Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Naszagni eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az együttalvást férjem leginkább azért ellenzi, mert a gyerkőc nem egy csendes alvó.
    Nyög, sípol, gurgulászik, kaszál, stb. És ezekre a férjem felébred!!! Én, a hétalvó, max. a sírásra. Az első négy hétben velünk aludt mózesben, de szegény férjem kevesebbet aludt, mint én a szoptatásokkal. De mondom, nem vetek el semmit, eleve szigorú elvek nélkül kezdtem a gyerekvállalást
    Értem én, apának kb egy hónap kellett, mire megszokta a hangokat, most már csak akkor ébred, ha nagy sírás van, de mikor érzékeli, h fenn vagyok, már alszik is tovább... A gyerek miatt jobban aggódtam, mert apa erősen horkol, de Bence arra még sosem ébredt. Én viszont arra is megébredek, ha átfordítja a fejét, pedig igazi medve voltam...
    Benu is állandóan kaszált a karjaival, fel is ébresztette magát vele, szóval hasratettem, azóta tök jól alszik... Most, hogy már átfordul, mindegy hogy rakom, pörög, mint a ringlispíl .
    Anna

    Bence
    (080930), Róza (140428)

    Comment


      Sziasztok! Kérlek segítsetek ha tudtok!
      Kislányom 14 hónapos. 6 és fél hónapos koráig csak szopizott. Soha semmi gond nem volt sem a melleimmel, sem a szopási technikájával.
      Vasárnaptól nagyon fájt a torkom, aztán 2 nap alatt házi praktikákkal kikúráltam magam, már csak náthás vagyok, de tegnap este óta nagyon fáj a jobb cicim és a lázam is 38 fok körül mozog.
      Kiderült hogy begyulladt, iszonyú fejfájás gyötör, sokkal magasabbnak érzem a lázat is mint amennyi valójában.
      Nem tudom hogy a nátha összefüggésben van-e a mellgyulladással...
      Az orvos doxycyclin-t írt fel, és közölte hogy a gyereket el kéne választani amikor megkérdeztem hogy ezt szoptatás alatt lehet-e szedni.
      Még algopirynt vettem, de eddig semmilyen gyógyszert nem szedtem be (nem is tervezem egyenlőre).
      Fejtem kézzel, masszíroztam, szerintem a csomó nem mélyen van, nem volt elviselhetetlen a fájdalom.
      Viszont nem jött túl nagy mennyiség, szerintem még kb 10-20 ml talán, nem tudom hogy hogyan lehetek biztos benne hogy teljesen kiürült-e? (lehet hogy a masszírozási technikám se tökéletes, de eddig sose fejtem, sem kézzel sem géppel, de van itthon aventes kézi mellszívóm).
      Kérlek segítsetek hogy minél hamarabb és gyógyszer nélkül átvészeljem ez az időszakot!
      Fruzsi
      Nóri 2008.01.08 Tomicsucsu 2010.02.27 Julliska 2012.09.28 anyukája

      Comment


        Fru! ha lehet akkor inkább a gyerkőc szívja ki mint fejj! sokkal hatékonyabb, azonkívül úgy tedd mellre h az álla a csomó felé legyen, hajolj főlé ha az segít, és sűrűn tedd mellre!!!
        Lili most lesz 20hónapos és az én mellem is begyulladt, szóval van ilyen de mivel már bejáratottak a csatornák rövid időn belül javulnia kell a sűrű szoptatással
        antibiotikumot én nem venném még be (de ez csak magánvélemány nem orvosi sztem anélkül is el fog múlni
        náthávala-influenzával annyi össezfüggés van h vmiért azservezeted legyengült és iylenkor csőstűl jönnek adolgok, lehet h túlhajtottotad magad, szóval pihenj sokat és szoptass!
        gyógyszer ügyben pedig sztem beszélj egy IBCLCvel ha nem javul a dolog
        Kérdéseid vannak a babád alvásával kapcsolatban? Küszködtök az altatással?
        Alvós konzultáció!
        Cikkek, információk a gyerekek alvásáról
        Szoptatást támogató csoport
        ÖLBEBABA
        LLL szoptatási tanácsadó

