Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Mert hogy lehet ezt félreértelmezni? Ha jelzi, hogy éhes, enni adsz. Elvileg 3 hós körül van egy növekedési ugrás, úgyhogy nyugi. Születése óta ilyen gyakran szopik, vagy ritkult egy időre?
    Beus, aki Emília (2010.10.25.), Aurél (2012.11.03.) és Pocakmanó (2015. 12.) anyuja

    Comment


      jusztis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Mit csinálok rosszul? És mikor lesz az, hogy nagy sétákra indulhatunk mi is, mint más kisbabás családok?
      Nem vagyok tanácsadó!

      Hanga 1 éves múlt. Nincs autónk, így a nagy séták, amik pl meghaladják az 1-2 órát, még mindig szóba se jöhetnek. Mondjuk azért ez az évszaknak is köszönhető.

      Na de szoptatok én is, és a fejlődési ugrásoknál én is elkeseredtem, h visszaléptünk. Pedig nem, csak hát azt hinnéd, h végre ugye van valami megfogható, és fél nap alatt csodás emlékké alakul

      Egyébként ki az a mindenki, aki szerint félreértelmezed az iszt? Mert az én rokonságom is ezt mondta...meg akolléganőim, meg az ismerősök...ez lenne a mindenki?
      Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

      Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

      Comment


        ráadásul, egy kó kendővel nem is gond megetetni a babát, ha nem vagytok otthon
        én azt mondom, mozdulj ki, és a sok történés közben, még az is lehet, hogy ritkábban kér enni
        Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
        Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
        Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
        írj a gmailemre az is cyanus

        Comment


          Az első 2-3 hétben nem szopott, hanem fejtem, azóta viszont nagyüzemben nyomja. Pár nap van néha, amikor mintha kevesebbet lenne cicin, de a jellemző életkép nálunk, hogy pont szoptatok... Kendőben szokott lenni itthon minden nap, néha alszik is pár órát, de amikor kimegyünk, akkor nem tud elaludni, nézelődik, aztán megéhezik hamar. Én meg még nem vagyok olyan profi, hogy ilyen hidegben kint szoptassam.

          Az a mindenki, aki tanácsokat ad: barátnők, védőnő, anyukám, és az ő ismerősei. Szerintük nem kellene folyton cicire tennem.
          Eszter és
          Lenke 2010 ősz
          Olívia 2014 ősz

          Comment


            Nekem is ezt mondták. Én meg ki voltam ütve hónapokig, mert szinte minden órában szopizott. Napi 13 kb, ebből a hajnal mindent vitt ja, és egy szopi min, 15-20 perc!! Min! Engem sajnáltak, ramatyul is mutathattam (mintha most jobb lennék ) de féltem, h a tejem elmegy, vagy kevés lesz, és nem húzzúk ki 6 hóig, aztán 1 évig, most meg, h a fogzás idején is szeretném védeni, már az a bajom, h CSAK 5-6szorszopizik

            Ezaz,h én se tudok kint szoptatni a hidegben,. ezért is említettem az autót ....

            Leht, h önbizalom kérdése az egész, és neki kéne vágnod. És szoptatni. Vinni nagy pulcsit, kendőt, takrni, elgondolni,hol lehetmegállni didzkréten....nem tudom. Sztem bátorság kérdése. Mondjuk Hangával az volt a baj leginkább, h 3.4 hós koráigaz estéket leszámítva szopizott vagy sírt . És mivel felidegelt minden járókelő a szenzációs tanácsaival teáról, éhségről, álmosságról, fázásról, zsíros tejről nem mentem csak kihalt órákon, vagy esőben sétálni

            De te legyél szociálisabb sztem én nem voltam elég határozott
            Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

            Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

            Comment


              ööö, Panka kb. egy éves koráig napi 10-szer szopott. (órán belüli szoptatást egynek számolva)Tehát nincs olyan pad, utcakő, járdaszegély a környéken, ahol én nem szoptattam. Igaz, télen kint nem, de mindjárt itt a jóidő Panka egy 25 perces Ringató alatt képes volt 4-szer szopni, mert meleg volt, és szomjas lett.

