Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Anita-Brigi! Csillus még csak 4 hónapos, ne etesd még gyümikével. Nem tudom mekkora súllyal született, mennyi időre, de a gyomor-bél rendszerük a babáknak 6 hónapos korukra érik meg az egyéb táplálékok elfogyasztására.Ha kicsi, vagy korábban érkezett a világra ez fokozottan így van. Az anyatej megvédi a gyomor-bélrendszert, megfelelő, könnyen emészthető táplálékot jelent a babának. Amig szoptatni fogod, és mellre teszed, addig lesz elég tejed Csillus számára. Ne siesd el, az anyatej az aranycsepp, ami kincset ér nem csak most, hanem majd felnőtt korában is. Kutatások kimutatták, hogy az anyatej hosszútávon védi pl az emészteést.
    Szuper, hogy maratoni szopiztatás volt este, szerintem ez meghozza gyümölcsét. Gyümölcs! Inkább edd meg te anit neki szánnál, így mindenki jól jár.
    Csak így tovább le fogod győzni az 1%-ot.

    Zuzka! Nagyszerű! Az éjszakai szopival megtermelteti magának a nappalit. Hiába okosak ezek a kicsik!!!

    Comment


      Zsebix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Valerka! Harapás leszoktatásnál kipróbálhatod, hogy amikor készül, elveszed (megáll a szopásban, szopizni és harapni nam lehet egyszerre) vagy ha ráharapott jobban magadhoz húzod, jobban ráfordítod, ezzel kicsit nehezíted a légvételét, ez roszz érzés neki, elöbb utóbb összekapcsolja a harapással és felhagy vele.
      Ezeket próbáltam/próbálom, de most nem harap, hanem ráharap, azaz fogja a cicit, így elvenni is csak a kisujjas módszerrel tudom. Félek már attól, hogy elutasítja az egész szopizást. Nappal sokszor előfordul, hogy ha valaki megzavarja (tesó pl.), akkor nem szopizik. Persze ettől még nyűgös meg szomjas, akkor teleissza magát, harapdálja az itatót is.
      Gabriella NAK (Nursing at the keyboard) 1978/04/19, Eszti 2008/06/15, Norbus 2011/04/18, Nándi 2015/03/30
      privi helyett valerkanak kukac freemail pont hu

      Comment


        Valerka! Hát akkor sajnos noncs több ötletem, valószínű, hogy a foga miatt harapdál, de egy darabig még fogzik! Ha megzavarják és abbahagyja, de ez nem elutasítás, csak nyitott, érdeklődik a többiek iránt. Ha éjjel szopik az segíti a tejtermelés fenntartását. Szuper mert hordozod, ne izgulj magától nem fog még leszokni.

        Comment


          Zsebix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Anita-Brigi! Csillus még csak 4 hónapos, ne etesd még gyümikével. Nem tudom mekkora súllyal született, mennyi időre, de a gyomor-bél rendszerük a babáknak 6 hónapos korukra érik meg az egyéb táplálékok elfogyasztására.Ha kicsi, vagy korábban érkezett a világra ez fokozottan így van. Az anyatej megvédi a gyomor-bélrendszert, megfelelő, könnyen emészthető táplálékot jelent a babának. Amig szoptatni fogod, és mellre teszed, addig lesz elég tejed Csillus számára. Ne siesd el, az anyatej az aranycsepp, ami kincset ér nem csak most, hanem majd felnőtt korában is. Kutatások kimutatták, hogy az anyatej hosszútávon védi pl az emészteést.
          Szuper, hogy maratoni szopiztatás volt este, szerintem ez meghozza gyümölcsét. Gyümölcs! Inkább edd meg te anit neki szánnál, így mindenki jól jár.
          Csak így tovább le fogod győzni az 1%-ot.

          Zuzka! Nagyszerű! Az éjszakai szopival megtermelteti magának a nappalit. Hiába okosak ezek a kicsik!!!
          Sajnos mint kiderült győzött az 1% Amint lecsökkentettem a tápi mennyiségét lecsökkent a hízása is és már második héten nem hízott semmit sem Csillus úgy hogy tápi marad estére +szopi után pótlásnak.....ez a védőnői és a doktornői utasítás.A gyümiről a doktornéni azt mondta hogy ha nem szeretnék sok tápszert adni akkor majd szól hogy mikortól kezdjem el neki bevezetni.Köszi azért minden segítséget
          A három gráciám:Az öntörvényű kis kamasz BETTI 11,A csacska macska BRIGUSZ 4 ,A kis éhenkórász CSILLUS 2012.02.22.

