Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Magica eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Réka,
    nem tudom, milyen testalkatúak vagytok a pároddal, de a havi 400g nem tűnik olyan kevésnek. A babád eleve nem nagy súlyú, ő lehet, hogy ennyire van beállítva. A gyerekek többsége nem tudja, hogy táblázat alapján kéne fejlődnie...
    Esetleg nyugtasd le, mielőtt szopit adsz neki, ezzel is kevesebb levegőt nyel. A refluxnak tényleg nem lenne rossz utánaolvasni!
    Hordozókendőt próbáltad már nyafi esetén?
    Dalma se vitte túlzásba a hízást sosem, bár ilyen idősen ennél már nehezebb volt. Most 3 évesen 12 kiló...
    Igen, a hordozókendőben pár perc után megnyugszik, elalszik, amíg le nem akarjuk tenni.
    Réka
    Dalma (2005.11.25.) és Hanna (2009.01.01.) anyukája

    Comment


      Szandimandi!

      Köszönöm a segítséget, megpróbálkozunk a többszöri szopival, valamint utánaolvasok az ételallergiának és a refluxnak. Remélem sikerül megoldást találni, ha máshogy nem, segítséggel.
      Réka
      Dalma (2005.11.25.) és Hanna (2009.01.01.) anyukája

      Comment


        Nikka!

        Köszi, megtaláltam, csak tegnap nem volt időm belemerülni a témába (meg ma sem), talán holnap.
        Réka
        Dalma (2005.11.25.) és Hanna (2009.01.01.) anyukája

        Comment


          Réka,
          akkor használd minél többször a kendőt, ha már nem kell neki a cici. Függőleges helyzetben könnyebben is büfizhet.
          Amíg lassan, de szed magára többletet, és amúgy más baja nincs, akkor neki valószínűleg ez az üteme.
          Leányzóm is csinál mostanában olyanokat, hogy egy kis szopizás után már köp ki engem a szájából, hiába adnám neki esetleg a másik oldalt is. Ezzel együtt most majdnem hat kiló (oké, ő majdnem négy kilóról indult, pedig nem vagyunk nagyok), és növöget szépen. A kendőben szintén elvan, kivéve, ha nézelődne inkább, vagy dumálna nekünk...
          Ági
          Dinoszauruszok gyűjtője - 2005.12.04. Pónikirálylány - 2008.12.22.

          Comment


            Eszter,
            ez a csütörtöki megmozdulás nagyon jónak tűnik, elmondás alapján pont erre van szükséged!
            Hajnit már aránylag korán kivittem, még patikába is, de gyakorlatilag csak engem lélegzett belémbújva, nagyon nagy baj nem lehet..
            Más: szopipárna folyamatos igénybevételnél (is) életmentő tud lenni!
            Anno Matyunál ilyenkor váltottam szinteket a Larkinorban, annyit ültem a neten...
            Ági
            Dinoszauruszok gyűjtője - 2005.12.04. Pónikirálylány - 2008.12.22.

            Comment


              rekas!
              nálunk a tehéntej fehérje okozta. mindent mellőznöm kellett amiben csak kicsi is van(felágottakban, májasbaan is előfordul!), kb két hét után már látszott a javulás, három hét alatt meg már teljesen rendben volt a babám. úgy tudod ellenőrizni, hogy ez e a gond, hogy két három napig diétázol (ennyi idő alatt lényegesen még nem javul a helyzet), aztán eszel iszol tejes dolgokat. ha 4-12 órán belül súlyosbodnak a tünetek, akkor tuti ez a baj!
              ZSUZSI és a gyerkők: MISI 7, ANNA 5

              Comment


                Na, most nekem lenne egy kérdésem...
                Lehet, hogy Sára mostmár hatékonyabban (gyorsabban) szív? Csak mert már többedszer fordul elő, hogy eszik 10 percet (eddig kb. nettó 15 perc alatt volt tele a poci reggel), utána abbahagyja, de cicire kéreszkedik kicsit később, akkor is eszik 10 percet, és utána bukik...akár fél órával később is...nem volt igazán bukós sosem...arra gondolok, hogy most gyorsabban tud szívni, többet eszik, mint amennyit ennyi idő alatt eddig, és ezért nagyon telelesz...
                Mit gondoltok?

