Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    hogy értessem meg egy hat hóssal, hogy a fogatlan kis ínyével lesz szíves nem harapni????!
    Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


    ÁLOMJÁRÓ CD
    születésnaptár
    babahordozási tanácsadó vagyok

    Comment


      Szrek, az én lányom mindig olyankor harap, amikor új foga van. Olyankor napokig, de aztán minden "nevelés" nélkül abbahagyja. Lehet, hogy Áron is fogzik, vagy lehet nátha miatt is (ha nem kap levegőt az orrán pl.).

      Jó ötlet lehet, ha csak akkor adod oda a cicid, amikor nagyra nyitja a száját (úgy nem tud harapni), és a kisujjad tartsd készenlétben, hogy gyorsan közbe tudj avatkozni, ha harapni kezd. Csak olyankor harapnak, amikor már végeztek az evéssel, és komfortszopiznak, vagy csak játszanak. Ja és ha harap, próbálj meg nem ordítani, mert van baba, aki ettől úgy megijed, hogy szopisztrájkba kezd.
      Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
      "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

      Comment


        köszi igyekszem nem nagyon feljajdulni de még direkt hosszan jól meg is húzza
        tényleg jön szép lassan egy fogacska
        Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


        ÁLOMJÁRÓ CD
        születésnaptár
        babahordozási tanácsadó vagyok

        Comment


          Nálunk bevált, hogy ha harapni akart, (tehát inkább csak próbálgatta a kis fogait), akkor egy határozott NEM-el elvettem tőle a cicit, és még határozottabban mondtam, hogy ne tegye, mert ez fáj nekem. 16 hónap alatt csak 2szer próbálkozott, ezzel simán leszereltem.
          Gyorsan megtalálja az összefüggést aközött, hogy ő mit csinál a fogaival és aközött, hogy anya elvette a cicit és morcosan néz, komoly hangon szólal meg. (nekem ezt a tanácsot egy IBCLC adta, és bevált )
          Esetleg támaszd meg a fejét hátulról pl a lábaddal, hogy ne tudja annyira kihúzni amíg közbe nem avatkozol.
          Ági és a Szerelmei -Misi (2008), Marianna (2010), Apa

          Comment


            köszi
            Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


            ÁLOMJÁRÓ CD
            születésnaptár
            babahordozási tanácsadó vagyok

            Comment


              Mi a teendő abban az esetben, ha a babának, aki egy éves és már csak reggel és este, na meg éjszaka egyszer szopizik, úgy tűnik, hogy nem elég a reggeli tejcsi? Mivel lehet kipótolni? Milyen ütemben? Én részemről tehéntejet még nem adnék neki, bár a táblázatok most már engednék.
              Dóra (2009.01.), Péter (2011.05.), Réka (2014.05)

              Comment


                Anita, nem lehet megszoptatni még egyszer, hogy elég legyen neki? Mondjuk fél óra múlva, vagy nem tudom...
                Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
                türelemjáték

                Comment


                  Anita, miből gondolod, h nem elég a reggeli tejcsi?hány mellből szoptatsz reggel?eszik mást is reggelire a pici?Te mit szeretnél? pótlásra folyadékra gondolsz konkrétan?
                  egy egy évesnél már simán belefér, h szopizik, aztán eszik vmit veletek-nem kell ennek tejállagúnak lennie.
                  Sokszor előfordul, h 1 éves kor körül csökken a szopikedv, aztán majd nőhet megint
                  használtok cumit?napközben nem szopizik elalvásnálsem a babád?
                  rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                  Comment


                    Sziaztok!
                    Mi az, hogy 1 éves kor körül csökken a szopikedv aztán visszanőhet? Légyszi bővebben írj erről. Mért? Hogy? Medig? Lehet nálunk is ez van... 11 hónapos és nem értem mért szopizik kevesebbet én olyan szívesen szoptatnám... És mit csináljak, ha csípdes?? A kezét lefoglalni nem lehet, mondani már sokszor mondtam neki, próbáltam simogatással is, ilyesmikkel, de nem használ. Néha véresre csípi ki a cicimet, úúgy fáj, nem értem mért csinálja és hogy szoktassam le róla Ötleteket, tanácsokat várok!
                    Kitti, 4 fiú, 1 lány és 1 picibaba hurcizós, sokáig szoptatós, együtt alvós anyukája. (Tudom, bátor vagyok ennyi gyereket bevállalni, de valójában őrült )

                    Comment


                      Szilvi: én végig kv-ztam Ákos fiamnál (még nem tudtam, hogy káros volna) és 6hós korától átaludta az éjszakát, mind a mai napig semmit sem befolyásolt a kv. Úgy aludt, mint a gép. Szó szerint. Időre ébredt reggel és időre aludt el este. 18-06ig. Korábban is este 18kor már aludt.

