Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Cyanus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    AB nnyit azért hozzátennék, hogy többször is elhangzott itt az írásaidban egy félreérthető mondat
    a tej nem szaporodik fel 6 hetesen és 3 hónaposan
    a baba igénye nő meg egyik napról a másikra, és a tejtermelés néhány nappal később beáll az új igényre, de csak akkor, ha a baba megfelelő számban cicire kerül
    pont ezért van, hogy a legtöbb anyuka ekkor hiszi azt, hogy elment a teje, pedig csak növekedési ugrása van a babának (nem biztos, hogy súly, lehet hossz, vagy körfogat)

    amúgy az én gyerekorvosom szerinte (a lányaim 2900. 2650. 2750) gm-mal születtek, mégsem mérték őket hetente. elvileg 6 hónapos korukra kell duplázni a súlyt, de kis súlyú babáknál hamarabb, ezt a lánykád bőven megtete

    de ami ennél és fontosabb, a súly önmagában nem jelent semmit
    azt, hgoy megfelelően fejlődik-e, azt nem a súlyméréssel kéne a gyerekorvosom szerint vizsgálni, hanem súly, hossz, mellkas és fejkörfogat méréssel, mert előfordulhat, hogy a súlya stagnál, de a többi nő! és akkor minden rendben



    a kendő lehet, hogy nem a ti utato. ettől még ez itt egy kötődően nevelő oldal (gondolom láttad, mikor regisztráltál) és a fogalmazás mikéntje elég fontos.
    többek közt nekem a nem kötődően nevelt legnagyobbam a félénk, és a kicsik a vagányak. pont az elméleteddel ellentétes módon

    ettől fügetlenül nem kell feltétlenül és folyton hordozni
    és nem is szabad
    pont úgy szoktuk, mint szoptatni.
    a baba igénye szerint, és ha a baba vígan csörgőzik, akkor csörgőzzön,
    de a kérdésedre válaszolva, lehet 3 gyerekkel (és az enyémek kicsik mind, szóval bizony még fenekeket kell törölni, stb) hordozott gyerekkel boldogulni, kertészkedni is... é is teszem
    Szia,nem véletlenül nem szoptatási tanácsadó vagyok de amint észrevettem a növekedési ugrás megvolt sikeresen viszont a tej baromira nem alkalmaszkodott Csillus igényeihez pedig rettentő sokat töltött/és tölt is cicin Korán reggel jön ki össszvissz 40 tej 2 ciciből és teljesen ki van facsarva....Csillus meg simán lazán megeszik 150-200 at... Nem tudom melyik gyerekorvos milyen nekünk a védőnénihez kell menni hetente .Csillus 2400g al született 36 hét vége,Bettim 2200g al 37 hét eleje Brigim meg 3050 g 38 hét eleje .Azt azért hozzáteszem hogy mind3 lánnyal veszélyeztetett voltam terhességi kolesztázis miatt és lehet hogy ezért a szoros kontroll.Brigimnek nem volt olyan vészes a lemaradása őt 1 héttel tovább bent lehetett tartani vele például nem is kellett ennyit mérni járni...A doktornénihez mi is csak havi 1x járunk amikor oltás van.a súlyán kívüli paramétereit csak havonta nézik a státuszon.

    A kötődő nevelést/hordozást csinálja nyugodtan aki szeretné semmi probléma nincs vele én 2 gyereket neveltem anélkül és most sem tervezem elkezdeni.Remélem attól még kérdezhetek a szoptatási tanácsadóktól.....
    Utoljára szerkesztette Anita-Brigi; 2012.06.09., 13:38.
    A három gráciám:Az öntörvényű kis kamasz BETTI 11,A csacska macska BRIGUSZ 4 ,A kis éhenkórász CSILLUS 2012.02.22.

    Comment


      Zuzka! Több dolog is lehet az éjszakai sírás, de nagyon valószínű a fogacska. A szopi fájdalomcsillapító is.

      Terzsi! Előfordul, hogy a baba megérzi a kistesó jelenlétét, ezért kér gyakrabban, vagy picit átmenetileg kevesebb a tejed, vagy saját problémái vannak pl. fogzik éppen. Ne aggódj, be fog állni. A szülés után várható még egy-két ilyen sürű szopi, de semmi baj kettőnek is elég lesz.

      Comment


        terzsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        köszönöm, segített, szuper! igaz, Bepathennel kentem be (az volt itthon), de ez is megtette
        Nagyon szívesen Örülök hogy tudtam segíteni
        A három gráciám:Az öntörvényű kis kamasz BETTI 11,A csacska macska BRIGUSZ 4 ,A kis éhenkórász CSILLUS 2012.02.22.

