Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Ancsa, még egy vetélést sem lehet megmondani, hogy mitől volt, nagyon ritka esetektől eltekintve. Amit lehet tenni, optimalizálni a helyzetet, hogy ne menjen el a baba. Pl progeszteron-pótlás, ágynyugalom, stb. Ez az esetek egy részében segít, másik részében nem. Ha elmegy a baba, vagy későbbi terhességi korban koraszülés történik, akkor viszont felmerül, hogy mit tehettem volna másképpen.

    Szilikon: nem Neked szól az indulat, leírtam, mivel és kivel nem értek egyet (- és én meg sehol nem javasoltam azonnali elválasztást).
    legyen szép napod!

    Comment


      Célia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ancsa, még egy vetélést sem lehet megmondani, hogy mitől volt, nagyon ritka esetektől eltekintve. Amit lehet tenni, optimalizálni a helyzetet, hogy ne menjen el a baba. Pl progeszteron-pótlás, ágynyugalom, stb. Ez az esetek egy részében segít, másik részében nem. Ha elmegy a baba, vagy későbbi terhességi korban koraszülés történik, akkor viszont felmerül, hogy mit tehettem volna másképpen.

      Szilikon: nem Neked szól az indulat, leírtam, mivel és kivel nem értek egyet (- és én meg sehol nem javasoltam azonnali elválasztást).
      teljesen igazad van abban, hogy az esetek zömében nem tudni az okot.Valószínű nem jól tettem fel a kérdést...
      Én olyasmire gondoltam, hogy van e pl haematoma? én feküdtem hetekig kh ban fenyegető vetélés miatt, és pontosan tudtuk az okát...szerencsére itt ugrál körülöttem az a baba, most már 6 évesen.
      Utoljára szerkesztette Ancsa08; 2011.02.06., 13:08.
      "A csecsemő szoptatása akár csak egy napig is, a legszebb ajándék, amit egy anya adhat."Diane Wiessinger, MS, IBCLC
      Botond, Ábel, Áron és Anna

      Comment


        Szilikon, köszi neked is. igen, tényleg el kéne mennem egyszer orvoshoz...
        most már sokkal jobb egyébként, végül nem vettem be semmit.
        Coffie

        Comment


          Babber: ugyanezek az orvosok a szakirodalmuk alapján pártolják a szülésindítást, a beavatkozásokat biztonsági alapon, sőt van orvos aki a tudása alapján programcsászárt javasol

          szóval az, hogy tanulta, még önmagában nem garancia




          harapás: nekem az jött be (jelenleg is), hogyha a baba mélyen bekapja a cicit, nem tud harapni!
          tehát csak akkor kap, ha nagyra nyit, befejezéskor gyorsan elveszem....
          harapós 3 hónaposnál a nem, még nem működött
          Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
          Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
          Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
          írj a gmailemre az is cyanus

          Comment


            Cyanus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            ugyanezek az orvosok a szakirodalmuk alapján pártolják a szülésindítást, a beavatkozásokat biztonsági alapon, sőt van orvos aki a tudása alapján programcsászárt javasol

            szóval az, hogy tanulta, még önmagában nem garancia




            Baj általában nem a tanultakkal van, hanem azok értelmezésével. Azon nincs mit vitatkozni, hogy szoptatás közben, magas prolaktin szint mellett termelődik- e oxitocin, ami pedig nem csak a tej csatornákra hat, mint simaizomra, hanem a méhre is. Akinél pedig kockázatos, hogy megmarad- e az embrió a kilökő hatások mellett, ott bizony kockázatos lehet szoptatni.
            Tehát, a különbség ott van, hogy az orvos a tanultak alkalmazása mellett utánajár- e a személyes, egyedi körülményeknek.
            Katik('84. és '10.10.10.)
            hta

            Comment


              Nem volt semmi különösebb ismert oka a pecsételésnek a kislányomnál, most pedig még nem voltam Uh-n sem, mert csak másfél hete csináltam a tesztet és jövő pénteken megyek meglesni, hogy ott van-e, jó helyen van-e stb. Az előző esetben fekvés volt a terápia.
              Kriszta, aki Rékanyuja 2009 november 30 óta és Sziráé is 2011 szeptember 14 óta.A moshatózásból már kinőtünk, sajnos a hordozásból is kezdünk.

              Comment


                Sziasztok!

