Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Petrazselyem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Lányok, itt tudok segítséget kérni?
    H. fogzik. Nagyon durván. 40 fok közeli láz, nem tud enni, nem tud szopizni, csak iszik, bármi a fogához ér, sikít, ha már meglátja a mellem, sikít, mondja, hogy nem-nem, hiába kenem bármivel a fogát, jegeljük (rágó) Ma 11-től egyáltalán nem szopott, csak elalvás után tudtam a szájába tenni a mellem (a baj, hogy enni sem eszik, csak turmixolt gyümölcsöt sok lével). Mit csináljak?
    Ő ugye már 18 hónapos, eddig (ez megy 4 napja, de eddig legalább a délutáni alváshoz előtte és utána is elfogadta, és legalább próbálkozott, igaz, ennyire fájdalmasnak nem is tűnt, mint ma) reggel, délelőtt, délután, este és hajnalban 1x biztos szopizott, ehhez képest most 10 órán keresztül semmit, ilyen még soha nem volt. Egy ideje nap közben már csak komfortszopi van/volt, nem bánnám ha elhagyná, de az esti elalvás jó lenne, hogyha egy ideig így menne, kicsit gyorsabb és örülnék, ha még tudnám szoptatni.

    Egészen ma délutánig láttam rajta, hogy szeretne szopizni, azóta viszont tiltakozik. Erőltetni nem fogom, ezt megfogadtam, de akkor mégis ha elmúlik a fájdalom, hogy vezessem rá, hogy nem fáj a szopi, ha épp nem jön a foga? Vagy hagyjam, hogy így válaszzsa el magát? Én még nem készltem fel erre, főleg ilyen hirtelen és azt sem szeretném, hogy utólag rossz élményekkel kösse össze a szopit... és olyan kicsi még... Mit csináljak?
    Biztos csak a foga jön? 40 C szerintem nem a fogzástól van, inkább vírusfertőzés.
    Mindenképpen adjál neki fájdalomcsillapítót, 3x akár naponta, ha ennyire rossz neki! Talán utána tud majd szopizni...
    Lehet egy betegség, fogzás eldönti helyetted a dolgot, az élet rendje...
    Ági és csöpp D (2012) meg tesóbab B (2014)

    Comment


      Petrazselyem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Lányok, itt tudok segítséget kérni?
      H. fogzik. Nagyon durván. 40 fok közeli láz, nem tud enni, nem tud szopizni, csak iszik, bármi a fogához ér, sikít, ha már meglátja a mellem, sikít, mondja, hogy nem-nem, hiába kenem bármivel a fogát, jegeljük (rágó) Ma 11-től egyáltalán nem szopott, csak elalvás után tudtam a szájába tenni a mellem (a baj, hogy enni sem eszik, csak turmixolt gyümölcsöt sok lével). Mit csináljak?
      Ő ugye már 18 hónapos, eddig (ez megy 4 napja, de eddig legalább a délutáni alváshoz előtte és utána is elfogadta, és legalább próbálkozott, igaz, ennyire fájdalmasnak nem is tűnt, mint ma) reggel, délelőtt, délután, este és hajnalban 1x biztos szopizott, ehhez képest most 10 órán keresztül semmit, ilyen még soha nem volt. Egy ideje nap közben már csak komfortszopi van/volt, nem bánnám ha elhagyná, de az esti elalvás jó lenne, hogyha egy ideig így menne, kicsit gyorsabb és örülnék, ha még tudnám szoptatni.

      Egészen ma délutánig láttam rajta, hogy szeretne szopizni, azóta viszont tiltakozik. Erőltetni nem fogom, ezt megfogadtam, de akkor mégis ha elmúlik a fájdalom, hogy vezessem rá, hogy nem fáj a szopi, ha épp nem jön a foga? Vagy hagyjam, hogy így válaszzsa el magát? Én még nem készltem fel erre, főleg ilyen hirtelen és azt sem szeretném, hogy utólag rossz élményekkel kösse össze a szopit... és olyan kicsi még... Mit csináljak?
      Szegény Hargita!
      Privi helyett: mammi.mamami@gmail.com!
      Beszippantott a valós élet, a virtuálisra nem sok időm marad.

