Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Veronkha,
    majdnem egyidősek a gyermekeink, Kincső ugyanezt csinálja egy pár napja. Én a fogzás számlájára írom, van, amikor eléggé nyűglődik is, tegnapelőtt egész du. az ínyét masszíroztam az ujjammal, csak úgy volt el. Nekem az a döntő, hogy nyugodt-e. Ha az öklén cuppogva jól érzi magát, rendben van. Ha nyugtalan, nyöszörög, hason fekve keresgél, akkor cici. Én egyébként úgy érzem, mintha mennyiségre most kevesebbet is szopizna (többet kell fejnem, napközben is előfordul, hogy nagyon feszít a cicim). De kínáld meg, ha úgy érzed, nyugodtan akárhányszor, abból baj nem lehet, ha nem kér, úgysem fogadja el (legalábbis Kincső nem).
    Ani, Boglárka Blanka (2006.11.05.), Kamilla Kincső (2010.10.26.) és Barbara Bodza (2016.09.16) anyája, hordozási tanácsadó vagyok (hordozo.hu), keress bátran, ha segíthetek Neked

    Comment


      szilikon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Melchet...ezt tényleg látni kellene....
      Juszti, 24 óra alatt hányszor kerül mellre a lányod?..Meddig tart egy szopi?...mikor teszed mellre? egy mellből szoptatsz vagy váltod?
      Éjszaka is szoptatsz?...hol alszik Lenke?
      Kb egy héttel ezelőttig szinte egész nap cicin volt. Ezen a héten már ritkábban, talán 2 óránként kér enni, de olyan is volt, hogy 4 órát aludt, és csak utána evett. Egy szopi régebben több órás volt, most talán egy jó óra. Egyből mellre teszem, ha nyüszög, vagy csak ha úgy érzem, hogy éhes, akkor megkínálom. Viszont pár napja azt is megfigyeltem, hogy nem tud a szopira koncentrálni, nézelődik közben és könnyen "lecuppan" a ciciről.
      Váltott mellből szoptatok, de olyan is volt már, hogy csak egyet kért... Igazából elég nehéz ezekre a kérdésekre válaszolnom, mert sokszor el sem tudom dönteni, mikor végződik egy szopi, és kezdődik az új... Rosszul csinálom? Írnom kellene pár napig, mikor, melyikből, mennyit eszik?

      Éjszaka mellettünk alszik Lenke, álmában sokat szopik. Általában 9 körül bealszik, 1-2 között szoptatom egyik ciciből, 3-4-től pedig már óránként szopik kb 20 percet, ilyenkor is váltom a cicit. Ő éjszaka nem ébred fel, csak reggel 7-8 között többnyire, akkor tisztába teszem, és megint szopik. Napközben pedig ahogy fentebb próbáltam leírni.
      Eszter és
      Lenke 2010 ősz
      Olívia 2014 ősz

      Comment


        Szia Eszter!

        Értem már. Nem, semmiképpen sem gondolom, hogy írnod kellene a szopikat.
        Ha van napi 5-6 pisis pelusa, és többször is széklete, akkor az nagyon megnyugtató. Igazából arra voltam kíváncsi, hogy tényleg gyakran mellre kerül-e Lenke. De ezek szerint igen, ez nagyon jó!
        És ugye nem is kap semmi mást, sem üvegből, sem nyugtató cumit?
        A mell váltáson érdemes még elgondolkodni, hogy hogyan csinálod, esetleg érdemes lehet megkínálni mindkét mellből egy szopira, amikor hosszabban szopizik.
        Mit gondolsz?
        Természetes, hogy már elterelődik a figyelme, nagyon jó, hogy te kínálgatod azért, mert gyakran "elfelejtenek" szopizni, annyira sok dolguk van
        Ilyenkor az is fontos, hogy éjszaka bepótolhassa, és ez is remek, hogy Lenkének van erre módja.
        Csörgő Szülőhangoló

