Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mit főzöl ma?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Ma sikerült nem a szokásos, de finom ebédet csinálnom. Ötletek innen jöttek! Karalábé leves vajgaluskával, sült csirke comb és szárny répán és hagymán sütve kis párolt vokzöltséggel. Desszertnek meg epres mascarpone krém zabkeksszel, erdei gyümölccsel és tejszínhabbal.
    A, Momo (2012) és Maci (2014) boldog anyukája

    Comment


      Momomama eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ma sikerült nem a szokásos, de finom ebédet csinálnom. Ötletek innen jöttek! Karalábé leves vajgaluskával, sült csirke comb és szárny répán és hagymán sütve kis párolt vokzöltséggel. Desszertnek meg epres mascarpone krém zabkeksszel, erdei gyümölccsel és tejszínhabbal.
      de jó menü volt. Itt ma tojásos nokedli, én brindzával ettem. Estéte grillezek virslit, terijaki izesitésű kolbászt,sajtot,gombát. Holnap pulykanyakból,szárnyból leves, sült karaj zöldségekkel.
      Erika, L. (2013. 08.08) és K.(2016.07.23).

      Comment


        Momomama eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ma sikerült nem a szokásos, de finom ebédet csinálnom. Ötletek innen jöttek! Karalábé leves vajgaluskával, sült csirke comb és szárny répán és hagymán sütve kis párolt vokzöltséggel. Desszertnek meg epres mascarpone krém zabkeksszel, erdei gyümölccsel és tejszínhabbal.
        Wow. ez tényleg jó menü!
        Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

        Comment


          Nahát ma nálunk is tejbegríz volt az ebéd.... A nagy fazék leves mellett eltörött egy tányér, röpködtek eléggé a cserepek, mondtam férjnek, ne kockáztassunk, dobjuk ki az egészet. A gyerekek eléggé boldogok voltak.... mármint a tejbegríztől. Amúgy a levest is szeretiszeretik.
          Holnapra cukkini főzelék fő meg marhapörkölt.
          Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
          Luca, B (2015) & F (2017)

          Comment


            lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Nahát ma nálunk is tejbegríz volt az ebéd.... A nagy fazék leves mellett eltörött egy tányér, röpködtek eléggé a cserepek, mondtam férjnek, ne kockáztassunk, dobjuk ki az egészet. A gyerekek eléggé boldogok voltak.... mármint a tejbegríztől. Amúgy a levest is szeretiszeretik.
            Holnapra cukkini főzelék fő meg marhapörkölt.
            Hú ilyen velem is előfordult már. Én egy pezsgős poharat törtem el egy torta mellett és találtam is rajta apró szilánkokat. A felét ki kellett dobni.

            Tegnap anyósom főztjét ettük, úgyhogy mára maradék pörit ettük meg.
            Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

            Comment


              Nálunk is volt hasonló. Nagy fazék csirkehús leves ment a szemétbe. Berepült egy galamb, a konyhaszekrény tetejére szállt le a leves fölött. Ijedtében kakilt, csak azt nem tudtam, hogy mennyit és a levesbe is ment, vagy csak mellé. Azóta télen--nyáron lehúzva tartjuk a szúnyoghálókat.
              A, Momo (2012) és Maci (2014) boldog anyukája

              Comment


                Momomama eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Nálunk is volt hasonló. Nagy fazék csirkehús leves ment a szemétbe. Berepült egy galamb, a konyhaszekrény tetejére szállt le a leves fölött. Ijedtében kakilt, csak azt nem tudtam, hogy mennyit és a levesbe is ment, vagy csak mellé. Azóta télen--nyáron lehúzva tartjuk a szúnyoghálókat.
                Micsoda sztori.
                Én egyszer valami krémes csodát csináltam,szedtem volna deszertes poharakba,mikor eltört ,szintén bele a krémbe. Nagyon sajnáltam,de ment a kukába.
                Erika, L. (2013. 08.08) és K.(2016.07.23).

                Comment


                  Ma zöldbab leves és ez: https://rupanerkonyha.cafeblog.hu/20...ukta-bogresen/
                  Mivel a lányok nincsenek túl oda a túrós cuccokért, lesz baracklekváros is. Ha lesz időm akkor csinálok hozzá vaníliás sodót is.
                  Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                  Comment


                    de rég írtam de ma csináltam meg a savanyú káposztát hús alá tettem tepsibe, köménnyel megszórva, a húsra só, bors, fokhagyma és pirospaprika, hát óriási sikere lett, mégegyszer köszönöm az ötletet és volt mostanában eperkrémleves túrógombóccal, maradt túrógombóc, így csináltam hozzá szilvakrémlevest
                    Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

                    Comment


                      Eperkrémleves,hüha,az jó lehet.
                      Én ma öregrarhonyát csináltam.
                      Erika, L. (2013. 08.08) és K.(2016.07.23).

                      Comment


                        Tegnapra spenótos ricottás gnocchit csináltam, mára meg báránycombot alatta sült gombával és paradicsommal. Citromos, rozmaringos, fokhagymás fűszerezést kapott, nagyon fincsi lett. Terv szerint készült volna mellé tepsis krumpli is, de későn álltam neki, esélytelen volt, hogy ebédre meglegyen, úgyhogy végül megfőztem a krumplit, főzelék lesz holnapra....
                        Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                        Luca, B (2015) & F (2017)

                        Comment


                          Sárgaborsó főzelék lesz mára és valamilyen fahéjas-almás süti

                          Tegnap vegyes zöldségsaláta volt olívás-citromos öntettel, olívás házi kenyér krutonnak és natúr sütött cs.mell. Luca is és Rékusom is 3-3 tányérral vágtak be. Szinte kerekre tömték a pocakjukat Rékus még mutogatta is büszkén Csend volt az asztalnál, csak a jó ízű csámcsogást lehetett hallani
                          Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                          Comment


                            lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Tegnapra spenótos ricottás gnocchit csináltam, mára meg báránycombot alatta sült gombával és paradicsommal. Citromos, rozmaringos, fokhagymás fűszerezést kapott, nagyon fincsi lett. Terv szerint készült volna mellé tepsis krumpli is, de későn álltam neki, esélytelen volt, hogy ebédre meglegyen, úgyhogy végül megfőztem a krumplit, főzelék lesz holnapra....
                            csak ennyit fűznék hozzá: nyammm
                            Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                            Comment


                              nálunk paradicsomleves, zöldborsófőzelék tükörtojással és sült virslivel és gesztenyekrémes torta volt. és tudjátok az egészben mi volt a legszuperebb? hogy mindet férj készítette

                              Comment


                                Yettap eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                nálunk paradicsomleves, zöldborsófőzelék tükörtojással és sült virslivel és gesztenyekrémes torta volt. és tudjátok az egészben mi volt a legszuperebb? hogy mindet férj készítette
                                ide vele, mármint a férjjel. Kölcsönadod úgy hetente 1X-2x?
                                Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X