Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    De jó, én csak olvastam, de örülök, hogy jobb a helyzet. A másodikkal én is megküzdöttem, nehéz volt és sajnos még nem is igen kendőztem, de a harmadik sokkal könnyebb, talán a legkönnyebb eddig
    Remélem, most már csak felfelé vezet az utatok
    Mese: Panna (2003. 12.10), Áron (2006.10.13.), Zsombor (2009.07.09.)
    I promise I will carry you until you are ready to face the world and then you will always be carried in my heart.

    Comment


      Sziasztok! vki, aki ért hozzá! mennyire normális, h a 10 hónaposom, aki igény szerint szopizik és csak minimális gyümölcsöt (egyéb kaját) hajlandó elfogadni 1,5 órát bír ki szopi nélkül???? egyébként 11 kg, jól fejlődik, már jár, és éjjel is max 2,5 óránként kel enni... én már nagyon nehezen bírom, főleg amióta a 3. mellgyuszin is túl vagyogk és kiderült, h tejkövem van BR :S
      Edina, András, Lizi (8 év) Dani (2 év) , Nóri (2 hetes)

      Comment


        Edina! Pontosan mi a gond! Sokallod a másfél órát, vagy kevesled? Szeretnéd, ha ritkábban szopizna?
        Teljesen normális egy 10 hónaposnál, ha ilyen gyakran cicizik, főleg, ha még ennyire kevés egyéb kalóriabevitele van. Hiszen ha jól sejtem pörög ezerrel, mindent fel akar fedezni, már áll és lépeget is talán hamarosan. Éjjel lehet, hgyegészen mástól ébred ennyiszer, talán a foga, vagy a mozgásfejlődés.
        Együttérzésem a tejkőért!
        Ági és a Szerelmei -Misi (2008), Marianna (2010), Apa

        Comment


          szrekuc eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          na, akkor nem csak én jártam így,könnyű első gyerek és khm, erősen kötődő 2.
          nálunk is ez a helyzet. és nemcsak kötődik, de még mellé elégedetlen is, szinte mindennel. és persze üvölt hozzá, hogy ezt a világ is tudja meg. én személy szerint nem bánnám az állandó szopit, a vég nélküli hordozást, csak legalább béke lenne. nekem nagyon nehéz elfogadni, főleg, hogy miatta alig jut belőlem a nagyobbiknak.

          bocsánat, ez elég OFF lett, de valahogy kikívánkozott.
          Ritkán jövök

          Comment


            Akkor megkérdem külön, hogy van olyan étel, alapanyag, zöldség, gyümölcs, bármi amit nem ajánlott ennie a szoptatós anyának, mert esetleg (vagy biztosan) fájhat a baba pocakja tőle?
            Már riogattak mindenfélével, s lassan ott tartok, hogy nem ehetek semmit

            Tejes dolgokat és tojást kerülöm. Káposztafélékről és hüvelyesekről tudom, hogy nem ajánlott.
            Van még egyéb is?

            Azt tudja valaki, hogy a tápanyagok mennyi idő alatt jutnak át a tejbe?

            Juli. Fanna (2007.tavasz) BendeManó (2009.ősz) Lizinek műhelye van, blogol... már a facebookon is meg vagyok található KulturálisKreatívok!!!

            Comment


              Juli, szerintem nézd ezeket meg, aztán dönts magad:

              http://www.szoptatasert.hu/belso.php..._elsohathonap3
              3.2 A szoptató anya étrendje

              hmmm, mintha az LLL oldalán is lenne erről valami, de most nem találom.

              Én szinte ugyanúgy táplálkoztam, mint mindig is. Ahol én szültem ott a kórházi IBCLC-s tanácsadó azt mondta erről, hogy ameddig a baba nem extrán hasfájós, nincsenek allergiás tünetek, addig normális mennyiségben minden ehető (tehát mondjuk 1 tányér töltött káposzta, de nem 2 egyszerre ). Ha gond van, akkor meg kell keresni azt az 1 (2-3) dolgot, amitől gond van, és azt mérsékelni. Ezt úgy lehet csinálni, hogy 1-2 napra elhagysz valamit, és ha ettől számottevően javul a helyzet, akkor talán az volt a "bűnös" étel.

              De csak azért mert némi nyekergés van drasztikusan korlátozni a káposztafélék, babok, tejtermék fogyasztását tudtommal felesleges, és tápanyagbevitel szempontjából sem túl hasznos.
              Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
              türelemjáték

              Comment


                Én ezt találtam hirtelen az lll honlapján:
                http://www.lll.hu/etelallergia
                Timi, Zs+A+?

                Comment


                  Juli, én úgy tudom, 4 óra alatt.
                  M, egy nőnapi kisvirág anyukája

                  Comment


                    Edina,
                    nem tudom, hogy normális-e, de enyim gyerek is ezt csinálta. Azzal, hogy ő még abszolút semmit nem evett és nem ivott. Viszont nekem nem volt mellgyuszim legalább. Okosat nem tudok mondani, egyszercsak ritkulni kezdtek a szopik. De akkor örökkévalóságnak tűnt...
                    Kitartás
                    Ani, Boglárka Blanka (2006.11.05.), Kamilla Kincső (2010.10.26.) és Barbara Bodza (2016.09.16) anyája, hordozási tanácsadó vagyok (hordozo.hu), keress bátran, ha segíthetek Neked

                    Comment


                      Mérienn,
                      lehet, hogy meg is válaszoltad a kérdésemet.