        Comment


          Ismét kérdésem van. Pár napja felfigyeltem rá, hogya jobb mellem nagyobb, mint a bal. Nem tulajdonítottam neki jelentőséget. Viszont mára érezhető, látható a két mellem közötti különbség. A balból is tud Blanka szopizni, de a jobb olyan, hogy szopizás után nem sokkal újra telítődik. Váltott mellből szoptatok, általában egy körön belül két mellből, ha villámszopik vannak, akkor pedig egy órán belül ugyanarra a mellre etszem vissza Blankát. Semmit nem változtattam az eddigi szoptatási szokásaim, igényszerint működünk. A teltebb mellemen nem fedeztem fel semmit, ami arra utalna, hogy bármi elzáródás lenne rajta.
          Esetleg lehet az oka a problémának az, hogy Blanka a jobb oldalamon alszik és félkómás állapotban éjjel lehet, hogy többször kínálom a jobb mellemmel? Elvileg odafigyelek éjjel a váltogatásra, de ki tudja??
          Mit tegyek, hogy a bal is megfelelően "tejeljen"? Vagy ez így normális?
          KATI Blanka (2010.), Bende (2012.), Bulcsú (2014)

          Comment


            szilikon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Szia Eszter!

            Értem már. Nem, semmiképpen sem gondolom, hogy írnod kellene a szopikat.
            Ha van napi 5-6 pisis pelusa, és többször is széklete, akkor az nagyon megnyugtató. Igazából arra voltam kíváncsi, hogy tényleg gyakran mellre kerül-e Lenke. De ezek szerint igen, ez nagyon jó!
            És ugye nem is kap semmi mást, sem üvegből, sem nyugtató cumit?
            A mell váltáson érdemes még elgondolkodni, hogy hogyan csinálod, esetleg érdemes lehet megkínálni mindkét mellből egy szopira, amikor hosszabban szopizik.
            Mit gondolsz?
            Természetes, hogy már elterelődik a figyelme, nagyon jó, hogy te kínálgatod azért, mert gyakran "elfelejtenek" szopizni, annyira sok dolguk van
            Ilyenkor az is fontos, hogy éjszaka bepótolhassa, és ez is remek, hogy Lenkének van erre módja.
            Köszönöm szépen a megnyugtatást! Semmi mást nem kap, csak a cicit meg mostanában felfedezte az öklét, de amikor a szájában van, általában akkor is megpróbálom azért mellre tenni, nehogy már éhségében a kezét rágja. Most úgy döntöttem, csak egy hét múlva mérem ismést, írok majd, hízott-e. Ja és hosszra most nyúlt elég sokat hirtelen.
            Köszönöm mégegyszer!
            Eszter és
            Lenke 2010 ősz
            Olívia 2014 ősz

            Comment


              Hát akkor most hosszra gyúr
              Szívesen!
              Csörgő Szülőhangoló

              Comment


                Ismerősöm kért tőlem levélben segítséget: 2 hetes a babája, átlag 100 ml-t szopizik egy alkalommal, és utána még kb. ennyit le tud fejni és ez neki nagyon fárasztó, szeretné, ha már nem kéne fejni és beállna a kereslet-kínálat. Én azt válaszoltam, hogy így nem fog, max. annyit fejjen, ha még feszül a melle, amitől megkönnyebbül. Ugye nem írtam hülyeséget? Az az igazság, hogy nem sokat tudok arról, hogy folynak náluk a dolgok, amiket szoktatok kérdezni, arra nem tudnék válaszolni, még azt sem tudom, hogy igény szerint szoptat-e

                Nekem is volt egy kérdésem feljebb: honnan tudjuk, hogy megvan a napi 500 ml anyatej, amikor már javában megy a hozzátáplálás? Ugye azt javasolják, hogy ennyi tejalapú étkezés legyen és persze ha lehet, anyatej?
                D. a feminista, L. (2010.05.25.) az énekes-táncos mérnökpalánta , V. (2012.08.21.) az utánozóművész kiskirálylány és egy szülinapi kisfiú (2017.05.16.)
                http://szelidszavakkal.blogspot.hu/

                Comment


                  Én úgy apasztottam le a tejem Emili igényeire, hogy mindig egyre kevesebbet fejtem. Addig mindig kifejtem, amíg már csak csöpp-csöpp jött nagy nehezen, apasztás alatt viszont "félidőben" abbahagytam. Kb két hét alatt teljesen abba tudtam hagyni a fejést, de kb ezután még kb két hét volt, mire már tényleg csak Emili igénye volt benne.
                  Azt viszont tényleg jó lenne tudni, hogy igény szerint szoptat-e, mert ha nem, később szüksége lehet a most lefejt tejre, nem beszélve ugye az időre szoptatás hátrányairól.
                  Beus, aki Emília (2010.10.25.), Aurél (2012.11.03.) és Pocakmanó (2015. 12.) anyuja

