Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Befőzés, aszalás,fagyasztás tartósítás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    syylvie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    azt nem mondták nekem ha tudtam volna
    a málna nagyon finom volt.köszi
    s lehet még?mennyi volt?amúgy
    Hat tesodeknak mondtam, ugye ok sajatban utaznak, iden en se kertem. 350 esv450 volt.
    Malacka

    Comment


      Hali!
      Kérdeztem a málnás topik linkjénél, de most megint. Azért nem volt jogosultságom megnézni, mert nincs meg a 100 hozzászólásom?
      Köszi
      Vica

      Comment


        trvica eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Hali!
        Kérdeztem a málnás topik linkjénél, de most megint. Azért nem volt jogosultságom megnézni, mert nincs meg a 100 hozzászólásom?
        Köszi
        Vica
        Valószínűleg igen.
        Ági vagyok Benedek (2013.12.14.) anyukája. Balettet tanítok

        Eladó rucik és könyvek

        Comment


          lizavank eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Kifogytam az üvegekből,próbálok a facen tarhálni
          Nálam még van elfekvőben pár tucatnyi, de csak a kisebb fajtákat gyűjtöm. A te tempódhoz lehet, hogy kevés lesz. Ha érdekel, a 12. ker-ben lakunk. Privit írj.

          Comment


            Cukkini, tök natúr befőzésével van tapasztalata valakinek? Eza tervem a mostani adaggal. Valamint hogy cukkinit karikákban dunsztolva későbbi panírozáshoz eszeveszett ötlet? Jól esne máskor is, mint mikor épp terem.
            Kati és lánykáim: Ida (2014.04.01.) Alma (2015.10.11.)
            https://www.facebook.com/Dalmer-birt...4912519850888/
            Termények a birtokunkról: kabocakati gémél

            Comment


              Hááát. Én a főtt karikázott cukkinit nem paníroznám. Szerintem az nagyon szétesne, bár mi szinte papírvékonyra szelve rántjuk
              Csybe

              Comment


                Én annyira nem vágom vékonyra, olyan 4-5 mm-esre inkább. Egy üveg próba mellett döntöttem. Csak akkora dömping volt a szombati piacon, hogy jött vissza is tök, azokat már szerdán nem visszük ki, így fel kell dolgozzam a maradékot.
                Kati és lánykáim: Ida (2014.04.01.) Alma (2015.10.11.)
                https://www.facebook.com/Dalmer-birt...4912519850888/
                Termények a birtokunkról: kabocakati gémél

                Comment


                  Én úgy csináltam, hogy bepanírozva lefagyasztottam tavaly. Aztán amikor kivettem, akkor átforgattam kiolvasztás után prézliben és úgy sütöttem. Nem volt olyan jó, mint a friss, de nem volt rossz.
                  Illetve csináltam cukkiniből savanyúságot.. Ugyanúgy, mint az uborkát. Az fincsi lett!
                  Ági vagyok Benedek (2013.12.14.) anyukája. Balettet tanítok

                  Eladó rucik és könyvek

                  Comment


                    Mekkora cukkinikből? Vagy kockázva? Mármint a savanyút.
                    Kati és lánykáim: Ida (2014.04.01.) Alma (2015.10.11.)
                    https://www.facebook.com/Dalmer-birt...4912519850888/
                    Termények a birtokunkról: kabocakati gémél

                    Comment


                      kabocakati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Mekkora cukkinikből? Vagy kockázva? Mármint a savanyút.
                      Azt olyan közepesből. Szerintem az egész kicsiből lehet a legfinomabb, de azt azért sajnáltam, így közepeseket karikáztam. De lehet, hogy ha a nagyokat kimagozod és kockázod, úgy is jó lehet.. Azt nem próbáltam.
                      Ági vagyok Benedek (2013.12.14.) anyukája. Balettet tanítok

                      Eladó rucik és könyvek

                      Comment


                        Ja és a panírozott cukkit tálcán fagyasztottam. Amikor megfagyott, akkor öntöttem át zacsiba.
                        Ági vagyok Benedek (2013.12.14.) anyukája. Balettet tanítok

                        Eladó rucik és könyvek

                        Comment


                          Hát, én előre nem paníroznék. Abban tojás van, s van hogy csak szezon elött veszem elő, meg olyan is volt, hogy túl sokat tettem el és az új már fogyasztva lett, így a hűtős ment a komposztra.

                          A savanyúság jó ötlet, lehet én is kipróbálom. Esetesen ugye?
                          Csybe

                          Comment


                            Csybe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            A savanyúság jó ötlet, lehet én is kipróbálom. Esetesen ugye?
                            Igen. Azt hiszem, a Vumenke-féle ubi alapján csináltam.
                            Először egy próbaüveget. Az nekem ehetetlenül fűszeres lett.. Csökkentettem utána a fűszert és úgy finom lett.
                            Meg ecetből is kevesebbet tettem.
                            Ági vagyok Benedek (2013.12.14.) anyukája. Balettet tanítok

                            Eladó rucik és könyvek

                            Comment


                              Csybe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Hát, én előre nem paníroznék. Abban tojás van, s van hogy csak szezon elött veszem elő, meg olyan is volt, hogy túl sokat tettem el és az új már fogyasztva lett, így a hűtős ment a komposztra.

                              A savanyúság jó ötlet, lehet én is kipróbálom. Esetesen ugye?
                              én szoktam panírozott rántott húst (mérmint nyers panírozott) fagyasztani, igaz, nem is tárolom 1 évig de még soha semmi gond nem volt vele.

                              De tök szerintem szétmenne így vékonyan.
                              Malacka

                              Comment


                                A tojástol egyáltalán nem kell ennyire felni, az egyik legjobban, legbiztonságosabb an fagyaszthato holmi, nyers tésztákat is simán fagyasztunk, es a felvert tojást (vagy kulon fehérjét, sárgákat is lehet) Sőt, 5-6 fokon akar fel évig is eláll a héjában (en hűtés nélkül garázsban tarolom, hetekig, soha semmi baja nem volt). A melyfagyasztott tojás minőségmegőrzési ideje 12 hónap (a cukkini majdhogynem előbb romlik meg, mint a panir )
                                Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X