Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    beczuka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jábin se én sem voltam beteg, hosszra nőtt, jó kedvű baba, pisis kakis pelusok száma változatlan. A baj az lehet, hogy nagyon stresszes vagyok és erre most nagyon rágörcsöltem. Éjjel sem tudtam szoptatni, mert úgy kifáradt, hogy néhány korty után bealudt. Reggel is alig volt tejem Most beszereztem egy mellszívót megpróbálkozom azzal + a homeo bogyó mellé vettem tejserkentő teát hátha használ.Próbálok pihenni, de az elég nehezen megy.Persze az sem segít, hogy a környezetemben mindenki azt mondja adjak neki tápszert.
    Csatlakozom az előttem szólókhoz!
    Erős és kitartó vagy! Örülhet a kisfiad, hogy ilyen mamája van aki így küzd azért, hogy neki a legjobbat adja
    Nem gondolom, hogy nem lenne elég tejed, ha a pisi és kakis pelusok száma nem csökkent. Hiszen, ha ugyanolyan adag jön ki annak be is kellett mennie.
    Azt se gondolom, hogy nincs tejed ahogy írtad, de kijönni nem tud. Mint írtam a stressz gátolja a tejleadó reflexet. Tehát a mirigyekből ahol termelődik, nem tud a járatokba kijutni ahonnan a kisfiad ki tudná szopizni. Ez eseteben a fejő sem fog működni.
    Szoktad érezni mostanában a leadóreflexnek jelét? csöpög a tej a másikból, vagy összehúzódik szorító érzés a bimbó körül?
    Erre kell rápihenned. Mi az ami kikapcsol? TV, könyv, zene. Vagy mese olvasás a nagyobbnak, vagy beszélgetés szoptatás közben. Mert ilyenkor nem arra koncentrálsz, hogy na jön beindul vagy nem, hanem másra és az automatikusan működik.
    Mióta szeded a homeo bogyót? Mert ha enm az a gond hogy nem tudsz elég tejet termelni akkor sajnos rossz hatással is lehet. Más gyógyszert szedsz esetleg? Fogamzásgátló?
    Éjszaka, ha nem lett volna elég neki a tej akkor nem aludt volna be hanem sírt volna.
    Hívj fel tényleg valaki Ligást, mert az nagyon megnyugtató tud lenni.
    Orsi Marci, Virág és Simi anyukája
    Kreatív otthon www.mezeiorsi.blogspot.com

    Comment


      hol vagytok tanácsadók??????????

      Nagyon nagy a forgalom, nem bírok egyedül válaszolni minden kérdésre időben
      Orsi Marci, Virág és Simi anyukája
      Kreatív otthon www.mezeiorsi.blogspot.com

      Comment


        Köszönöm a biztató szavakat.
        A tejadó reflexet érzem, de nem mindíg és nem olyan gyakran. Ma de. sírtam egy jót a védőnőmnek, majd egy barátnőmnek Jól esett, most jobban érzem magam Próbálok jobban figyelni magamra, nem sokára sétizünk egyet, de elötte csinálok egy tejszaporító fejést és meglátjuk. Remélem estére minden rendben lesz.
        Még egyszer köszi
        Ágnes, aki három pasival él együtt

        Comment


          Orsi!
          Köszönöm szépen. Ma valóban óránként kéri a cicit és többet is alszik. Nem tudtam hogy ettől is lehet, mert Hunornak gyakran vannak ilyen napjai:-) Jó lenne ha ennyivel megúsznánk a dolgot. Persze tudom, hogy nem kell mindentől megóvni, de volt már náthás és annyira megszenvedtem. Nekem volt rossz porszivózni az orrát, lefogni...bele kell még jönnöm ezekbe a dolgokba.
          Erika
          CsodaHunor (2011.05.24) a karpathosi anyukája

          Comment


            Sziasztok!
            Lenne néhány kérdésem:
            Az jó, ha szopi után tejszaporító fejéssel lefejtem még 80 ml-t? Vagy kevés? Egy nap hányszor érdemes így fejni?