      Comment


        Köszi (a láz csak éjjel volt és összesen 2 alkalomma, nem állandóan, szv nem hiszem, h vírus lenne...ráadásul hasmenése is van, jó nyálkás - azért is gondolok arra, h ez vmi nagyon erős fogzás)

        Csak olyan hirtelen, hogy a cicimaratonista H efyik pillanatról a másikra semmit :O nekem ez nagyon megrázó, főleg, hogy fejni se tudok mellette, csak feszít
        Petra vagyok Hargita(2011.01.30) és Nimród(2013.06.10.) anyukája
        ClauWi hordozási tanácsadó tej- és tojásmentes
        Vándor gyapi Zara Eladó batyu, karikás

        Comment


          Petrazselyem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Köszi (a láz csak éjjel volt és összesen 2 alkalomma, nem állandóan, szv nem hiszem, h vírus lenne...ráadásul hasmenése is van, jó nyálkás - azért is gondolok arra, h ez vmi nagyon erős fogzás)

          Csak olyan hirtelen, hogy a cicimaratonista H efyik pillanatról a másikra semmit :O nekem ez nagyon megrázó, főleg, hogy fejni se tudok mellette, csak feszít
          tudom, milyen rossz érzés ez most neked , Eszti is 15 hónaposan elválasztotta magát, nekem nagyon korai és hirtelen volt. de azon ne aggódj, hogy rossz élményt fog társítani a szopihoz! sokkal valószínűbb, hogy nem fog emlékezni rá, de ha igen, akkor a sok jóra inkább, mint a kevés rosszra.
          Norbikának is van most egy ilyen enyhe vírusos torokgyulladása, miközben laza a széklete és a láztól vagy egyébként is, de jön a foga lehet ám azért egy enyhe vírus nálatok is, ha az elmúlik, még simán visszaszokhat a cicire
          Gabriella NAK (Nursing at the keyboard) 1978/04/19, Eszti 2008/06/15, Norbus 2011/04/18, Nándi 2015/03/30
          privi helyett valerkanak kukac freemail pont hu

          Comment


            Hát reggel 2x is elfogadta, úgyhogy bizakodom.
            Petra vagyok Hargita(2011.01.30) és Nimród(2013.06.10.) anyukája
            ClauWi hordozási tanácsadó tej- és tojásmentes
            Vándor gyapi Zara Eladó batyu, karikás

            Comment


              Segítség, segítség!

              Kisfiam már 2 hónapos, rendesen hízik (6 kiló, 4,3-al született), boldog, békés, pukizós. Semmi gondja nincs. Nekem viszont annál inkább.
              Elhatároztam, hogy nem fejek, emiatt a melleim nagyon puhák, üresnek tünnek, tehát a kereslet és kínálat gyönyörűen találkozott és végre tejlázmentes leszek, ám pont emiatt beteges módon elbizonytalanodtam (tehát pszichés gondjaim vannak), mert rettegek attól, hogy mégis éhes marad.
              Most is alszik boldogan, én meg itt rágom a körmöm, hogy eleget evett ? Nevetnék magamon, ha nem szenvednék miatta.

              A félelmem onnan van, hogy 18 évvel ezelőtt, nagyon kezdőként, egy tápszeres világban, ahol 3 óránként kellett etetni, észrevétlenül elapadt a tejem és a fiam 3600-ról 3200-re fogyott, tehát éhezett. Én azóta rettegek, de szeretnék rá megoldást találni és segítséget.
              Van egy nagyon nagy, egy egyre nagyobb, egy még nem nagy, egy kicsiből naggyá váló és egy még igenpici növögető

              Comment


                Gabi, csak biztatni tudlak, jobb most nem jut eszembe. Szakértő nem vagyok, de én is igény szerint szoptatok 15 hónapja és nekem is voltak ilyen időszakaim (igaz csak rövidek, egy-egy nap) hogy aggódtam. Egy minimális aggódás természetes szerintem. Próbáld meg visszaolvasni a saját soraidat, ott van benne a válasz: mindent jól csinálsz, csak így tovább!
                2011. április 25 óta Szabolcs és 2013. július 13. óta az otthon született Zente anyukája. Mellékállásban KATTintok és blogolok.

