Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    BeLa

    Kedves Petra!

    A hosszabb blokkra mar en is gondoltam, csak nem mertem bevezetni, mery ugy logiksztam, h 3 orankent termelodik ujra a tej, es meg tobb elso tejet inna. Ugylatszik, tevedte. Akkor megprobalok 3 oras blokkokban szoptatni. Az ejszaka lusta volram oldalt valtani, es 2 alkalommal ugyanabbol szopott, persze vagy 2x1 orat komfortszopizott is. Ma szep sarga szeklete van, csak iszonyatosan nehezen jon ki. Annyira erolkidik, h sir, szopizni is csak immel-ammal. A komenyes teat azutan kezdtem inni, h hasfajos lett. Bar sztem nem hssznal, par napja mar nem iszom. Semmi kulonbseget nem latok. A vasat a nogyogyasz tanacsara szedem, de csak felannyit, mint ami elo van irva. Azt mondid, nem is kene szednem? Meg egyszer koszi a sok segitseget.

    BeLa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kedves Fruzsi!
    Örülök, hogy segített a blokkszoptatás és hogy tud komfortszopni is . Talán segítene a kicsinek, ha egy blokk hosszabb ideig tartana, elképzelhető, hogy sárgulna a széklete is. Lehet, hogy még mindig sok tejcukorban gazdag első tejet szopizik, ezért zöldes még a széklete. Mit szólsz ehhez az ötlethez, szerinted kivitelezhető? A köményes tea gyakran okoz hasfájást babáknál. Régebben is ittad, szereted?
    A vasat a te vashiányodra szeded? Ezt azért kérdezem, mert a tej vas szintje nem függ az anya étrendjétől, nem lesz benne több, ha az anya szedi. Ellenben ha anyának nincs vashiány és mégis szedi, az túlterhelést, betegséget okozhat az anyánál
    Terhesvitamint sem feltétlenül kell szedni szoptatós anyának, kiegyensúlyozott, normál táplálkozás is elegendő vitaminbevitelt jelenthet
    Fruzsi - Zsófi (2013. 01. 25.) anyukája

    Comment


      Szia csodabogar!

      Nalunk is hadonlo a helyzet, probaltuk mindket szert, mert akarhogy bufiztettuk, nem volt hajlando bufizni. Nalunk a Babycalm jott be, de van akinel az altalad felsoroltak is. Mondjuk, csak akkor adtunk neki, ha mar nagyon bantotta, mert allitolag hozzaszokhat, a surun kap. Nalunk mar lassan mulik.

      csodabogár eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szia!

      Nagyon köszönöm a linket, elolvastam. Szerintem ennyire nem komoly a helyzet, valószínűleg csak az elején jön viszonylag gyorsan a tej, többnyire akkor köhög.

      Jobbak az éjszakák, nem akarom elkiabálni, de nagyon ritkán van egy kis sírás este, ami többnyire a tornáztatással javul. Sajnos elkezdett nagyobbakat bukni, a nővére annak idején kicsit refluxos volt, aggódom kicsit, de van elég pisis pelenkája, szóval szerintem nincs gond. A súlygyarapodása kiváló, 3200 grammal született, 3 hetesen már pár gramm híján 4 kiló volt.

      Ami a gond szerintem, hogy nehezen jön ki belőle a levegő.Nem tudom, érdemes lenne valami inf.a.c.ol vagy e.spum.isan vagy hasonló szert alkalmazni. Szeretném elkerülni, ha lehet.
      Fruzsi - Zsófi (2013. 01. 25.) anyukája

      Comment


        vfruzsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szia csodabogar!

        Nalunk is hadonlo a helyzet, probaltuk mindket szert, mert akarhogy bufiztettuk, nem volt hajlando bufizni. Nalunk a Babycalm jott be, de van akinel az altalad felsoroltak is. Mondjuk, csak akkor adtunk neki, ha mar nagyon bantotta, mert allitolag hozzaszokhat, a surun kap. Nalunk mar lassan mulik.
        Utánanézek ennek a babycalmnak, lehet hogy előbb-utóbb ki fogom próbálni. Bár mintha ügyesebben büfizne már.
        Zsuzsi és Luca , aki 2011. január 23-án, virradatkor született. ,
        valamint Júlia (2013. március 5.) és Nimród - 2015. július 9.

