Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    A csoki nagy kedvenc nálam is, a férjem mindig akkor keresi mikor már elfogyott
    A hasfájás szerencsére ritka, talán egyszer fordult elő, hogy sírt miatta, de egy pupu után megkönnyebbült.
    Ágnes, aki három pasival él együtt

    Comment


      bogyiszlo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Bocsánat, kicsit el voltam havazva.

      A Raynaud-t a nőgyógyászom mondta, és abszolút igaz, mert azóta figyelgettem és a hidegre érzékeny.
      Azt viszont nem mondta, hogy mi okozhatja. Milyen okai lehetnek a kicsi száján kívül? Szerencsére máshol nincs ilyen problémám... nem volna jó.
      Okozhatja még abbahagyott vitamin amiben Magnézium is van, passzív dohányzás. Ezek a leggyakrabban a nem jó mellre helyezés mellett.
      Amúgy most új problémánk van. Néhány napja nagyon sokat sír amiatt, hogy bántják a szelek. Nem tudom, hogy mi változott, mert eddig is sírdogált, de most nagyon sokat, és egyre vígasztalhatatlanabbul, pedig mindent bevetünk (testhelyzeteket, masszír, séta, ringatást). Már próbáltuk az infacolt, a gripe watert és most a doki által felírt papaverines szirupot, de olyan jó lenne, ha nem kellene mindenféle orvossággal tömnöm.
      Mi lehet még az oka ennek a hirtelen hasfájásnak? Ráadásul sokszor még enne, demivel fáj pocakja csak ótügeti a mellemet,és közben fuldokolva szopizik. Ilyenkor elveszem tőle a cicit, de azt meg még jobban zokon veszi. Most mit csináljak?
      Mikor sír? A napszak állandó?
      Nyugodtan adj neki cicit. Bármilyen furcsa, de ha nem lesz rá szüksége nem fogja elfogadni.
      Nem tudnak mohok lenni, csak az történhet, hogy túl sok tej megy egyszerre a szájába, amit nem tud lenyelni. A testhelyzet váltást továbbra is ajánlom http://www.lll.hu/node/360 , de ha nem megy van más módszer is. Ilyenkor sok levegőt nyelhet és sok első tejet is ehet. Nem zöld a kakija?
      Hordozókendőtök van?
      Orsi Marci, Virág és Simi anyukája
      Kreatív otthon www.mezeiorsi.blogspot.com

      Comment


        Orsi köszönöm szépen a segítségedet,ma voltam dokinál és nem esett hanyatt mikor félve mondtam hogy szoptatok....a bogyómat este szopcsi után be tudom venni és reggel is szopcsi után délelőtt nincs itthon a lányom délben pár korty után bealszik inkább cumizik csak,azt mondta olyan kismértékben jut át a szervezetébe hogy többet ártok ha nem szedem és én nem vagyok jól...a régi dokihoz képest nagyon jó élmény volt hozzá menni.Köszönöm szépen,mert reményt adtak a szavaid hogy mégsem kell elválasztani erőszakkal ujra pár nap alatt mint a bátyuskáját-miattam.

        Comment


          beczuka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Két hét alatt 180 grammot, most 8 hetes ,a múlthéten 4660g volt, 3800g al született, tehát nem látszik rajta hogy alultáplált lenne
          Szerintem kicsit türelmetlen is Jábin, mert nem győzi kivárni a következő tejbelövellést és akkor reklamál és cibálja a cicim, ezt nagyon utálom mert fáj A héten megyünk megint méretkezni kiváncsi vagyok mit mondanak.
          Szia, én úgy tudom a minium egy hétre 100 gramm, szóval ez még nem vészes...Kíváncsi vagyok most mennyi lesz...Esetleg fejés? 7-5-3???
          Vicus és E. + Z klubunk
          privi helyett: vicababaprivi kukac gemel
          totális szisztemdán itt elérsz hetven-héthetvenkilencnegyvennyolcvannégy

          Comment


            Ja és a problémám: harap...mivel már fogasodik, fáj, és ha mondom hogy fáj vagy feljajdulok akkor sírni kezd...
            Vicus és E. + Z klubunk
            privi helyett: vicababaprivi kukac gemel
            totális szisztemdán itt elérsz hetven-héthetvenkilencnegyvennyolcvannégy