                (most pl. épp cumival próbál szegénykém elaludni, mert nem merem cicire tenni, hisz kétszer is bukott, gondolom, nem férne el több kaja odabent)
                Vanda,, a 6 éves S, a 2,5 éves K, no meg a 10 hós Zs lánykák boldog anyukája.

                Comment


                  a bukás ijesztőnek tűnik, de nem kell annyira megijedni tőle, hogy cumit adj neki!
                  ZSUZSI és a gyerkők: MISI 7, ANNA 5

                  Comment


                    Vanda,

                    http://www.kismama.hu/szakertoink/bukik_baba/2625/

                    olvasd el!
                    ZSUZSI és a gyerkők: MISI 7, ANNA 5

                    Comment


                      Sára egyébként is szokott cumizni néha elalváshoz...de nagyon ritka...nem a bukás miatt adtam neki. (de erről már írtam részletesen valamelyik topicban...)
                      Mindenesetre a múltkor, mikor sokat bukogatott, másnapra náthás lett...remélem, most nem ez lesz
                      De elolvastam, köszi...csak mondom, Sára egyébként egyáltalán nem szokott bukni.
                      Vanda,, a 6 éves S, a 2,5 éves K, no meg a 10 hós Zs lánykák boldog anyukája.

                      Comment


                        Eszter, először is gratulálok Zsófihoz, láttam a képet is, gyönyörű szép kisangyal!

                        neusiedler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        jó neked, nekem csak ülve megy a szoptatás ciciméret-kisbabaméretből kifolyólag még, az is két kézzel, vagy a legjobb esetben is eggyel, úgyhogy nekem a maximum történés ilyenkor a fél kézzel pötyörészés
                        (most úgy tűnik beájult, de én nem így ordítva képzeltem ezt el, de a végén már cicit is kiköpdöste mintha legalábbis arzén folyt volna belőle )
                        Az első hetekben én is megszenvedtem a szoptatást a nagy mellem (plusz lapos mellbimbóm) miatt, később, ha már Zsófid is ügyesebb, nagyobb lesz, akkor könnyebb lesz a fekveszopit megtanulni (érdemes az éjszakai szopizás miatt, nagyon kényelmes, már aludni is tudok így)! Bence az első 2 hetet végigaludta, 3 óránként szopott (kórházi rutin, nehezen felejtette el), éjjel 2x ébredt. Majd a köv 6 hetet végigsírta, rengetegszer üvöltött a teli cicin, rengetegszer szopizott 50-60 percig, nagyon nehéz volt, nagyon elfáradtam, nagyon kiakadtam, hogy én már sosem zuhanyozhatok kedvem szerint (viszont rengeteget olvastam ), nem tévézhetek, stb. aztán egyszercsak elmúlt. Hidd el, hamarosan SOKKAL könnyebb lesz!!!
                        A tejbelövellés nekem a kórházban volt, kemény, meleg és feszes lett a mellem, akkor fejtem, hogy megkönnyebbüljön. A tejleadót az első időkben mindkét mellemben éreztem, hasonlóan Cyanus cérnáihoz, csak én drótnak mondtam (kicsit fájdalmas is volt). Ilyenkor a nemhasznált cici folyt rendesen. Össz. 2x-3x kellett fejenem ebben a pár hétben, mert Benő sokat aludt, és nagyon feszültem. A mellbimbóm sosem volt sebes, pedig jósolták.
                        Most többet szoptatok, mint valaha, a tejleadót a nemszopis mellemben érzem, de nem mindig, már csak enyhe bizsergés. A mellem nem feszül, nem folyik, nem fejek. A ciciméret már nem okoz problémát (van más, de az nem ide tartozik ).

