Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

BikeWithBaby - Tekerj hátibabával!

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Hű, Gabi, felkötöm a gatyót...!
    Egyébként a legnagyobb parám a zene volt, hogy kész leszek-e vele és jelentem, profi segítséggel IGEN, 79 percnyi zene várja, hogy mozgolódjunk rá!
    Kis kóstoló:
    Hacsaturján: Kardtánc
    aztán Saint-Saens: Állatok farsangja
    A többihez meg el kell jönni!
    SIFRA, aki két kisfiú és a BIKE WITH BABY anyukája
    Kérdezd az edzőt!

    Comment


      Megyünk Csongával. Autóval megyek. Ha a környékről járna még valaki, akkor vinni is tudnám.
      __________
      Mariann@Míra Jana 09/06/21 és @Csongor 12/02/18 és @Zselyke Liza 15/02/28
      gyerekruhák fiú cipők 20-25

      Comment


        nem lett beteg senki, úgyhogy megyek én is.
        Gabriella NAK (Nursing at the keyboard) 1978/04/19, Eszti 2008/06/15, Norbus 2011/04/18, Nándi 2015/03/30
        privi helyett valerkanak kukac freemail pont hu

        Comment


          Na, megvolt az óra??? Milyen volt??
          Lili és az imádnivaló B-Pasik (Barnus 2012/06, Boti 2013/10)
          Maminbaba, szívem táncos csücske
          Pilisianyu.hu - A pilisi családok oldala

          Comment


            igen
            szuper volt, bár én csak a magam nevében nyilatkozhatok, mivel gyerektelenül voltam :-)
            egyelőre tudok menni, nem fáj semmi, talán egy kicsit a hátam és a nyakam. ha holnapra nem lesz belőle ordító izomláz, akkor csillagos ötösre értékelem.
            a kerékpárok klasszul állíthatók, Katica profi, gyerekek aranyosak voltak.
            meséltem itthon, hogy hol jártam, persze a lányom a lelkemre kötötte, hogy ha nem lesz oviban, akkor elviszem őt is.

            kérdések, amik felmerültek, csak azért írom, hogy ne felejtődjenek el:
            törölközőkkel mi a helyzet? ingyen-nem ingyen, napijegyeseknek hogyan, stb.
            gyermekmegőrző hogyan működik?
            nem akarok erőszakos lenni meg gondolom, hogy épp elég munka volt ezt a zenét is összevarázsolni, de hogy akkor esetleg egy rockos vagy legalábbis vegyes felvágottas zene?
            Gabriella NAK (Nursing at the keyboard) 1978/04/19, Eszti 2008/06/15, Norbus 2011/04/18, Nándi 2015/03/30
            privi helyett valerkanak kukac freemail pont hu

            Comment


              És nem fáj a derekam! pedig azt hittem, hogy nagyon megterheli majd, de mégsem, aminek nagyon örülök!
              __________
              Mariann@Míra Jana 09/06/21 és @Csongor 12/02/18 és @Zselyke Liza 15/02/28
              gyerekruhák fiú cipők 20-25

              Comment


                Fúúú de szeretnék én is járni! De délelőtt Óbudára kiérnünk a XVIII-ból totál esélytelen. Így is agyaltam hogy megéri-e utaznom 2ésfél órát ezért. De igen, utaznék. De a délelőtt Nagyon bizakodom hogy lesz délutáni óra is.
                Manóci Manó Levike 2012/01/15, Hella a VBAC baba 2013/10/18
                heskartekukacgmail.com
                Állítsatok meg!!! Ne engedjétek, hogy még több pelenkát vegyek!!!

