Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Sziasztok! Tudtok nekem abban segiteni, h mit csinaljak, h a baba kevesebb levegot nyeljen, es tobbet bufizzen? Jelenleg a tejdolos lll anyag alapjan szoptatok, a bufiztetes fuggolegesen indul, vuzszintesen folytatidik, es fuggolegesen fejezodik be. Sajnos nincs otletem, hogy csinljam, foleg akkor, mikor nezegetni akar. Koszonom.
    Fruzsi - Zsófi (2013. 01. 25.) anyukája

    Comment


      bogg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      én is a szepára gondoltam, de úgy tudom, az olyan másfél év körül jön...?
      szeparációs szorongás klasszikus ideje a 8 hónapos kor
      D. 2013.01.15 és A. 2015.07.02.
      A teli kelyhet szépen üríteni ki, ugyan kinek sikerülne ez? (C.G.J.)

      Comment


        Ninocska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        szeparációs szorongás klasszikus ideje a 8 hónapos kor
        ez így igaz. szokás nyolc hónapos szorongásnak hívni..., de utána egy életen át is tart (hat)
        nekem amúgy a fiam pont ilyan volt, nem könnyű
        Veronika Otilia vagyok én és a gyerekeim: Vince Károly 2010.03.22., Blanka Veronika aliasz Bakka 2012.08.19. no és Adél Doloróza 2015. 01. 26. aliasz Zsebi

        Comment


          Fülemálna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Sziasztok! Szeretnék segítséget, tanácsot kérni. Két hónapos a kislányom. Igény szerint szoptatom. Màr az első napokban is elég sokat bukott, nagyon kellett figyelni a büfiztetésre. Aztán elkezdett hányni. Nagy mennyiségű, friss tejet, ami nem a büfivel jön, hanem csak kicsit kèsőbb. Az első, amire gondoltam az a tejallergia. A nagylányomnál is ez volt a gond. El is hagytam minden tejes, tejszármazékos ételt, már egy hónapja. (más allergéneket, szóját, búzát, tojást nem, vagy csak elvétve eszünk) Viszont napi minimum egy hányàs maradt. Emellett szépen fejlődik, hízik, mosolygós, jó kedvű. Kell izgulnom? Tehetek valamit azért, hogy ez az állapot megszűnjön? A védőnő szerint túleszi magát, szoptassak három óránként. Na, ez az amit szeretnék elkerülni.
          Kedves Fülemálna!
          Gratulálok a kislányodhoz! Milyen jó, hogy már van tapasztalatod, és tudtál valamelyest segíteni a gyakori bukásokon és milyen jó, hogy szépen fejlődik, nyugodt baba . A kisbabák elég nagy százaléka bukik az első fél év során, aztán folymatosan kinövik, legtöbb esetben "csak" sokat kell mosni Azért kérdezhetek még párat?
          A kislányod időre született, egészséges? Mennyi volt a születési súlya, és azóta hogy alakult a gyarapodása? Mennyi pisi-kakis pelenka termelődik 24 óra alatt? Hányszor kerül mellre 24 óra alatt? Miből szoktad tudni, hogy szopizni szeretne? Amikor szopik, nem szoktál hallani nála cuppogó, kattogó hangokat? Nem szokott lecsúszni a mellről? A tejleadó reflexet érzed esetleg? A másik melledből szokott csepegni, folyni a tej? Te szedsz valamilyen tejserkentő szert, vagy iszol-e teát? Van-e valamilyen ismert betegséged?
          A védőnőd is biztosan aggódik a babád miatt, de valóban nem a legszerencsésebb a ritkább szoptatás, és a babák nem csak evésre használják a szopit
          Nagylányodnál a bukáson kívül más is utalt tejallergiára? Tejfehérje érzékenységet diagnosztizáltak nála? Van más is a családban, aki tejfehérje allergiás?
          Petra, aki otthon is és a munkahelyén is babázik http://honvedanyatejklub.blogspot.hu/

          Comment


            Semmese eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Sziasztok!
            Újabb kérdésem lenne. Kisfiamnál gyanús volt a tejfehérje allergia, így bő hónapja nulldiétán vagyok. Kizárólag anyatejes, igény szerint szoptatom.
            Másfél hete pénteken kapott antibiotikumot (augmentin, nem volt elkerülhető sajnos) egészen keddig szedtük. Előbb protexint, majd biogaiat kapott mellé. Ma, hétfőn viszont majd' egy héttel azután, hogy már nem kap antibiotikumot, megjelent egy pici véres csík a pelusában. Eddig is ment a hasa tőle, a 8 naponta 1 helyett naponta 2-3x kakilt.