            Comment


              [QUOTE=mezeiorsi

              Nagyszerű hogy küzdöttél, és nagyon ügyes vagy, hogy a nehézségek ellenére is kitartottál!
              A harapást nem szabad engedni.Ez most egy játék a kisfiad részéről, aminek várja a hatását. Nyugodtan mondj ellent neki, hiszen ebből tanulja meg hogy nem lehet mindent. Ezek a helyzetek nagyon fontos tanulási helyzetek. Ilyenkor légy határozott. Ne mosolyogj, hiszen fáj neked. Látnia kell rajtad azt hogy komolyan gonodolod. Mond neki határozott -ne játékos hangon- amit érzel. Hogy fáj, vagy nagyon rossz akkor szakítsd meg a folyamatot. Legyen ott a kezed mindig készenlétben és ha éppen erre készül akkor dugd be az ujjad és úgy húzd ki a cicit a szájából. VÁlaszthatsz olyan pózt amiben nem tud akrobata mozdulatokat tenni ill. te jobban tudod felügyelni a folyamatot. Ez pl. olyan hogy te ülsz a földön és a talpad a földre teszed így a combjaiddal egy kicsit kordában tudod tartani Ez azért is fontos mert komoly sérüléseket is be lehet szerezni így, pl. e gy montgomery mirigy gyulladást.[/QUOTE]

              Bocsánat hogy magamat idézem, de ugyanazt tudnám írni most is
              Írj ha ezenfelül még kérdésed van!
              Orsi Marci, Virág és Simi anyukája
              Kreatív otthon www.mezeiorsi.blogspot.com

              Comment


                Vicus, mégis csak ezen felül is!
                Ez most nehéz lehet. De légy következetes. Nem engedheted, hogy fájdalmat okozzon, még ha sír is! Ne legyél hangos, hirtelen, de határozott igen. Ha túl vagytok a síráson próbálkozzatok újra. Esetelg ölelgesd meg közben
                Orsi Marci, Virág és Simi anyukája
                Kreatív otthon www.mezeiorsi.blogspot.com

                Comment


                  sjuti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Orsi köszönöm szépen a segítségedet,ma voltam dokinál és nem esett hanyatt mikor félve mondtam hogy szoptatok....a bogyómat este szopcsi után be tudom venni és reggel is szopcsi után délelőtt nincs itthon a lányom délben pár korty után bealszik inkább cumizik csak,azt mondta olyan kismértékben jut át a szervezetébe hogy többet ártok ha nem szedem és én nem vagyok jól...a régi dokihoz képest nagyon jó élmény volt hozzá menni.Köszönöm szépen,mert reményt adtak a szavaid hogy mégsem kell elválasztani erőszakkal ujra pár nap alatt mint a bátyuskáját-miattam.

                  Nagyon örülök, hogy jó dokihoz jutottál és még jobban hogy jól vagy! Sokat gondoltam Rátok, köszönöm, hogy vissza jeleztél!
                  Én is ölellek!
                  Orsi Marci, Virág és Simi anyukája
                  Kreatív otthon www.mezeiorsi.blogspot.com

                  Comment


                    Beczuka!
                    Megértem, hogy megijedtél kicsit. Kérdeznék egy párat.
                    Pisis kakis pelusok száma változott-e amióta kevesebbet hízik?
                    Beteg nem volt? Hosszra nőtt?
                    Közérzete, kedve, aluszékonysága nem változott?
                    Te nem kezdtél szedni bármilyen tablettát? Stressz?
                    Ugyanaz a mérlegen mérték?
                    Kérdezd meg a védőnőnél, hogy nem cseréltek-e elemet a mérlegben!
                    A hízást nem mindig lehet lebontani ilyen szépen egyenletesen. Nem minden héten ugyan annyit hízik mindenki. Ez egy görbe, aminek mi csak egy egy értékét ragadunk ki és az néha nem jól adja a vissza az egészet.
                    Ha majd válaszolsz akkor tudunk tovább haladni.
                    Lehet hogy már nem is lesz téma mert jó lesz a mérés
                    Orsi Marci, Virág és Simi anyukája
                    Kreatív otthon www.mezeiorsi.blogspot.com

                    Comment


                      orsi, koszi, probalok nem hirtelen lenni de nem mindig sikerul mert varatlanul csinalja es nem mindig...na mosolyogni nincs is kedvem am, mindig mondom neki hogy faj...egyebkent abbahagyta es most megint valszeg a felso fogai jonnek elol...koszonom megegyszer remelem hamar lesz valtozas...
                      Vicus és E. + Z klubunk
                      privi helyett: vicababaprivi kukac gemel
                      totális szisztemdán itt elérsz hetven-héthetvenkilencnegyvennyolcvannégy

                      Comment


                        Sziasztok!
                        Csak annyi, hogy én 4.5 hónapos kisbaba mellől maximum 2-3 órára mertem elmenni, de nekem-nekünk az is sok volt!Persze volt otthon lefejt tej, de nem fogadta el kiskanállal, kispohárból próbálkozott édesanyám, de Anna csak sírt és sírt utánam, úgyhogy siettem is haza az én kis drágámhoz.Csumisüvegből nem mertem/mertük volna adni pont a cumizavar miatt, így utólag nem bánom, hogy nem kapott cumisüveget akkor.
                        Üdv