                        Bence az első 3 hónapban amúgy naponta egyszer kakilt, reggel ébredés után (már a kórházban is - képzelheted, mekkora adagokat nyomott, ha a 3. napra már megszabadultunk az összes mekóniumos maszattól ). Csak kb 6 hete van napi 2-3 kaki. Nekünk is volt, hogy 2 napig nem volt termés, az tök normális.

                        Ne aggódj, próbálj minél többet pihenni, aludni, egyél-igyál, gyere ide támogatásért, és mondogasd szorgosan (ahogy már ajánlották): elmúlik. Én sem hittem, hogy tényleg, de elmúlt. Már visszasírom a 2x kelős éjszakákat...

                        És most megyek, mert a gyerek akkorát rottyantott, hogy ide érzem a szagát !
                        Anna

                        Bence
                        (080930), Róza (140428)

                        Comment


                          Eszter, én már írtam kaki ügyben saját tapasztalatot (3-4 naponta volt), tényleg ne aggódj, szopis babánál akár 10 nap is eltelhet kakis pelus nélkül; jól hasznosít Zsófi.
                          "Szárnyatlan szállj sült kappan"

                          Comment


                            Sziasztok!
                            Ez a kérdés akár több topikba is beillik de talán itt van a legtöbb hozzáértő. Szóval 10 hónapos Milánom tegnap többször hányt estefelé (anyatejet) és nagyon elesett volt. Felhivtam az orvost aki azt mondta hogy semmiképpen ne szoptassam csak teáztassam kiskanállal... Milán nagyon szopis (még mindig ez a fő eledel) és csak orditott-orditott igy nem sokáig birtam mégis kapott cicit meg is maradt benne a tejci. Tehát ezzel meg is oldódott a probléma, csak elgondolkoztatott mi a teendő ha a baba hány? Ugyanúgy kéne diétáztatni mint a beteg felnőttet, teával és nem szopizhat tejet??
                            elkötelezett: -szoptató -hordozó -pelusmosó szolga

                            Comment


                              Az első 6 hétre mondják, hogy figyelni kell és napi 2-3 legyen. 6 hét után változik az emésztésük és akár 10 nap is eltelhet két kaki között.
                              Nálunk azonban kicsit hasonlóan volt, mint Epre, nálatok. Sári kb. 2 naponta kakilt már az elején is. De gyarapodott is ezerrel, úgyhogy nem volt semmi baj.

                              Tejbelövellést nem is éreztem egyszer sem.
                              A reflexet a mai napig érzem, olyan húzó érzés, de már nem fáj és sokkal enyhébb mint az elején. Sőt az oxi-fröccsöt is, ami állítólag nem gyakori. Van egy enyhe hányingerem, ami a mellkasból az orromig fut egy másodpercig. Na, onnantól pár másodperc és elkezd nagyokat kortyolni a bébi.

                              Sőt, nekem az egyébként is "hatalmas" (kb. alsó B-s) cicim sem sokat nőtt a várandósság alatt, most meg egyáltalán.
                              kismok - három csokiszemű kislány (Julcsi, Sári, Lenke) anyukája

                              Comment


                                Milancsa
                                teááááát? Atyaég! Ki mondta ezt? Még jó, hogy ösztönösen a legjobb megoldást választottad!
                                Mert a teában ugyan mi van, ami az anyatejben nincs? Mitől jobb ez? UGyan, biztos valaki 70-es éveken szocializálódott néni találta ki...
                                Én nagyon örültem, hogy Sári szopizik, amikor hányt. Ha nem szopizott volna, biztosan aggódhattam volna ezerrel a kiszáradás miatt, mert nem akart volna inni. Így viszont, hogy a szopi sokkal több mint evés, a kérdés meg van oldva. Mellette meg kapott Daedalonetta kúpot hányáscsillapítónak. Másnapra már meg is oldódott.
                                Nyomasd a szopit ezerrel. Diétázzon a doki!
                                kismok - három csokiszemű kislány (Julcsi, Sári, Lenke) anyukája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X