        Comment


          oiduft eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Áldott húsvétot kívánok!

          És segytséget szeretnék kérni, rendhagyót, ha lehet. Ádámot szeretném leszoktatni az áéjszakai szopiról. Nem gondoltam volna, hogy idáig "süllyedek", mert imődok szoptatni, nem véletglen az az avatarom, ami. de Ádám éjjel ór
          kig csak cumizik, ráadásul foggal kapaszkodik a bimbómba. Ha kiveszem a mellem a szájából, akkor ordít, akár órákig. De a cumizást már se testileg, se lelkileg nem bírom. Amíg cumizik, nem tudok aludni, és a bimbóm már tiszta seb, kilátszik az élő hús. Nagyon fáj, amikor cumizik.

          Cumit, cumisüveget nem fogadja el, az ujját nem találta meg. Nappal reggel, délben, este szopik, meg ha vígaszra van szüksélge, természetesen adom neki. De a nappali szopi az szoptatás, bealszik rajta 10 perc alatt, és kijövök a szobából. Ezzel nincs gond. Csak a cumizás... Nagyon fáj.
          Kedves oiduft!
          Oh, szegény, hát így valóban nem lehet kellemes a szoptatás A sebes mellbimbódat tudod kezelni, javul a helyzet?
          Ne érezd magad egyáltalán rosszul emiatt, hogy ilyen érzéseid vannak, természetesen nem kell szenvedni szopi közben az anyának, ha nem esik jól! Nem attól jó anya valaki, hogy összeszorított foggal 4 éves korig szoptat Bár az éjszakai szopit nem fogja megkapni, de Te mellette leszel, és az a fontos! Szépen, fokozatosan, szeretettel megközelítve szerintem meg fogja érteni, hogy éjjel nincs több cici. Szopi helyett összebújhattok, mesélhetsz neki, elmondhatod, hogy a cici is fáradt, most alszik, majd nappal előbújik. Mit gondolsz ezekről, szerinted ez kivitelezhető?
          Nem biztos, hogy sírás, nyűglődés nélkül menni fog, de az fontos, hogy Te tarts ki az elképzelésed mellett, érezze, hogy anya magabiztos, és ezáltal talán ő is könnyebben elfogadja majd az új helyzetet.
          Petra, aki otthon is és a munkahelyén is babázik http://honvedanyatejklub.blogspot.hu/

          Comment


            csodabogár eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Szia!

            Nagyon köszönöm a linket, elolvastam. Szerintem ennyire nem komoly a helyzet, valószínűleg csak az elején jön viszonylag gyorsan a tej, többnyire akkor köhög.

            Jobbak az éjszakák, nem akarom elkiabálni, de nagyon ritkán van egy kis sírás este, ami többnyire a tornáztatással javul. Sajnos elkezdett nagyobbakat bukni, a nővére annak idején kicsit refluxos volt, aggódom kicsit, de van elég pisis pelenkája, szóval szerintem nincs gond. A súlygyarapodása kiváló, 3200 grammal született, 3 hetesen már pár gramm híján 4 kiló volt.

            Ami a gond szerintem, hogy nehezen jön ki belőle a levegő.Nem tudom, érdemes lenne valami inf.a.c.ol vagy e.spum.isan vagy hasonló szert alkalmazni. Szeretném elkerülni, ha lehet.
            Kedves Csodabogár!

            Ez a gyarapodás valóban szép A bukás sok anyukát aggaszt, de a legtöbb baba bukik, és nincs semmi bajuk Persze megértem, hogy az előzmények miatt aggódsz, hogy neki nem lesz-e ugyanaz a baja, mint a tesójának, de ez egyáltalán nem törvényszerű
            Amíg szépen gyarapszik, nem sír egész álló nap fájdalmasan, addig a boldogan bukó kategóriába tartozik, mintsem a reflux betegség címszó alá
            A bukás pedig előfordulhat attól, hogy túl gyorsan jön neki a tej, emiatt nyelhet sok levegőt is. A cikkben szerepelnek különböző szoptatási pozíciók, amelyek a gravitáció,a gyors tejfolyás ellen hatnak, ezeket próbáltad esetleg? Az a tapasztalat, hogy általában ezek a csodaszerek nem hoznak jelentős javulást
            Mennyi ideig szokott tartani egy szoptatás? Közben nem szoktad megpróbálni büfiztetni? Ez esetleg még beválhat
            Petra, aki otthon is és a munkahelyén is babázik http://honvedanyatejklub.blogspot.hu/

            Comment


              vfruzsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Kedves Petra!