                  Comment


                    Tejatrix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Azt viszont tényleg jó lenne tudni, hogy igény szerint szoptat-e, mert ha nem, később szüksége lehet a most lefejt tejre, nem beszélve ugye az időre szoptatás hátrányairól.
                    Igen, én is erre gondoltam, miután írtam neki, de egyelőre próbálok nem nagyon tolakodni és úgy segíteni, hogy ne árasszam el azzal, hogy szerintem mit nem csinál jól. Pl. szülés előtt már egy csomót beszélgettünk és pl. kérdezte a cumit is, én ugye elmondtam, hogy miért nem jó, de most a képeken látom, hogy mégis használják - erre már próbáltam viccesen utalni neki, hogy inkább ne.
                    D. a feminista, L. (2010.05.25.) az énekes-táncos mérnökpalánta , V. (2012.08.21.) az utánozóművész kiskirálylány és egy szülinapi kisfiú (2017.05.16.)
                    http://szelidszavakkal.blogspot.hu/

                    Comment


                      Jaaaa, akkor nem igény szerint szoptat.
                      Beus, aki Emília (2010.10.25.), Aurél (2012.11.03.) és Pocakmanó (2015. 12.) anyuja

                      Comment


                        Nekem is ez a gyanúm, mondjuk mi is bepróbálkoztunk a cumival az első héten , mert L igény szerinti szopi mellett is sokat sírt este, de róla nem lehetett volna olyan fotót készíteni, ahol békésen cumizik, szerencsére ő nem fogadta el.
                        Utoljára szerkesztette fairy; 2011.02.18., 11:05.
                        D. a feminista, L. (2010.05.25.) az énekes-táncos mérnökpalánta , V. (2012.08.21.) az utánozóművész kiskirálylány és egy szülinapi kisfiú (2017.05.16.)
                        http://szelidszavakkal.blogspot.hu/

                        Comment


                          Ez nem túl bonyolult. Ha cumizik a baba, nem látni az éhség jeleit: szájjal cicikeresés, kéz szájbadugdosása. Ergo akkor eteti, ha már sír a baba, vagy anya gondol egyet, hogy most már etetni kéne. Bár tapasztalataim nincsenek, nálunk a cici a cumi.
                          Beus, aki Emília (2010.10.25.), Aurél (2012.11.03.) és Pocakmanó (2015. 12.) anyuja

                          Comment


                            Sziasztok!
                            Szeretnék tanácsot kérni: a háziorvosom elküldött vérvételre ahol kiderült, hogy vérszegény vagyok és írt föl vastablettát amit én nem szívesen szednék be (megfogja a székletemet), kérdésem pedig az lenne, hogy szoptatás mellet lehet e szedni cékla kapszulát??
                            A válaszokat előre is köszönöm!
                            Letty: az iskolàs P. (2008.07.) és az ovis L. (2010.11.) Anyája

                            Comment


                              A céklatablettát nem tudom, de én Hipp Natalt szedek (iszom), nem fogja székletet és tök jó a vasam (igaz, én vérszegény szerintem nem voltam).
                              D. a feminista, L. (2010.05.25.) az énekes-táncos mérnökpalánta , V. (2012.08.21.) az utánozóművész kiskirálylány és egy szülinapi kisfiú (2017.05.16.)
                              http://szelidszavakkal.blogspot.hu/

                              Comment


                                Sziasztok, megint lenne egy kérdésem. Tegnap délután volt egy kis vérzésem, vagy talán inkább csak pecsételés, + alhasi nyomás, mint amikor kezd megindulni a menzeszem, csak épp nem indult meg, hanem elmúlt reggelre. 10 hete szültem és kizárólagosan szoptatok, bár amióra hazajöttünk a kórházból majdnem minden nap van egy 6-7 órás szünet. 3 hete voltam ellenőrzésen, és ultrahangon nem volt domináns tüsző ill. a nyálkahártya is alacsony volt, úgyhogy gondolom anovulációs vérzésről lehet szó. A kérdésem az lenne, hogy ez azt jelenti, hogy kezd visszaállni a ciklusom (kell-e számolni ezek után a teherbeesés lehetőségével), és ha nem, akkor ez vajon mitől lehetett?
                                Apróságok: 2010, 2012, 2013, 2015

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X