Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Triximixi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Viszont ekcémám teljesen elmúlt, a bőröm sokkal szebb lett.
    de irigyellek! nekem nem lett jobb nagyon száraz továbbra is a bőröm, az arcbőröm sem lett szebb, illetve a bőröm sem, úgy általában, sőt talán a túl sok fehérje (nem csak hús, hanem tojás, gomba, akármi) sem jó, nem tudom :
    nekem még a b vitaminnal van gondom, én nem nagyon szeretek külön kiegészítőket szedni, viszont emellett az étkezés mellett lehet, hogy kéne :
    Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


    ÁLOMJÁRÓ CD
    születésnaptár
    babahordozási tanácsadó vagyok

    Comment


      agip eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Neusiedler, fogyókúrás platón vagy, én is több hónapon keresztül voltam így. Most a paleo hatására újra elindult, pedig nem ez volt az elsődleges cél, bár bevallom jól esik . Egyébként meg a -23 kg . Esetleg próbálkozhatsz hogy 6 után nem eszel (bár nem tudom hogy étkezel), én úgy fogyóztam, hogy először 8, majd 6 majd 4 után nem ettem (-15 kg), most a paleoval 7 után nem eszek, és megy lassan lefele.

      Triximixi: én nem eszek annyival több húst mint előtte... nem tudom, amúgy is fél év paleot gondoltam próbának, most még kitartok, mert hiszek benne, de ha végig ilyen lesz, veszem a lapot.
      igen, ez biztos jó ötlet,csak kéne szerezzek valahonnan egy kis akaraterőt
      Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
      lekvárok, dzsemek, receptek

      Comment


        szrekuc eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        de irigyellek! nekem nem lett jobb nagyon száraz továbbra is a bőröm, az arcbőröm sem lett szebb, illetve a bőröm sem, úgy általában, sőt talán a túl sok fehérje (nem csak hús, hanem tojás, gomba, akármi) sem jó, nem tudom :
        nekem még a b vitaminnal van gondom, én nem nagyon szeretek külön kiegészítőket szedni, viszont emellett az étkezés mellett lehet, hogy kéne :
        igen, biztosan kellene. nekem is el kellett kezdjek vitamint meg valamit a körmeimre/hajamra. eszméletlenül elkezdett hullani, meg a körmeim lemezekre szétesni
        Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
        lekvárok, dzsemek, receptek

        Comment


          Sziasztok!
          érthető, hogy sokan sok tekintetben változást vártok a paleotól, mert tényleg olyan gyökeresen más, mint a többi étrend. mégis, ez nem csodadiéta, ami minden panaszra gyógyírt hoz és nem kell többet várni tőle, mint ami. a betegeskedés, felső légúti panaszok sok mindentől, például immunrendszertől is függnek. és valóban, a paleotól elvileg várhatjuk, hogy erősebb védekezést biztosítson, de ez az étrend egymagában nem vírusölő hatású. Vagyis attól, hogy elvileg paleo módon eszel, még nem biztos, hogy minden tápanyagot beviszel, amire a szervezetednek szüksége van, vagy hogy megfelelően támogatod a szervezeted munkáját.
          A betegség hússal való összefüggésbe hozása pont a vegetarianizmus hagyománya és hát elég egyoldalú látásmód. Betegség esetén sok minden mást is érdemes latba vetni: extra vitaminokat (pld. a D-vit különösen immunerősítő hatású, ezért nincs nyáron influenza!), ásványi anyagokat (pld. szelén, cink), teákat (pld. lapacho), fűszereket (pld. gyömbér). No meg a szervezet általános gyulladásszintjét is érdemes követni, ott is lehet egy-két probléma elásva. Az Omega-3 halolaj eleve gyulladáscsökkentő hatású, már csupán ezért is elengedhetetlen a napi táplálkozásban. És még mennyi minden másra is figyelni kell!
          Szóval a paleo nem csupa húsevést jelent, hiába próbálják sokan rosszmájúan így beállítani.
          Paleo Lurkó boldog anyukája
          http://paleocsalad.blogspot.com/

          Comment


            Paleo Bogyó: itt asszem senki nem állította hogy csak ennyi lenne...
            Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
            lekvárok, dzsemek, receptek

            Comment


              A vitaminokkal kapcsolatban: (bár én nem értek hozzá, de) szerintem a paleó mellett nincs nagyobb szükség vitaminbevitelre, mint más táplálkozás mellett. Hisz pont az a lényege, hogy úgy együnk, ahogy evolúciósan a szervezetünk megkívánja. Ha mégis kell vitaminpótlás, akkor az nem a paleó miatt, hanem bármely étrendben is: a mai élelmiszerekben (akár hús, zöldség, gyümölcs, bármi) már nem az a vitamintartalom, mint amikor még természetes formájukban megtermettek ezek a dolgok. Fóliás nevelés, műtrágyázás, hetekig tartó szállítás és tárolás - mind-mind a vitamintartalom rovására megy. Szóval ha valamiért, hát ezért kell pótolni.
              Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
              Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

              Comment


                hellot: meg attól is függ hogy miket eszel. mert hiába paleo ha egyoldalúan: pl én most sokszor voltam egyoldalú, úgyhogy eszek vitamint, de nagyon bízom a nyárban meg a sok friss gyümölcsben/zöldségben
                Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                lekvárok, dzsemek, receptek