          Comment


            Zsebix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Valerka! Hát akkor sajnos noncs több ötletem, valószínű, hogy a foga miatt harapdál, de egy darabig még fogzik! Ha megzavarják és abbahagyja, de ez nem elutasítás, csak nyitott, érdeklődik a többiek iránt. Ha éjjel szopik az segíti a tejtermelés fenntartását. Szuper mert hordozod, ne izgulj magától nem fog még leszokni.
            úgy tűnik tényleg a foga lesz, mert néha derült égből elkezd ömleni a nyála, meg könyékig turkál a szájában.
            éjjel sokat szopik még, ami eléggé fárasztó, de így legalább visszaalszik. talán ma kicsit kevésbé fáj a sebem, próbáltam mindenféle testhelyzetet és meglepő módon a fölétérdelés-cici belógatás vált be. szépen nyugodtan maradt háton fekve, csak cserélgetni kellett felette a cicit
            köszi a segítséget
            még biztos jövök beszámolni a fejleményekről
            Gabriella NAK (Nursing at the keyboard) 1978/04/19, Eszti 2008/06/15, Norbus 2011/04/18, Nándi 2015/03/30
            privi helyett valerkanak kukac freemail pont hu

            Comment


              E

              Anita-Brigi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Sajnos mint kiderült győzött az 1% Amint lecsökkentettem a tápi mennyiségét lecsökkent a hízása is és már második héten nem hízott semmit sem Csillus úgy hogy tápi marad estére +szopi után pótlásnak.....ez a védőnői és a doktornői utasítás.A gyümiről a doktornéni azt mondta hogy ha nem szeretnék sok tápszert adni akkor majd szól hogy mikortól kezdjem el neki bevezetni.Köszi azért minden segítséget
              Kiváncsi vagyok a szakértők véleményére. Tényleg hetente lehet mérni (és kell hogy hízzon) egy babát? Miért nem elég a kontrolloknál?
              Vivi, hajtásaim: Letícia (2009.11.28), a lovagló, Feliza Anna (2011. 12. 13.) a daloló, Bruno (2014.01.03.) a brutál harapó

              Comment


                Sziasztok, husz honapos a lanyom, begyulladt az inyem, a fogorvos penicillint irt fel, de o se tudta, beszedhetem-e. Szerintetek?

                Comment


                  http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp
                  én ugy nézem lehet
                  a zöld pötty azt jelzi
                  search by products-ra katt,utána beirod a penicilint,3at ad ki,mindhárom zöld pötty
                  Utoljára szerkesztette zsizsi; 2012.06.06., 19:27.
                  "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
                  Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

                  Comment


                    Solamaria eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Kiváncsi vagyok a szakértők véleményére. Tényleg hetente lehet mérni (és kell hogy hízzon) egy babát? Miért nem elég a kontrolloknál?
                    Csillus kis súllyal született és idő előtt ezért amíg be nem áll az egyenletes súly növekedés addig hetente járunk mérni és ez nem is baj.Heti szinten 140 és asszem 300g között kéne hogy hízzon ami a normális és most is csak 10g ot hízott előtte meg csak 30 g ot és ez vonatfütty....Szokták nézni a havi hízását a státusz vizsgálaton , meg a 2 hetit is számolgatják ha valamelyik héten extra keveset hízott....A normális időre és súllyal született manócskáknál elég ritkábban nézni a dolgokat szerintem.Én maximálisan megbízom a doktornéninkbe is és a védőnéninkben is ha ezt mondják hogy csináljuk akkor nekem megfelel
                    A három gráciám:Az öntörvényű kis kamasz BETTI 11,A csacska macska BRIGUSZ 4 ,A kis éhenkórász CSILLUS 2012.02.22.

                    Comment


                      Anita-Brigi! Igazad van, ezért kérdeztem múltkor, hogy mekka súllyal, mennyi időre született? Valóban a kis súllyal született, esetleg korán érkező babákat érdemes méricskélni. Ha korábban született a gyomor- bélrendszere még éretlenebb. Szopi (99%)+ tápi(1%), szuper, ha ettől hízik. A minimális adag kb 130g, felső határ nincs megszabva anyatejes babának.
                      Régebben írtam az anyahiányt - ez koraszülöttekre fokozottan érvényes (gondold csak el ő még valameddig a pocidban kellett volna, hogy legyen.)
                      Szerintem jól működtök így együtt.

                      Comment


                        Úgy néz ki, vége a szopisztrájknak. Mostanában csak simán elfordítja a fejét, ha nem kér, de nem sír, inkább csak mást akar, és csak elalváskor és ébredéskor akar cicit. Viszont új probléma jelentkezett, állandóan félrenyel. Eddig is sokat szopizott álmában, de soha nem nyelt félre. Lehet, hogy erősebb lett a tejleadó reflexem? vagy mitől nyelhet még félre?
                        Vera, Benedek (2012.02.15.) és Boróka (2014.03.26.)

                        Comment


                          mava! Igen, lehet erősebb a tejleadó reflexed, vagy több a tejed. Nem tudom milyen pozícióban szopiztok, esetleg ha minnél függőlegesebb helyzetben teszed rá, vagy hátradőlsz és így teszed mellre. A helyzet mindegy, csak a gravitáció ellen kelljen szívnia. Vagy ha érzed a tejleadó reflexet akkor rövid időre elveszed tőle, majd visszaadod. nem tudom mi jó nektek.