            Belefér ez még, hogy ennyivel később sem javult a helyzet? Pénteken megyünk tanácsadásra, gyanítom, hogy a gyarapodásával sem lesznek megelégedve.
            Kedves Semmese!

            Sajnálom a betegséget, remélem gyorsan javul a kisfiad! Az Augmentin és a többi antibiotikum kicsit hazavágja a normál bélflórát is, és a bélbolyhokat is, ami miatt hasmenés lesz és a laktáz enzim működése is csökken, emiatt az anyatej tejcukrát is kevésbé bontja le, ami miatt megintcsak hasmenés lesz. Ez kb. 2 hét alatt áll helyre,s zóval még belefér a normál határba. A hasmenés során sérül a bélfal, ami okozhat véres székletet Az szuper, hogy kap probiotikumokat, nyugodtan folytathatjátok. Az, hogy nem lesznek megelégedve a gyarapodásával, ne ijesszen meg, hiszen betegség alatt általában fogynak a babák is, a felnőttek is.
            Petra, aki otthon is és a munkahelyén is babázik http://honvedanyatejklub.blogspot.hu/

            Comment


              vfruzsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Sziasztok! Tudnatok nekem segiteni? 3 hos a babam, es mar nem nagyon mutatja a korai ehsegjeleket. Honnan tudom, h ehrs? Mostanaban erzesre szoptatom, akkor ha ugy nyivig, h mas nem lehet, vagy ha nagyon cuppogtatja a kezet, vagy ha ugy erzem, h mar ehrs lehet. Azert kerdezem, mert ma azt mondta a doktorno, h azert van a babanal allando szekelesi ingere, mert surun szopik. En ezt nem nagyon hiszem. Ti mit tudtok errol? Koszonom.
              Kedves Fruzsi!

              Valóban 3 hónapos kor körül kezdik felfedezni a kezüket, a a testüket, ilyenkor már nem olyan egyérteleműek az éhségjelek, de jól csinálod, érzésre, amikor úgy gondolod, szopizni szeretne Amikor keresgél, forgatja a fejét, elkezd nyugtalankodni, érdemes megkínálni. Azt a babát, aki nem akar szopizni, úgysem lehet mellre tenni A sűrű székelési inger mit jelent pontosan? Kakil is sokat vagy fáj a hasa, vagy nyugtalankodik? Millyen színű most a széklete? A zöld már elmúlt? Mi a helyzet a sok tejjel, emlékszem, még emiatt leveleztünk.
              Amit a doktornőd mond, van valóságalapja: sok kisbaba szoptatás közben pakolja tele apelust, mert a bejutó táplálék hatására megindul a bélmozgás. Másrészt a sok elsőtejet szopizó baba sokat, zöldet és habosat kakil, mivel a laktóz hashajtó hatású. Ez nálatok régebben probléma volt, úgy emlékszem, ezért is kérdeztem a fentieket.
              Amásik kérdésedet is mindjárt megkeresem
              Petra, aki otthon is és a munkahelyén is babázik http://honvedanyatejklub.blogspot.hu/

              Comment


                Ninocska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                szeparációs szorongás klasszikus ideje a 8 hónapos kor
                bojtorján eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                ez így igaz. szokás nyolc hónapos szorongásnak hívni..., de utána egy életen át is tart (hat)
                nekem amúgy a fiam pont ilyan volt, nem könnyű
                http://www.kismamablog.hu/gyermeknev...et-felvonasban
                Bogi, Misi, Andris.

                Comment


                  Sifra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Sziasztok már megint!

