Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Én jártam bőrgyógyásznál még a kisfiamnál ( nála is emiatt lett vége, de ő egy kicsit legalább idősebb volt). Ő ezt kérdezte: szoptatni ezzel???? És felírt szteroidot.
    A második babám szoptatásánál agusztusban kezdődtek a tünetek, szeptemberben voltam a szoptatási ambulancián és ott se tudtak mást a szteroidon kívül aami segíthet. De ez hosszú távon nem megoldás.
    A tüneteim pont mint írjátok. Nappal nálunk már csak elalváshoz kap és ezt elég jól viseli. az éjjel viszont kritikus. a2-3 kelést még bírom de az 5-6 már nem.
    abbn reménykedem, hogyha begyógyulna a repedés akkor sheavajjal szinten tudnám tartani. mert az a hálásr, vsketésre nagyon bevált nekem.
    Olyan jó lenne valami hosszútávú megoldást kitalálni.
    Piroska

    Ambrus (2006.11.17.) Adél (2008.11.9.)

    Comment


      hámlásra és viszketésre (bocs)
      Piroska

      Ambrus (2006.11.17.) Adél (2008.11.9.)

      Comment


        Jajj, hát ezek nem jó hírek holnap este megyek bőrgyógyászhoz, meglátjuk mit mond...
        M, egy nőnapi kisvirág anyukája

        Comment


          Ezekről az ekzemás tünetekről szinte mindent leírtatok: kontaktallergia, táplálékallergia, fogzáskor a nyáltól (esetleg a már hozzátálált gyerek eszik olyat, ami kontaktallergiát okozhat), pszichés háttér.
          Drukk mindenkinek, aki ezzel birkózik, minél hamarbb oldódjon meg!
          Nóra
          Dénes (2005.) és Kincső (2007.) anyukája
          eladó baba-mama holmik, kendők és keresett kisruhák

          Comment


            Sziasztok!

            A szoptatós dühöngőben sokat okoskodtam már, hogy más hogy csinálja, mért nem úgy, ahogy evidens, pedig olyan egyszerű ez az egész...
            Most meg jövök az én kérdéseimmel:
            Julka lányom nov. 20-án múlt három hónapos. Nagyon hamar kialakította saját magának 2-3-4 óránkénti szopizást nappalra, éjjel pedig az elején még 2-3szor, aztán nagyon hamar csak 1-2-szer, vagy egyszer sem ébredt.
            3 hetesen, 6 hetesen és most 3 hónaposan is meg volt a fejlődési ugrás gyakoribb szopikkal 2-3 napon keresztül, amíg be nem állította a mennyiséget magának, de az éjjeleket ez sem zavarta meg nagyon, max. eggyel többször ébredt fel. Szóóóóval, 20-a környékén is ez volt, túl is estünk rajta, aztán kb- egy hete megint történt egy változás (tudom, hogy még sok fog történni, de ez most nagy változás), elkezdett éjszaka 2 óránként (mint akibe órát ültettek be) ébredni, és eszik is rendesen mindig. El is fáradtam rendesen az átjárkálásban, aztán az én okos férjem azt tanácsolta (ilyenkor az ember lánya persze nem tud gondolkozni), hogy az első ébredésnél vegyem magunk mellé, és akkor nem kell kelnem. (okos, mi? ). Bár nálam a "csak odafordul és kiszolgálja magát" még lányálom, mert a fekve szoptatás kisebb rendezkedést igényelt mindig is, plussz: amióta ez van megint fáj a szopizás és sebes már az a cicim is, amiből eddig bármilyen pózban tudott szopizni, semmi nem ártott neki. Gondolom azért lehet, mert éjjel most gyakrabban eszik, és olyankor nem kapja be olyan jól a cicit, mert már nagyon éhes, mohó, lámpát már nem kapcsolok, és éjjel a fáradság miatt biztosan én is érzékenyebben veszem a fájdalmat. Nappal aztán kevésbé fáj, estére el is múlik, éjjel kezdődik megint.
            A kérdéseim:
            - miért van ez? Mármint a gyakori éjszakai ébredés. (igazából zavarni csak annyiban zavar, hogy fáradtabb vagyok, de kezdek hozzászokni, és megetetem én, ha neki az kell, csak szeretem érteni az okot, úgy kicsit könnyebb a lelkemnek)
            - itt olvastam valakitől, hogy kb. ennyi idősen nappal sokkal inkább érdekli a babákat a környezet stb. (ez valóban így van), és nézelődéssel töltik gyakran a szopizást, kevesebbet esznek, és ezt éjjel pótolják. És valóban néha csak a fejét forgatja, meg minden érdekesebb, mint a szopizás, pedig ő kért enni..., de azért nappal is eszik rendesen szerintem, csak úgy vettem észre, hogy már hamarabb kiszívja, ami kell neki.
            - vissza áll a régi kerékvágásba majd valamikor minden, és most csak több idő kell, míg beállítja a mennyiséget, vagy lassan majd úgyis jön a fogzás, meg a mozgásfejlődási változás, szóval ne is reménykedjek ?
            - a cicik ugye (ugye?) fognak alkalmazkodni a dologhoz? mármint a kisebesedésre értem. tehetek ezzel valamit? a helyes mellre helyezéssel igyekszem, de éjjel, bármilyen hamar is észlelem a jelzéseit és adom a cicit, valahogy mindig olyan mohó, és türelmetlen, hogy nem sok időm van cicózni, meg rakosgatni.