                          Comment


                            Sziasztok, újra itt. Újabb kellemetlenség jelentkezett, bár közel sem olyan nagy a gond, szerencsére.
                            Berci az utóbbi héten éjszakánként szopi közben - amit álmában szokott végezni - kétszer-háromszor felsír, nagyon-nagyon keservesen és hátrafeszíti magát. Eltart egy-két percig, mire megnyugszik. Közben meg kell neki a cici, mert amikor végre hagyja, akkor jóízűen befejezi a szopizást. Abban sem vagyok biztos, hogy ilyenkor teljesen ébren van, bár a szeme valamennyire nyitva van.
                            Van valami tippetek, mi lehet ez? Mozgásfejlődés? Fogjövés? Elég duzzadt az ínye, várjuk nagyon a felső fogacskákat (meg a nyugalmat).
                            B. (5) + L. (3)

                            Comment


                              AB nnyit azért hozzátennék, hogy többször is elhangzott itt az írásaidban egy félreérthető mondat
                              a tej nem szaporodik fel 6 hetesen és 3 hónaposan
                              a baba igénye nő meg egyik napról a másikra, és a tejtermelés néhány nappal később beáll az új igényre, de csak akkor, ha a baba megfelelő számban cicire kerül
                              pont ezért van, hogy a legtöbb anyuka ekkor hiszi azt, hogy elment a teje, pedig csak növekedési ugrása van a babának (nem biztos, hogy súly, lehet hossz, vagy körfogat)

                              amúgy az én gyerekorvosom szerinte (a lányaim 2900. 2650. 2750) gm-mal születtek, mégsem mérték őket hetente. elvileg 6 hónapos korukra kell duplázni a súlyt, de kis súlyú babáknál hamarabb, ezt a lánykád bőven megtete

                              de ami ennél és fontosabb, a súly önmagában nem jelent semmit
                              azt, hgoy megfelelően fejlődik-e, azt nem a súlyméréssel kéne a gyerekorvosom szerint vizsgálni, hanem súly, hossz, mellkas és fejkörfogat méréssel, mert előfordulhat, hogy a súlya stagnál, de a többi nő! és akkor minden rendben



                              a kendő lehet, hogy nem a ti utato. ettől még ez itt egy kötődően nevelő oldal (gondolom láttad, mikor regisztráltál) és a fogalmazás mikéntje elég fontos.
                              többek közt nekem a nem kötődően nevelt legnagyobbam a félénk, és a kicsik a vagányak. pont az elméleteddel ellentétes módon

                              ettől fügetlenül nem kell feltétlenül és folyton hordozni
                              és nem is szabad
                              pont úgy szoktuk, mint szoptatni.
                              a baba igénye szerint, és ha a baba vígan csörgőzik, akkor csörgőzzön,
                              de a kérdésedre válaszolva, lehet 3 gyerekkel (és az enyémek kicsik mind, szóval bizony még fenekeket kell törölni, stb) hordozott gyerekkel boldogulni, kertészkedni is... é is teszem
                              Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                              Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                              Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                              írj a gmailemre az is cyanus

                              Comment


                                Anita-Brigi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Nekem annó a kórházban Neogranormont mondott a csecsemős amikor kisebesedik a bimbó.Már azóta nem egyszer előfordult velem is kisebb nagyobb sebesedés de nagyon szépen helyrehozta eléggé hamar mindig.Csak ne felejtsd el lemosni szopi előtt a cicit
                                köszönöm, segített, szuper! igaz, Bepathennel kentem be (az volt itthon), de ez is megtette

                                Újabb kérdésem van. Bár valszeg a szoptatás várandósan topikot kellene olvasnom, csak oda még nem jutok be... Szóval 18. hetet taposom, s kb 1 hete nagyfiam (9,5 hó) nagyon sűrűn szopizna. Sűrűn váltogatja a melleket egy szoptatás alatt, többször sír, máskor meg virul. El lehet téríteni játékkal rövid időre, de szinte ahogy meglát, egyből ráncigálja a pólómat. Igyekszem minél többször szoptatni, de azt hittem, ennyi idő után már rendeződni fog a helyzet. Néha úgy érzem, éhes marad, néha meg mintha próbálgatná, hogy vajon megkapja-e bármikor.. nem tudom... Mit tehetnék? Hasonló tapasztalat? Hozzátáplálás változó sikerű, egyes napokon nem eszik szinte semmit, máskor többet.
                                erzsi - és J herceg (2011.aug.25.) és K hercegnő (2012.nov.2. VBAC baba) és P herceg (2015.márc.19. osz-2VBAC) és M hercegnő (2016.júl.28. 3VBAC)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X