                Tudom, már nagyon sokszor volt róla szó, de most mégis a ti segítségeteket kérném láz-orvoslás ügyében...
                Kb. reggel óta vannak influenza-szerű tüneteim, abszolút nem szoktam lázas lenni, most mégis egész nap nem ment 37,7 alá a hőm. 2 órája bevettem egy Rubofent 38,3-nál (gyerekeknek még ilyenkor nem adok, de annyira rázott a hideg, h Lenkét alig bírom megszoptatni), azóta még feljebb ment 4 tizeddel.
                Ez az egy féle ajánlott lázcsill. van itthon. Anyukám tudna adni Aspirint vagy Algop.-t, de én eszemet sem tudom, mikor szedtem utoljára ilyeneket, ráadásul pont szopi alatt sosem.
                Tusoltam már hidegben is. Sztetek bevehetek még egy Rubophent rövid időn belül? Vagy egyéb alternatíva?
                Köszönöm
                kismok - három csokiszemű kislány (Julcsi, Sári, Lenke) anyukája

                Comment


                  kismok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Sziasztok!

                  Tudom, már nagyon sokszor volt róla szó, de most mégis a ti segítségeteket kérném láz-orvoslás ügyében...
                  Kb. reggel óta vannak influenza-szerű tüneteim, abszolút nem szoktam lázas lenni, most mégis egész nap nem ment 37,7 alá a hőm. 2 órája bevettem egy Rubofent 38,3-nál (gyerekeknek még ilyenkor nem adok, de annyira rázott a hideg, h Lenkét alig bírom megszoptatni), azóta még feljebb ment 4 tizeddel.
                  Ez az egy féle ajánlott lázcsill. van itthon. Anyukám tudna adni Aspirint vagy Algop.-t, de én eszemet sem tudom, mikor szedtem utoljára ilyeneket, ráadásul pont szopi alatt sosem.
                  Tusoltam már hidegben is. Sztetek bevehetek még egy Rubophent rövid időn belül? Vagy egyéb alternatíva?
                  Köszönöm
                  Szia
                  Nyugodtan vegyél be 2tbl Algopyrint magas láz esetén és ha 24 h múlva sem múlik érdemes elmenned a háziorvoshoz. A legtöbb felsőléguti megbetegedésre felírt antibiotikumot lehet szedni szoptatás alatt és ha RTG-vizsgálatot kérne az orvosod, az is megengedett szoptatás alatt
                  GYÓGYULÁST
                  Bábafa:
                  ANYA, szülésznő, laktációs szaktanácsadó(IBCLC)
                  Összefogás a Szülés-Születés-Szoptatás Humanizációjáért KHE-titkára. www.hasillo.tk

                  Comment


                    szilikon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    ööööö....csak csendben kérdezem, hogy szted a tehén hány hónapos borjút szoptat, akinek a tejéből a tápszer van?



                    De félretéve a tréfát, a szakmai ajánlások szerint, ha a saját anya teje nem áll rendelkezésre, akkor a donor női tej a következő a sorban és csak ezt követi a mesterséges tápszer. A tej nem veszít semmit az értékéből, hiszen a legjobb, ami lehet, mert faj azonos anyag, faj azonos fehérjével. Még ha valamicskét más is egy totyogós babás anya teje, abban biztos lehetsz, hogxy a legjobb döntés lenne megfelelő vizsgálatok után...szuper lehetőség annak a babának...ennél már csak az lenne jobb, ha segítséget is kérne/kapna a tejmennyiségének a növeléséhez.
                    Logikus! Igen! De annyi helyen hallani... Különben a lány azóta se jelentkezett, ezek szerint nem mindenki anyatej párti?? Mondtam neki, a görögszénát és társait, meg pumpál, de csak napi egy adag tej jön neki össze.
                    Köszi a választ!
                    Vivi, hajtásaim: Letícia (2009.11.28), a lovagló, Feliza Anna (2011. 12. 13.) a daloló, Bruno (2014.01.03.) a brutál harapó

                    Comment


                      ezt a szopi terhesség alatt nem szabad dolgot én is hallottam. nem is részletezve hanem csak így, tényként
                      szerintem ez valami olyan félreinformálás lehet félinfók miatt, és mert sok orvos nem is részletez mert a nő úgy sem érti (vagy más okból, nem tudom) és már talán sokan el is felejtik, h mi is az eredeti ok amiért mondják, mint a szemüveged van és x dioptriás, akkor tuti a császár meg h ha beteg az ember ne szoptasson és hasonlók.
                      Panni, csemeték a Kisfrancok (2010.06., 2014.04.)

