Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Metanoia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bréking nyúz budaiaknak (és pestieknek): a Fény utcai piac aljában (az OTP mellett) nyílt egy palaeolit cukrászda és szakbolt (lisztek, olajok, kókusztej, kolbász, szalonna, ilyesmi). Kellemes hangulat, van kis beülős rész is, abszolút gyerekbarát személyzet és környezet. Érdemes kipróbálni, főleg ha szerettek kávézgatni, de nincs hova menni a sok glutén+tejalapú hely között.
    Pontosan hol is van ez? A belso oldalon, ahonnan fel lehet lepcsozni a piacra vagy le lehet menni a torok fele?
    Ma a hipergyors piaci beszerzes utan meg az Augusztba beszaladtam (apa ehet barmit), es ahogy kijottem, eszembe jutott, hogy az OTP melle nezzek, de a piac kulso oldalan nem volt semmi. Most gondolom, hogy valoszinu a benti oldalon lehet, a lepcsohoz kozel.
    Jovo heten is megyek, hol keressem?
    Anita, Matyi anyukaja

    Comment


      zephyrus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Azt a répás-csirkemelles tökfőzeléket olyan egyszerű megcsinálni, mint ahogy én elképzelem a neve alapján? Igazi jó nyári kaja lehet.
      Igen, mindjárt beteszem a receptesbe is megunhatatlan!!!

      A piacon minket is többször ránkcsodálkoztak, amikor Manó savanyú káposztás zacskót szorongatva majszolta szorgosan a tartalmát, sőt olyan is volt, aki megkérdezte mennyi idős, mert ők is szeretnék ha az övék így enné ))) Összességében meg mindenki azt mondogatta: "nagyon finom a káposzta, és nagyon egészséges. Jobb, mintha csokit ennél." Hát igen
      Nóri és a három királyfi
      Csipetfalat SavaNEW LetBabyGo

      Comment


        Igen, az OTP belső oldalán van, én nem tudtam, hogy külső oldala is van A piac „udvarából” nyílik. Este fél hétig van nyitva talán fél kilenc-kilenctől, szombaton kettőig, vasárnap nincs.
        Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
        Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

        Comment


          csipetnyusza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Igen, mindjárt beteszem a receptesbe is megunhatatlan!!!
          Köszi

          Comment


            Metanoia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            a nyers hal király. meg a tojás is (bár a fehérjét nem célszerű sokat enni úgy). de én se jutottam arra h érdemes számottevő mennyiségű nyers húst enni, ha erre gondosz bár vlsz frissen teljesen más lenne.
            A sárgáját ma is megeszem nyersen. Sokat kaptam ilyet uzsonnára mézzel gyerkőcként.

            Comment


              Még valami:

              Paleobogyó, emlékszem írtad, hogy Lurkó kap D-vitamint. Mennyit kap? Mennyit télen? És mennyit nyáron? És mennyit kapott 1,5 évesen?
              Illetve természetesen, ha bárki más is ad D-vitamint a kicsiknek legyen szíves írja meg a tapasztalatait. Még a halolaj is érdekelne. Milyet adtok a kicsiknek? Köszi

              Comment


                hu, én sosem ettem nyersen tojást, de a sárgája most nemsokára debütál egy házi majonéz formájában

                Bogyó itt írt a vitaminokról:

                Paleo Bogyó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Sziasztok!
                igen, Lurkó valóban kap halolajat. 1 évesen még nem (de akkor még semmit nem evett, a halolaj végképp nem jött szóba), olyan 1,5 év körül kezdhettük, eleinte elfogadta kanállal, mostanában bele kell keverjem valamibe. és mindig adok melléje sok D vitamint is, mert azt ugye zsírral kell bevinni (napi 1-2000 NE egészségesen, de ha beteg, akár 6-8000 NE is). Halolajból a Joe féle Omega-3 olajat eszi, mondjuk 2 naponta egy evőkanálnyit, ami szerintem nagyon sok. Főleg, hogy a Joe féle halolaj sokszorosan dúsabb zsírsavakban, mint a forgalomban levő egyéb termékek, mégis jóval olcsóbb (ugyanakkor tisztított). Egyébként az Eskimo Kids jó még, az ízesített is, csak anyagilag nehéz felérni.
                mi is kb így adagoljuk, halolajat nemrég kezdtünk adni neki.
                Utoljára szerkesztette csipetnyusza; 2012.07.09., 15:58.
                Nóri és a három királyfi
                Csipetfalat SavaNEW LetBabyGo

                Comment


                  Gyerekként szerettem "belenyalni" a nyers húsba. A tojáshoz nyersen csak tészta formájában volt szerencsém (ezt még most is, csak most paleosüti...). Ami miatt én óvatos vagyok az ilyesmivel, pláne most várandósan, az a fertőzés. Valahogy biztonságosabbnak érzem jó alaposan hőkezelve az állati eredetű cuccokat. Nálam a totál nyers koszt pontosan emiatt nem jöhet szóba, mert húst eszem dögivel. De most elgondolkodtattatok, hogy lehet, hogy mégsem kell annyira félnem tőle? (Legalábbis alkalmanként kis mennyiségben.)
                  Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                  Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                  Comment


                    paleo és terhesség

                    Sziasztok!
                    Olyan nőkhöz intézném a kérdésemet, akik állapotosak, vagy már gyereket szültek és közben paleón táplálkoztak.

