Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Köszönöm lányok!

    Dunyus!
    Milyen könyved van?
    1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

    Comment


      Thomas Hale:
      Medications and Mother's Milk 2008-as kiadás

      Amúgy van fórum is, ahol rengeteg hatóanyag van fent angolul itt:
      http://www.infantrisk.com/content/webforum
      Én az old webforum-ban szoktam keresgetni.
      Ildi, Gréti (2008) és Flóra (2010) anyukája és IBCLC-hallgató vagyok.
      Vecsési Klub minden hónap 2. keddjén. Gyertek!
      ÖLBEBABA

      Comment


        Tudnátok segíteni? Kislányom a bal mellem láttán főleg az esti órákban amikor már nincs olyan világos, rendszeresen ordításba kezd és nagyon nagy nehézségek árán tudom megszoptatni, v csak félig, pedig nagyon éhes.Gondolom vmilyen rossz élménye kapcsolódik hozzá (a bátyja sokszor tombol a szobában ilyenkor, csak sejtem h egy ilyen ijedtség okozta), de nem tudom mit tehetnék h újra boldogan elfogadja A tejet ha ki is fejem nem szeretném cumisüvegből odaadni neki. Egyáltalán mit csináljak h ne csökkenjen a tejtermelés?
        Eladó 2 db kerepesi telek egymás mellett a HÉV-hez közel, nagyon szép helyen (korábban saját részre vettük) és 1 db kerepesi panorámás telek nagyon olcsón. Érdeklődj priviben!

        Comment


          Kedves Judit!

          Érdemes lehet esetleg megpróbálni, hogy egy átverést követsz el. Úgy teszed mellre, mintha a jobb mellen lenne. Tehát ha, bölcsőtartásban szoktál szoptatni, akkor a jobb mellről levéve, ugyanabban a pozícióban átemeled a ball melledre, azaz a ball melleden hónalj tartásban eszed mellre. Ha fekve szoptatod, akkor ez az "átverés" úgy né ki, hogy ugyanazon az oldalán fekszik, mint mikor a jobb melledből eszik, csak a lába nem a lábad felé van, hanem a fejed irányába. De akár meg lehet próbálni egyéb szoptatási pozíciókat.

          Ezen kívül meg nem árt utánagondolni, nézni, hogy nincs-e testi oka, hogy nem szeret azon az oldalán lenni. Nem volt méhen belül kényszertartásban a feje? Mert akkor előfordul, hogy egyik irányban nem szeret úgy lenni a baba, mint a másikban. És minél türelmetlenebb, fáradtabb, annál nehezebben viseli a számára kellemetlen helyzetet. Egyik oldali fülfájdalom is okozhat olyat, hogy az oldalon nem szeret a baba elhelyezkedni.

          De nem szeretnék semmilyen problémát beléd beszélni, ugyanis olyan is előfordul, hogy a baba egyszerűen kevésbé szereti az egyik mellet.

          Pepito

          Comment


            Vki használt már genciánibolyát vagy metilibolyát gombás mell, vagy szájpenészre? ha igen, akkor hogy szerezte be? mi szerepelt a recepten? Köszi, nagy segítség lenne nekem, ha vki tudna segíteni
            Brigi
            LRB

            Comment


              Pepito eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Kedves Judit!

              Érdemes lehet esetleg megpróbálni, hogy egy átverést követsz el. Úgy teszed mellre, mintha a jobb mellen lenne. Tehát ha, bölcsőtartásban szoktál szoptatni, akkor a jobb mellről levéve, ugyanabban a pozícióban átemeled a ball melledre, azaz a ball melleden hónalj tartásban eszed mellre. Ha fekve szoptatod, akkor ez az "átverés" úgy né ki, hogy ugyanazon az oldalán fekszik, mint mikor a jobb melledből eszik, csak a lába nem a lábad felé van, hanem a fejed irányába. De akár meg lehet próbálni egyéb szoptatási pozíciókat.

