Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Horgolás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    na majd próbálkozom, gondolom ez megszokás kérdése... köszi!!!

    Comment


      igen, és fő hogy lazán tartsd
      Ronimami 4 tündérfiú Namája, és örök horgolós.

      Comment


        Ronimami:köszi!
        és mennyit horgoljak körbe?

        Comment


          kike eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ronimami:köszi!
          és mennyit horgoljak körbe?
          Hát ez szerény tapasztalatom szerint nagyban függ a fonal vastagságától és a tű vastagságától, de még a pálcáktól is. Sokat tesz a tapasztalat és a próbálkozás. Remélem nem mondok hülyeséget, de kb. 3as tűnél 6-8 pálcával kezdeném... De majd esetleg Roni kijavít.

          Comment


            kike eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ronimami:köszi!
            és mennyit horgoljak körbe?

            hát így nem tudom megmondani, mert attól függ, mekkorára tágul a kis luk. mindjárt lefénylépezem neked
            Ronimami 4 tündérfiú Namája, és örök horgolós.

            Comment


              ebbe 8 rövidpálca fért bele
              Mellékletek
              Ronimami 4 tündérfiú Namája, és örök horgolós.

              Comment


                Bubi, tökéletesen írtad, így van. ez most catania amiből 8 fért bele
                Ronimami 4 tündérfiú Namája, és örök horgolós.

                Comment


                  Köszi szépen:-)
                  gyűjtöm a segítségeket:-)

                  Még egy kérdésem lenne:ha soronként 8 szemmel szaporítom az úgy jó?

                  Comment


                    így nem tudom megmondani eleinte én többel szaporítok, és mindig kiterítem, hogy megnézzem . addig horgolom tányérka formára, amíg majdnem eléri az átmérőt, és utána már csak lefelé haladok
                    Ronimami 4 tündérfiú Namája, és örök horgolós.

                    Comment


                      Értem.
                      Hát akkor próba,szerencse.
                      De azért ez is segítség volt ám
                      Szóval akkor egy idő után már nem kell tovább szaporítani csak ugyanannyit horgolni?

                      Az előzőnél gumit varrtam az aljába mert az aljáig szaporítottam.

                      Comment


                        így van. mindig legyen nálad centi félbehajtod a kört, megméred az átmérőjét, és amikor már majdnem annyi, mondjuk 1 cm hiányzik, akkor már nem szaporítasz tovább, csak mindig ugyanannyit horgolsz, és meglátod szépen fordul majd lefelé
                        Ronimami 4 tündérfiú Namája, és örök horgolós.

                        Comment


                          Én pl. szeretek egyenletesen szaporítani, ezért is írtam, hogy nehéz eltalálni hány szemmel kell kezdeni ahhoz, hogy szép formája legyen a sapinak - ne legyen csúcsos, de ne is legyen nagyon lapos a teteje, de gyakorlattal bele lehet jönni. Ha 8 pálcával kezdek, akkor minden sorban 8-at szaporítok. Tehát a második sorban minden szembe szaporítok, a harmadik sorban minden másodikba szaporítok, a negyedik sorban minden harmadikba szaporítok, és így tovább... - lehet mániás depresszióban szenvedek, hogy ezt mindenáron (ha többször kell visszabontani a horgolmányt) is betartom? Aztán meg közben méregetem, vagy centivel, vagy egyenesen a buksira, ha kéznél van. Nekem anno azt mondták addig szapoítsak, míg elérem a fej kerületét, de az nem vált be, mert a sapka még akkor is bővült, mikor én már nem szaporítottam... Tehát érdemes kicsivel kissebbre hagyni, ahogy Roni is írja.

                          Comment


                            így van, kisebbre kell hagyni. a szaporítás attól is függ, milyen formájú a sapka. kalapnál pl szebb a laposabb tető, sapkánál szebb ha szépen domborodik.
                            nálam az a baj a magyarázással, hogy annyira automatikusan csinálom, hogy ha magyarázni kell, nem mindig tudom megfogalmazni, nagyon bele kell gondolnom. én nem számolok egyáltalán, de ez azért van, mert sokat csinálom, és érzem hogy éppen mit , hogyan kell
                            de a biztos módszer mégiscsak a számolás, és a sor elejét mindig meg kell jelölni körbehorgolásnál.
                            Ronimami 4 tündérfiú Namája, és örök horgolós.

                            Comment


                              Ronimami eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              így van, kisebbre kell hagyni. a szaporítás attól is függ, milyen formájú a sapka. kalapnál pl szebb a laposabb tető, sapkánál szebb ha szépen domborodik.
                              nálam az a baj a magyarázással, hogy annyira automatikusan csinálom, hogy ha magyarázni kell, nem mindig tudom megfogalmazni, nagyon bele kell gondolnom. én nem számolok egyáltalán, de ez azért van, mert sokat csinálom, és érzem hogy éppen mit , hogyan kell
                              de a biztos módszer mégiscsak a számolás, és a sor elejét mindig meg kell jelölni körbehorgolásnál.
                              Majd ha eljutunk a Te szintedre horgolást illetően mi se számolgatunk már.

                              Nálam visszaszámlálás indul: 3...
                              vagyis ennyi négyzet kell már csak, de most megyek tente. És megpróbálom megálmodni, hogy kifeszítsem-ééé a négyzeteimet+nedvesítsem, vagy kezdjem összevarrni ilyen nem egyenletsen négyszög valójukban...

                              Comment


                                bubi, szerintem mindenképp vasalgasd meg őket nedvesen jó éjt


                                amúgy nálam csak a gyakolat több. egy csomó mindent nem tudok ám én sem, minden nap tanulok valamit,ahogy nézegetek a neten, vagy itt tőletek.
                                meg nagyon sok könyvet, újságot nézek mindig, mintákat, ötleteket
                                Utoljára szerkesztette Ronimami; 2010.05.22., 00:24.
                                Ronimami 4 tündérfiú Namája, és örök horgolós.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X