                    A terhesség alatt mennyi folsav bevitel ajánlott? A hivatalos 08, mg elég?
                    Egyéb vitaminokat szedtetek?
                    Én szedek B, D, K, E vitamint, halolajat, aszkorbinsavat és magnéziumot iszok.
                    Egyelőre csak próbálkozunk a babával, két hét múlva derül ki, hogy az első próbálkozás sikeres volt-e.
                    Minden véleményt, tapasztalatot szívesen várok.

                    Comment


                      stüni eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Sziasztok!
                      Olyan nőkhöz intézném a kérdésemet, akik állapotosak, vagy már gyereket szültek és közben paleón táplálkoztak.

                      Habár én nem ilyen nő vagyok vagy legalábbis nem tudok róla ...

                      A terhesség alatt mennyi folsav bevitel ajánlott? A hivatalos 08, mg elég?
                      Egyéb vitaminokat szedtetek?
                      Én szedek B, D, K, E vitamint, halolajat, aszkorbinsavat és magnéziumot iszok.
                      Egyelőre csak próbálkozunk a babával, két hét múlva derül ki, hogy az első próbálkozás sikeres volt-e.
                      Minden véleményt, tapasztalatot szívesen várok.
                      ... de hasonló indíttatásból körbejárva kicsit a témát arra jutottam, hogy ha paleo eszel, akkor gyakorlatilag minden, így különösen a folsav, a vas és a kalcium is - ha különösebb betegséged, felszívódási zavarod nincs - hatékonyabban szívódik fel, illetve hasznosul (éppen a gabona- és tejfehérje eliminálása miatt). Azaz, ha pld. az általában jellemzőnél több (sötét) leveles zöldséget, halat, különösen szardíniát, makrélát vagy pld. főtt tojásnak összetört héját vagy mákolajat eszel, azzal elegendő folsavhoz, kalciumhoz juthatsz ... különösen, hogy - egyesek szerint - pld. a szintetikus folsav általában kb. 10 %-nál nagyobb mértékben nem (tud) hasznosul(ni) (a szervezet nem tud mit kezdeni azzal ilyen "mesterséges" formában).
                      Ami extrabevitelt kíván elvileg az az omega3 és a D-vitamin ... ezek a saját infóim

                      Comment


                        csipetnyusza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        hu, én sosem ettem nyersen tojást, de a sárgája most nemsokára debütál egy házi majonéz formájában

                        Bogyó itt írt a vitaminokról:



                        mi is kb így adagoljuk, halolajat nemrég kezdtünk adni neki.
                        Köszi!
                        Segítsetek már: melyik az a Joe-féle halolaj?

                        Van annak különösebb oka, hogy most kezdtétek el a halolajat és pld. nem korábban?

                        Comment


                          Én nem viszem túlzásba a vitaminozást. Elevitet szedtem egy nagy dobozzal (100db), de miután elfogyott, nem vettem újat. D-vitamint szedtem eleinte, de úgy gondoltam, hogy most nyáron süt a nap. Halolaj kapszulát jelenleg szedek, de mindjárt elfogy, és lehet, hogy most azt is pihentetni fogom. Meg még ligetszépe olajat (az asszem a szöveteknek tesz jót). A vasam miatt céklatablettát, de ahogy elnéztem, nincs benne túl nagy mennyiség. Aszkorbinsavat nagyon-nagyon nagy mennyiségű gyümölcs fogyasztásával viszek be Még jobb is, mint a mesterséges. Magnézium meg ha eszembe jut (kb. 2-3 naponta), vagy ha úgy érzem, akkor 2 szem a DGP-ból. Lényeg a lényeg, elég összevissza szedek bármit is, inkább csak a kedvem alapján.
                          Szóval nem hinném, a paleó nagyon befolyásolná a dolgokat, szerintem hasonlóan csinálnám akkor is, ha nem paleóznék. A legújabb laboreredményeimet csütörtökön fogom megtudni, de amúgy azt érzem, hogy tök jól vagyok, Mazsola is tök jól van, nem akarok nagy ügyet csinálni a dologból. Parázni ezen végképp felesleges.
                          Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                          Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                          Comment


                            Na most már van pénzem, valaki kávézás a héten? )
                            Csütörtökön 1-től elvileg lesz ott valami beszélgetés Tóth Csabával, arra is lehet menni, ha vkit érdekel.
                            Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
                            Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

                            Comment


                              szénhidrátot ide!
                              odavagyok a fagyiért, krémekért, joghurtért, lehet, hogy ez még a szülinapi bűnözés maradéka? megveszek ezekért és naggggyon fáradt vagyok

                              nem baj, csak helyrebillenek egyszer

                              Meta,
                              itt mit használnak a kávékhoz, milyen tej, milyen édesítő? mostanában a kávé is kezd hiányozni, úgyhogy sztem majd megnézem ezt a kávézót, köszi
                              Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                              ÁLOMJÁRÓ CD
                              születésnaptár
                              babahordozási tanácsadó vagyok

                              Comment


                                kókusztej és xilit amiről én tudok (édesítőt sokfélét árulnak, szvsz ha van rá igény akkor fognak tartani mást is kávéba, lehet h most is van, nem tudom).
                                Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
                                Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X