            Előre is köszi a válaszokat
            Ágnes, aki három pasival él együtt

            Comment


              angica eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              A kisfiam kezén csalánkiütés van.

              Mivel én penicillinérzékeny vagyok, nagyon oda kell figyeljek, milyen húst eszem, mert sokszor kijött a csalánkiütésem húsfogyasztás után.
              Az lenne a kérdésem, a kisfiam csalánkiütése lehet-e az általam elfogyasztott penicillinnel kezelt húsárutól? Vagy másfelé keresgéljek? Rajtam nem jött ki csalánkiütés.

              Köszi előre is
              mezeiorsi, láttam, h sok a kérdés, és kevés a tanácsadó : Nagyon köszönöm ennek ellenére minden a topicba író mamami nevében is a segítő válaszokat!
              Tudnál-e mondani nekem is valami bölcset?
              Angica + 4 kicsi
              tej-, tojás- és cukormentes:
              http://angi.mentesnasi.hu

              Comment


                Ágnes!
                Szopi után 80 ml-t lefejni nagyon jó:-)
                én soha sem tudtam annyit lefejni, valahogy nem indul be a reflex a mellszivóra.
                Mondjuk nálunk szerencsére hamar beállt a kereslet-kinálat...De szerintem 80ml-vel elégedett lehetsz-)
                Erika
                CsodaHunor (2011.05.24) a karpathosi anyukája

                Comment


                  mezeiorsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Kedves Martuka!
                  Én sem gondolom, hogy plusz vitamint kellene szedned, ha csak azt a vérképed nem indokolja valamiért. Egyél változatosan, tehát mindenből legyen az asztalon. Sok féle köret több féle hús. Amit lehet nyersen vagy nem szétfőzve. Próbálj minőségi dolgokat fogyasztani, akár biót és ez alapban fedezi a szükségletet. Ha mégis észreveszel valami tünetet akkor szólj!
                  Mezeiorsi, köszönöm a választ! És a többi hozzászóló mamaminak is!
                  Márti és 4 fiúcska (M. 2008.szept.,T. 2010.júl., P. 2012. aug. és E. 2016.jan.)

                  Comment


                    Angica! SZívesen.
                    Azért nem váalszoltam neked, mert a múltkor egy másik kérdésedre valaki más válaszolt és azt gondoltam majd folytat.
                    Nem gondolom,hogy attól lenne. Ha akarod utána kérdezek, hogy pontosan milyen arányba megy át a penicilin hatóanyaga a tejbe, de ha neked aki érzékeny rá nem lett tüneted akkor neki akinek csak egy része ment át a tejbe és a gyomorból annak csak egy része szívódik fel. De az allergia lehet jó irány. A te allergiádra való hivatkozással nem tudsz allergia vizsgálatot kérni?
                    Orsi Marci, Virág és Simi anyukája
                    Kreatív otthon www.mezeiorsi.blogspot.com

                    Comment


                      beczuka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Sziasztok!
                      Lenne néhány kérdésem:
                      Az jó, ha szopi után tejszaporító fejéssel lefejtem még 80 ml-t? Vagy kevés? Egy nap hányszor érdemes így fejni?

                      Előre is köszi a válaszokat
                      Ne viccelj ez rengeteg. Igazából nincs szükség fejésre, csak addig amíg a tejed mennyisége megnő. Ami 24-48 óra. De mint írtam szerintem nem itt van a probléma. Az mindenesetre biztos hogy van tejed!
                      Akkor érdemes fejni, amikor épp valamiért nem szopizik a babó egy kicsit hosszabban. Mert ő a legjobb fejő, hiszen szív és présel is egyszerre.
                      Orsi Marci, Virág és Simi anyukája
                      Kreatív otthon www.mezeiorsi.blogspot.com

                      Comment


                        Off: megnéztem az őszi játékokat a blogodon,nagyon tetszenek. Várom már, hogy mi is ilyeneket csinálhassunk ! [/QUOTE]