                Comment


                  sargapiros eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Na, megvolt az óra??? Milyen volt??
                  Köszönöm kérdésed, kicsit izgultam!
                  Értem, hogy ez nem nekem szólt, de jelentem, az első órán 6 felnőtt (azért nem 6 anyamanyát írok, mert volt egy MÉG nem anya) és 3 baba tekert. (Az az egy pedig egy aerobikos, nagyon aranyos kis kolleginám)
                  Nagy meglepetés volt még számomra is már rögtön az első órán, hogy babszival a hátunkon aztán tényleg alig kell ám ellenállást pakolni a bringára, elég, ha az ember a jó kis tempós lábfordulatra törekszik és már ömlik róla a víz...
                  (Egyébként is ez a klasszikus spinning egyik alapelve pl, hogy tudjon az ember magas lábfordulattal is dolgozni, mert ez az alap, a többi erre épül, ha bírjuk a "pörit" hosszabb távon is.)
                  Úgyhogy babáknak bőven elég akár még egy ujjatlan body is, alulra azért legs+zokni, vagy harisnya, ha pedig anyán olyan felső van, ami nem túlzottan kivágott hátú (tehát nem fog összeizzadni a háta a baba mellkasával tocsogósra) akkor még a pucér kis felsőtestet is megkockáztatom, pláne bent kezes picibabánál.
                  Rövidujjút, netán hosszút én csak akkor javasolnék babára, ha van rá esély, hogy lekéredzkedik, esetleg gyerekmegőrzőbe átviszi anyája, hogy ne akkor kelljen átöltöztetni, ezzel is megy az idő, ami alatt tekerhetne/szoptathatna stb. Vagy ha öltöztet az ember, akkor legyen kéznél már a teremben a ruci, hogy ne kelljen ki-be szaladgálni az öltözőbe meg vissza.

                  valerka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  igen
                  szuper volt, bár én csak a magam nevében nyilatkozhatok, mivel gyerektelenül voltam :-)
                  egyelőre tudok menni, nem fáj semmi, talán egy kicsit a hátam és a nyakam. ha holnapra nem lesz belőle ordító izomláz, akkor csillagos ötösre értékelem.
                  a kerékpárok klasszul állíthatók, Katica profi, gyerekek aranyosak voltak.
                  meséltem itthon, hogy hol jártam, persze a lányom a lelkemre kötötte, hogy ha nem lesz oviban, akkor elviszem őt is.

                  kérdések, amik felmerültek, csak azért írom, hogy ne felejtődjenek el:
                  törölközőkkel mi a helyzet? ingyen-nem ingyen, napijegyeseknek hogyan, stb.
                  gyermekmegőrző hogyan működik?
                  nem akarok erőszakos lenni meg gondolom, hogy épp elég munka volt ezt a zenét is összevarázsolni, de hogy akkor esetleg egy rockos vagy legalábbis vegyes felvágottas zene?
                  Gabi, köszönöm, örülök, hogy testileg okés vagy, erre mindig igyekszem figyelni, mert nem feltétlenül az a jó óra, ami után izomláz és fájdalmak jelentkeznek! Súlyzós edzésben pl jó, ha van, ez az elvárt, de az ugye más tészta.
                  Annak külön örültem, hogy mondtad, hogy kedvesek voltak a recepciósok, ez megnyugtat!
                  Nem vagy erőszakos a zenével kapcsolatban, sőt! Nekem is az az érdekem, hogy olyan zene menjen, ami motiváló, ami húz Titeket és amiket mondtatok óra végén filmzenéket, azok mind fent vannak már amúgy is a listámon, úgyhogy azokkal fogok kezdeni, de nem merem 100%-ra ígérni, hogy jövő hétre már kész lesz (szerintem mondjuk menni fog) mert a profi összemixelést nem én csinálom.
                  (Nem lenne tökéletes a hangtechnika, komolyzenénél nagyon kell figyelni a hangerőkre, szóval ezt a részét bevallom profira bíztam, én csak hallgattam-hallgattam, kitaláltam, összeválogattam, elküldtem neki és megírtam, mit, pontosan hol vágjon. Filmzene dettó. Akárhogy füleltem, nem hallottam a vágásokat ott, ahol tudtam, hogy oda kértem, kisimította a különböző cd-k és stúdiófelvételek közti hangerőkülönbségeket, szóval ügyes a srác!)
                  És ha filmzenéből már van legalább 1-2 különböző mix, akkor kicsit ráállok a rockos vonalra, szóval a legkorábban két hét múlva lesz hallható, de inkább mondok itt is hármat.
                  Különböző stílusokat egyelőre nem kevernék. Viszont a fb oldalon majd mindig jelzem előre, hogy a következő órán milyen stílus lesz éppen, meg hát oda is lehet ám ötletelni!

                  Jaj, hát nem is mondtam...
                  Van már fb oldalam, Bike With Baby Program néven találjátok!
                  Ha reklámnak minősül, törölni fogom ezt innen Pynky!