        Comment


          Szia, Kardosanival - meg már többetekkel is -már beszéltem gyógyszerről...ha gondolod, keress meg, de innen is felhívhatsz valakit, aki segít:
          www.ibclc.hu
          Csörgő Szülőhangoló

          Comment


            Tegnap délután amikor a írtam már jobban voltam kicsit, azóta viszont nincs lázam és a mellem is csak alig-alig fáj. (nem tudom biztosan, de lehet hogy az is segített hogy nem csillapítottam a lázamat és az is segített kinyírni a bacikat, legmagasabb 38,4 volt)
            Persze azért mindig abból adok elsőnek, lehet hogy most meg a másikban marad egy kis felesleg... újabban sokszor csak cuppog rajta párat és megy tovább, mintha nem kötné le a cicizés, lehet hogy már nem is éhes igazán, csak a szopi öröme miatt jön...
            Plusz egy lényeges információ: a doki a gyógyszert nem a náthámra írta, azt mondta hogy a mellgyulladásra kapom, és mondta a lehetséges szövődményeket mint tályog, mirigy kivágása...! Semmilyen gyógyszert nem szedtem be és szerintem már túl is vagyok szinte teljesen rajta !
            Utoljára szerkesztette fru; 2009.03.13., 18:23. Oka: .
            Fruzsi
            Nóri 2008.01.08 Tomicsucsu 2010.02.27 Julliska 2012.09.28 anyukája

            Comment


              Sziasztok!

              Kislányom 3220 g-mal született, 2880 g-ra esett vissza, amikor hazajöttünk volt olyan hét hogy semmit nem hízott, kórházban is voltunk 5 napot, három óránként kellett szoptatnom, vizsgálták, hogy nincs e valami baja, azért nem hízik. Semmit nem találtak. Megindult a súlya, de napi 10g-nál nagyobb súlygyarapodást nem tudtunk elérni sehogy sem.
              Most 4,5 hónapos és 4970g. A doktornéni nincs ezzel megelégedve, és a tejpépet javasolja, meg két hetente mérlegelést. Nem nagyon akarom, a tejpépet, pláne kanállal.
              Mit csináljak? Eddig, mivel volt idő amikor nagyon keveset szopizott (egyébként nagyon szeret szopni) a lefejt tejet odaadtam neki pótlásként. De már egy ideje nem teszem, nem is mérem (csak ritkán) mennyit evett. Jókedvű, nem sír sokat, nem hasfájós, rendesen termel a pelusokba. Szóval nincs semmi baja, csak nem hízik. Az apuka nagyon vékony testalkatú, én nem, de ennyi idősen én sem híztam.
              Tudtok valami megoldást, hogy elkerüljük a tejpépet, és valami megnyugtató hízást produkáljunk két hét múlvára?
              Előre is köszi...
              ui: a kizárolagos szoptatás topikba írtam ezt, ők javasolták, hogy itt is kérdezzem meg. Nagyon bízom benne, hogy megnyugtató megoldást találok, és szoptathatok amig csak tudok.
              Rita, Petrus (08.10.27.) és Grétike (11.08.10.) anyukája
              Nandu kendőben és Liliputi MT-ben hordozok, együtt alszunk, monapellel pelusozok, szoptatok amíg lehet

              Comment


                Fru,
                akár a tejpangásra, akár mellgyuszira nekem mindig csak a nagyon gyakori szoptatás vált be. Nem vettem be egyszer sem rá gyógyszert. Szerintem nálatok is helyre jön hamarosan!
                kismok - három csokiszemű kislány (Julcsi, Sári, Lenke) anyukája

                Comment


                  Rita!
                  először is: kislányod több mint 2kilót hízott 4,5hónap alatt ami kb 116gr/hét és teljesen normális (113gr-142gr/hét között az első 4hónapban) ! az átlag baba 170gr-ot hízik hetente de ez csak annyit jelent h a te babád nem esik az átlagba, sajnos a gyerekorovosok csak ezt nézik (tisztelet a kivátelnek) úgyh ne pánikolj és ne adj pépet. a 4.és6.hónap között a normál hízás esik 113-142gr/hét közé, csak h tudd és ne izgasson amit a doki mond, ha marad ez a hízásütem. ha van pár kakis pelus/nap és úgy látod h jól van a babád, nincs miért aggódni!
                  Kérdéseid vannak a babád alvásával kapcsolatban? Küszködtök az altatással?
                  Alvós konzultáció!
                  Cikkek, információk a gyerekek alvásáról
                  Szoptatást támogató csoport
                  ÖLBEBABA
                  LLL szoptatási tanácsadó

