Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Ez termelés!
    "Nehéz dolog a helyes középutat eltalálni: a szívet megkeményíteni az életre, és puhán tartani a szeretetre. "

    Comment


      Eszter! Nagyon örülök hogy sikerült utat találnotok, és drukkolok, hogy minden egyre jobban menjen!
      A kakihoz meg hatalmas gratula...ez ám az adag!!!
      Vanda,, a 6 éves S, a 2,5 éves K, no meg a 10 hós Zs lánykák boldog anyukája.

      Comment


        Látod Eszter menni fog ez!

        Éppen tegnap emlegettelek a férjemnek, ugyanis képzeld, nekem is elzáródhatott a tejcsatornám. Egy tojás nagyságú dudor keletkezett a bal mellemen és úúúgy fájt, hogy majdnem bőgtem.
        De hogy mitől? Talán Tomi kevesebbet evett, mert pár napja náthás, kijött az első foga és nemhogy többet cicizett volna, alig evett valamit. De az is lehet, hogy megnyomódott (valamelyik nap beletámaszkodott úgy, hogy csillagokat láttam)

        Hát tegnap este tényleg beparáztam, meleg tus, masszírozás, kézzel fejés géppel, semmi... Tomi sem boldogult vele, tényleg mintha "bedugult" volna, tehát féltem mi lesz éjszaka. Aztán 11-kor felnyüszögött, én bal mell be, ő meg félálomba "beindította ". Húú, azt a megkönnyebbülést!
        1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

        Comment


          Hajrá Eszter! Minden elismerésem a kitartásodért

          Az az adag meg......
          Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
          Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
          Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
          írj a gmailemre az is cyanus

          Comment


            jaj de jó, Eszter! érezni, hogy megkönnyebbültél. csak így tovább!

            Comment


              Eszter csak így tovább!

              Blani, nagyon jó, hogy megoldódott nálatok, nagy szerencse, jól csináltad!
              Anna

              Bence
              (080930), Róza (140428)

              Comment


                Neusiedler, örülök, hogy alakultok, drukkoltam nagyon!
                És szép mennyiségű kaki!
                Nasz, aki Petra Pankóca 2009. február

                Comment


                  Jöttem, én is egy kis bátorításért, szerintetek jó ez így:
                  Gyermek felkelt 18. 15-kor, szopott 18.45-ig. Majd fürdés, pelus, újabb szoptatás 19.15-től, 19,45-ig, amikor elaludt a cicin. Ezt nem nagyon szokta, de gondoltam, helyes, aludni is kell, leraktam szundítani. 10 perc múlva sírás. Óhó, még éhes, vagy nyűgös, mellre raktam. Elnyammogott a mellen 20.00 és 20.30 között, mondjuk szenvedett egy kicsit, a végét, a zsírosabb tejet kicsit lusta kiszopni, majd nézelődés, büfi. Ásítozás, és apa vállán történt bealvás után megint becsempésszük a kiságyba. 10 perc múlva sírás, és rágja a kezés. Erre odaadtam neki a másik mellet, 10 perc szopás után mesmeg elálmosodik, kiságy, és most alszik.
                  Tehát, szinte folyamatosan szoptattam negyed héttől negyed 10-ig. Ha ez normális, akkor ok.
                  Vagy fel kellene ráznom? Izé, kissé elbizonytalondtam.
                  Nasz, aki Petra Pankóca 2009. február

                  Comment


                    Nasz! Hát olyan pici mééééég...elfárad...ha Te álmos vagy este, Te is nehezen mosogatsz el, utána kicsit ledőlsz, majd felkelsz azért fogat mosni meg tusolni...
                    Neki a szopi munka, és estére nagyon nagyon elfárad...úgy nehéz dolgozni!
                    Szerintem ez tök normális...és nem is egyfolytában szoptattál, mert fürdettél is!
                    Vanda,, a 6 éves S, a 2,5 éves K, no meg a 10 hós Zs lánykák boldog anyukája.

                    Comment


                      Igen, fürdetés is volt.
                      Rendben, betudom fáradságnak. Köszi a megnyugtatást
                      Éjszaka is 75 percig fogunk szopni, majd min. 20 percig próbálunk aludni, mert akkor majd rájön a naaagy nézelődhetnék. Akkor én leszek fáradt

                      Dr. Spock és a védőnő szerint legalább két óra teljen el a két szoptatás között, de nem az ő gyerekük
                      Nasz, aki Petra Pankóca 2009. február

                      Comment


                        Értem én a 2 órát, mert hogy a gyomornak is kell a pihenés...de ezzel két bajom van: az egyik, hogy valóban, nyilván ne minden szopi között legyen csak fél óra, mert tényleg nem tud akkor dolgozni a gyomor...a másik: Spock szerint akkor mi a teendő a kezét a szájába tömködő, ordító, de minimum síró gyerekkel??
                        Más kérdés, hogy én amikor írni akartam a szopik időpontját, sosem tudtam ilyen esetekben eldönteni, hogy akkor ha fél óra volt a két(?) szopi között, akkor az még egy szopinak számít-e megszakítással vagy két szopinak?
                        Aztán gyorsan felhagytam az írogatással
                        Szóval ha éhes, hát éhes. És ha igény szerint szoptatunk, akkor számomra az öklét cuppogó gyereknek "igénye van"
                        Vanda,, a 6 éves S, a 2,5 éves K, no meg a 10 hós Zs lánykák boldog anyukája.