                  A kérdéseidre pedig Gabi, ha legkésőbb holnap ekkorra még nem adok válaszokat, akkor rugdossál ám, még nem mindre tudom, de addigra kiderítem!
                  tomary eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  És nem fáj a derekam! pedig azt hittem, hogy nagyon megterheli majd, de mégsem, aminek nagyon örülök!
                  Na, ez pedig egy nagyon sarkalatos pontja az egész programnak, úgyhogy nagyon örülök, hogy ezt mondod!
                  Egyébként felhívtam az egyik spinning mesteroktatót (belőlük jelenleg 3 van Mo-n), ő is bíztatott, fontos volt nekem a véleménye, sőt, össze tud engem hozni spinningelő gyógytornászokkal, úgyhogy terveim között szerepel, hogy a hordozó személy gerincére, ízületeire gyakorolt hatást is hosszú távon fogjuk majd vizsgálni ahhoz, hogy nyugodt szívvel kijelenthessem, ez így tényleg király, ezzel és ezzel a testtartással, ilyen és ilyen bringabeállításokkal, szóval jöjjön mindenki és csak szebb, vidámabb, sportosabb lesz tőle...
                  Csongor pedig gyönyörűűű! Ha nem lenne már nekem is gyerekem, azt hiszem, egy ilyen baba látványától hasadozna a szívem (régen legalábbis így volt...).

                  heskarte eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Fúúú de szeretnék én is járni! De délelőtt Óbudára kiérnünk a XVIII-ból totál esélytelen. Így is agyaltam hogy megéri-e utaznom 2ésfél órát ezért. De igen, utaznék. De a délelőtt Nagyon bizakodom hogy lesz délutáni óra is.
                  Óóó, Vera, sajnálom nagyon, ugyanakkor meg jól is esik már a szándék önmagában is!
                  Amint "kinőjük" a heti 1 órát (bár tartanánk már ott), a következő az biztos, hogy délutáni lesz! Azért ehhez az időponthoz tényleg nem egyszerű felkelni, mi pl idáig egy-két kivételes alkalmat leszámítva délelőttönként teljesen off-ok voltunk Áronnal. Most meg furcsa volt, hogy hazaértünk és még csak most kezdődik a délután...

                  Összefoglalva; nekem nagy élmény volt és köszönöm Nektek, hogy eljöttetek az első órára, pedig ez aztán még tényleg a kísérleti stádium, annak is az eleje...!
                  Utoljára szerkesztette Sifra; 2013.01.11., 02:30.
                  SIFRA, aki két kisfiú és a BIKE WITH BABY anyukája
                  Kérdezd az edzőt!

                  Comment


                    Azta!!!! Ilyet még nem is hallottam! Spinning babával? Anno a gyerekek születése előtt még én is űztem ezt a sportot! Nagyon ötletes, aki kitalálta így babásan! A gyerekek bírják a strapát?
                    Enikő + 3 kicsi fiú

                    Comment


                      Kösszöm szépen! Bár az ötlethez a bogarat nekem is úgy ültették a fülembe a korosztályosban a többiek...
                      A 3 gyerek közül 2 az óra felét átaludta, enyimé az első felét, másik 10 hónapos babszi a második felét, a harmadik meg majdnem másfél éves, így nála hangulatfüggőbb a dolog. Ő lekéredzkedett, anyócája elvitte megőriztetni, ahol remekül játszadozott az óra végéig.
                      SIFRA, aki két kisfiú és a BIKE WITH BABY anyukája
                      Kérdezd az edzőt!

                      Comment


                        De kár, hogy Debrecenben ilyen nincs! Pedig szivesen kipróbálnám!
                        Enikő + 3 kicsi fiú

                        Comment


                          valerka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          kérdések, amik felmerültek, csak azért írom, hogy ne felejtődjenek el:
                          törölközőkkel mi a helyzet? ingyen-nem ingyen, napijegyeseknek hogyan, stb.
                          gyermekmegőrző hogyan működik?
                          Törülközőért 1000 pengő letétet kell hagyni, de azt kifele menet visszakapod, akár bérletes, akár napijegyes vagy,
                          Parkolóba CSAK bérlettel lehet beállni, napijeggyel sajnos nem, viszont a bérlettel nincs időkorlát,
                          Gyermekmegőrzőben nincs sem alsó, sem pedig fölső korhatár és elvileg fizetős, ezen most megrökönyödtem, mert eddig én se tudtam, viszont hétfőn telefonon is beszélek újra Vikivel erről. Azért az nem lenne jó, ha pont azoknak lenne fizetős a terem egyik szolgáltatása, akik a gyereket az órára "kelléknek" hozzák.
                          A gyerekmegőrzős informésön egyébként telefonon keresztül a recepcióról származik, mert elfelejtettem megkérdezni közvetlenül a tegnapi óra után, viszont ha már így esett, teszteltem is a recepciót, nem mondtam, ki vagyok, mi vagyok, de átmentek rajta, kedves, udvarias volt a srác. A lényeg, hogy a gyerekmegőrző külön cég, így hétköznap napközben hívjam vissza őket (ahogyan üzemelnek), mert ők tudnak csak válaszolni majd a kérdésemre. Na szóval ezért lesz ez egy külön kör, folyt. köv.