            Tehát igazából nincs nagy baj, valahogy csak túléljük, csak érdekelne nálam okosabbak véleménye, hogy mitől lehet mindez?
            Timo
            hordozási tanácsadó vagyok

            Comment


              jaj lányok,
              elég rémes lehet evvel az ekcémával élni!

              fogalmam sincs, mennyire lehet hatásos... mert az ötlet csak azért jött, merthogy most erről tanulok épp: aki nyitott rá, esetleg próbálkozhatna hipnoterapeuta felkeresésével.
              ebben az összefüggésben (mell-ekcéma) nem olvastam róla sehol, de a hipnózis a legkülönfélébb testi tünetek elmulasztásában hatékony lehet, különösen ott, ahol felmerül esetleg valamilyen pszichoszomatika is.
              (csak példák: faros babák megfordítása hipnózissal 80%-ban sikeres; tudni hipnózissal összezsugorított rákos daganatról, stb.)
              igazán kíváncsi vagyok, hogy ilyen esetben is segítene-e ez a módszer?!
              gugli segít hipnoterapeutát találni.



              timo,
              a "mitől van" kérdés főleg azért merül fel bennünk - szerintem -, mert abból indulunk ki, hogy a "normális" alvás olyan, amilyennek felnőttként MEGÉLJÜK.
              holott valójában a saját alvásunkról sem észleljük pontosan, hogyan zajlik. (hogy éjjelente többször felébredünk mi magunk is!)
              azt már jobban észleljük, hogy a babák alvása eltér a miénktől, de ez nem azért van, mert ők "rosszul" csinálják - csak még másképp. rövidebb alvásciklusaik vannak.

              hogy miért? több okból is. az agyuk fejlettségi szintje egy ok. egy másik pl. az alvási apnoé (=légzéskimaradás) elleni védekezés: ha elfelejtene levegőt venni, felébred rá. (ez védi a babákat pl. a hirtelen csecsemőhalál ellen.)
              az is biztos, hogy pl. a szoptatás révén kapnak az anya alvás-ébrenlét ciklust szabályozó hormonjából is, így épp, hogy még jobban összehangolódik kettőtök bioritmusa.

              szóval, remélem, már ez a pár infó is megnyugtatott, hogy jó úton jártok, nem rontotok el semmit.
              a fájós mellek elleni védekezést pedig tényleg a mellrehelyezés tökéletesítésével célszerű kezdeni. sajnos mikor a baba és te is félálomban vagytok, ez elsikkadhat... vagy elsőre lehet, hogy jó volt, de aztán félig kicsúszik a cici a szájából, és nem veszitek észre rögtön...
              nem kell "veszekedni" a kicsivel, de következetesen vedd el tőle a melled, ha nem jól van a szájában - gyorsan megérti a "szabályt" a babád, és tulajdonképp az ő érdeke, hogy a melled egészséges legyen.
              Bonyolult (Bence 04.10.24.)
              HipnoSzülés a tévében