                  Mennyire normális az, hogy a mindjárt 14 hónaposom még mindig oltári nagyokat bukik, ha én tehéntejet iszom? Elég későn, 7 hónapos korában jöttem rá az összefüggésre, mert akkor még nem olvastam lll-t és ösztönösen leálltam ezekkel, nagy ritkán megittam egy tejeskávét, ha nagyon megkívántam, de utána mindig érezhető volt, hogy több a bukás. (Egyébként is nagy bukós Áron.)
                  Most viszont az elmúlt két hétben kicsit elszaladt velem a ló, na meg reméltem, hoyg ennyi idős korára kinövi a tehéntejérzékenységet, ráadásul már emberes mennyiségeket is eszik a szopi mellett (napi 2-3 hozzátápi, tényleg szép adagokkal). Van, hogy a bukással együtt jön a szilárd táplálék is, de nem hányás, egyértelműen bukás, viszont annyi, hogy pl beteríti a fél karját, bodycsere.
                  Amikor pedig anyatejet bukik, akkor akkora területet borít be, mint pl egy kisebb zsömle. Tudom, hogy ez mennyiségre nem sok, ha ml-ben akarnám kifejezni, nem is ez a része aggaszt, hanem az, hogy az elmúlt 2-3 hónapban most már tényleg csak elvétve volt bukás, most pedig megint sűrű és az eddigiekhez képest sok.
                  Ráadásul lehet, hogy "nulláztam" a fél évnyi (majdnem) önmegtartóztatásom eredményét azzal, hogy most az utóbbi időben ittam tejet. Nem szeretném, hogy ő emiatt tejérzékeny legyen felnőttként. Mit lehet ezzel tenni?

                  Köszönöm szépen!

                  Kedves Sifra!
                  Ált. 1 éves korig alakul ki, ha kialakul a tejfehérje érzékenység. De te vagy az anyukája, te érzed, látod, hogy összefügg-e a bukás a te étkezéseddel Viszont ha eddig nem volt és most sokat bukik, érdemes lenne elvinni gasztroenterológushoz. Háziorvos mikor látta utoljára, őt esetleg kérdezted ezzel kapcsolatban?
                  Petra, aki otthon is és a munkahelyén is babázik http://honvedanyatejklub.blogspot.hu/

                  Comment


                    Petra, válaszoltam a múltkori kérdésekre, tudom, hogy elfoglalt vagy most. Megyünk majd 13án kórházba, de majd jelentkezem, kicsit ma pl kanalazott...
                    Veronika Otilia vagyok én és a gyerekeim: Vince Károly 2010.03.22., Blanka Veronika aliasz Bakka 2012.08.19. no és Adél Doloróza 2015. 01. 26. aliasz Zsebi

                    Comment


                      Bálint eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Sziasztok!
                      A segítségeteket szeretném kérni!
                      Úgy néz ki, hogy 1-2 hét múlva át kell esnem egy vizsgálaton amin el fognak altatni.Lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban.
                      A doktornő azt mondta aki a vizsgálatot végzi, hogy aznap mikor a vizsgálat és altatás lesz akkor nem szabad szoptatnom egészen másnap reggelig míg az altató ki nem ürül a szervezetemből.
                      A vizsgálatot megelőző nap pedig hashajtót kell bevennem ami szerintük ugyancsak átmegy a tejbe és lehet, hogy még akkor sem kellene szoptatnom.Ez azt jelenti, hogy több mint 24 óra telne el szoptatás nélkül.
                      Kislányom még csak 3 hónapos, cumija ugyan van, de cumisüveget nem kapott még sosem.Ez gondolom azt jelentené, hogy le kell fejnem a tejem és abból kell őt etetnem ez idő alatt.
                      Az lenne a kérdésem, hogy mennyire megy át a tejbe a hashajtó és az altatószer, mindenképp tanácsos kihagynom több mint 24 órát?Nincs más megoldás erre a helyzetre?
                      Ha igen, és cumisüveget kell adnom neki, akkor nem fogja elutasítani a cicit mikor már lehet szoptatnom?
                      Előre is köszönöm a segítségeteket!
                      Kedves Bálint/Ági!
                      Milyen nagy már a kislányod, hogy megy az idő
                      Kérdésedre válaszolnék: a legtöbb gyógyszer átmegy a tejbe, de csak nagyon kis mennyiségben. A hashajtók szedése ált. nem szokott problémát okozni a babáknak, ha tudsz nevet mondani, mit adnak, pontosan utána tudok nézni. A vizsgálat, ami lesz, megkérdezhetem, milyen jellegű, hogyan fognak és mivel altatni? ezeket a szereket meg tudod kérdezni? A rövid altatásra használt szerek is nagyon gyorsan kiürülnek a szerevezetből, a beavatkozás után néhány órával többnyire lehet szoptatni, de pontosan meg tudom mondani, ha gyógyszer nevet tudsz írni.
                      Illetve van egy altatóorvos doktornő, aki IBCLC, ő teljesen jól el tudja ezeket mondani, Berta Gabriellának hívják és a Margit Kórházban dolgozik.