                          Amúgy jól vagytok Tomary, Valerka, Pynky? Gondolom, azóta sem lett izomláz, max egy kicsit érzitek egy-egy testrészben az izmaitokat, hogy használtátok. Vagy annyit se...
                          (Ez azt jelentené, hogy nem halmozódott fel annyi mennyiségű tejsav az izmokban, amit ne tudott volna elszállítani a keringés, ill. volt kellő mennyiségű oxigén ahhoz, hogy egyáltalán ne is tejsavvá kelljen bontania az izmoknak a munkához szükséges tápanyagot.)

                          Egyébként ilyeneket pl tök szívesen írnék a fb oldalamra is egy-egy óra után, így nem csak öncélú marketingfogás lenne, hanem meg tudnék osztani apránként ilyen és efféle hasznos, szakmai jellegű, akár kicsit már biokémiai vonatkozású, de érthető információmorzsákat. Úgyhogy keressetek rá!
                          Különben a "sima" órákon is ezt csinálom, általában óra végén a levezetés idejére időzítem az "okosítást".
                          SIFRA, aki két kisfiú és a BIKE WITH BABY anyukája
                          Kérdezd az edzőt!

                          Comment


                            enika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            De kár, hogy Debrecenben ilyen nincs! Pedig szivesen kipróbálnám!
                            Enikő, ki tudja, hátha egyszer akkora kompani leszünk, hogy több városban is fog működni Bike With Baby... Vagy ha valamikor épp erre jártok Bp-en...
                            SIFRA, aki két kisfiú és a BIKE WITH BABY anyukája
                            Kérdezd az edzőt!

                            Comment


                              Sifra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Amúgy jól vagytok Tomary, Valerka, Pynky?
                              Én jól vagyok, köszönöm.
                              Izomláz nagyon enyhén a nyakamban volt, de ez összefügg a hanyagtartásommal
                              Egy mérhető pozitív eredmény viszont, hogy mikor hazaértem, tökéletes volt a vércukrom, ami cukorbetegen nem gyakran fordul elő

                              Tomary derekához: én végig néztem, hol jobban hol kevésbé feltűnően, hogy mennyire ejti be a derekát, hogy tudjak szólni, a fájást megelőzendő, de szép volt a tartása
                              És majdnem tökéletes a kötése (a kacsintás a magam kritikája, mielőtt félreértenétek)

                              Amit én megfigyeltem (mert nótórius időnéző vagyok), hogy ha sokan lesznek, akkor be kell tiltani a késést, mert nem szabad hogy az óra nagy része az állítgatással menjen el. (Vagyis: ha mindenkinek Sifra állítja be a brinyót, ami elvárás, mert babával kicsit más meg a bicaj is kicsit más stb., akkor nem elvárható hogy a "bevezető időn" túl lepattanjon a bicajról egy új érkező miatt, miközben a többieknek már tartani kellene az órát. Most csak 4 embernek kellett állítani, de sok idő elment vele...)

                              Fontos, hogy hozzatok inni Amúgy is, de aki szoptat annak még fontosabb a hagyományos okokon kívül is.

                              A zene nekem bejött, a keringő különösen, mert vicces volt rá tekerni. (Nekem asszimetrikus volt v. hogy mondjam...)
                              A kül. zenei stílusok mixelése meg nem elvárásként volt megjelölve, de szerintem nem butaság, mert nagyon sokszor van stílusbeli hasonlóság. Én simán el tudok képzelni 1 óra Tankcsapda után 15 perc relax klasszikot
                              pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
                              Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
                              hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
                              a XIII. kerklub ÚJ topikja

                              Comment


                                Most csütörtökön sógornőm phd-védésén voltam, de a jövő csütörtök már be van tervezve! És nem egyedül megyünk, terjesztem a hírt Újlipótvárosban!
                                Zsófi, Léna (2006.08.29), Maja (2008.09.26) és Hédi (2012.09.15.) mamája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X