                        Comment


                          mezeiorsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nagyon örülök, hogy jó dokihoz jutottál és még jobban hogy jól vagy! Sokat gondoltam Rátok, köszönöm, hogy vissza jeleztél!
                          Én is ölellek!
                          Orsi ha a bogyó papirján az van hogy ha muszáj szedni le kell állni a szopcsival akkor kinek hidjek?a dokinővel úgy beszéltük hogy esti szopcsi után beveszem,éjjel ha ébred inkább cumizik két korty után belaszik nem mennyiség amit eszik,reggeli szopcsi után ujra beveszem,stb ...azt mondta legrosszabb esetben kicsit jobban alszik éjjel a baba,aki már nem is annyira kisbaba,lehet udni mennyire árt az ha ennek ellenére szedem,esetleg ha elküldöm priviben a gyógyszer nevét?ha mégis árt neki akkor most még bevezető adagon vagyok félszemessével akkor apránként ahogy emelem az adagot őt meg próbálnám szoktatni lefelé ahogy energiám van hozzá nehogy bajt csináljak vele.....bár nem szopik nagy mennyiséget tényleg nem de most hogy a papirt olvastam elbizonytalanodtam......

                          Comment


                            Sjuti!
                            A legtöbb gyógyszerre az van ráírva hogy nem szedhető. Mert nincsenek vele kísérletek. Viszont a hatóanyag ismeretében lehet tudni pontosan, hogy milyen adagban megy át, és függ még sok mindentől, a baba korától, hányszor szopizik stb. A Doktor Nő biztos ezek alapján választott.
                            Ha az megnyugtat akkor írd meg a gyógyszer nevét, hatóanyagát és hogy hány mg.ot kell milyen gyakran szedned. A többi infót tudom
                            Orsi Marci, Virág és Simi anyukája
                            Kreatív otthon www.mezeiorsi.blogspot.com

                            Comment


                              mezeiorsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Mikor sír? A napszak állandó?

                              Amikor írtam, akkor tényleg volt 4 nap, amikor bármelyik napszakban sírt. Most tegnap úgy tűnik abbamaradt, csak az esti (lefekvés előtti) maradt.. Újra rendszeresen iszom a laktoherbet, mert előtte volt, hogy csak napközben ittam, lehet, hogy ettől volt?

                              Nyugodtan adj neki cicit. Bármilyen furcsa, de ha nem lesz rá szüksége nem fogja elfogadni.

                              Megnyugodtam, hogy adhatok. A legrosszabb, amikor ilyenkor mindenki okoskodik, hogy minek tukmálom, nem kell neki mindig cici, amikor sír. Nem kell, de legtöbbször elfogadja

                              Nem tudnak mohok lenni, csak az történhet, hogy túl sok tej megy egyszerre a szájába, amit nem tud lenyelni. A testhelyzet váltást továbbra is ajánlom http://www.lll.hu/node/360

                              [COLOR="rgb(46, 139, 87)"]ezt még akkor próbáltam, amikor nagyon fájt, és elég jó volt, aztán felhagytunk vele, amikor jött a tanácsadó néni, mert akkor kipróbáltuk újra a fekvést, meg ezeket, de akkor újra megpróbálom


                              , de ha nem megy van más módszer is. Ilyenkor sok levegőt nyelhet és sok első tejet is ehet. Nem zöld a kakija?

                              nem, de volt már olyan, hogy sírt a kaki miatt és utána zöld volt. Az mit jelent? Meg szokott neki sárga, de nagyon folyós is lenni.

                              Hordozókendőtök van?[/COLOR]
                              Van, és én is úgy vettem észre, hogy az segít, csak mióta az ortopédián voltunk, és azt modnta a doki, hogy nem tesz neki jót a keresztezett elöl zsebes, mert, hogy nagyon megterheli a gerincét, meg összenyomja a hasát, és nem tud emészteni, azóta félve kötöm be, persze berakom, csak mindig van egy rossz érzésem mellé.


                              Olyan jó, hogy mindig olyat írsz, ami megerősít egy csomó dologban. Köszönöm!

                              Off: megnéztem az őszi játékokat a blogodon,nagyon tetszenek. Várom már, hogy mi is ilyeneket csinálhassunk !
                              Zsuzska, aki Benő és Berci anyukája

                              Comment


                                Kicsit el vagyok keseredve most voltunk méretkezni. Jábin 1 hét alatt csak 40g-ot hízott, pedig ennél többet ciciztetni már képtelenség
                                Mit tehetnék még, hogy több tejem legyen? Vagy ne aggódjam túl?
                                Ágnes, aki három pasival él együtt

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X