                Comment


                  De az egyoldalúság sem feltétlenül csak a paleóban lehetséges. Persze, mindig, mindenképp fontos a változatosság.
                  Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                  Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                  Comment


                    hát igen, én mindig egyoldalúan táplálkoztam, szóval én nem vagyok egy jó példa, ez így van... ...
                    Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                    lekvárok, dzsemek, receptek

                    Comment


                      A vitaminok pótlása sztem is szükséges a fent említett okokból

                      A paleo diétától várt változásokról: én 1 hónapig szigorúan követtem, fogytam3-4 kilót egyből februárban, mozgás nélkül, majd leállt...belassult Én nagyon pattanásos típus vagyok. Étkezéstől függetlenül is van, h egész rendbe jövök, máskor meg nem értem mért, rosszbabra fordul. A tejmentesség viszonylag szinten tartotta, a paleos gabona és tejmentesség pedig szintén csak ennyit ért el azalatt a pár hét alatt. Lehet, h ha tovább van energiám követni, jobbra fordul, de nem volt

                      Szóval azt akarom kihozni, h egyikünknek EZ a MEGOLDÁS, de kísérletezni kell, h ha megmarad egy jelenség, akkor mást hagyj el. De az is lehet, h valami kmbinációja az oka a bőrproblémáknak. Télen mostmár nekem is jelentkezik kezelhetetlen bőrszárazság is. Szóval vagy megöregedtem, és kifogytak a tartalékaim, vagy nem tom....de próbálok képbe kerülni schüslersóilag, hátha ...

                      Remélem gyakrabban tudok majd jönni
                      Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                      Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                      Comment


                        hc paleósok fogják be a fülüket

                        hahh, képzeljétek, csináltam egy egy hetes CH feltöltést. most éjfélkor ért véget, megyek vissza paleo-zni. komolyan, amilyen ütemben tömtem magamba a kenyeret meg csokit meg hasonló szarokat, olyan ütemben éreztem hogy ez csak hülye pótcselekvés és hogy igazából mennyivel jobb, sőt, klasszisokkal jobb életminőséget biztosít a paleo.

                        ez a ch feltöltés ez egy kósza ötlet volt, hogy hátha utána ha újra keményen paleózok, akkor elindul a fogyás, véget ér a stagnálás, szóval ez inkább diétás megfontolásokból (khhmmm: csoki...) hát kíváncsi leszek. meg arra is hogy az egy hét mennyi plusz kg-t jelentett (holnap reggel mázsálás)
                        Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                        lekvárok, dzsemek, receptek

                        Comment


                          Sziasztok!

                          Fogyni vágyóknak: igen, igen, ha kevesebb zsírt eszem és futok mellé, azonnal megy lefelé a mérleg.

                          + mostanában volt szerencsém olvasni valamit, ami paleo szemmmel is figyelemreméltó.
                          Campbell-McBride GAP-szindróma - lehet már többen is láttátok.
                          (Tehát akkor kezdtem el olvasni, amikor a pre- és probiotikum kúra eredményességét láttam egy atópiás dermatitiszes ismerős kissrácnál /a szerző által ajánlott kúra mellett GAP étkeznek, anya és baba is/).

                          Az döbbentett, meg, hogy a GAP-étrend no tej és társai, no gabona, no kész és/vagy félkész ételek, alig vagy egyáltalán nem feldolgozott kaják estébé … tulképp tokkal-vonóval paleo. (Itt is írtam anno, hogy a Kicsilánynak azóta semmi atópiás dermatitiszes panasza, tünete, amióta (4-5 hónapja) paleo eszünk.)

                          Most itt a részletekbe nem belemenve ... nagyon, nagyon elgondolkodtató és döbbenetes az egész, különösen a paleo-val való összecsengés miatt. Ugyanis a szerző más okból, más úton elindulva a paleo-val azonos étrendet dolgoz ki, gyakorlatilag azonos érvek mentén és ilyen következtetésekre jutva (szervezetszintű gyulladás, tönkrevágott bélflóra, csúcsra járatott immunrendszer stb.). Nem mellesleg ő az autista kisfiát "kezelte" erre a paleo-ra erősen hajazó étrenddel

                          Comment


                            neusiedler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            hc paleósok fogják be a fülüket

                            hahh, képzeljétek, csináltam egy egy hetes CH feltöltést. most éjfélkor ért véget, megyek vissza paleo-zni. komolyan, amilyen ütemben tömtem magamba a kenyeret meg csokit meg hasonló szarokat, olyan ütemben éreztem hogy ez csak hülye pótcselekvés és hogy igazából mennyivel jobb, sőt, klasszisokkal jobb életminőséget biztosít a paleo.

                            ez a ch feltöltés ez egy kósza ötlet volt, hogy hátha utána ha újra keményen paleózok, akkor elindul a fogyás, véget ér a stagnálás, szóval ez inkább diétás megfontolásokból (khhmmm: csoki...) hát kíváncsi leszek. meg arra is hogy az egy hét mennyi plusz kg-t jelentett (holnap reggel mázsálás)
                            Kíváncsi vagyok a kísérletedre.

                            Comment


                              zephíííííííííííííííííííííííííííííííí! visszatértél?
                              Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
                              Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

                              Comment


                                Metanoia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                zephíííííííííííííííííííííííííííííííí! visszatértél?
                                Az ám. Most már itthon.
                                volt pár napunk otthon is, csak azt bánom, hogy nagyon kevés ... nálad is jó lett volna jelentkezni

                                Azért nem volt egyszerű így úton-útfélen paleózni, volt, hogy begluténoztunk ... jobb híján Azért legalább jól nem esett.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X