                        Köszönöm Bogyiszló. Addig is igyekszek kisebbeknek való játékokat mondókákat is feltenni
                        Orsi Marci, Virág és Simi anyukája
                        Kreatív otthon www.mezeiorsi.blogspot.com

                        Comment


                          Köszi mindenkinek aki segített és biztatott
                          Helyre raktam magamban a dolgokat, megnyugodtam kicsit. Este ugyan nem volt sok tejem, ezért a lefejt adagot is odaadtam Jábinnak, azzal tele lett éjjel és reggel nem volt gond ,volt elég tejcsim
                          Talán nem lesz gond a szopival ,ha igen jövök megint biztatásért
                          Ágnes, aki három pasival él együtt

                          Comment


                            Zsemuka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Köszönöm mindenkinek a tanácsokat! Élőflórás joghurt, két nap csak szopi és víz és úgy tűnik visszaállt a rend. Ezek után nagyon, még jobban fogunk figyelni arra, hogy Kató ne egyen még ennyi szilárdat sem és főleg kihagyjuk a banánt még egy darabig.
                            Szuper!!!
                            Örökmozgó 1. 2010.03. és 2. 2013.09. monapel+sk-ban.

                            Comment


                              adera eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Sziasztok!

                              Sajnos elkaptam egy kis felsőlégúti nyavaját. Nagyon fáj a torkom, rossz a közérzetem, hőemelkedésem van. Nagyon féltem a vakarcsomat hogy elkapja tőlem. Vagy az anyatejben lévő ellenanyagok megóvják? Adtam neki cebion cseppet, preventiv célzattal, de elbizonytalanodtam...lehet hogy az viszont lemossa a bélfaláról az immunglobulinokat?
                              Együtt alszunk, igaz lehúzódtam a kutya mellé az ágy végébe:-) és maszkot veszek, ha szopcsizik, vagy az ölemben van...
                              Mi a tapasztalat?
                              Csak a sajat tapasztalatomat tudom mondani, akarmit csinaltam, elkapta.
                              De sosem kellett antibiotikum, elég volt a tengervizes orrspré, orrszívás, és néha a dokinéni által felírt orrcsepp. És sosem volt lázas. Én abban látom a szopi előnyét, hogy enyhén lett csak beteg, míg környezetünkben a tápszeres babák folyton ették az antibigyót, és lázasak voltak ... jobbulást nektek!
                              Örökmozgó 1. 2010.03. és 2. 2013.09. monapel+sk-ban.

                              Comment


                                mezeiorsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Angica! SZívesen.
                                Azért nem váalszoltam neked, mert a múltkor egy másik kérdésedre valaki más válaszolt és azt gondoltam majd folytat.
                                Nem gondolom,hogy attól lenne. Ha akarod utána kérdezek, hogy pontosan milyen arányba megy át a penicilin hatóanyaga a tejbe, de ha neked aki érzékeny rá nem lett tüneted akkor neki akinek csak egy része ment át a tejbe és a gyomorból annak csak egy része szívódik fel. De az allergia lehet jó irány. A te allergiádra való hivatkozással nem tudsz allergia vizsgálatot kérni?
                                Nagyon megköszönném, ha utána kérdeznél, Orsi, milyen arányban megy át a tejecskébe
                                A babámat vizsgálnák meg szurkálással az allergiavizsgálaton? jajjj
                                Arra gondoltam, ő még érzékenyebb. Anno elég kevés húst ettem, vannak időszakok az életemben, amikor elég kevés húst eszem, a kislányommal várandósan egyáltalán nem tudtam enni.
                                Mostanában viszont 2 naponta tuti eszem, lehet, h én ettől kevésbé vagyok már a húsban levő penicillinre érzékeny, mint anno, amikor alig ettem?
                                Köszi
                                Angica + 4 kicsi
                                tej-, tojás- és cukormentes:
                                http://angi.mentesnasi.hu

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X