Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Mivel a gesztenye édes, ezért nem látom értelmét cukrozni Viszont tényleg megeszek egy ültő heyemben egy zacskó főtt héjatlan gesztenyét A Nagyon Alacsony Szénhidráttartalmú étrendtől elég távol vagyok mostanában...
    Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
    Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

    Comment


      Most megnyugodtam: a gesztenyét én is nagyon kedvelem. Lehet, hogy mégis szénhidrátfüggő vagyok?!

      Comment


        Mit erjesztesz? Vagyis mi lesz majd szerinted belőle? Illetve számomra még az kérdés, hogy kicsi háztartás (lakás), mit bír el erjesztésben.

        Másnál sincs gond, ha kilép néha a paleo körökből?


        Gesztenyéről meg már beszéltünk Nagyanyám még diólével mosott hajat (illetve színezte is egyben), szóval bízom benne és próbálom.



        zephyrus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        No én meg belevágtam zöldségerjesztésbe (megkonzultáltam a nagyeszommal, hogy hogy s mint, ő elég profi ebben és ma is készít ilyet gyakran): most készül az első. Őrjítően jól néz ki, egyelőre.
        Aludtejet régen én is gyártottam.
        Lehet, hogy nincs visszaút, legalábbis mentálisan, nem tudom. Próbálok - izzadságszagmentesen - nem belecsúszni a nem paleo-ba, de azért néha összejön. Ilyen alkalmakkor nem volt semmi különös érzésem, következmény, leszámítve egyet, amikor protokollból megkóstoltam egy eszterházy-tortára hajazó süteményt ... na attól bedobtam a törülközőt: fájt a gyomrom napokig rendesen (nem volt romlott, mert senki más nem dőlt ki), lehet, hogy nemcsak a liszt, cukor meg a tej vagy nem az lehetett a ludas, hanem az esetleges színezékek, aromák és térfogatnövelők, hasonlók is jócskán bejátszottak (mivel ipari /értsd: cukrászati/ műalkotás volt az ominózus sütemény).
        Más: a napokban kipróbáltam a vadgesztenyével mosást és működik, de nem ez a lényeg ... Hanem, hogyha ez működik azaz kellő, s gondolom így tetemes mennyiségű szappanszerű anyag van a vadgesztenyében, akkor vajon a szelíd gesztenyében van-e és mennyi, illetve, hogy ez ettől akkor nem ugyanolyan rizikófaktoros élelmiszer, mint a (nem eléggé érett) paradicsom, krumpli?! Szóval (elméletileg és gyakorlatilag) paleokompatibilis-e gesztenye?
        . o O

        Comment


          Egyelőre gyalult káposzta és reszelt sárgarépa + fehérrépa együtt. Így néz ki most.

          Időnként ki kell nyitni a tetejét. Elvileg 1 hét - 10 nap. Majd kiderül. Kóstolni kell. Egyelőre penészedés nincs és a saját leve is bőven ellepi a zöldséget.

          Comment


            ha találunk egy s-betűs szót az étrendre/táplálkozásra, akkor hívhatnánk NASSnak...
            jah, sztem sincs értelme, csak pl. kész gesztenyepürét (ami amúgy tökjó alapanyagként el tudk képzelni egy csomó mindenbe) kb lehetetlen cukrozás nélküli verzióban kapni (illetve ha igen akkor horror áron), ami számomra nem világos, hogy miért van így (mert ha mondjuk annyival drágább, amennyivel több gesztenye van benne, azt megértem, de hogy feleannyit kapok kicsit többért azt nem), miért nem egyszerűbb, ha ráhagyják a felhasználóra, hogy mennyi és milyen édesítést akar bele... az sem érv, hogy jobban eláll, mivel ez úgyis fagyasztós termék…
            Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
            Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

            Comment


              Lehet kapni cukormentes g.pörét pl. T35C0-ban is, csak keresni kell A Bio általában nádcukros sajna. Én a szójababosoktól félek, hallottam, hogy olyan is van, fele bab. Mármint hogy nem veszem észre a feliratot vagy ilyesmi.
              Andrej + H = T KISCICÁK! 26-os szandál »Hogy elhagyjuk a következményeket, a jutalmazást és más fajta "magatartáskezelési technikákat", hasznos lehet a gyerekek irányítása helyett a gyerekekkel való együttélésben gondolkodni.« - Teresa Pitman

              Comment


                A bio verzióból is létezik cukormentes De egyrészt ritkán jutok el olyan helyre, ahol árulnak, másrészt ez 250g-os, ami nem feltétlenül fogy el (csak én eszem), kiolvasztva meg már nem áll el, így inkább a Sp@rban kapható, nem bio, cukormentes 125g-ost szoktam venni.
                Még nem is hallottam babosról...
                Ja, és kipróbáltam már a gesztenyelisztet is Nem olcsó (bár mi olcsó, ami gesztenye?), de finom!
                Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                Comment