              A hosszabb blokkra mar en is gondoltam, csak nem mertem bevezetni, mery ugy logiksztam, h 3 orankent termelodik ujra a tej, es meg tobb elso tejet inna. Ugylatszik, tevedte. Akkor megprobalok 3 oras blokkokban szoptatni. Az ejszaka lusta volram oldalt valtani, es 2 alkalommal ugyanabbol szopott, persze vagy 2x1 orat komfortszopizott is. Ma szep sarga szeklete van, csak iszonyatosan nehezen jon ki. Annyira erolkidik, h sir, szopizni is csak immel-ammal. A komenyes teat azutan kezdtem inni, h hasfajos lett. Bar sztem nem hssznal, par napja mar nem iszom. Semmi kulonbseget nem latok. A vasat a nogyogyasz tanacsara szedem, de csak felannyit, mint ami elo van irva. Azt mondid, nem is kene szednem? Meg egyszer koszi a sok segitseget.
              Kedves Fruzsi!

              A hosszabb blokkokat nyugodtan megpróbálhatod, mert a tej nem két szoptatás között termelődik, hanem legintenzívebben a szoptatás végén, és ezt követően folyamatosan, de lassan. Minél többet szopik egy alkalommal baba, annál több termelődik, ez a kereslet-kínálat elve. Amikor nagyon sokat szopik egy alkalommal, majd rövid időn belül újra szeretne, és ugyanazt a melled kínálod neki, akkor a zsírdús, hátsó tejhez könnyebben jut el, mert "üresebb" a mell. Ez történt éjjel, amikor nem váltottál oldalt: ezért sárga a kakija, mert nem szopizott sok tejcukorban gazdag elsőtejet, hanem a zsíros hátsót kapta
              Az általad szedett vas okozhat neki székrekedést. Ezt miért kell szedned? Rossz volt a vérképed?
              Petra, aki otthon is és a munkahelyén is babázik http://honvedanyatejklub.blogspot.hu/

              Comment


                a gripe water helyett adták a patikában. kinek mi válik be. sajna Zsófinál az ügyesebb büfi se volt elég, de már sokkal jobb, mint volt. remélem nálatok hamar elmúlik.

                csodabogár eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Utánanézek ennek a babycalmnak, lehet hogy előbb-utóbb ki fogom próbálni. Bár mintha ügyesebben büfizne már.
                Fruzsi - Zsófi (2013. 01. 25.) anyukája

                Comment


                  Sziasztok!
                  Az lenne a kérdésem, hogy szoptatás alatt lehet inni Salvus vizet?

                  Azt hiszem még nem írtam Nektek, hogy a múlt héten végül voltunk a Betesdában a gasztron Grétivel, teljesen tejmentes diétára vagyok fogva + a tojást és a szóját is kerülnöm kell, de csak direktben. amiben van tojás az egyenlőre mehet és meglátjuk mi lesz.Múlt hét hétfő óta nem volt véres széklete Grétinek, zöld sincs szerencsére mostanában, blokkokban szoptatok 5 óránként váltok csak mellett.Úgy néz ki javult a dolog nálunk, az arca is sokkal szebb amióta nem iszom/eszem tejet és társait, bár nagyon száraz neki, de a doktornéni azt mondta ma, hogy ő ezt nem mondaná ekcémának!Érzékenyebb bőrű baba.

                  Néha néha fáj csak a pocija, és akkor sírdogál, de sokszor azt veszem észre, hogy ilyenkor semmi sem használ csak egy újabb szopizás, arra megnyugszik.De nem tudom ételhez kötni sajnos, már olyan sok dolgot nem eszem ami árthat neki, de még így sem megy a beazonosítás.Sok olajos magvat eszem még arra gondolok.

