Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Godane eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Judit, ha erre jársz. Mit kell csinálni a bimbó hegyén lévő kis "bőrzsákocskával", ami minden szopi alkalmával megtelik tejjel, de nem ürül ki. Köszönöm!
    A leírás alapján ez bleb lehet, vagyis a kivezető nyílásra ránőtt bőr, ami megakadályozza a tej kijutását. Általában bőrkeményedésszerű, kis, fehér pöttyként jelentkezik, ami elzárja azt az egy csatornát, felette nagyon be tud keményedni a mell. Olivaolajos pakolást szoktunk javasolni rá: langyos olivaoljaba mártott vattát kell rátenni, arra egy nylont, arra egy textilpelust és az egészet be a melltartóba (jó nagy kell ) Így felpuhul, és a következő szopinál a baba legtöbbször leszopizza. Vagy ha nem, akkor tisztára sikált körömmel fel lehet psizkálni. (Esetleg steril tűvel leszedni, de ezt azért írom zárójelben, mert könnyen megszúrhatja magát az ember, jobb, ha nem magad csinálod, hanem pl. a védőnő.)

    Ez a tejjel megtelő bőrzsákocska kicsit másnak, de nagyon hasonlónak hangzik. Megpróbálhatod a fentieket vagy steril tűvel kiszúrni. De légy óvatos!
    Juhász Judit, LLLL, IBCLC
    30-371-3647
    juhasz pont judit kukac lll pont hu

    Comment


      Ezt nevezem gyorsaságnak!
      Nem bőrkeményedésszerű, és nem is úgy kezdődött, mint a bleb. Viszont jó nagyra tud nőni szopi közben, majdnem nagyobb lesz, mint a bimbó maga. Olyan, mintha ott nagyobb lenne a bőr, ilyen kis lebernyeg, és oda befolyik a tej, de ki már nem folyik. És néha fájni is tud. Megpróbálom akkor steril tűvel kiszúrni. Köszönöm!
      Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

      Comment


        Ez mostanában kezdődött vagy már régebben megvan?
        Juhász Judit, LLLL, IBCLC
        30-371-3647
        juhasz pont judit kukac lll pont hu

        Comment


          Úgy kb. három-négy hónapja.
          Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

          Comment


            Godane eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Úgy kb. három-négy hónapja.
            Hűha! Biztosan nem kellemes ezzel együtt élni! És történt akkor valami, ami ezt kiválthatta? Vagy egyszer csak megjelent?
            Juhász Judit, LLLL, IBCLC
            30-371-3647
            juhasz pont judit kukac lll pont hu

            Comment


              Nem emlékszem olyan esetre ami kiválthatta, egyszercsak ott volt. Köszönöm a segítséget, majd beszámolok az eredményről. Egyébként nem olyan vészes, ritkán fáj csak, viszont nagyon ronda.
              Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

              Comment


                Köszönöm a tanácsokat lányok, és neked Judit a részletes levelet és a cikket. Csak jövő héten lesz meg a labor-leletem, akkor majd jelentkezem.
                Hanga (2009. március 16.) és Minka (2011. május 12.)

                Comment


                  celesztina,
                  a levertség és végtagfájdalom kezdődő vírusfertőzés jele is lehet. ha a melleden semmi tünet, akkor nem az lesz a hunyó... (szerintem)

                  Bogi,
                  hú, a Lyme-kór nem vicc... jobbulást!

                  Bóbita,
                  remélem, azóta sikerült mellre tenni azt a csöppséget! Ebben a melegben az anyukája biztos nagyon meg volt ijedve, hogy elutasítja!
                  Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                  HipnoSzülés a tévében

                  Comment


                    Sziasztok!

                    Kissé bizonytalan vagyok, talán tudtok segíteni: lassan négy hós a kislányom, naponta 5x kér (csak) szopit kb már egy hónapja. Éjjel nem kel fel enni, ezek a napközbeni evések. Ez eddig nagyon idilli, csakhogy a mostani és a hamarosan bekövetkező nyári hőségek idején azt gondolom, hogy ennél azért gyakrabban kellene folyadékhoz jutnia... De hiába teszem mellre, amikor ő nem keresi magától a cicit, akkor elfordítja a fejét, feszíti a testét, szóval egyértelműen nem kéri. Úgy tudom, h kizárólagosan szoptatott babáknál nem kell pótolni a folyadékot, de ilyen hőségben napközben 4 óra folyadék nélkül nekem soknak tünik... Szerintetek?
                    Köszi előre is,
                    Gyerkőcök: Samu (2006.03.07) & Kata (2009.03.12)

                    Comment


                      Wish, nagyon jól csináljátok!
                      Nálunk is ez volt a probléma, babó 35 hétre született 2330 gr-mal. Már leírták neked, én csak tapasztalatot osztok: nekem egy IBCLC maximum 2 órát mondott a szopik között, éjjel is! Illetve ha nagyon nem bírom, éjjel egyszer hagyhatom 3 órát aludni, így mondta. Mennyi ideig szopik? Nekem azt mondták, minimum 5 perc hatékony szopásra (tehát rendes, ritmikus szájmozgás legyen) bírjam rá valahogyan (szopi közben talpmasszázs, fülbirizgálás, arcsimogatás a szabad kezemmel), a szopikat nem mértem, nem tudom, mennyit evett, csak naponta egyszer mérlegeltünk, ezt is tanácsra. Hízott rendesen.