                  Találtam egy paleo boltot! A lőrinci piacon van, nekem egy villamossal elérhető. Ma megnéztem, és jól be is vásároltam. Van persze webshopjuk is (már egy csomó paleo webshop van), de én gyerekkel inkább kimozdulok itthonról, hogy emberek közt legyek.
                  Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                  Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                  Comment


                    Hellot (mi mindig oda járunk, mármint a piacra, de a paleóban még csak kevés dolgot vettünk)

                    én nagyjából visszaálltam, bár igyekszem low-carb lenni, amennyire lehet
                    az utolsó lelet, ami még szigorú paleós koromból való nekem érdekes volt: a koleszterin még mindig magas (5,5 és 5,2 a határ), a calcium meg még egy sor egyéb viszont alacsony, szóval nekem ez egyértelműen hiányzott a paleós étrendből, nem tudtam pótolni (tudom pedig, hogy dióval, stb simán lehetne, de nem ment valahogy)
                    Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                    ÁLOMJÁRÓ CD
                    születésnaptár
                    babahordozási tanácsadó vagyok

                    Comment


                      fentebb volt egy beszélgetés a csontlével kapcsolatban, azt esetleg érdemes lehet ilyen vitamin-meg ásványdolgokra kipróbálni. meg a belsőségeket, olcsók ees szintén tele vannak mindenféle jóval.
                      Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
                      Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

                      Comment


                        Sziasztok!

                        Én immár 1,5 éve paleózom, imádok kísérletezni. Egyébként I. tipusú cukorbetegség miatt kezdtem el 30 évesen, miután megszületett a kicsi lányom.
                        Itthon paleo ételeket főzök,bölcsiben nincs olyan, így pöttyös is lett Vandus keze, szerintetek?

                        Andi

                        Comment


                          pappandrea eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Sziasztok!

                          Én immár 1,5 éve paleózom, imádok kísérletezni. Egyébként I. tipusú cukorbetegség miatt kezdtem el 30 évesen, miután megszületett a kicsi lányom.
                          Itthon paleo ételeket főzök,bölcsiben nincs olyan, így pöttyös is lett Vandus keze, szerintetek?

                          Andi
                          Szerintünk is simán lehet... Sokáig van bölcsiben? Tóth Csaba írja a könyvében iskolásoknak a tippet, hogy fehérje-zsír reggelivel jól kihúzható ebédig is a nap. (Én is alkalmazom az ovisomnál, mert különben napközben vmikor eléhezik.)
                          Andrej + H = T KISCICÁK! 26-os szandál »Hogy elhagyjuk a következményeket, a jutalmazást és más fajta "magatartáskezelési technikákat", hasznos lehet a gyerekek irányítása helyett a gyerekekkel való együttélésben gondolkodni.« - Teresa Pitman

                          Comment


                            Megőőőőrülök! Tegnap előtt írtam egy hosszú hszt, és mikor elküldtem, akkor kidobott a rendszer, és vissza se engedett ((((
                            Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                            Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                            Comment


                              Hahó, igaz arrébb van, de most éppen a paleo melletti terheléses cukorvizsgálat izgat. Kinek milyen tapasztalat van???

                              Józan paraszti eszemmel úgy gondolom, h paleo mellett is vissza kell állnia 2 óra alatt a normál szintre, glükóz szirup ide vagy oda. Lehet, h hevesebben reagálok, de visszaáll. Más fórumon viszont azt olvastam, h az jön majd ki, h cukorbeteg vagyok. Ennek így nem sok értelmét látom. Szerintetek? OK, h nem vagyok hozzászokva ekkora dózisú cukorhoz, de attól még jól működik a szervezetem, nem? Elvileg a paleo mellett nincs terhességi diabétesz. Na meg odamehetek a dokihoz, h bocs, de én amúgy is spec étrenden vagyok, ami kizárja ennek a tesztnek a pozitív voltát, nem lehetne-e kihagyni?
                              Nóri és a három királyfi
                              Csipetfalat SavaNEW LetBabyGo

                              Comment


                                Volt itt egy link a topikban, ami pont ezt elemezte, hogy milyen fals eredményt tud adni a "normál" terheléses vizsgálat egy alacsony ch-jú étrend mellett. Nekem nem volt terheléses vizsgálatom most, a beutalót mindig az asszisztens írta meg, a dokinak mondtam, hogy paleózok, igazából senkit nem izgatott túlzottan a kérdés. Kétszer voltam vérvételen, mindkétszer este, a harmadikra a koraszülés miatt nem került sor. De a kaja utáni cukrom totál rendben volt.
                                Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                                Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X