Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mit főzöl ma?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Tündérviola eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    A 3 lányodat elcserélhetem a kamasz fiamra? Itt hús hússal, és komoly mennyiségek (és ami a legdurvább gebe a lelkem ).
    Múlt vasárnap ebédre átjött a haverja is, kb. mintha semmit nem főztem volna, alig maradt kaja
    Fú az enyémek inkább zöldséget esznek (de tényleg akár kiló számra is) mint húst. Egyik sem gebe. Mivel a férjem meg húst hússal, így küzdelem az etetés. Pláne, ha 3 három félét enne...
    Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

    Comment


      florifer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Na, megettük az ÖSSZES káposztát a lánnyal. vacsira csicsericsintát csináltam, mogyoróvajjal és kókuszvirágcukorral ettük. Nagyon finom volt, lesz még
      Ez pontosan mi is? Iszonyat jól hangzik
      Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

      Comment


        A héten volt bableves, palacsinta, meg bableves
        jégkrém itt is nagyon fogy, de valamiért a miénk olyan jégkásás, de az a nagyon jegyes fajta, nekem nem tetszik annyira. Ha tejszínnel meg egyéb nyalánkságokkal csinálom, akkor már szinte drágább, mint a bolti.

        Kaptunk tököt, szóval holnapra tökfőzelék lesz pörivel. Aki nem akar főzeléket enni, annak pöri tésztával. Kenyeret sütöttem még, de laposabb lett, mint szokott. Ebben a melegben nem nagyon van türelmem meló után pepecselgetni a konyhában.
        Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

        Comment


          Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

          Ez pontosan mi is? Iszonyat jól hangzik
          Nagyon egyszerű: csicseriliszt feleannyi zabliszttel, és vízzel kikeverve. Fekete só jót tesz neki (tojásos ízt ad). Kicsit hígabbra kell keverni, és állás közben besűrűsödik. Sósan is jó, meg édesen is.

          Comment


            Kaptam glutenmentes kovászt

            Szurkoljatok neki

            Comment


              Holnapra gigaadag tökfőzelék van. Nagyon j ó lett, de a húgom ia itt ebédel, nem szereti. Bár nálam még nem evett, szerintem ha megkóstolja ízleni fog neki,, de kell készüljek mással is... nem tudom még, mivel.

              Comment


                florifer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Kaptam glutenmentes kovászt

                Szurkoljatok neki
                A kovászos kenyérsütés annyira szuper! Én hosszú szünet után nemrég kezdtem újra. Egyszer egy összeveszés alkalmával a férjem azt mondta, hogy a kovász az egyetlen családtag, akivel igazán törődök. Azóta ezen röhögünk. Kell hozzá egy kis rutin, de hamar bele lehet jönni.
                Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                Luca, B (2015) & F (2017)

                Comment


                  florifer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Holnapra gigaadag tökfőzelék van. Nagyon j ó lett, de a húgom ia itt ebédel, nem szereti. Bár nálam még nem evett, szerintem ha megkóstolja ízleni fog neki,, de kell készüljek mással is... nem tudom még, mivel.
                  Régen én sem szerettem a tökfőzeléket, de aztán nagyon megkedveltem. Igazi nyári kaja, legnagyobb megdöbbenésemre, a gyerekeim szó nélkül befalták.
                  Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                  Luca, B (2015) & F (2017)

                  Comment


                    lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                    A kovászos kenyérsütés annyira szuper! Én hosszú szünet után nemrég kezdtem újra. Egyszer egy összeveszés alkalmával a férjem azt mondta, hogy a kovász az egyetlen családtag, akivel igazán törődök. Azóta ezen röhögünk. Kell hozzá egy kis rutin, de hamar bele lehet jönni.
                    na, ez nagyon vicces!

                    Én alapvetőe a kenyeret, mint műfajt nem szerettem, de ez a kovászos zseniálisan finom. Remélem, találunj megfelelő lisztet hozzá ami nem csillió forint, ez még egy aggályom nekem.

                    Comment


                      Bepeneszedett a kovászos uborkám. A koliban olyan jókat csináltam. Azóta is, csak amióta itt lakunk, itt nem sikerült egy adag sem. Áhh, biztos nem volt elég sós. Vagy nem tudom, de újra próbáljuk!!

                      Comment


                        Fozd ki az uveget s tedd a tuzo napra az ubit.

                        Daralos keksz es pogacsat sutottem 6 tepsi.
                        Kriszti

                        Comment


                          Igen, kifőzöm legközelebb, köszi a tippet. Tűző nap itt pont nincs (sajnos? ), de a lehető legnaposabb helyre tettem

                          Comment


                            Én úgy tudom, az uborkának egyáltalán nem kell tűző nap. 28-30 fok elég. Én az ablakba szoktam tenni (kívülre), többnyire árnyékos, a nap nagy részében nem tűz rá a nap. Mennyi sót teszel bele? Amúgy én az üvegekkel sem szórakozok. A kovászos uvorkának való üveget csak mosogatógépben kimosom 60 vagy 70 fokon. Azt úgyis mindig rögtön megesszük. A lekvárok/befőttek üvegét meg bepakolom a sütőbe (a tetőket is), és kb 20 percet melegítem 180 fokon. Marha macerás kifőzögetni. Én amúgy 1l vízhez teszek 40g sót, nekünk ez bevált, nem lesz túl sós, és még sosem romlott meg. Tudom, a téné sószegénységre törekszik, de nekem nincs energiám fölöslegesen dolgozni.
                            Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                            Luca, B (2015) & F (2017)

                            Comment


                              Áhh, én csak ízre csinálom. De lehet, most kipróbálom az arányokat, amit írtál. Lekvárnak én is a sütőben szoktam, az nem is szokott penészedni. Hm.

                              Comment


                                Muffin tepsibol milyet vegyek fem vagy szilikon?
                                Kriszti

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X