              Tehát kitartás, és nyugi.
              Nasz, aki Petra Pankóca 2009. február

              Comment


                jusztis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Megint elkezdett hízni, már 6,30 Köszönöm mégegyszer a segítséget!
                örülök! Köszi, hogy írtál
                Csörgő Szülőhangoló

                Comment


                  istanbulgörl eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  es meg azt akartam mondani, hogy arra gondoltam, hogy ha jobban beindul a tej, es lesz kedve szopizni, akkor majd jobban forszirozom...vegul is mar mast is eszik, nem kellene olyan sok neki, de mar annak is orulnek, ha egy reszet fedezne az anyatej a napi adagnak
                  a masik persze az, hogy lusta dolgozni erte sajnos
                  szoptanitot is probaltuk meg 3 hos koraban is, nyammogott azon is, a legnagyobb csovon, utana meg kiborult, mert ehes volt
                  most mar meg nem lehet ekkora mennyiseget poharbol stb. adni, a szoptanitot nemreg is probaltuk, de akkor sem volt hajlando ugy enni, talan meg probalom, ha lesz lelkierom, annal rosszabb nincs, mikor ordit, es elfordul a cicitol
                  tudom szopisztrajk...most per pillanat nincs orditas, csak tul hamar elengedi a cicit, es van tej, mert utana meg fejek belole

                  egyebkent ez valoszinuleg igaz, hogy attol meg, hogy nem tudok sokat lefejni, van tej, csak valahogy ebben sosem volt pozitiv megerositesem, mert az elso lanyom allandoan orditott, ot 1 eves koraig szoptattam ejjel-nappal, de kiegeszitettem tapszerrel, a kicsi lanyom meg nem hizott, ugyhogy nem tudom mi lett volna ha, majd a 3. nal
                  Szia!
                  Tényleg nagyszerű, amit megteszel
                  És én is biztatnálak, lesz a tej még több is.
                  Azért úgy gondolom, hogy személyes segítséggel, folyamatos kapcsolattal könnyebb lenne, nem gondolod?
                  Nem tudom merre laksz, La Leche LIgás csoport, tanácsadó van-e a közeledben? (www.lll.hu)
                  Ha gondolod, írj privátban, telefonon is szívesen beszélek veled, lenne pár kérdésem, ötletem
                  Csörgő Szülőhangoló

                  Comment


                    jusztis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Még egy kérdésem lenne. Az szerintetek normális, hogy 3 hós babával alig tudunk kimozdulni? Néha már eltelik több óra szopik között, de jellemzően még most is óránként (többször) cicit kér, tulajdonképpen az egész nap egy nagy szoptatás, kis szünetekkel. Na és emiatt nem tudunk elindulni, vagy tényleg néha nagy szerencsével 1-2 órát töltünk a szabadban.
                    A sok szopi engem nem zavar, örülök, hogy megtanulta a picim csak most kicsit elbizonytalanodtam. Mindenki azt mondja, hogy próbáljam "tömöríteni" a szopik idejét, és hogy félreértelmezem az igény szerinti szoptatást. Mit csinálok rosszul? És mikor lesz az, hogy nagy sétákra indulhatunk mi is, mint más kisbabás családok?
                    Jusztis, ha kendővel, vagy más hordozóval vagy úton, meglátod, kevesebbet fogja kérni a cicit. Elalszik útközben, miután kinézelődte magát.
                    És igen, bárhol, bármikor keríthetsz rá alkalmat, hogy megszoptasd, ha a fejedben eldöntöd....annyira semmi sem látszik egyébként olyankor....nézd olyan szemmel
                    Csörgő Szülőhangoló

                    Comment


                      S.O.S. keresek tanacsadot csepeli baratnomnek. Olyat,aki ki tudna menni vagy talalkozna vele! 2 honapos a babaja es nem akar cicibol enni,csak uvegbol fogadja el.
                      Iskolás óvodás Waldorf

