Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Befőzés, aszalás,fagyasztás tartósítás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Lányok, bocsánat, hogy mindig csak úgy betoppanok.

    Fogynak tesóm irodájában a kisebb befőttes üvegek, de azt írja még van, lehet válogatni nála, és augusztus elején valszeg én is viszek még párat. Kérlek írjatok privit ha valakinek érdekes lehet.
    Enikő egy férjjel és négy törpével
    ClauWi hordozási tanácsadó Értékeléseim
    Vega hét menü
    Kihívás (okt.1-14)

    Comment


      Őszibarackot milyen formában érdemes eltenni egy másfél két évesnek ? min, időm van rá sajnos . én erre gondoltam pürésítani hámozás után, és pici bébiételes üvegekben fagyiba . De vajon ezt megeszi még egy ekkora gyerkőc ? és finom is marad ?

      Comment


        Hát a szemeket egyenként átválogattam Pont ez a szomorú, mert még az sem lehetett. Magokat kiszedtem, át lett paszírozva. Ha meg vákum volt akkor annak maradnia kellett volna. Lábost, üvegeket alkohollal fertőtlenítettem. Már csak arra tudok gondolni hogy nem volt elég meleg a lekvár amikor eltettem, de azt hiszem a cseresznyénél volt hűvösebb, ennél az adagnál még erre is figyeltem. Na mindegy, okosabb már nem leszek, ezek szerint a szétválástól még nem kellett volna megforrnia. Kell valami tartósító
        Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
        hordozási tanácsadó (ClauWi)
        KreaTúra blog
        "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

        Comment


          bellatrix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Hát a szemeket egyenként átválogattam Pont ez a szomorú, mert még az sem lehetett. Magokat kiszedtem, át lett paszírozva. Ha meg vákum volt akkor annak maradnia kellett volna. Lábost, üvegeket alkohollal fertőtlenítettem. Már csak arra tudok gondolni hogy nem volt elég meleg a lekvár amikor eltettem, de azt hiszem a cseresznyénél volt hűvösebb, ennél az adagnál még erre is figyeltem. Na mindegy, okosabb már nem leszek, ezek szerint a szétválástól még nem kellett volna megforrnia. Kell valami tartósító
          nekem is van szétvált eperdzsem, semmi baja, esztétikai gond csak

          tartósító: nem vonnél le messzemenő következtetést.
          Soha nem használtam semmit mióta befőzök, évi 3-5-10 üveg penészes/felforrt cucc nekem belefér. Mármint busszúság meg jóxar, hogy gondosak dolgozok vele és mégis, de ha 30-ból 20 üveg vagy minden típus romlana, akkor aggódnék csak.
          És a tartósító mellett is megtud ám romlani
          Malacka

          Comment


            Ez igaz, csak mivel mindegyik felforrt, azért nem tetszik a dolog Ha csak x darab az összesből, akkor még nyugodt lennék. Így most nem tudom abszolút mit csináljak legközelebb máshogy, és sajnos jellemző rám hogy ha valami nem megy akkor nem állok neki újra (Így is nehezen szánom rá magam hogy belefogjak valamibe, félve a sikertelenségtől )
            Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
            hordozási tanácsadó (ClauWi)
            KreaTúra blog
            "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

            Comment


              Meddig forrt? Nekem tavaly az volt egyszer a baj (szerintem, hogy nem vártam meg amíg rendesen forrt, mert nagyon lassan akart és gondolom nem járta át az egészet a hő...)
              Ági vagyok Benedek (2013.12.14.) anyukája. Balettet tanítok

              Eladó rucik és könyvek

              Comment


                igen, ez elég fontos lehet, hogy nem főtt át az egész adag a fazékban
                Malacka

                Comment


                  Én is ezt akartam kérdezni, hogy mennyi ideig főtt?

                  Comment


                    Én lehet, hogy túlzásba viszem az óvintézkedéseket, de nekem semmi nem szokott megromlani. Illetve tavaly volt egy üveg lekvár, amire nagy volt a tető, és nem zárt teljesen, na, az bepenészedett. Mikor tettem rá a tetőt, föl se tűnt, mert csak egy picit volt nagyobb.

                    Comment


                      Butterfly4444 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Őszibarackot milyen formában érdemes eltenni egy másfél két évesnek ? min, időm van rá sajnos . én erre gondoltam pürésítani hámozás után, és pici bébiételes üvegekben fagyiba . De vajon ezt megeszi még egy ekkora gyerkőc ? és finom is marad ?
                      én cukortalan lekvárt főznék
                      Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                      Comment


                        nekem sem szokott megromlani, de azért 2-3 darab vagy néha 5-6 is van évente vegyesen.

                        a lekvár a legkevésbé, a levek a legjobban.


                        nálam a fedő lehet a ludas, mert van h nem tudok újat venni és lehet nem tökéletes, nem tudom...


                        még sosem vált szét lekvárom, nem is tudom h az hogy lehet

                        cukor és tartósító nincs bennük, néha kis pektin és volt már, de csak talán epernél dzsemfix, mert azt alig főzőm és híg...
                        Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                        Comment


                          Ez nagyon forró volt, az első adag (a cseresznye) nem volt elég meleg, meg az utolsó adag málna sem, de ez igen Főni sokáig főtt, de a pektin után már nem melegítettem sokáig, elvileg így kell. Na mindegy.
                          Tudja valaki hogyan kell málnabort csinálni? Hagyjam erjedni aztán leszűröm mint a mustot?
                          Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
                          hordozási tanácsadó (ClauWi)
                          KreaTúra blog
                          "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

                          Comment


                            Butterfly4444 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Őszibarackot milyen formában érdemes eltenni egy másfél két évesnek ? min, időm van rá sajnos . én erre gondoltam pürésítani hámozás után, és pici bébiételes üvegekben fagyiba . De vajon ezt megeszi még egy ekkora gyerkőc ? és finom is marad ?
                            Én a mélyhűtőbe nyersen tettem kockázva. Lányom turmixolva ette, fiam viszont egéészben rágva
                            Csybe

                            Comment


                              Szedtem ma diót.. A tegnapi próba még nem volt csontos... remélem, jó lesz!!
                              Ági vagyok Benedek (2013.12.14.) anyukája. Balettet tanítok

                              Eladó rucik és könyvek

                              Comment


                                bellatrix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Ez nagyon forró volt, az első adag (a cseresznye) nem volt elég meleg, meg az utolsó adag málna sem, de ez igen Főni sokáig főtt, de a pektin után már nem melegítettem sokáig, elvileg így kell. Na mindegy.
                                Tudja valaki hogyan kell málnabort csinálni? Hagyjam erjedni aztán leszűröm mint a mustot?
                                Én nem tudom. Azon gondolkodom, hogy hogy nem penészedik be. De a szőlő-must-bor se penészedik be, ha jól csinálják.

                                mauglina eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Szedtem ma diót.. A tegnapi próba még nem volt csontos... remélem, jó lesz!!
                                Szirupos lesz?

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X