja...

                    Comment


                      vinor: köszi!
                      Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                      lekvárok, dzsemek, receptek

                      Comment


                        Kicsiszofi, van erre külön topik is.
                        Edit- Linda, Léna- a márciusi szülinaposok mamája- +hajtka,bora meitai

                        Comment


                          Szofi!
                          Elvileg jól hangzik ez az ambuláns szülés dolog, csak az előzmények miatt Mamacsibéhez hasonlóan én sem merek tutira arra építeni, hogy a szülés után vígan elhagyhatom a "csatateret" (mert mi van, ha esetleg mégis megint császár?). A másik pedig az, hogy még a leghalványabb elképzelésem sincs róla, mennyire viselheti meg az embert egy hüvelyi szülés, mivel én az első alkalommal fájásgyengeség miatt lettem császáros, tehát gyakorlatilag még a vajúdásba se kóstoltam bele.

                          Zeldácska!
                          A Károly Róbertes doki hozzáállása előtt tényleg le a kalappal! Hát hiába, meglátszik, hogy Angliában is dolgozott.
                          Márti
                          Réka (2007/03) és Barnabás (2009/05) anyukája

                          Comment


                            Az egyik otthonszülős topicban a párost amikor szülés után haza akartak menni, szét fenyegették, hogy fel lesznek jelentve meg minden és inkább hülyére csövezték szerencsétlen gyereket, nehogy tényleg elmenjenek, pedig a gyereknek nem volt baja.

                            Kicsiszofi: Érdekelne, hogy hogy megy ez az ambuláns szülés dolog, hogy hogyan lehet megoldani.
                            Marcsi és Tibike (2008.08.20.) az én ovis nagyfiam
                            Eladó Máv-telepi lakásunk (1,5 szobás tégla, saját kertrésszel), a 15. kerületben

                            Comment


                              filoméla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Nagyon köszönöm, hogy ezt betetted, elolvastam a választ. Rendkívül szimpatikus a hozzállása és ad nekem is egy kis reményt. Erről a klinikáról sajnos nem tudom semmit.
                              Ez a Nyírőnek volt a szülészete, amíg az OEP ki nem herélte. Nem engedték összevonni magukat mással, hanem megnyitottak magánklinikaként.
                              http://www.robertklinika.hu

                              Egyre több doki vezet itt más kórházakból szüléseket, itt is érdemes megnézni kihez mész, de a dokimat jó szívvel ajánlom. Nekem csak utólag futott át, hogy hányan császároztak volna meg a helyébe, 20,5 óra alatt lett gyerek és éjjel kellett visszajönni a dokinak, pedig egy órával az ő munkakezdése után értünk be (Kb. 9-re), spontán fájások is csak estére lettek.
                              Marcsi és Tibike (2008.08.20.) az én ovis nagyfiam
                              Eladó Máv-telepi lakásunk (1,5 szobás tégla, saját kertrésszel), a 15. kerületben

                              Comment


                                martics eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                még a leghalványabb elképzelésem sincs róla, mennyire viselheti meg az embert egy hüvelyi szülés, mivel én az első alkalommal fájásgyengeség miatt lettem császáros, tehát gyakorlatilag még a vajúdásba se kóstoltam bele.
                                Ez biztos sok mindentől függ. Én személy szerint simán haza tudtam volna jönni (ha hoznak ), sőt ahogy hazajöttünk 5 nap után, és itthon végre nem pizsiben flangáltam egész nap, olyan volt, mintha elvágtak volna mindent, és "meggyógyultam" volna.
                                Szóval itthon biztosan jobb lehet. A hazaszállítás pedig megoldható. Nem tudom, de gondolom többedszüléseknél pedig az ember már egyre jobban szokja a strapát (vagynem Na majd meglátszik. ).
                                Amúgy 0.5 nap után szerintem a legtöbb ember meg már saját lábán is tud csoszogni.

                                HÉDI
                                Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X