                      Miélyen szuper, hogy a kislányod nem kapott cumisüveget Nem kell vele most sem megismertetni, vannak alternatívák az etetésre, ha arra kerülne a sor. Pohárból az ilyen pici babák is tudnak inni, és kb. annyi idő alatt, mint üvegből De ha nagyon nem menne, üvegből is meg lehet etetni, egy alkalom vsz. nem fog bezavarni neki. Az inkább elképzelhető, hogy mivel eddig nem találkozott vele, nem fogja tudni, mit is kezdjen vele
                      Petra, aki otthon is és a munkahelyén is babázik http://honvedanyatejklub.blogspot.hu/

                      Comment


                        Ninocska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ja, még egy kérdés: van vmi előnye/értelme annak, ha 4 hósan elkezdődik a hozzátáplálás? Mert én szeretném csak 6 hósan elkezdeni. Főleg, h van nekem egy enyhe ekcémám, és a hajlam örökölhető és ugyebár a 6 hóig kizárólagos szoptatás védőfaktornak számít ezügyben. Vagy rosszul tudom?
                        Kedves Ninocska!

                        Ne aggódj, időnként mindne babának van zöld kakija, ha nem nyűgös, nem fáj a pocakja, és elmúlik, nem kell aggódni Egyébként jól írtad, valóban a sok laktózban gazdag tej elfogyasztása miatt zöldül be.

                        Hozzátáplálás: A WHO 6 hónapos korig ajánlja a kizárólagos szoptatást/anyatejes táplálást több okból is: egyrészt rengeteg kutatás bizonyítja, hogy hosszú távon véd különböző krónikus betegségektől is, pl. asthma, allergia, ekcéma! (részletesen itt: http://honvedanyatejklub.blogspot.hu...zoptatas.html(
                        A babák ált. 6 hó körül érnek meg a hozzátáplálásra, Előtte a gyomor-bélrendszerük sem és a nagy-és finommozgásuk sem érett. Értsd: nem tudnak 4 hósan még megülni, a nyelvkilökő reflex még élénk, amit beadsz a szájukba, kitolják, nem tudják jól megemészteni, ami AT-n kívül bekerül, potenciális fertőzőforrás, az enzimek nagy része nem olyan hatékonyan működik, mint 6 hónaposan. Szóval nincs sem előnye, sem értelme 4 hósan elkezdeni CSak plus 2 hónap macera lenne a maszatolás miatt
                        Petra, aki otthon is és a munkahelyén is babázik http://honvedanyatejklub.blogspot.hu/

                        Comment


                          Kedves RépaRozi és Bogg!