        Comment


          zsizsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp
          én ugy nézem lehet
          a zöld pötty azt jelzi
          search by products-ra katt,utána beirod a penicilint,3at ad ki,mindhárom zöld pötty
          köszi Zsizsi!

          Comment


            Szia Terzsi!

            Akkor egy picit próbálom pótolni az olvasási hiányt Sajnos pont ilyenkorra fogy el a ciciből a tejecske. A test, most már a kicsire koncentrál és hormonálisan letiltja a tejtermelést. Majd lesz valamennyi előtej.
            Nagy valószinűséggel nálatok is ez a helyzet. SZoktad hallani amint kortyol? Nem nőtt meg a folyadék szükséglete? Mennyi mást eszik? Változtak-e az utóbbi időben a pelusai súlyai, tartalom állaga? Ennyi idősen, még nincsenek hátsó szándékaik. Tehát nem szeretne szopizni azért, hogy kipróbáljon valamit. Még nem érett erre. Egyszerűen csak folytatni szeretné ahogyan eddig szokta, csak nem érti miért nem működik.
            A bimbó érzékenység miatt figyelheted, hogy rendesen legyen mellen. Annyira mint az elején. Ha majd csak cumizni szeretne rajta, akkor hajlamosak elfelejteni a technikát és ez fájdalmas lehet. Jó a tiszta lanolin is amit a gyógyszertárba lehet kikönyörögni.
            Orsi Marci, Virág és Simi anyukája
            Kreatív otthon www.mezeiorsi.blogspot.com

            Comment


              rosszul fogalmaztam, nálunkis a védőnő mér, de a gyerekorvossal konzultál
              tehát a védőnőhöz kell járni, de nem egyedül dönti el, hgoy mikor mit kell, együtt dolgozik a dokival
              pl a státuszokra a gyerekoros átmegy a védőnői tanácsadóba, a védőnő és az orvos együtt csinálja a státuszt, stb...
              Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
              Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
              Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
              írj a gmailemre az is cyanus

              Comment


                és természetesen lehet kötődő nevelés nélkül is tanácsot kérni

                mi itt nem is buzdítottunk téged az elveid megváltoztatására
                tanácsaot kértél szoptatással kapcsolatban, és elmondtuk, hogy annak megoldása a testközelség, és a gyakori szoptatás, toábbá az éjaszakai szoptatás is segít növelni a mennyiséget

                kötődő neveléstől függetlenül

                szoptatással kapcsolatos választ kaptál a szopis kérdésedre

                a kendőt azért javasoltuk, mert egyszerűbb

                nekem anno mikor hannával elment a tejem, a szopis tanácsadó két napi 24 órás testközelséget, és extra pihenést javasolt.

                Növekedési ugrás időszakában voltunk, férjjel megbeszéltem, azt javasolták, ha szoptatni akarok, két napig ágy, felkelni csak pisilni, gyerek mellettem. tudjuk-e vállalni?
                Azt mondta igen (mi akkor nem neveltünk még kötődően, a kislányom a szobánkban saját ágyban aludt, kendőt akkor még nem használtunk, stb...).
                Így visszajött a tejem, és követte az igényeket.
                De tudjuk, hogy neked ezt két másik gyerek mellett nem javasolhatjuk, bár ez lenne az ideális megoldás. kb két nap alatt visszajönne a tejed, és minden mehetne a régiben. De kevés az az anuyka aki ezt megteheti akár első babával is, nemhogy harmadikkal.
                Ezért javasoltuk a kendőt, hogy a baba a teetndőid mellett is veled lehessen. Tévedés ne essék, nemcsak azért, mert akkor könnyű igény szerintt szoptatni, hanem azért mert az anyuka agya is más jelzéseket kap, (pl babaszag), és sertkenti a termelést. Ez a módszer nem olyan gyors, mint a másik, de hatásos tud lenni.
                Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                írj a gmailemre az is cyanus

                Comment


                  Cyanus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  rosszul fogalmaztam, nálunkis a védőnő mér, de a gyerekorvossal konzultál
                  tehát a védőnőhöz kell járni, de nem egyedül dönti el, hgoy mikor mit kell, együtt dolgozik a dokival
                  pl a státuszokra a gyerekoros átmegy a védőnői tanácsadóba, a védőnő és az orvos együtt csinálja a státuszt, stb...
                  Nálunk például a védőnő és a doktornő nem is egy városban van Én csak a védőnőhöz járok mert az itt van a faluba és a dokinőhöz csak oltáskor megyek át a másik városba , na meg ő jön hozzánk ha betegek a csajok......
                  A státuszt itt is meg ott is megcsinálják de a mi védőnéninknél megcsináltatom délelőtt a státuszt délután meg oltásra megyünk....és így akkor hamar végzünk mindenhol
                  A három gráciám:Az öntörvényű kis kamasz BETTI 11,A csacska macska BRIGUSZ 4 ,A kis éhenkórász CSILLUS 2012.02.22.