                      Szóval khm... érdekes éjszakánk volt. (Tudom mitől: túl sokat lett hurcibálva tegnap, de muszáj volt.) Most az imént kénytelen voltam csinálni magamnak egy nem túl erős, de mégiscsak kávét. Mit várhatok, mikor lesz a ded felpörgetett búgócsiga?
                      Tehát ha én pl. 8-kor iszom egy kávét, az 12-re van a tejben, azt ő kiszopja 12 és 4 között fokozatosan, mert egyszerre csak egy cicit kap. Tehát a reggel nyolcas kávé pont az esti elalvást fogja akadályozni?
                      Viszont ezek szerint, ha délután innám, akkor köv. reggel lenne éber?
                      Vagy ezt nem lehet ilyen tudományosan kiszámolni?
                      szilvi gyerekei: Alex 95, Olivér 97, Abigél 2001, Timothy 2006, Milla 2009
                      Waldorf babáim (régi) albuma, újabbak a facebook-on

                      Comment


                        Az anyai koffein 0,5%-a megy át a tejbe. Az, hogy mennyi idő alatt tudja a baba lebontani, függ az életkorától.
                        A megfigyelések szerint, ha az anya legfeljebb 400 mg koffeint fogyaszt naponta, egy átlagos csecsemőnél nem kell mellékhatásokkal számolni.

                        Egy csésze kávé 60-100 mg koffeint tartalmaz (egy liter Coca-Cola 520 mg-ot!)

                        malyvacsiga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Mérienn,
                        lehet, hogy meg is válaszoltad a kérdésemet.

                        Szóval khm... érdekes éjszakánk volt. (Tudom mitől: túl sokat lett hurcibálva tegnap, de muszáj volt.) Most az imént kénytelen voltam csinálni magamnak egy nem túl erős, de mégiscsak kávét. Mit várhatok, mikor lesz a ded felpörgetett búgócsiga?
                        Tehát ha én pl. 8-kor iszom egy kávét, az 12-re van a tejben, azt ő kiszopja 12 és 4 között fokozatosan, mert egyszerre csak egy cicit kap. Tehát a reggel nyolcas kávé pont az esti elalvást fogja akadályozni?
                        Viszont ezek szerint, ha délután innám, akkor köv. reggel lenne éber?
                        Vagy ezt nem lehet ilyen tudományosan kiszámolni?
                        Juhász Judit, LLLL, IBCLC
                        30-371-3647
                        juhasz pont judit kukac lll pont hu

                        Comment


                          Judit, te Istennő!
                          KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!!!!!!

                          (Az első 3gyerekemmel simán ittam a napi 1-2 tejeskávémat, de a negyedik olyan szinten volt sírós, hogy abbahagytam, hátha segít. Most meg minden perc nyugalom számít (mármint nekem), úgyhogy nem nagyon akartam rizikózni. De ez így nagyon jó hír, köszönöm!)
                          szilvi gyerekei: Alex 95, Olivér 97, Abigél 2001, Timothy 2006, Milla 2009
                          Waldorf babáim (régi) albuma, újabbak a facebook-on

                          Comment


                            [QUOTE=malyvacsiga;548314]Judit, te Istennő!
                            KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!!!!!!

                            Az azért nem vagyok, de nagyon szívesen.
                            Juhász Judit, LLLL, IBCLC
                            30-371-3647
                            juhasz pont judit kukac lll pont hu

                            Comment


                              Judit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Az anyai koffein 0,5%-a megy át a tejbe. Az, hogy mennyi idő alatt tudja a baba lebontani, függ az életkorától.
                              A megfigyelések szerint, ha az anya legfeljebb 400 mg koffeint fogyaszt naponta, egy átlagos csecsemőnél nem kell mellékhatásokkal számolni.

                              Egy csésze kávé 60-100 mg koffeint tartalmaz (egy liter Coca-Cola 520 mg-ot!)
                              Ez nekem is nagyon jól jött. Köszönöm szépen. Nagy kávézós voltam terhesség előtt . Közben nem ittam, szülés után sem és azóta sem, de most meg is iszom 1 csészével! Mégegyszer, kösz!
                              [I]"Elolvadt a világ, de a közepén anya/Karolina/ ül és ott ülök az ölében én /Nancy, Norbi, Zara/ "

                              Comment


                                Ezt tényleg jó tudni, mert én is iszom, van hogy két csészével naponta, bár az egyiket mostanában gabonakávéra váltottam, mert én inkább az íze miatt szeretem, hatása sose volt rám nagyon, és úgy láttam eddig, hogy a kiscsajszi sem nagyon reagált másként. De azért ez tényleg megnyugtató info.

                                Judit! Megadtad itt a számodat is. Lehet Téged hívni szopis kérdésekkel? Ha esetleg olyan a helyzet, hogy személyes találka szükséges, akkor van olyan névsor, ahonnan ki lehet keresni a lakóhelyhez legközelebbi tanácsadót, vagy Te mondjuk Pestre is kimész? Utána nézek majd a neten is, de hirtelen, ahogy megláttam a számodat, eszembe jutott, hogy megkérdezlek. Ismerem a listát az lll-en, de az ugye "csak" telefonos tanácsadást jelent.
                                Utoljára szerkesztette timo; 2009.12.14., 13:30.
                                Timo
                                hordozási tanácsadó vagyok

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X