                      Dühönghetek kicsit???

                      korábban írtam egy családról, akik tanácsot kértek tőlem párszor. Legutóbbi gond a szopási sztrájk volt. Tanácsoltam, hogy félálomban etessék, és hogy hagyjanak el mindenféle cumisüveges etetést...

                      most egy ideje nem jelentkeznek, boldog karácsonyt kívántam és rákérdeztem mi a helyzet. A válasz az volt, hogy nappal még mindig harc az evés, éjjel szépen szopik, meg nappal közvetlen ébredét után de a H.pp gyümölcspapikat szereti 12én volt 4 (!) hónapos és nagyon részletesen kifejtettem, hogy NE kapjon semmit 6hós kora előtt.

                      MIÉRT??? van tej, sok, akkor miért kell neki mást adni??? innentől nem is tudom érdemes-e dolgoznom
                      Chris
                      Á (a nagy harmadikos), Á(a nagy másodikos), és a kicsi Angyal G mamamija

                      Comment


                        szia Lilatündér!
                        Kitartás!
                        Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                        Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                        Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                        írj a gmailemre az is cyanus

                        Comment


                          Lilatündér, az 1 éves körüli kevés szopi: a mozgásfejlődéssel kitárul a világ, érdekesebb, mint a szopi akár napi 1 szopi is lehet.aztán 1,5 éves kor körül van egy újraközeledési szakasz, nna, akkor általában ezerrel megy a szopi megint és különben is igaz, h a hozzátáplálás folyamatában olyan hullámzó szokott lenni a szopi-kaja aránya.egyik több egyszer-másik több máskor.persze mindez isz szopinál, cumi nélkül igaz.

                          A kézi birizgálásra ami bejöhet: v megfogod, simized, játszol a kezével szopi alatt, v van, akinek azok a birizgálós nagy gyöngyös nyakláncok jönnek be.
                          mindenesetre hagyni nem kell, ami kellemetlen.
                          ( nekem az alsó kezével csipkedett Bojta mostanában, előrehúztam azt is, így nem csinálja.)
                          rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                          Comment


                            Zsófi most volt másfél éves, és kb pont azóta ismét súlyossá váltak az éjszakák, rengetegszer ébred, és folyton cicit akar, alig enged el, kapaszkodik foggal-körömmel, ismét hólyagos lett a mellem, most már remélem, gyógyul, de eléggé fáj, aludni sem nagyon tudok így, mire elalszom, újra ébreszt...ez az a bizonyos újraközeledési fázis? meddig tart?
                            Anna
                            Zsófi 2008.06.18 Nóri 2011.10.31. Rozi 2015.06.17.

                            Comment


                              Jaj, az vacak lehet, h fáj rángatja, szorítja, v mit csinálZsófi?igazából alapjában a sok szopitól nem szokott hólyagos lenni. persze, lehet ez az időszak.ha ezt tudja az ember, könnyebb elfogadni ezt az időszakot.nem tudom, meddig tart ha kielégül az igénye, akkor lecseng idővel.nappal is nagyon sokat szopizik? más változás nem volt, mióta ez van?nem volt mással hosszabb ideig, v ilyesmi?új kaját nem kap?Te hogy állsz a sok szopihoz, ?( ha érzi, h ez neked már sok, még jobban ragaszkodhat)
                              találtál már fogorvost?ajánlottak párat, ha még érdekel, elküldöm.
                              rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                              Comment


                                Dóra, kösz, hogy írtál. A kezét próbáltam lefoglalni, de nem lehet. Kihúzza a kezét és csíp. A nyakláncot kipróbálom, azzal még nem próbálkoztam.
                                Kitti, 4 fiú, 1 lány és 1 picibaba hurcizós, sokáig szoptatós, együtt alvós anyukája. (Tudom, bátor vagyok ennyi gyereket bevállalni, de valójában őrült )

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X