              Ezen kívül meg nem árt utánagondolni, nézni, hogy nincs-e testi oka, hogy nem szeret azon az oldalán lenni. Nem volt méhen belül kényszertartásban a feje? Mert akkor előfordul, hogy egyik irányban nem szeret úgy lenni a baba, mint a másikban. És minél türelmetlenebb, fáradtabb, annál nehezebben viseli a számára kellemetlen helyzetet. Egyik oldali fülfájdalom is okozhat olyat, hogy az oldalon nem szeret a baba elhelyezkedni.

              De nem szeretnék semmilyen problémát beléd beszélni, ugyanis olyan is előfordul, hogy a baba egyszerűen kevésbé szereti az egyik mellet.

              Pepito
              Köszönöm a válaszod, most ott tartunk h próbálgatom minden pózban, átvágni is, de úgy tűnik itt komolyabb lesz a probléma... ma már ahogy a kezemre vettem és közelítettem a mellemhez (mindegy volt melyik) sikítva sírt A csúcs a ma esti utolsó szopi volt, 1-2x odakapott a mellemhez, majd üvöltött, közben próbáltam vígasztalni és ez így ment...mindketten kikészültünk végül félálomban valahogy szopizott, de megriadt és ismét kezdődött elölről. Itt adtam fel, rögtön el is aludt szegény ahogy a vállamra vettem. Ez szopisztrájk lesz ugye? Mit lehet ilyenkor tenni?Olyan picike még...
              Eladó 2 db kerepesi telek egymás mellett a HÉV-hez közel, nagyon szép helyen (korábban saját részre vettük) és 1 db kerepesi panorámás telek nagyon olcsón. Érdeklődj priviben!

              Comment


                apple: Hivjál valakit, aki odamegy megnézni. Iboly?
                pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
                Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
                hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
                a XIII. kerklub ÚJ topikja

                Comment


                  Apple, nekem szopisztrájknak tűnik. Emili is ezt csinálta, mikor még fejtem és sok volt neki.
                  Beus, aki Emília (2010.10.25.), Aurél (2012.11.03.) és Pocakmanó (2015. 12.) anyuja

                  Comment


                    Valaki tudna nekem adni egy szopis tanácsadó számát, aki föl is veszi? Bnőm most jött haza a kórházból és nem megy a szopi, nagy cici befelé álló mellbimbó. Nem tudja bekapni a baba. Ő a 2. gyerek és az 1-sőt sem tudta szoptatni. sos.
                    Balázs (2010.05.04.)

                    Comment


                      Werner Katit próbálta a barátnőd hívni? 20/9440225
                      Zsuzs
                      Három lányom és egy fiam van

                      Comment


                        Még nem de megadom ezt a számot is köszi szépen
                        Balázs (2010.05.04.)

                        Comment


                          Sziasztok!

                          SOS!!!
                          Szoptatom a 6hós Lányomat és fejek is. A jobb bimbómon megjelent 5 kis vízhólyagszerű vmi...olyan szorosan állnak egymás mellet mint a szőlőfürtön a szőlőszemek. Fáj szopi közben (ezt a cicimet most nem fejem csak szoptatok belőle), húzó érzés is van benne.
                          Mi lehet ez és mit csináljak vele, hogy a lehető leghamarabb elmúljon??

                          Köszi a válaszokat!
                          Letty: az iskolàs P. (2008.07.) és az ovis L. (2010.11.) Anyája

                          Comment


                            zsuzs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Werner Katit próbálta a barátnőd hívni? 20/9440225
                            Köszi szépen a telószámot, holnap megy ki hozzájuk
                            Balázs (2010.05.04.)

                            Comment


                              dreamy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Köszi szépen a telószámot, holnap megy ki hozzájuk
                              örülök hogy sikerült elérni, remélem menni fog nekik a szopi .
                              Zsuzs
                              Három lányom és egy fiam van

                              Comment


                                Singulair asztmagyógyszert szedhetek szoptatás alatt? Terhesség előtt az asztmámra évekig szedtem, terhesen javult az asztmám. Októberben abban maradtunk a tüdődokimmal, hogy amíg lehet, ne szedjem - most érzem úgy, hogy kezdek fulladni. Orvoshoz is megyek természetesen, de pár hét a várakozási idő.
                                Eszter és
                                Lenke 2010 ősz
                                Olívia 2014 ősz

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X