                          8 hónaops kor körül van a szeparációs szorongás, 18 hónapos kor körül pedig a hozzá nagyon hasonló újraközeledési krízis
                          Valóban, ilyenkor intenzívebben igénylik az anyukát, mint egyébként

                          Viszont Bogg, szavaidból úgy érzem, hogy ez most nagyon sok neked. Hordozni szoktad őt? Hogy szokott zajlani egy napotok? Mennyit vagytok szabadban? Játszótéren? Sokszor beválik, ha kikerül a baba amegszokott környezetből, és eltereli a figyelmét Te meddig tervezel otthon maradni vele és meddig tervezed szoptatni őt? Nincs valami olyan dolog, ami most téged nagyon foglalkoztat, amit esetleg ő is érez? Nagyon érzékeny radarjaik vannak, levesznek rögtön minden gondolatot
                          Petra, aki otthon is és a munkahelyén is babázik http://honvedanyatejklub.blogspot.hu/

                          Comment


                            Idaho eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Sziasztok!
                            Martos szerencsére jól szopizik, van is mit, de bimbóvédővel kezdtük el (sok dolog összefutott az elején), és azóta is próbálom segíteni, hogy jöjjön rá, a sima cici sokkal jobb. Van, hogy sikerrel, van, hogy kevésbé, de nem adom fel. Persze túlerőltetni sem akarom, ha pl nagyon sír, annál fontosabb, hogy jól szopizzon.
                            Van esetleg valakinek tapasztalata, ötlete, tanácsa ebben a témában? Mi jött be, mi nem, és hasonlók?
                            Kedves Idaho!

                            De jó, hogy a nehézségek ellenére is jól szopik a kicsi! Kérdezhetek néhányat? A bimbóvédőt mi miatt kezdted el használni? Hányszor kerül mellre a kisfiad 24 óra alatt, honnan szoktad tudni, hogy szopiidő van? Van olyan anyuka, aki az egész szoptatás alatt bimbóvédőt használ és van, aki el tudja hagyni. Ált. azért nem szeretik a szakértők első körben javasolni, mert kevesebb ingert kap a mell, nem olyan technikával szopik abab, mint csupasz mellből, csökkenhet a termelés. De Martos ügyes Mennyi idős ő most?
                            A bimbóvédőről leszoktatásban segíthet, ha nyugodt körülmények között próbálkoztok, amikor még nem sír, csak éhségjeleket mutat, meg lehet próbálni pár szívás után levenni és úgy próbálkozni tovább. Sokan azt szokták csinálni, hogy levágnak egy darabot a végéből, és fokozatosan vágnak le blőle, mire már a csupasz mellet szívja abab és így lehet hagyni. A lényeg a türelem
                            Petra, aki otthon is és a munkahelyén is babázik http://honvedanyatejklub.blogspot.hu/

                            Comment


                              vfruzsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Sziasztok! Tudtok nekem abban segiteni, h mit csinaljak, h a baba kevesebb levegot nyeljen, es tobbet bufizzen? Jelenleg a tejdolos lll anyag alapjan szoptatok, a bufiztetes fuggolegesen indul, vuzszintesen folytatidik, es fuggolegesen fejezodik be. Sajnos nincs otletem, hogy csinljam, foleg akkor, mikor nezegetni akar. Koszonom.
                              Hordozókendőbe kötni szopi után?
                              Petra, aki otthon is és a munkahelyén is babázik http://honvedanyatejklub.blogspot.hu/

                              Comment


                                Kedves bojtorján!
                                VIsszaolvostam A Heim Pálba kell majd befeküdni? Most nemrég voltam gyakorlaton a Péterfyben, és hasonló problémával jött egy anyuka. NEm hízott a baba, semmiféle pótlást nem volt hajlandó elfogadni, de szerencsére ő csak ilyen alkat volt
                                Te fejsz rendszeresen? Nem gondolom, hogy azért nem hízik, mert nem elég a tejed. Ha még éhes lenne, enne mást! A tej hasznosul legjobban 1 éves korig! Nem a 2 kanál pürétől fog jobban hízni, azt csak kóstolgatják. Viszont ha valami miatt kevesebbet szopik,érdemes lenne rendszeresen fejni, hogy legyen mit pótolni neki. Szuper, hogy kanálból evett picit Ujjetetést nem próbáltátok még? Vizeletvizsgálata, hasi UH-ja volt? (Bocs,ha már kérdeztem..)
                                Remélem minden rendben lesz!! Mikor fekszetek be?
                                Petra, aki otthon is és a munkahelyén is babázik http://honvedanyatejklub.blogspot.hu/

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X