Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Nekem a hemoglobinom "alacsony" másfél év paleó és várandósság mellett, de valahogy nem tudom komolyan venni, hogy ha 120 a határ, akkor 119 illetve 2 hónappal később 117 olyan vészes lenne. Oké, tudom, a baba miatt csökken, de azért akkor sem olyan egetverően magas az eltérés a "normál"-hoz képest. (Egy 20%-os eltérésre már én is azt mondanám, hogy baj, na de 1-2%?)
    Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
    Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

    Comment


      bűnöztem brownie-t sütöttem és gyümölcs joghurt volt a gyerekeknek és megkóstoltam anyu lekvárját is meg minden, és bakker annyira fáj a gyomrom remélem, holnap helyreállok (viszont a ch-s bűnözés miatt persze, hogy éhesebb vagyok )
      paleós szakboltban ettem steviás étcsokit is, az nyamm volt nem is voltam utána beteg, de most, fú, bakker, broáf, megértem a bulimiásokat

      én még nem hoztam el a laboreredményt, mert szabin a doki és kicsit adhoc módon helyettesítik, de remélem, minden oké szuper, hogy nektek igen
      Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


      ÁLOMJÁRÓ CD
      születésnaptár
      babahordozási tanácsadó vagyok

      Comment


        szrekuc eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        bűnöztem brownie-t sütöttem és gyümölcs joghurt volt a gyerekeknek és megkóstoltam anyu lekvárját is meg minden, és bakker annyira fáj a gyomrom remélem, holnap helyreállok (viszont a ch-s bűnözés miatt persze, hogy éhesebb vagyok )
        paleós szakboltban ettem steviás étcsokit is, az nyamm volt nem is voltam utána beteg, de most, fú, bakker, broáf, megértem a bulimiásokat

        én még nem hoztam el a laboreredményt, mert szabin a doki és kicsit adhoc módon helyettesítik, de remélem, minden oké szuper, hogy nektek igen
        az a steviás étcsoki nagyon finom, épp most kóstoltam

        Comment


          Mit gondoltok az almaliszt paleo?
          És mennyire kompatibilis gyümölcsöket sütve, főzve fogyasztani pld. sütemény, egyebek?
          A lekvárt azt tudom, és azt hiszem, értem is, hogy miért nem okés.
          Utoljára szerkesztette zephyrus; 2012.07.30., 14:28.

          Comment


            Bármilyen gyümölcs feldolgozva már nem olyan, mint a nyers, és ugye a paleóban pont a szénhidrátok felszívódásának tempója az egyik kritikus pont. De mondjuk ilyen elven bármi, amiben van szénhidrát, feldolgozva már nem jó, hisz a szétfőzött, szétpaszírozott, szétizélt rostok közül sokkal könnyebben hozzájut a szervezet a szénhidráthoz. (Olvastam már olyan véleményt, hogy a paleó sütik meg ilyesmik pont emiatt nem nevezhetők paleónak.)
            Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
            Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

            Comment


              Szvsz ha nincs valami meglevő betegséged vagy súlyproblémád, akkor alkalmi fogyasztásként semmi baj nincs vele, viszont napi szinten fogyasztani nem hinném, hogy érdemes (én ugyanígy állok a gyümölcslevekhez meg -krémekhez is (értelemszerűen nem az agyoncukrozott izékre gondolok), ha amúgy „nem eszel szart”, vagy nem nyögöd a korábbi rossz táplálkozás következményeit, akkor valószínűleg semmi problémát nem fog okozni, ha néha élsz ilyenekkel (hacsak alkatilag nem vagy érzékenyebb az ilyesmire, van aki egyáltalán nem tud/szeret gyümölcsöt enni). de lehetőleg legyen ritka, ünnepekre való élvezeti cikk, ne mindennapi étel.
              Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
              Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

              Comment


                Azért kérdezem, mert érdekes beszélgetésbe elegyedtünk itt

                és itt a megjegyzésekben.

                Amúgy ezt a hamis almás pitét igazán csak ajánlani tudom. Viszem is a receptesbe.

                Comment


                  nekem is megjött a lelet, 4 hónapnyi paleo után még mindig magas a koleszterin, de mintha kevesebb lenne, mint nem paleo mellett
                  és az éhgyomri cukorra is kevesebbet vártam (de persze határérték alatt van, csak nem olyan nagyon sokkal)
                  de azért jó

                  én mostanában több sajtot eszem, jól esik
                  és kaptam 95%-os csokit, huh, nagyon finom

                  mivel nem is olvastam a könyvet, csak kocapaleózom így nem tudnám megmondani, hogy mennyire paleo vagy nem paleo a feldolgozott gyümölcs
                  nekem elmennek időnként a birsalmasajt-típusú dolgok (persze cukor nélkül; most pl kóstoltam zsannamannát életemben először ) meg néha a gyümilevek is; a hamis sütik egyáltalán nem vonzanak a tejtermékek felé húz a szívem illetve érdekes módon egy gabona van, amire vágyom, és az a fehér rizs alapvetően jól érzem magam így, szóval éljen
                  Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                  ÁLOMJÁRÓ CD
                  születésnaptár
                  babahordozási tanácsadó vagyok