                  Comment


                    Cyanus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    és természetesen lehet kötődő nevelés nélkül is tanácsot kérni

                    mi itt nem is buzdítottunk téged az elveid megváltoztatására
                    tanácsaot kértél szoptatással kapcsolatban, és elmondtuk, hogy annak megoldása a testközelség, és a gyakori szoptatás, toábbá az éjaszakai szoptatás is segít növelni a mennyiséget

                    kötődő neveléstől függetlenül

                    szoptatással kapcsolatos választ kaptál a szopis kérdésedre

                    a kendőt azért javasoltuk, mert egyszerűbb

                    nekem anno mikor hannával elment a tejem, a szopis tanácsadó két napi 24 órás testközelséget, és extra pihenést javasolt.

                    Növekedési ugrás időszakában voltunk, férjjel megbeszéltem, azt javasolták, ha szoptatni akarok, két napig ágy, felkelni csak pisilni, gyerek mellettem. tudjuk-e vállalni?
                    Azt mondta igen (mi akkor nem neveltünk még kötődően, a kislányom a szobánkban saját ágyban aludt, kendőt akkor még nem használtunk, stb...).
                    Így visszajött a tejem, és követte az igényeket.
                    De tudjuk, hogy neked ezt két másik gyerek mellett nem javasolhatjuk, bár ez lenne az ideális megoldás. kb két nap alatt visszajönne a tejed, és minden mehetne a régiben. De kevés az az anuyka aki ezt megteheti akár első babával is, nemhogy harmadikkal.
                    Ezért javasoltuk a kendőt, hogy a baba a teetndőid mellett is veled lehessen. Tévedés ne essék, nemcsak azért, mert akkor könnyű igény szerintt szoptatni, hanem azért mert az anyuka agya is más jelzéseket kap, (pl babaszag), és sertkenti a termelést. Ez a módszer nem olyan gyors, mint a másik, de hatásos tud lenni.
                    Köszi Ez tetszik Ma itthon volt apa és segített végezni minden dolgommal.Asszem előírom magamnak ezt a 2 nap szabit ágyban lebzselássel A csajok úgy is oviban meg suliban, magam mellé veszem Csillust körbe rakom magam kajcsival és Hawaii Betti szívesen besegít ha mégis akad teendő...énrám meg ez simán rám fog férni.....Köszi a jó tanácsot
                    Utoljára szerkesztette Anita-Brigi; 2012.06.10., 19:19.
                    A három gráciám:Az öntörvényű kis kamasz BETTI 11,A csacska macska BRIGUSZ 4 ,A kis éhenkórász CSILLUS 2012.02.22.

                    Comment


                      Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni. Kisfiamnak kibújt az első fogacskája, és hát bizony előfordul, hogy megharapja a cicimet. Ilyenkor én azonnal elveszem tőle a cicit. Eddig még nem volt túl sűrűn, de most egy szopin belül kétszer is. Mit tudok ezzel kezdeni?
                      Bogi, Misi, Andris.

                      Comment


                        Anita-Brigi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Köszi Ez tetszik Ma itthon volt apa és segített végezni minden dolgommal.Asszem előírom magamnak ezt a 2 nap szabit ágyban lebzselássel A csajok úgy is oviban meg suliban, magam mellé veszem Csillust körbe rakom magam kajcsival és Hawaii Betti szívesen besegít ha mégis akad teendő...énrám meg ez simán rám fog férni.....Köszi a jó tanácsot
                        nincs mit
                        fekvés, ha lehet baba rajtad akár meztelenül (bőr-bőr kontaktus sokat segít), ő érezze a tejszagot, te érezd a babaillatot, az erősíti a hormokok termelődését, nyikkra szoptatni, és PIHENNI

                        nincs jajj csak berakok egy mosást, nincs, csinálok két szendvicset, és ami még fontosabb, nincs gondolkozás, mit kéne csinálni
                        fejben is a babáddal legyél, vagy magaddal! de nem a tennivalókkal.
                        Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                        Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                        Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                        írj a gmailemre az is cyanus