                      Comment


                        Bábafa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Szia
                        Nyugodtan vegyél be 2tbl Algopyrint magas láz esetén és ha 24 h múlva sem múlik érdemes elmenned a háziorvoshoz. A legtöbb felsőléguti megbetegedésre felírt antibiotikumot lehet szedni szoptatás alatt és ha RTG-vizsgálatot kérne az orvosod, az is megengedett szoptatás alatt
                        GYÓGYULÁST
                        Köszönöm!
                        Végre most ment le a lázam. 12 ó elteltével kb....
                        kismok - három csokiszemű kislány (Julcsi, Sári, Lenke) anyukája

                        Comment


                          bonyolult eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          zsbarna,
                          amikor már kint vannak a fogak, egy picit másképp tartják az állkapcsukat, néha tényleg látszik a fogacskák lenyomata is - de ez nem feltétlenül jár együtt kellemetlenséggel, fájdalommal, sebesedéssel.
                          ha jól értlek, nálad viszont reszelődik, tehát kifejezetten kellemetlen is egyúttal?
                          Igen, néha úgy érzem, mintha azzal a mozgással, amivel szívja ki a cicimből a tejet, a kis fogacskájával reszelné a mellbimbómat. Nem harap rá direktben, hanem van, hogy így szopizik. A ma esti szopi egyébként egészen kellemes volt, mentes mindenféle "reszeléstől".
                          Zsuzsi, Erik (2010. június) és Csabi (2013. március) anyukája

                          Comment


                            Ilyen reszelésféle nálunk is van, meg húzza is, és hiába próbálom közelebb húzni, nagyon keményen ellentart. Szinte csak este és éjszaka, mintha akkor más lenne a technikája és már legalább 3 hós kora óta, foga meg csak nemrég jött ki. Elég kellemetlen
                            D. a feminista, L. (2010.05.25.) az énekes-táncos mérnökpalánta , V. (2012.08.21.) az utánozóművész kiskirálylány és egy szülinapi kisfiú (2017.05.16.)
                            http://szelidszavakkal.blogspot.hu/

                            Comment


                              szilikon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Szia Zsuzsi!

                              Jellemzően akkor kezdenek el a babák harapni a mellen, amikor már nem szopiznak, tehát a vége felé. Ilyenkor a mellen masszírozzák a viszkető ínyüket. Erre jó az, hogy határozottan mondod, hogy nem, leveszed mindig, amikor csinálja és felajánlasz neki valami más helyette...

                              Írod, hogy az alsó álla hátrébb állt a kisfiadnak. Ez a legtöbb újszülöttre igaz, hiszen még fejletlen az állkapcsuk...vajon még most is ilyennek látod?
                              Mikor szorít a melledre?
                              Szopi elején, vagy inkább a végén?
                              Hogyan szopizik?...hallasz közben cuppogást, kattogást?
                              Van valami más nehézség is?...fájdalmas az is, amikor szopizik?
                              Szokott tornamutatványokat végezni szopi közben?
                              Írtam egy jó részletes választ, de közben kiléptetett a fórum.

                              Lényeg a lényeg: mostanában már nem szorít rá, hanem csak "reszel". Néha cuppog, néha tornamutatványok is vannak (gyakran szoptatom fekve, ilyenkor van, hogy a lábát nekem feszíti, meg a kezével matat mindenfelé), még nem figyeltem meg az összefüggést ezek és a fájdalmas szopizás között, de lehet, hogy van.
                              A figyelmét a legapróbb zaj is elvonja egyénként a szopizásról, ilyenkor vagy megvárom, hogy visszaforduljon, vagy ha nem akar, akkor abbahagyjuk a szopizást, szóval kivárom, míg éhesebb lesz, mint kíváncsi.
                              Zsuzsi, Erik (2010. június) és Csabi (2013. március) anyukája

                              Comment


                                Ja, és az állkapcsa: én úgy látom, mintha most már nem lenne annyira hátul, de nincs összehasonlítási alapom.
                                Zsuzsi, Erik (2010. június) és Csabi (2013. március) anyukája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X