              Comment


                Itt is megkérdezem: 7 hetes a babám, megjött a havim és nagyon görcsölök, mint mmindig. Nospa + algopyryn és voltaren kúpot használtam. Most is használhatom őket? Mennyit? (általában 3 adag fájdalom csillapítót használok naponta, kúpot este, esetleg hajnalban, napközben a két bogyót. ) Most mit tegyek?
                Cicamica (2004) Macimanó (2006) és Csibe (2009.10.17)anyukája

                Comment


                  Vadrózsa, nem lehet, hogy csak a gyermekágyi folyásod jelentkezett újra? (Nekem 6 hétnél tovább tartott, de voltak benne 1-2 napos szünetek.)

                  A szoptatás alatt szedhető fájdalomcsillapítókról ezt az oldalt találtam: http://www.szoptatasportal.hu/abm_protokol15 Nem termékeket ír, hanem hatóanyagokat.
                  Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
                  "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

                  Comment


                    Szia Timo!

                    Nekem a Motherlove krém vált be. Amikor érzem, hogy kezd fájni a mellbimbóm akkor minden szopizás után bekenem vékonyan és le sem kell mosni. Az eredmény az, hogy végül ki sem sebesedik, vagy sokkal enyhébb az egész mint más krémmel.Akkor vettem amikor csillagokat számláltam a fájdalomtól, és sokkal hamarabb rendbejöttem vele. A Brendonban találtam, 2.690.-Ft-ba került.

                    Comment


                      Sajnos nem gyermekágyi folyás... Voltam hathetes kontrolon, és a doki szigorú védekezést mondott, majd másnap meg is jött. És a gyermekágyinál szoptatáskor görcsöltem, most ettől függetlenül. És már nem volt piros és bőséges mint most. Köszönöm az oldalt, nagyon hasznos volt.
                      Cicamica (2004) Macimanó (2006) és Csibe (2009.10.17)anyukája

                      Comment


                        Sztrájkol a babám

                        Sziasztok!

                        Szeretnék nektek beszámolni a fejleményekről: 4 napot csináltam végig Dáviddal szinte cumisüveg nélkül. Elhatároztam magam és kitartok, Dávid ezt érzi, közöltem vele, hogy nincs cumisüveg, ha jól akar lakni akkor legyen türelmes és szopizzon, van ott elég tej. És csodák-csodája nem halt éhen és csinálja. Üresben szopizik már talán rájött, hogy van mit. Igaz, hogy hogy sokszor a szokásos szopipárnás pozíció helyett fölé kell gebeszkednem amitól fáj a kezem, lábam, hátam, de nem baj csak egyen.
                        Eddig napi 180 ml ment be cumisüvegből, most az első nap 30, másodikon 20, harmadikon 20, ma 40 ml-t kapott, olyankor amikor már teljesen kiakadt az üresben szopizástól. Odaadtam a pótlást és irány vissza a cicire.
                        4-5 ciciből lakik jól és már nem is fuldoklik annyira a nagy tejsugártól.
                        Ezelőtt sosem raktam vissza az előző cicire, mentem a konyhába tejet melegíteni.
                        Hétvégén találkoztam a gyulai hordozós klubban egy kismamával aki végigcsinálta, de még kellett az, hogy ennyien írjatok.
                        A ti segítségetek nélkül nem csinálnám, ugyanis kétoldali információhiányom volt és az is óriási löketet adott, hogy az is írt aki ezt végigcsinálta, így azt gondoltam, ha másnak megy akkor nekünk is fog. Hálás vagyok a módszer leírásáért, igazából nem tudtam hogy kellene hozzáfogni, csak azt éreztem valami nem jó, valamit csinálni kell.
                        KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                        Azért pár választ engedjetek meg, leírom mit miért csináltam vagy gondoltam.