                  Köszönöm Nektek a sok törődést és érdeklődést , remélem hamarosan kinövi Gréti ezt az érzékenységét.
                  Ági
                  Bálint 2007.március 17. ,Barnus 2010.december 21. és Gréti baba 2013. január 27. anyukája

                  Comment


                    Sziasztok!
                    Azt fontolgatom, h elkezdek kijárni reggelente kocogni Kábé heti 2-3x fog beleférni szerintem. Kell valamire figyeljek szoptatással kapcsolatban?
                    Az erőnlétem a béka sgge alatt van szval a fokozatosság nem fog gondot okozni...
                    D. 2013.01.15 és A. 2015.07.02.
                    A teli kelyhet szépen üríteni ki, ugyan kinek sikerülne ez? (C.G.J.)

                    Comment


                      Kedves Ninocska! Gratulálok az elhatározásodhoz, hogy kocogásba kezdesz!
                      A sport a szoptatás során nem ellenjavalt, sőt, ha jobban érzed magad tőle, akkor kifejezetten ajánlott. Jól írtad, a fokozatosság nagyon fontos. Érdemes figyelni arra, hogy kocogás közben olyan melltartó legyen rajtad, a mi jól tart de nem nyom meg téged. Jó kocogást!
                      Réka vagyok, fehérló.
                      Csikóim: Máté, Ákos, ]Liliom és Kamilla
                      Spec ht (ClauWi), dúla (DONA) szoptatássegítő (IBCLC hallgató) Segíthetek?

                      Comment


                        Kedves Petra!

                        Koszonom a biztatast, attertem a 3 oras blokkokra, meglatjuk mi lesz. A babaknal hogy jelentkezik a szekrekedes? Milyen tunetei vannak?

                        BeLa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Kedves Fruzsi!

                        A hosszabb blokkokat nyugodtan megpróbálhatod, mert a tej nem két szoptatás között termelődik, hanem legintenzívebben a szoptatás végén, és ezt követően folyamatosan, de lassan. Minél többet szopik egy alkalommal baba, annál több termelődik, ez a kereslet-kínálat elve. Amikor nagyon sokat szopik egy alkalommal, majd rövid időn belül újra szeretne, és ugyanazt a melled kínálod neki, akkor a zsírdús, hátsó tejhez könnyebben jut el, mert "üresebb" a mell. Ez történt éjjel, amikor nem váltottál oldalt: ezért sárga a kakija, mert nem szopizott sok tejcukorban gazdag elsőtejet, hanem a zsíros hátsót kapta
                        Az általad szedett vas okozhat neki székrekedést. Ezt miért kell szedned? Rossz volt a vérképed?
                        Fruzsi - Zsófi (2013. 01. 25.) anyukája

                        Comment


                          kindertojas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Kedves Ninocska! Gratulálok az elhatározásodhoz, hogy kocogásba kezdesz!
                          A sport a szoptatás során nem ellenjavalt, sőt, ha jobban érzed magad tőle, akkor kifejezetten ajánlott. Jól írtad, a fokozatosság nagyon fontos. Érdemes figyelni arra, hogy kocogás közben olyan melltartó legyen rajtad, a mi jól tart de nem nyom meg téged. Jó kocogást!
                          Köszi, a kedv megvan, majd meglátom, h energia meg idő lesz-e Mindenesetre öröm lesz előkotorni a a futócipőmet (és természetesen a sportmelltartómat)
                          D. 2013.01.15 és A. 2015.07.02.
                          A teli kelyhet szépen üríteni ki, ugyan kinek sikerülne ez? (C.G.J.)

