Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mit főzöl ma?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Hat szerintem fémet. Nekem nem jött be a szilikon... a fémhez viszont kell papír. Vagy sütőpapírból vágsz ki négyzeteket, és azt gyűrkézed bele.

    Comment


      Nem bírom ki, hogy ne örüljek itt, nézzétek, mit sütöttem: Click image for larger version

Name:	20230716_212933.jpg
Views:	99
Size:	224,6 KB
ID:	5305029

      Gm kenyér!!! Kovásszal!!
      Mellékletek

      Comment


        kerry eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Muffin tepsibol milyet vegyek fem vagy szilikon?
        Ha tepsit akarsz venni, akkor fémet.

        Én szilikon kapszlikat használok muffin sütésnél, évek óta nem vettem elő a tepsit.
        Viki&Lackó(14,5)
        https://www.instagram.com/viki.bacskai/

        Comment


          florifer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Nem bírom ki, hogy ne örüljek itt, nézzétek, mit sütöttem: Click image for larger version  Name:	20230716_212933.jpg Views:	0 Size:	224,6 KB ID:	5305029

          Gm kenyér!!! Kovásszal!!
          Ügyes vagy! Milyen lisztből van a kovászod?

          Viki&Lackó(14,5)
          https://www.instagram.com/viki.bacskai/

          Comment


            Tündérviola eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

            Ha tepsit akarsz venni, akkor fémet.

            Én szilikon kapszlikat használok muffin sütésnél, évek óta nem vettem elő a tepsit.
            Ilyenben is gondolkodtam.

            Koszonom
            Kriszti

            Comment


              Tündérviola eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

              Ügyes vagy! Milyen lisztből van a kovászod?
              Köszi most nagyon örülünk itthon (de nem akarok sokszor sütni, megdobná a mérleget szerintem...)

              Zabpehelyliszttel etetem (én darálom), előtte rizs és köles is volt benne, keresztanyámtól van. A kenyérbe a sima lidlis gm liszt van, guargumi, krumpli és kukoricakrményítő, meg ezek lisztje. Ezt felesben zabpehelyliszttel keverve készült a kenyér. De meg akarom próbálni majd itthon keverni a lisztet is, és lenmagpehellyel dúsítani. Majd jelentkezem az eredménnyel.

              Comment


                Sziasztok,
                kicsit eltüntem, de a gyermekágy 5. hetében ma is készítettem ételt.
                Rántott tök, joghurtos mártogatós, kertünk zöldségeiből saláta
                gyümölcsleves

                tegnap vöröslencse szószos tészta készült, brokkoli leves és joghurtos uborka saláta

                holnap kapros tökfőzelék a terv, karamellizàlt hagymával
                Alma (13) 🍎, Baba (2023)🕉 és Mi https://mamami.hu/forum/images/smilies/sLo_hug2.gif

                Comment


                  Szia ZsAlma !

                  off De jó, hogy írsz! Gondoltam rátok, hogy vagytok? Milyen az új felállás?

                  On
                  kicsit irigylem a kert zöldségeit nálunk kemény 3 szem koktélparadicsom termett eddig. Na jó meg menta es bazsalikom, de azokat kevésbé használjuk, mert nagyon meg kell mosni és lusta vagyok.
                  Es milyen jókat főztél, mondjuk én gyermekágyon kívül sem rántok ám... nem vagy semmi

                  Comment


                    ❣️
                    kicsit off akkor, bocsi

                    1 kamasz+ 1 pici lehetne egyszerű is, de nálunk nem az. Igyekszünk jól, helyén kezelni☺️. Egyébként csoda babánk van, imàdat van.
                    A kertet most a férjem viszi emberfeletti módon: Csendüllő Életkert néven találtok meg minket a fb és instán☺️.

                    Köszönjük az érdeklődèst.
                    Alma (13) 🍎, Baba (2023)🕉 és Mi https://mamami.hu/forum/images/smilies/sLo_hug2.gif

                    Comment


                      ZsAlma eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      ❣️
                      kicsit off akkor, bocsi

                      1 kamasz+ 1 pici lehetne egyszerű is, de nálunk nem az. Igyekszünk jól, helyén kezelni☺️. Egyébként csoda babánk van, imàdat van.
                      A kertet most a férjem viszi emberfeletti módon: Csendüllő Életkert néven találtok meg minket a fb és instán☺️.