                      Comment


                        Szia, www.ibclc.hu - itt nézd meg!
                        Csörgő Szülőhangoló

                        Comment


                          a kendovel kapcsolatban en is akartam irni, hogy jol elvannak benne, es tenyleg inkabb alszanak, nem jut eszukbe enni, de kisebb babaknal nem tudom hogy van, talan ugyanugy

                          Szilikon, hol lehet elerni telefonon...?
                          Itt van egy holgy, igaz nem ebben a varosban, de orosz, es angolul probaltunk kommunikalni, de annyira nem volt sikeres.
                          Egyebkent kaptam mar tanacsokat, de valahogy sosem tudtam azokhoz tartani magam...tul faraszto volt egyedul stb., de mar igy visszagondolva inkabb csinalta volna ugy, csak hat az embert nyomasztja a gyerekorvos is, akire igy visszagondolva nagyon merges vagyok, hogy rogton a tapot irta, es nem noi tejet, vagy sajat tejet potlasra, kb. emiatt lett tejallergias...na mindegy mostmar

                          a 3. gyereknel mar okos leszek

                          Comment


                            Itt egy cikk a jóakaró rokonoknak. Szerintem mindent elmond benne a nagymama, ami lényege az isz-nek.
                            Beus, aki Emília (2010.10.25.), Aurél (2012.11.03.) és Pocakmanó (2015. 12.) anyuja

                            Comment


                              Lehet, tényleg másképp kellene hozzáállnom, de még tényleg nem vagyok nyitott a kinti szoptatásra... Talán azért is, mert Lenke, ha elkezdi, egy óránál tuti nem adja alább! De most úgy döntöttem, a jövő héten elmegyünk szopisklubba, ha valahol, hát ott csak nem gond, ha megéhezik Aztán szép fokozatosan hátha kinyílik a vliág.

                              Kocsink nekünk sincs amúgy, ja, és a babám kendőben is akar szopni, ha pont olyanja van. Itthon nem is gond, mert lebontom hamar, ne kint, kabát alatt?? Hát van még mit tanulnom!

                              Qbogizmo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Nekem is ezt mondták. Én meg ki voltam ütve hónapokig, mert szinte minden órában szopizott. Napi 13 kb, ebből a hajnal mindent vitt ja, és egy szopi min, 15-20 perc!! Min! Engem sajnáltak, ramatyul is mutathattam (mintha most jobb lennék ) de féltem, h a tejem elmegy, vagy kevés lesz, és nem húzzúk ki 6 hóig, aztán 1 évig, most meg, h a fogzás idején is szeretném védeni, már az a bajom, h CSAK 5-6szorszopizik

                              Ezaz,h én se tudok kint szoptatni a hidegben,. ezért is említettem az autót ....

                              Leht, h önbizalom kérdése az egész, és neki kéne vágnod. És szoptatni. Vinni nagy pulcsit, kendőt, takrni, elgondolni,hol lehetmegállni didzkréten....nem tudom. Sztem bátorság kérdése. Mondjuk Hangával az volt a baj leginkább, h 3.4 hós koráigaz estéket leszámítva szopizott vagy sírt . És mivel felidegelt minden járókelő a szenzációs tanácsaival teáról, éhségről, álmosságról, fázásról, zsíros tejről nem mentem csak kihalt órákon, vagy esőben sétálni

                              De te legyél szociálisabb sztem én nem voltam elég határozott
                              Eszter és
                              Lenke 2010 ősz
                              Olívia 2014 ősz

                              Comment


                                Tejatrix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Itt egy cikk a jóakaró rokonoknak. Szerintem mindent elmond benne a nagymama, ami lényege az isz-nek.
                                Köszi Két nap alatt most kaptam meg a linket másodjára!
                                Eszter és
                                Lenke 2010 ősz
                                Olívia 2014 ősz

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X