                          Comment


                            Egy rövid kérdésem lenne: létezik olyan, hogy valakinek a teje nem elég tápláló? Vagy ez tévhit, hogy ilyen van? Szoptatós könyvben nem találtam ilyen problémát még említés szintjén sem.
                            Gellért (2010.06.14.), Sára (2013.01.11 VBAC), Apamapa és Anyamanya
                            Tesz-vesz város könyv kerestetik

                            Comment


                              Én úgy tudom, hogy még az éhező anyák teje is tápláló, az anya teste tartalékainak kárára. A tévhit onnan eredhet, hogy amikor az anya elkezd fejni, akkor híg, átlátszó teje jön, az elsőtej. Ettől megijed. Nem egyszer találkoztam már ilyennel, akit meg kellett nyugtatni, hogy ez normális, természetes, és nem azt jelenti, hogy vizes a teje. Volt, aki sírt, hogy ezt a tejet - amit akkor fejt le, amíg éjjel a babáját bevitte a csecsemős - ő nem adja a gyerekének, mert ez vizes. Vagy a fiam tejtesójának anyja, aki a második gyerekét most többé-kevésbé szoptatja, de megijedt, amikor összehasonlította az én anno este és éjjel lefejt teljes tejemet az ő reggel lefejt 90 milijével, ami persze, hogy nem olyan zsíros, mint az enyém volt, lévén reggeli és elsőtej, így kétszeresen is hígabb, és épp akkor lett a gyerek hathetes, amikor amúgy is változásban van a tej összetétele.
                              Utoljára szerkesztette anyatigris; 2013.04.05., 22:00.
                              Krisztina
                              4, 6, 8 és egy csecsemő
                              Privi helyett: anyatigris pont mamami kukac gmail.com

                              Comment


                                BeLa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Kedves oiduft!
                                Oh, szegény, hát így valóban nem lehet kellemes a szoptatás A sebes mellbimbódat tudod kezelni, javul a helyzet?
                                Ne érezd magad egyáltalán rosszul emiatt, hogy ilyen érzéseid vannak, természetesen nem kell szenvedni szopi közben az anyának, ha nem esik jól! Nem attól jó anya valaki, hogy összeszorított foggal 4 éves korig szoptat Bár az éjszakai szopit nem fogja megkapni, de Te mellette leszel, és az a fontos! Szépen, fokozatosan, szeretettel megközelítve szerintem meg fogja érteni, hogy éjjel nincs több cici. Szopi helyett összebújhattok, mesélhetsz neki, elmondhatod, hogy a cici is fáradt, most alszik, majd nappal előbújik. Mit gondolsz ezekről, szerinted ez kivitelezhető?
                                Nem biztos, hogy sírás, nyűglődés nélkül menni fog, de az fontos, hogy Te tarts ki az elképzelésed mellett, érezze, hogy anya magabiztos, és ezáltal talán ő is könnyebben elfogadja majd az új helyzetet.
                                Köszönöm a bátorítást.

                                Most arra jutottam, hogy szoptatok tovább éjszaka is, lévén mindenkinek ez a jó - beleértve az egész családot. Többórás bömbölés mellett senki sem fog aludni. De nem fogok tovább cumiztatni, mártír, az nem vagyok. Nem akarom, hogy fájjon a szoptatás. Amikor a szopiról átvált a cumizásra, illetve amikor csak vergődik a mellen - pl hasra vágja magát, meg kitolja a fenekét az ég felé, és húzza a mellem -, akkor elveszem tőle, és simi van onnantól, a cici elment. Beszédfejlődésben mág nincs ott, hogy ezt megbeszéljem vele, lévén 16 hónapos fiú. De ismeri az elment és a cici szavakat, és amikor azt mondom neki, hogy elment a cici, akkor mintha megértené, és elhallgat. (Aztán persze újrakezdi öt mp múlva.) Amúgy nem könnyű vele, mert többemberes, nagyigényű baba, nehezen vígasztalható. (3 hónapos koráig mellen is sírt, meg kellett nyuigtatni kendőbe kötve, járkálva, hogy egyáltalán mellre tehessem. Azóta meg minden este mellen alszik el, szóval nem könnyű másra átállni.)

                                Most, hogy nem cumiztatok, begyógyult a mellem, már nem sebes, de azért érzékeny. Szoptatás után még órákig zavarja a ruha is. Aloe verával kezelem, meg néha kenek rá körömvirágkrémet vagy shea vajat, hogy puhítsa, mert hámlik is. Remélem, nem valami fertőzés. Ádám mindent benyal a földön (még mászik, nem indult el).
                                Krisztina
                                4, 6, 8 és egy csecsemő
                                Privi helyett: anyatigris pont mamami kukac gmail.com

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X