                      Köszönjük az érdeklődèst.
                      Gratulálok a babához! Gyönyörű a kertetek, tényleg irigylésre méltó, és abszolút látszik az emberfeletti munka.
                      Nekünk most lett egy icipici kertünk, jó lenne több mindent termelni, az ikerszomszédunknak van fóliasátra is (igaz kaktuszokat tenyészt benne ), szóval azért lehetne használható mennyiséget termelni, de sokkal több energiát kellene belefektetni, meg nem ártanana némi szakértelem. Az idei sikersztori 5 tő koktélparadicsom, amik iszonyat megerősödtek, talán lesz rajtuk pár kiló termés, meg az apránként gyarapodó fűszerkert, minden más a csigák martaléka lett. Jövőre tudatosabban állunk neki.
                      Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                      Luca, B (2015) & F (2017)

                      Comment


                        Kaptunk két hatalmas spárgatököt a héten, úgyhogy ma tök volt tökkel szó szerint. Csináltam egy nagy adag kapros tökfőzeléket, a tök egy részét meg feldaraboltam, befűszereztem, sűrű zabpalacsinta-tésztába forgattam, és kisütöttem. Igazából az volt a terv, hogy a tökfalatokhoz lesz feketerizs meg valami tejfölös mártogatós, a tökfőzelékhez meg újkrumpli, de végül nem volt időm ennyi mindent csibálni, úgyhogy praktikusan együtt ettük a főzeléket a bundás tökkel.
                        A héten amúgy betegek a gyerekek, nincs nagyon étvágyuk, úgyhogy kívánságmsor volt: milánói, tejfölös, sajtos tészta, melegszendvics, sült édesburgonya, zöldségleves és sok-sok palacsinta. Holnapra grillkolbászt kértek, szerintem párolt zöldség lesz hozzá, vagy valami rizsféle. Legjobb lenne friss saláta, de néhány paprikán és egy csomag koktélparadicsomon kívül nincs itthon semmi.
                        Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                        Luca, B (2015) & F (2017)

                        Comment


                          Ma anyósom főzött nekünk, de azért sütöttem kenyeret, gm, kovászos, és most csak zabpehelyliszt és hajdinaliszt van. Naggyon fincsi lett.

                          Tegnap pedig rókagomba volt ebédre, vörösboros-paradicsomos-kókusztejes mártásban. Kevés bors,, koriander meg zellerzöld ment bele, de nagyon finom lett főtt krumplival ettük.

                          Comment


                            A héten ránk is főznek. Anyósom csinált töltött paprikát (jó sokat, került pár adag a fagyasztóba is nehezebb napokra), anyukámtól zöldséglevest meg rakott cukkinit kaptunk, a húgom meg holnap hoz lecsót. Ja, én meg sütöttem a gyerekeknek halrudacskát meg csirkefalatokat, mert amikor 6 nap 39 fok fölötti láz után a fiam bejelentette, hogy ezt enne csalamádéval, akkor ellágyultam, és feladtam az összes elvemet. Mondjuk amikor megláttam a chicken nuggets-en, hogy hány %-a hús, kicsit megbántam, de mindegy, egyszer túlélik...
                            Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                            Luca, B (2015) & F (2017)

                            Comment


                              lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              A héten ránk is főznek. Anyósom csinált töltött paprikát (jó sokat, került pár adag a fagyasztóba is nehezebb napokra), anyukámtól zöldséglevest meg rakott cukkinit kaptunk, a húgom meg holnap hoz lecsót. Ja, én meg sütöttem a gyerekeknek halrudacskát meg csirkefalatokat, mert amikor 6 nap 39 fok fölötti láz után a fiam bejelentette, hogy ezt enne csalamádéval, akkor ellágyultam, és feladtam az összes elvemet. Mondjuk amikor megláttam a chicken nuggets-en, hogy hány %-a hús, kicsit megbántam, de mindegy, egyszer túlélik...
                              Én is megbántam volna, de jól tetted!! Remélem a delikvensnek ia ízlett

                              Comment


                                Ma nálunk vöröslencse volt fekete rizzsel. Mindenki repetázott. Viszont maradt valamennyi, meg a húgom hozott egy nagy tepsi rakott cukkinit, anyukám meg baracklevest, úgyhogy bele kell húznunk, mert pénteken elutazunk, addig mindennek el kell fogynia, a gyerekek meg itthon sincsenek. Szerintem vacsira is főtt étel lesz holnap, holnapután, akkor talán van esélyünk.
                                Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                                Luca, B (2015) & F (2017)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X