Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Befőzés, aszalás,fagyasztás tartósítás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Én épp azért akarom befőzni, hogy a fagyasztóban ne foglaljon helyet. Egyrészt ott a húsoknak elsőbbsége van, másrészt kell a hely a menzás töknek. 100 kg felett azért foglal helyet...
    Kati és lánykáim: Ida (2014.04.01.) Alma (2015.10.11.)
    https://www.facebook.com/Dalmer-birt...4912519850888/
    Termények a birtokunkról: kabocakati gémél

    Comment


      Ja így értem.. :P
      Én még esetleg azt próbálnám meg -ha szeretitek-, hogy dunsztolnám és utána grillen megcsinálnám (mondjuk amikor én savanyúnak csináltam, akkor csak 1x dunsztoltam.. úgy nem puhult meg vészesen.. simán lehet, hogy 2x kell ez még nekem mindig nem tiszta, hogy mit kell 2x.. úgy lehet, hogy nagyon megpuhul)
      Ági vagyok Benedek (2013.12.14.) anyukája. Balettet tanítok

      Eladó rucik és könyvek

      Comment


        Csybenek írtam
        Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

        Comment


          Én meg Katinak
          Ági vagyok Benedek (2013.12.14.) anyukája. Balettet tanítok

          Eladó rucik és könyvek

          Comment


            Batyuklán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            A tojástol egyáltalán nem kell ennyire felni, az egyik legjobban, legbiztonságosabb an fagyaszthato holmi,
            nyers tésztákat is simán fagyasztunk, es a felvert tojást (vagy kulon fehérjét, sárgákat is lehet)
            Ilyet még nem hallottam, hogy a felvert tojást lefagyasztják

            Sőt, 5-6 fokon akar fel évig is eláll a héjában (en hűtés nélkül garázsban tarolom, hetekig, soha semmi baja nem volt).
            Azt tudom, én sem tartom mindet hűtőben, főleg ha házi és tudom mikor tojták

            A melyfagyasztott tojás minőségmegőrzési ideje 12 hónap (a cukkini majdhogynem előbb romlik meg, mint a panir )
            Köszi.
            Még egy kérdés, nem lesz nyálkás ragadós felolvasztás után a panír?
            bár ezt nem fogom kipróbálni, mert azt a pár szelet husit mikroban szoktam langyítani, mert mndeig reggel jut eszembe, mit akarok sinálni
            Bár volt olyan is, hogy kivettem, de nem azt akartam
            Csybe

            Comment


              1. Nem kell felolvasztani, simán bedobod fagyottan a forró olajba/zsírba/amiben sütsz. 2. Ha fel akarod olvasztani, akkor mégegyszer meg kell forgatni kenyérmorzsában és nem lesz tocsogós (de akkor ugye majdnem elveszti a lényegét az előre panírozás, t.i. időt spórolj vele, úgyh szvsz ld 1.pont.
              Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

              Comment


                Mi az a menzás tök?

                Comment


                  A befőzőautomata // vákuum kérdésével kapcsolatban az jutott eszembe, hogy mit gondoltok arról, ha úgy van dunsztolva a cucc, hogy nincs ráhúzva teljesen a tető, és mikor letelt a dunsztolási idő, ráhúzom? Akkor ki kell alakulnia vákuumnak, gondolom. Értem, hogy nem feltétlenül van (a tapasztalatotok) szerint összefüggés a behúzottság/vákuum között, viszont így talán biztosabb lehet az elállás.

                  Comment


                    Anais eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A befőzőautomata // vákuum kérdésével kapcsolatban az jutott eszembe, hogy mit gondoltok arról, ha úgy van dunsztolva a cucc, hogy nincs ráhúzva teljesen a tető, és mikor letelt a dunsztolási idő, ráhúzom? Akkor ki kell alakulnia vákuumnak, gondolom. Értem, hogy nem feltétlenül van (a tapasztalatotok) szerint összefüggés a behúzottság/vákuum között, viszont így talán biztosabb lehet az elállás.
                    Az elállásról nem tudok nyilatkozni, mert nem jegyeztem meg, hogy melyik romlott üveg volt hagyományos készítésű és automatás, de nekem az utólag ráhúzottak közül gyakorlatilag mind becuppant, jó lett a vákuum, az automatásból egy menetből 3-4 tuti hogy nem húzódott be.
                    Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                    Comment


                      Kipróbálom az uborkával. Úgy gondoltam, hogy úgy dunsztolom, hogy a fedő kilógjon, aztán mikor lejár a program, ráhúzom, és visszateszem a forró vízbe, hogy ott hűljön ki.

                      Comment


                        Én lábosban csináltam így, automatáról nincs tapasztalatom ezzel a módszerrel
                        Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                        Comment


                          A lényeg a vákuum!

                          Comment


                            Jaja, abban van a vitamin ja, nem, az a mag, meg a héj (ehh, bocs, nagyon meleg van)
                            Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                            Comment


                              Batyuklán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              1. Nem kell felolvasztani, simán bedobod fagyottan a forró olajba/zsírba/amiben sütsz. 2. Ha fel akarod olvasztani, akkor mégegyszer meg kell forgatni kenyérmorzsában és nem lesz tocsogós (de akkor ugye majdnem elveszti a lényegét az előre panírozás, t.i. időt spórolj vele, úgyh szvsz ld 1.pont.
                              tényleg, igaz
                              Csybe

                              Comment


                                Batyuklán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Jaja, abban van a vitamin ja, nem, az a mag, meg a héj (ehh, bocs, nagyon meleg van)
                                Meg a kukacokban.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X