                      Én csak meleg vizes zuhanyt használtam a tej ürülésének segítésére, de hát egy gyerekkel ráértem erre.
                      Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
                      türelemjáték

                      Comment


                        Kézi fejéshez, hátha segít valakinek: előtte egy kis masszírozással fellazítani a mellet (nem kell sokáig, mondjuk fél perc), majd ha a "normál" fejő mozdulatokra nem akar elindulni a tejleadó reflex, akkor ott megmasszírozni külön egy kicsit, ahol a mellben érezhetően tejér (tejerek) van, végighúzni rajta többször az ujjakat hosszában. Nekem erre általában pár perc alatt beindult a reflex, utána már könnyedén lehet fejni.
                        Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
                        türelemjáték

                        Comment


                          Köszönöm, bonyi és Judit! Végül képzeljétek az történt, hogy mivel egyáltalán nem akarta elfogani a cicit és már 9 óréja nem evett, a barátnőm odaadta a cumisüvegből a lefejt tejet. Azt elfogadta és egy szuszra megette, de még éhes maradt és nagyon nem tetszett neki, hogy már nem jön semmi az üvegből. Akkor a barátnőm odaadta neki a cicit és elfogadta és azt is jól kiszívta!!!

                          Azóta minden rendben, jól szopizik, semmi gond. Olyan furcsa, hogy van ilyen. Vajon mitől lehetett?

                          Comment


                            Múlt pénteken vagyis 4 napja szültem. A babám az első perctől velem volt és sokat is szopizott. A tej már a második nap estéjén megjelent és másnap reggelre már kőkemények voltak a melleim.

                            Nos nem is ez a probléma, hanem inkább elbizonytalanodtam. Olivér nagyon sokat szeretne mellen lenni. Szerintem nem éhes, de teljesen nyugtalan, keres, sír, a kis kezét cuppogtatja ha megtalálja de nem igazán jó neki. Ilyenkor mindíg megszoptatom, el is szenderedik de max 10. percet alszik megint keres és megint szopi ami kb. 20-30 perc. Ez szokott menni olyan 3 órán keresztül, aztán valahogy megnyugszik és alszik 2-3-4 órát. Naponta 2x, délelőtt és délután vannak ezek a nyugtalan időszakok.
                            Tegnap itt volt a bába, (Itt nincs védőnő, bábák végzik az utógondozást) és egyből azt mondta, hogy extra szopóka igénye van és adjak neki cumit.
                            Nem vagyok cumi ellenes de azért még nem szeretném.
                            Nos kérdéseim, kétségeim:
                            Az egyik "baj", hogy mivel túleszi magát, állandóan ki is bukja a kaját.
                            A másik, hogy max 2 hétig lesz segítségem utána ezeket a maratoni szopikat nem nagyon tudom magoldani majd.

                            Tegnap a bába javaslatára betettem kendőbe. Kicsit szivogatta az ujjacskáját, de utána elaludt benne szépen.

                            Szoptassam meg minden alkalommal, vagy próbálkozzak ilyen kendős figyelem eltereléssel?

                            Közben rosszat álmodva felébredt a "nagylány" üvöltve akit próbáltam megnyugtatni, mire a kicsi is rákezdte, vele anyósom sétált de ő is üvöltött. Megint elbizanytolondtam cumi ügyben
                            Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

                            Comment


                              Ré, nekem is volt ilyen múlt hónapban. Éjszaka már régóta nem kel fel, vagy csak ritka esetben. Volt, hogy csak 4szer - 5ször evett nap közben, pedig a lakásban is 25-26 fok volt. Aztán most megint visszatértünk a napi 6-ra. Szerintem tudják, mennyi kell nekik. Én legalábbis bízom a kislányom ösztönében.

                              Bogi
                              Hanga (2009. március 16.) és Minka (2011. május 12.)

                              Comment


                                Üdv,
                                itt lennék én is a kérdésemmel, mert kezdek meginogni, elbizonytalanodni...
                                Most múlt 3 hetes a pici fiam, aki vagy alszik, vagy cicin van...vagyis egész nap szopizunk szinte, átlagban úgy másfél óránként, van, hogy nem teli el egy óra, van, hogy kettő óra múlva kér...változó.
                                Néha mérem, 20-30-40 miliket eszik meg egyszerre.
                                A múlt héten itt járt a védőnő, aki azt mondta, "hűha, már többet ki kéne bírnia kaja nélkül", meg hogy fejjek, meg próbáljam egy napon keresztül mérni, mennyit eszik egy-egy szopinál stb.
                                No, hát ilyen gyakori szoptatás mellett képtelen vagyok még fejni is, méricskélni meg nem sok kedvem van, csak ideges leszek tőle...
                                Beni egyébként szépen hízik, heti 25-30 dekát is, szóval szerintem nincs baj..

                                Csak kérdezni szeretném, hogy más baba is ilyen gyakran kéri a cicit??? Ez ugye normális? Hisz a tejtermelésnek is az a jó, minél gyakrabban van a baba a mellen, nem?
                                Zsófi
                                "Egyik szőke, a másik barna..."

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X