                  Comment


                    kicsit off, bocsánat.

                    http://www.grilla.hu/szoptatas/mibol...optatas-p.html

                    Dr. Jack Newman: Miből lehet tudni, hogy egy egészségügyi szakember nem szoptatás-párti?
                    Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                    HipnoSzülés a tévében

                    Comment


                      Bonyi ez nagyon kemény.
                      Szerencsére az enyémek ilyeneket nem mondtak, igaz a problémám megoldásában sem törték magukat.

                      Rita:nekünk is volt gondunk, igaz nemhízás, illetve fogyás nem volt, de nagyon lassan gyarapodott.
                      Az LLL tanácsára elkezdtem 2 mellből szoptatni és minden nyikra mellre tettem (korábban sajnos nem). A következő hónapban 600 gr-ot hízott. Ez nála rekord volt, kicsit összeszedte magát és visszatért a jól bevált 480 gr-hoz.
                      Most 15 hós és nagyjából utolérte a többieket 9200 volt egy hónapja.
                      Ja és nem kapott 6 hós koráig semmit, utána is lassan ment a hozzátápi. 1 éves korára mégis evett mindenfélét.
                      Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

                      Comment


                        Sziasztok! Lehet, hogy már volt szó erről, de nem tudom a rengeteg hozzászólást végigolvasni... A LLL oldalát végigböngésztem már, de nem találtam választ rá. A következő lenne a kérdésem: szükség van-e mindenképp fejni a tejet? Most kaptam ezt a tanácsot egy védőnőtől, szerinte ha nem fejek, szép lassan el fog apadni a tejem. Ugye nem? Szerintem elég jól kiszívja a baba belőle a tejet, én nem érzem szükségesnek. De könnyen el lehet bizonytalanítani egy kezdő anyukát... Tudnátok írni ezzel kapcsolatban véleményeket? Köszönöm előre is.
                        Timi, Zs+A+?

                        Comment


                          Timoca, nem fog elapadni a tejed ha nem fejsz. Beáll a kereslet-kínálat egyensúlya, pontosan annyi tejed lesz amennyire Zsófinak szüksége van.

                          (Fejlődési ugrásnál hirtelen nő majd az igénye, nálunk 2 nap alatt újra beállt az egyensúly, ilyenkor sűrűbben kért enni. Legegyszerűbb ilyenkor ágyba bújni a babával, letojni mindent és cxsak szoptatni, szoptatni
                          Zsuzs
                          Három lányom és egy fiam van

                          Comment


                            Timoca,
                            nem kell fejned, ha a baba igénye szerint szoptatsz!
                            Sokat iszol, és igyekszel pihizni, kialudni magad, nem lesz gond.

                            Matyuval nem fejtem soha, és mindig volt tej, kisember alig akart megkóstolni más kaját...
                            Hajnival is csak azért fejek, hogy jusson az anyatejleadóba is valamennyi.
                            Ági
                            Dinoszauruszok gyűjtője - 2005.12.04. Pónikirálylány - 2008.12.22.

                            Comment


                              A régi iskola még azt tanította, hogy mindig fejni kell.
                              Ma már tudjuk, hogy magától beáll a kereslet kínálat egyensúly (lsd Zsuzs). Ne aggódj, a cicid tudja a dolgát
                              Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                              Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                              Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                              írj a gmailemre az is cyanus

                              Comment


                                Barátnőm kb két hete született gyereke sokat veszített a születési súlyából, nehezen indult be a tej, a baba soványka és aluszékony volt. A gyerekorvos persze beavatkozott, és tápszert adatott, és befenyegetett, hogy kórház és infúzió lesz a dologból, mert kiszárad a gyerek. Kérdés: ilyenkor nem elég, ha vizet kap a baba a kiszáradás ellen, és egy-két nap nyugival sikerül a tejtermelést fokozni? Muszáj tápszert adni? A barátnőm nagyon nem akarja, hogy elinduljon a tápszerezéses ördögi kőr, aminek a végén tényleg nem fog tudni szoptatni.
                                Orsi

                                Ölbebaba

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X