                  Comment


                    lányok egy kis reklám: ha az oldalamon található "befoz12" kóddal vásároltok a Biobolt e-tar-ban, 10% kedvezményt kaptok minden termékükre! (pl nyírfacukor, maglisztek, stb)
                    (itt írtam róla: http://befozok.freeblog.hu/archives/...yirfacukorral/)
                    Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                    lekvárok, dzsemek, receptek

                    Comment


                      Jajj Eszter köszi a tippet, eddig is rákerestem a kuponkódjukra, de még a Sz.end.i honlapján lévő kód sem jó mindenre...
                      Andrej + H = T KISCICÁK! 26-os szandál »Hogy elhagyjuk a következményeket, a jutalmazást és más fajta "magatartáskezelési technikákat", hasznos lehet a gyerekek irányítása helyett a gyerekekkel való együttélésben gondolkodni.« - Teresa Pitman

                      Comment


                        neusiedler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        lányok egy kis reklám: ha az oldalamon található "befoz12" kóddal vásároltok a Biobolt e-tar-ban, 10% kedvezményt kaptok minden termékükre! (pl nyírfacukor, maglisztek, stb)
                        (itt írtam róla: http://befozok.freeblog.hu/archives/...yirfacukorral/)
                        Na kipróbáltam, csak arra jó, amire írod. Xuk.or termékek (más xilitre nem, csak Xu.kor márkájúra), N4ture C00kta lisztekre van kedvezmény), szerintem pont ugyanarra jó, mint a tenyek2012 kuponkód
                        Andrej + H = T KISCICÁK! 26-os szandál »Hogy elhagyjuk a következményeket, a jutalmazást és más fajta "magatartáskezelési technikákat", hasznos lehet a gyerekek irányítása helyett a gyerekekkel való együttélésben gondolkodni.« - Teresa Pitman

                        Comment


                          Sziasztok!

                          Paleo és hozzátáplálás kapcsolatában szeretnék okosodni.

                          Van olyan aki paleo volt már amikor elkezdett hozzátáplálni?

                          Mi legyen a gluténnel?

                          Mert azért elég valószínű, hogy valamikor találkozik majd vele. Bevezettétek azért valahogy?
                          kicsi Hanga anyukája

                          Comment


                            ne aggódj, úgysem tudod elkerülni (legalábbis kicsi az esélye), hogy néhány kiflivéget ne nyúljon le a mászkálós-bóklászós gyereked, amit mások esznek v. jóhiszeműen megkínálják. ennél több külön bevezetésre nem hiszem, hogy szükség van.
                            teljesen elkerülni a glutént csaknem lehetetlen ebben az elbaszott kultúrában, ahol ami nem gabonából készül, az azàt nem, mert kőolajból. (hacsak nem írod ki ekkora vészvillogós betűkkel a gyerek homlokára, hogy „lisztérzékeny, aki bármilyen kaját ad neki, az halál fia”).

                            és nem igazán megalapozott az az elképzelés, hogy jó korán „be kell vezetni” a glutént, mert különben hű meg háá. erről zephyrus majszolta el a fél szakirodalmat reggelire, őt kell megkàni, hogy nyilatkozzon, ha kell valami infó.
                            Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
                            Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

                            Comment


                              Sziasztok!
                              Ma kezdtem ezt az életmódot :-) pár napja olvasgatom az irásaitokat, blogokat, stb...
                              Mivel H. tehéntejfehérje érzékeny, a tejtermékről már több mint egy éve lemondtam. A probléma a kialakult szénhidrát függőségemmel lesz. Egyszer már sikerült leszokni róla és évekig nem is ettem, de a terhességek alatt valahogy vissza szivárgott az étrendembe, és azóta is nagy teret foglal :-(
                              Kell pár hét és könnyebb lesz.
                              Erika
                              CsodaHunor (2011.05.24) a karpathosi anyukája

                              Comment


                                Hali!

                                Ritkán jövök, hát most meregetem itt a szemem az elmúlt hetekben felgyűlt linkekre, de EEEEZ nagyon kiverte nálam a biztosítékot! Hihetetlen! És megjelenteti, és linkeli, és fizetnek neki érte? Nem is értem, hogy ha nem is tudja miről ír, mért ír? Határidőért? Jajjj de bosszantó....

                                Andrej eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                A második linken ("Az Atkins-diéta károsíthatja a szívet, és nem is működik") van egy mondat, ami a tipikus újságírói baklövés, hogy mindenki azt olvas ki egy tanulmányból, amit akar. Van egy ilyen mondat:



                                Még meg is adják a kutatás fellelhetőségét. Odamegyek, erre a cím: "No Heart Risk for Women Who Favor Protein Over Carbs" na erre varrjatok gombot. Hírújságírás egyik sablonja, amikor az első bekezdés/mondat összefoglalja az egész cikket, amit a cikk bővebben kifejt. Első mondat:

                                Egyéb érdekességek is vannak, és sehol nem látom, hogy arra jutottak volna, hogy a kevesebb CH magasabb koszorúér-megbetegedéssel jár...

                                Az is igaz, hogy a "low carb" átlaga itt is 117 gramm/nap, tehát kb. mint a svédeknél... nem is annyira "low carb".
                                Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                                Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X