                        Comment


                          Cyanus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          nincs mit
                          fekvés, ha lehet baba rajtad akár meztelenül (bőr-bőr kontaktus sokat segít), ő érezze a tejszagot, te érezd a babaillatot, az erősíti a hormokok termelődését, nyikkra szoptatni, és PIHENNI

                          nincs jajj csak berakok egy mosást, nincs, csinálok két szendvicset, és ami még fontosabb, nincs gondolkozás, mit kéne csinálni
                          fejben is a babáddal legyél, vagy magaddal! de nem a tennivalókkal.
                          Ez a mai nap nagyon tuti volt
                          Egy kicsit kuncogok magamban mert olyan mintha ismernél Reggel mikor kiürült a lakás jött az a francos kisördög.....naaa menjél...gyorsan kivasalsz és majd utána pihensz...naaa menjél vasalni...már épp megdumálta volna az agyamat amikor áramszünet lett Na mondom ezt a témakör rövidre zárva gyorsba megreggeliztem és bedurrantottam magamat Csillus mellé az ágyikóba megcicizett 9 kor és szundi.....1 ig összebújva úgy aludtunk mint a bunda Gyakorlatilag olyan fáradtság jött ki rajtam hogy alig vártam hogy megebédeljek és tűnjek vissza aludni A délutánt megint összebújva cicin töltötte Csillus csak büfizni kelt fel.5 kor sikerült újra magamhoz térni...Kamasz koromban aludtam utoljára ennyit de biztos hogy van mit kipihennem mert alig várom az estét Csillusnak is nagyon tetszett a nap gyakorlatilag nagyon nyugodt volt és rettentően élvezte hogy egész nap birtokolja a cicit még az sem zavarta hogy rettentően összeizzadtunk Ez a nap mindenképpen ismétlésért kiált úgyhogy holnap is ágylakók leszünk a fürdetés viszont sajnos rám vár úgyhogy lépek is .Még1x köszi bomba ötlet volt
                          A három gráciám:Az öntörvényű kis kamasz BETTI 11,A csacska macska BRIGUSZ 4 ,A kis éhenkórász CSILLUS 2012.02.22.

                          Comment


                            bogg! Szia! A fogacskák kibújásakor bizony előfordul, hogy harapnak. Nem túl kellemes.Ha nagyon figyeled talán megelőzhető. Nem tud egyszerre szopni és harapni, harapás előtt egy pillanatra megáll a szopizásban. Ha elveszed tőle, mert harap, rövid időre tedd le, hogy össze tudja kötni ez kellemetlen, akkor előbb utóbb leszokik róla. Ha már sebes a lanolin sokat segíthet rajta (gyógyszertárban kikönyöröghető, 5g elég belőle, nem drága, de nehezen adják ki, mert kenőcsök alapanyaga)

                            Comment


                              Zsebix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              bogg! Szia! A fogacskák kibújásakor bizony előfordul, hogy harapnak. Nem túl kellemes.Ha nagyon figyeled talán megelőzhető. Nem tud egyszerre szopni és harapni, harapás előtt egy pillanatra megáll a szopizásban. Ha elveszed tőle, mert harap, rövid időre tedd le, hogy össze tudja kötni ez kellemetlen, akkor előbb utóbb leszokik róla. Ha már sebes a lanolin sokat segíthet rajta (gyógyszertárban kikönyöröghető, 5g elég belőle, nem drága, de nehezen adják ki, mert kenőcsök alapanyaga)
                              Szia! Köszönöm a választ. Remélem, elmúlik a dolog, mert idáig nagyon jól ment a szoptatás, szeretek is szoptatni, de már majdnem elkezdtem félni attól, hogy harap, azt hiszem, most az esti szopinál kicsit meg is zavartam ezzel.
                              Bogi, Misi, Andris.

                              Comment


                                Zsebix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                mava! Igen, lehet erősebb a tejleadó reflexed, vagy több a tejed. Nem tudom milyen pozícióban szopiztok, esetleg ha minnél függőlegesebb helyzetben teszed rá, vagy hátradőlsz és így teszed mellre. A helyzet mindegy, csak a gravitáció ellen kelljen szívnia. Vagy ha érzed a tejleadó reflexet akkor rövid időre elveszed tőle, majd visszaadod. nem tudom mi jó nektek.
                                köszi, mostmár biztos, hogy a tejleadó reflex lesz a probléma, elkezdett fájni is az egész mellem egy fél percre, amikor elindul, régen nem is éreztem egyáltalán ezt.
                                megint elkezdett sztrájkolni és csak félálomban eszik lefogyni persze így se fog, de 2 hét után végre rendesen evett, és most megint...
                                Vera, Benedek (2012.02.15.) és Boróka (2014.03.26.)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X