                        Comment


                          sziasztok!
                          Anyósom régi Spock könyvébe mi is belelapoztunk, rengeteg marhaság van benne, sokszor olyan, mintegy vicclap, hihetetlen, hogy a mi korosztályunkat sokan e szerint nevelték, DE benne van a megoldás,: Ha semmi sem segít, még mindig sír, SZOPTASSUK MEG, MINDENKINEK JOBB LESZ ÍGY! felröhögtünk...Hát ezért érdemes volt az ellenkezőjéről írni egy vaskos kötetet, ha a végén ő se tud jobbat...
                          Utoljára szerkesztette csgyombi; 2009.03.09., 00:17. Oka: helyesírás
                          Gyömbi, Palkó, Misi, és Marci anyukája
                          www.szoptassugyesen.hu

                          Comment


                            Naszagni! Nálunk kéthósan volt ez az esti menet: cicin bealvás, ágyba betesz, 10 perc után ébred, nyöszörög, újra cici, bealvás, ágyba tesz, 10 perc... és így tovább. Volt egy éjszaka, mikor hajnali fél 5-ig képes volt ezt csinálni!!! Én meg szépen pakolgattam be az ágyába minden bealvásnál. Aztán sógornőm mondta, hogy engem hív, ez a dolga, nem akar nélkülem aludni... És ez annyira logikus és egyszerű volt!!! És ez elindított azon az úton, aminek a vége a nyugodt együttalvás lett. Azóta is.
                            Nálunk ez vált be. De minden gyerek más...

                            Eszter! Örülök! Milyen "fincsi" dolgok ezek a hatalmas kakik! Sose értettem, ekkora gyerekből hogy tud ennyi kijönni! Hogy megkönnyebbülhetett!
                            Ezek szerint Ti is ujj-etetőztök. (fecskendő+kisujjszopi.) Mi egy hónapig az összes etetést ezzel csináltuk! Lehet kapni egy ügyes kis eszközt (2000 Ft, ki lehet fertőtleníteni teljesen), azzal nagyon könnyű ujj-etetni. Azt kell a fecsendőre rárakni. Medela kft gyártja.
                            Nikka
                            Panka: 2007.10.16. (15:31)
                            Nóri, Viki: 2014.04.04 (16:01 és 16:14)

                            Comment


                              Kedves Marla-Mónika!
                              Köszi, de már készre van írva, csak az illusztrációkra várok, (már tűkön ülve). A segítség főleg a terjesztésre vonatkozna.
                              A könyv maga pedig abszolút nem szakmai -semmi nincs a mellműködésről, hivatalos nézetekről, stb. kizárólag saját tapasztalatok alapján, egyéni szemszögből írtam le azt, hogy nálunk hogy ment. De hiszem, hogy bárkinek hasznára válhat. A lényeg meg nem is ez benne, hanem a hozzáállás megváltoztatása, + "lélek-vidítás". Szóval nem hagyományos "szoptatási tanácsadás" , hanem benne van az önkifejezés "luxusa" is, persze a segítségnyújtás a fő cél, de tőlem... Nem tudom, ezt értitek-e... Sír a fiam, mennem kell....Jön a foga
                              Utoljára szerkesztette csgyombi; 2009.03.09., 00:18.
                              Gyömbi, Palkó, Misi, és Marci anyukája
                              www.szoptassugyesen.hu

                              Comment


                                nikka: igen, ujj etetőztünk, de már csak múlt időben mondom, mert leálltam vele másnap. Ugyanis Zsófi kisasszony volt annyira okos hogy rájött hogy minek szopizzon egyáltalán ha van ez a másik fajta "cici", ahol nem kell fél óráig dolgoznia azért a 20 miliért ami ebből a "ciciből" lejön 2 perc alatt. Szóval elkezdte kiköpdösni, meg nem-elfogadni a cicjeimet, de legalábbis a jobb teljesen kegyvesztett lett, a balt meg csak addig ette amíg megvolt a szív--nyel sűrűségű tej (5-10 perc). Amint szív-szív-szív-nyel lett, máris kiköpte.
                                most visszavettem a soft-cup-ot etetni, de este beüzemelem a szoptanítot majd ha itt a férjem segíteni... (amúgy néztem én is az ujj-etetős medelát is, de aztán a fentiek miatt végülis nem veszünk már szerintem.)
                                Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                                lekvárok, dzsemek, receptek

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X