Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    mennyi volt? Dönci mennyiért adnád?
    kintről be tudnám szerezni potom pénzért, csak az pár hónap, szóval egyszerűbb lenne itthon
    Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

    Comment


      Hát én 8 dollár körül vettem, ha jól emlékszem. 1500-ért odaadnám, ha Moszkva tér környéki átvétel jó lenne neked, anyámmal fel is tudnám küldeni (szerdáig van nálunk) és tőle átvehetnéd, ha érdekel.
      http://egeszseges-eletmodszerek.hu/

      Comment


        moszkva nem jó, nagyon messze, de pécs jó lehet!
        vagy keresztanyámék mennek talán, de veszek diót pécsi mamitól és egy másik mami lehet h elhozza pestre. te mennyire szoktál pécsi mamamikkal találkozni?
        Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

        Comment


          Hát nem nagyon, de ha megmondod kit keressek, megoldjuk.
          http://egeszseges-eletmodszerek.hu/

          Comment


            kigondolom! köszi!
            Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

            Comment


              jah...anyukámtól gofrisütőt kaptam szülinapomra...no comment...na de...

              esetleg tudtok bevált gofri vagy ostya receptről? ünnepekre megpróbálnám...ha már így adódott...
              Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

              Comment


                Én Elmira könyvéböl sütöttem már párszor gofrit. Bevált, nagyon fincsi!
                Ha valamit elfelejtenék, vagy nem válaszolok, vagy egyébként is...ide irjatok: szemimamami@gmail.com

                Comment


                  ez fent van valahol a neten?
                  Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                  Comment


                    Én kiírtam valahonnan a netről egy gofri receptet, de még nem sütöttem meg, úgyhogy nem tudom, milyen. Azért leírom neked:
                    9,5 dkg gesztenyeliszt, 1 dkg mandulaliszt, 1 csipet só, 1/2 kk. szódabikarbóna, 1 tojás, 1 ek. olívaolaj, 1/2-1 dl víz.
                    A száraz hozzávalókat elkeverem, hozzáadom a tojást és annyi vizet, hogy palacsinta sűrűségű tészta legyen.
                    Mondjuk én a tojáshabot külön verném fel, és a végén óvatosan a masszához keverném, meg lehet, hogy tennék bele egy kis édesítőt is.
                    Ha kipróbáltad, megírnád? Nekem elég drágának tűnik a lisztek miatt, és egy tojásból nem is lehet valami nagy mennyiség...

                    Comment


                      Végleg el lettem tiltva minden tejterméktől! (Na nem mintha eddig olyan sokat ettem volna, de most már azt az alkalmankénti "bűnözést" sem kéne.)
                      Délelőtt voltam a KöKi biopiacon, és ott egész sokat beszélgettem a paleós pultnál lévő hölggyel. Kiderült, hogy ő csinája a bp-i paleós klubot. Szóval beszélgetés közben szóba került, hogy van-e autoimmun betegségem. Mondtam, hogy hivatalosan nem tudok róla, de ki tudja, nincs-e valami olyan nyűgöm, ami erre vezethető vissza. Konkrét példaként az ízületeimet emlegettem, pl. a csuklóm évek óta fáj, és egy ideje észrevettem, hogy van rajta egy csomó, ami a másik csuklómon nincs, szóval az biztos nem normális. De még sosem vizsgáltattam meg a csuklómat, csak tudom, hogy nincs rendben. Erre azt mondta a hölgy, hogy akkor a tejtermékektől, de még az egyébként kompromisszumnak számító sajttól is vegyek 100%-osan végső búcsút. Hm, kicsit sajnálom. Könnyű volt pusztán saját elhatározásból csinálni a paleót, nem kényszerből, mert így belefért egy-egy kilengés. De ha most kényszerből elhagyom azt a maradék pici tejet is, akkor az már rosszabb a lelkemnek.
                      Sok másról is beszélgettünk, pl. mondta, hogy sűrítéshez, kis mennyiségben nyugodtan használjak kukorica- vagy burgonyakeményítőt (a keményítőben már nincsenek benne a csúnyaságok). A vércukor kapcsán soknak gondolta azt, hogy nekem mindig 5 egész valamennyi, szerinte 3,5-re le kéne nyomni, de mivel nekem szinte mindig ilyen 5 fölötti, így lehet, hogy nekem ez a normális. És TCs is szóba került, nem igazán pozitív jelzőkkel ellátva.
                      Kár, hogy olyan nagy háttérzaj volt, így nem mindent értettem pontosan, de azért jó volt végre valaki hozzáértővel személyesen beszélgetni.
                      Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                      Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                      Comment


                        Ha lesz időm beirom a gofri receptet.
                        Ha valamit elfelejtenék, vagy nem válaszolok, vagy egyébként is...ide irjatok: szemimamami@gmail.com

                        Comment


                          Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          ti hosszú csíkokat répából, cukkiniből mivel vágtok?
                          Nézd, Kockapaci, mit találtam?

                          http://akciobarat.hu/akcio/valaszd-a...ign=Qponverzum

                          Comment


                            köszi jövök majd, csak most nem tudok sokat itt lenni, de a napokban jövök meg megnézem, köszii!!!
                            Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                            Comment


                              Bocs, elfelejtettem a gofrit!
                              Holnap leirom.

                              Mostanában nincs nagy forgalom erre..... Mindenki csendesen paleozik?
                              Pedig olyan jo lenne megbeszélni egy csomo mindent, de én is kidölök mindig mire lenne idöm itt lógni
                              Ha valamit elfelejtenék, vagy nem válaszolok, vagy egyébként is...ide irjatok: szemimamami@gmail.com

                              Comment


                                Ehhez pl. mit szóltok?:

                                http://antalvali.com/paleolit-taplal...#comment-95373

                                Én eddig ugy birtam ezt az irányt, de ezt a 250-et durva csúsztatásnak érzem! Egyszerűen nem hiszem el!

                                Én annyira jobban érzem magam amiota csinálom, hogy lehetetlennek tartom hogy egyszercsak majd mégrosszabb lesz

                                Az a baj hogy a hülye szkeptikus fejemböl mèg mindig nem tudom kiverni ezt a husellenességet (titokban félek nehogy kiderüljön a vegánoknak mégis igazuk van ) Azon szoktam filozni, akkor mi lenne. Sajnos rám érzelmileg annyira hatnak ezek a vegán posztok az álllatok szenvedéséröl, pedig enni szeretem a hust. Meg ugye tök jol is érzrm magam töle....
                                Ha valamit elfelejtenék, vagy nem válaszolok, vagy egyébként is...ide irjatok: szemimamami@gmail.com

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X