                Comment


                  Tehát akkor végül is ne aggódjak azon, hogy puha a mellem?
                  Van egy nagyon nagy, egy egyre nagyobb, egy még nem nagy, egy kicsiből naggyá váló és egy még igenpici növögető

                  Comment


                    azon semmiképp sem
                    abból amiket leírsz,úgy tűnik rendben van.és ahogy te irod,neked vannak aggodalmaid,téged kell megerősíteni,hogy jó úgy ahogy csinálod
                    esetleg ha téged megnyugtat az ha eljutsz egy LLL csoportba ahol támogatást kaphatsz,anyatársakkal találkozhatsz,vagy ha ez nincs a közelben,akkor akár telefonon,személyesen beszélni IBCLCvel,aki személyre szabottan tud a te félelemeidre válaszolni,segíteni
                    "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
                    Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

                    Comment


                      zsizsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      azon semmiképp sem
                      abból amiket leírsz,úgy tűnik rendben van.és ahogy te irod,neked vannak aggodalmaid,téged kell megerősíteni,hogy jó úgy ahogy csinálod
                      esetleg ha téged megnyugtat az ha eljutsz egy LLL csoportba ahol támogatást kaphatsz,anyatársakkal találkozhatsz,vagy ha ez nincs a közelben,akkor akár telefonon,személyesen beszélni IBCLCvel,aki személyre szabottan tud a te félelemeidre válaszolni,segíteni
                      Végül is szombaton megyek a sétára, majd ott keresek szakértőt, aki beszél a fejemmel.
                      Van egy nagyon nagy, egy egyre nagyobb, egy még nem nagy, egy kicsiből naggyá váló és egy még igenpici növögető

                      Comment


                        Gabi, minden rendben!
                        Az lll oldalon megtalálod annak a kritéiumait, hogy mikor szopik eleget, hátha ez is ad egy kis megerősítést.
                        Kata Anna, aki Anna Maja (2009.02), Áron Koppány (2012. 03) és Zádor (2014.09) anyája
                        Érdi babahordozó és mosható pelenka klub

                        Comment


                          KataAnna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Gabi, minden rendben!
                          Az lll oldalon megtalálod annak a kritéiumait, hogy mikor szopik eleget, hátha ez is ad egy kis megerősítést.
                          Azért a napi 500 millió kakis pelus meg szokott győzni.
                          Az lll-t sűrűn olvasom, onnan tanultam újra a szoptatást.
                          Jó, hogy vannak.
                          Van egy nagyon nagy, egy egyre nagyobb, egy még nem nagy, egy kicsiből naggyá váló és egy még igenpici növögető

                          Comment


                            Petra, ez egy szopissztrájknak hangzik és szerintem se csak a fog a ludas. Szopissztrájnál ismered a trükköket? En adnék neki fájdalomcsillapítót, bár a lázcsillapítókban is van. Ha nagyon szenvedett, akár láz nélkül is volt, hogy adtam. Ha el akarod választani, ez lehet rá alkalom, csak később ne bánd meg. Se ezt, se azt. Jobbulást a pici lánynak.
                            Kata Anna, aki Anna Maja (2009.02), Áron Koppány (2012. 03) és Zádor (2014.09) anyája
                            Érdi babahordozó és mosható pelenka klub

                            Comment


                              gabi.nagy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Azért a napi 500 millió kakis pelus meg szokott győzni.
                              Az lll-t sűrűn olvasom, onnan tanultam újra a szoptatást.
                              Jó, hogy vannak.
                              Akkor meg ne legyél lüke, minden oké!
                              Most már tapasztaltabb vagy, és nem apad el (max nagyon extrém helyzetben pl. nagy baleset) csak úgy a tej, ha csökkenne, akkor is vissza tudod hozni. No para!
                              Kata Anna, aki Anna Maja (2009.02), Áron Koppány (2012. 03) és Zádor (2014.09) anyája
                              Érdi babahordozó és mosható pelenka klub

                              Comment


                                jusztis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Lenke nagyon furcsán szopik egy-két napja: bekapja, majd elengedi a cicit, sokszor szopik is azért persze, de máskor meg fintorog, és úgy dönt, mégsem kéri. Kezdődő sztrájk? Vagy mi lehet ez? Július 8-án volt egy menstruációm, az első szülés óta, ez befolyásolhatja a dolgot? És mit tehetnék? Még alig eszik, főleg szopisbaba.
                                Esetleg tudna nekem is valaki tanácsot írni? Egyre többször van, hogy megszagolja és elutasítja a cicit Lenke
                                Eszter és
                                Lenke 2010 ősz
                                Olívia 2014 ősz

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X