                        A babám 19.-én lesz 4 hónapos és ő nem tudott várni a reflexig mert én nem voltam hozzá kellően határozott, így ő feladta és én is.
                        Igen tudom, hogy nincs üres cici, rosszul fogalmaztam, max nem jön éppen szinte semmi.
                        Egy hónapig mértem a mennyiséget, ha eszembe jutott, aztán visszaadtam a mérleget a gazdájának.
                        Kb. 3,5-4 l folyadékot iszom egy nap és rendesen eszem. Csak vegyem észre, hogy majd már nem kell ennyi kaja, különben hízás lesz.
                        Tudom, hogy a szopizás gyakorisága teljesen rendben van, ez nem volt kérdés.
                        Onnan tudom mennyi kellett még az elalváshoz, hogy pótoltam. Eddig...

                        Comment


                          Szia Sundae!

                          Szuper, hogy tanácsadó szeretnél lenni, ennél jobb gyakorlás nem is kell, mint sokunk különböző gondja.
                          Tegnap csak annyit fejtem éjjel, hogy en feszüljön. A kisfiam 15 perc múlva épp felkelt enni, úgyhogy még jó, hogy épp csak ennyit fejtem.

                          Igen, a szopizás gyakorisága rendben van, ezt tudom, de általában egy órán át eszik, van, hogy kettő.Ahogy abbahagyja 1,5-2 óra múlva újra éhes. Pláne most, hogy extra munka kell ugyanahhoz a mennyiséghez. Az elmúlt 4 napban szinte egész nap szopizott.
                          Azért volt, hogy felálltam tejet melegíteni, visszaültem, felraktam Dávidot a párnára és a cicit kapta meg. És szopizott, a tej megmaradt.
                          Rövidesen 4 hónapos lesz és valóban irtó érdekes a ruhaszárító, a csillár, a fal, a plafon, a kezem, a kiságy rácsai, minden amit lát. Ha még apa is előkerül akkor nagy röhögcsélést rendez.

                          Talán azért is sikerült a nagy döntést meghoznom, miszerint nincs cumisüveg, mert nagyon sok munkám van abban, hogy egyáltalán szopizhat. Nem hagyom, hogy ez dugába dőljön.

                          A dühöngő nagyon jó.
                          Jó tudni,hogy másokat is kiakasztanak a jót akaró rokonok és nagyszülők. Engem szegény anyósomék 10 nap alatt háromszor kiborítottak, aztán megkérdeztem tőlük miért nem bíznak bennem, hogy jól el tudom látni a fiamat? Nagyon megsértődtek, mert ők csak úgy mondogatták a dolgokat, nem értették miért veszem magamra a miért így meg úgy csinálom kérdéseket.
                          Majd írok oda is máskor, van mit.

                          Comment


                            bonyolult eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            timo,
                            a "mitől van" kérdés főleg azért merül fel bennünk - szerintem -, mert abból indulunk ki, hogy a "normális" alvás olyan, amilyennek felnőttként MEGÉLJÜK.
                            holott valójában a saját alvásunkról sem észleljük pontosan, hogyan zajlik. (hogy éjjelente többször felébredünk mi magunk is!)
                            azt már jobban észleljük, hogy a babák alvása eltér a miénktől, de ez nem azért van, mert ők "rosszul" csinálják - csak még másképp. rövidebb alvásciklusaik vannak.

                            hogy miért? több okból is. az agyuk fejlettségi szintje egy ok. egy másik pl. az alvási apnoé (=légzéskimaradás) elleni védekezés: ha elfelejtene levegőt venni, felébred rá. (ez védi a babákat pl. a hirtelen csecsemőhalál ellen.)
                            az is biztos, hogy pl. a szoptatás révén kapnak az anya alvás-ébrenlét ciklust szabályozó hormonjából is, így épp, hogy még jobban összehangolódik kettőtök bioritmusa.

                            szóval, remélem, már ez a pár infó is megnyugtatott, hogy jó úton jártok, nem rontotok el semmit.
                            a fájós mellek elleni védekezést pedig tényleg a mellrehelyezés tökéletesítésével célszerű kezdeni. sajnos mikor a baba és te is félálomban vagytok, ez elsikkadhat... vagy elsőre lehet, hogy jó volt, de aztán félig kicsúszik a cici a szájából, és nem veszitek észre rögtön...
                            nem kell "veszekedni" a kicsivel, de következetesen vedd el tőle a melled, ha nem jól van a szájában - gyorsan megérti a "szabályt" a babád, és tulajdonképp az ő érdeke, hogy a melled egészséges legyen.
                            Bonyolult, köszönöm a választ, azt hiszem a miért-et nem jól fogalmaztam meg, inkább azon agyaltam, hogy miért most? Mi történt, amiért ez most megváltozott. (a férjem szerint ez a decemberi fejlődési ugrás, met eddig bármi történt mindent a fejlődési ugrásokra fogtunk.) Az alvási ciklus-dolog rendben van, de igazából úgy érzem ez nem alvási változás, hanem evési. Persze félig-meddig felébred közben, de tényleg minden alkalommal ANNYIT evett, mint aki éhezik. Azért múlt idő, mert: két napja megint nem kel kétóránként. Hanem úgy, mint régen, csak kétszer. Hát igen, folyamatosan változik minden, totál kiszámíthatatlan egy babával az élet. (bár én ezt most élvezem). Köszönöm a megerősítést, mindig ráfér az emberre. És igen, a cicisebesedés legjobb megelőzése, amit írtál. Tudom, hogy igazad van, igyekszem is, de éjjel olyan mohón eszik, alig bírja kivárni, míg cicit kap. De muszáj figyelnem, hogy helyesen tegyem mellre. Amúgy kicsit az is jobb már, edzőnek a cicik.

                            JAdrienn, köszi a tippet, lehet, hogy kipróbálom. Én eddig Dr. Theiss (így kell ezt írni?) körömvirágkrémet használtam, még a legelején, aztán, hogy attól-e vagy csak mert hozzászokott, de rendbe jött a seb. (bár az elején iszonyat csúnya volt), most nem annyira gáz a helyzet, inkább csak éjjel fáj.
                            Nagyon gratula ahhoz, amit végigcsináltál, olyan jó, hogy ráéreztél, hogy nem úgy, ahogy van, és mertél váltani. Sajnos sokan nagyon hamar feladják, pedig egy idő után tényleg a világ legegyszerűbb, legpraktikusabb etetési módja tud lenni a szoptatás. (amúgy 1 nappal korábban született a gyerkőcöd, mint az enyém)
                            Timo
                            hordozási tanácsadó vagyok

                            Comment


                              Voltam a bőrgyógyásznál. Ügyesek vagytok csajok: ekcéma Azt mondta, hogy gyakorlatilag bármitől lehet, de biztosan olyasmi, ami hozzáér. Lehet melltartó, mosószer, testápoló stb., régi is! (nem váltottam az utóbbi időben semmit). Kaptam egy kevertet: Elocom + zink. 3 napig kell kennem, szopi után. Már az első kenést követően sokkal-sokkal jobb volt, már tudok szoptatni altatáskor, éjjeli ébredéskor, és ez szuper!!! Remélem, hogy ha elmúlik, akkor kordában tudom majd tartani az ekcémát.

                              (Nórinak is volt, nagyon-nagyon durva, végül nála is eljutottunk a szteroidhoz, mert már véresre vakarta magát. Nagyon gyorsan elmúlt neki (8 hónap szenvedés után), és azóta, már majdnem fél éve nem jött elő - mindennap kenjük Weledával, és azzal is mosakszik. Én is így fogok tenni )
                              M, egy nőnapi kisvirág anyukája

                              Comment


                                Adrienn,
                                nagyon ügyes vagy, további kitartást és örömet a szoptatáshoz!!
                                Mérienn, örülök, hogy a tied is gyógyul. Én most csak aloe verázok, mert nem olyan vészes, de biztosan összefügg nálam a kimerültséggel (túl sokat dolgoztam) és keveset voltam a gyerkővel minőségi időben, így ő egyre többször akart cicizni én meg egyre jobban utáltam... (mármint a szoptatást) a testem igyekezett ezt megoldani. Elválasztani ugyan nem akarom, de egy nap 20-szor szoptatni se... szóval korlátozom, figyelmet terelek el, és mindent felajánlok, ami helyettesítheti a szopit. Evés, ivás, szeretgetés. Remélem működni fog. Mindenkinek kitartást kívánok.
                                Ilka

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X