Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

BikeWithBaby - Tekerj hátibabával!

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    pynky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    valerka: jól beszélsz, a túlvállalást én is felvetettem

    Az én paramétereim: vércukrom ismét rendben volt (a tejeskávé ellenére ), és csak a bal lábam izmai fájnak, de én ott (is) defektes vagyok.
    No, hát akkor mindketten jól csináltuk, amit kellett!
    Bal lábra legközelebb térjünk már ki élőszóban most már, igyekszem észben tartani és rákérdezni!
    valerka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    apropó én paramétereim: nekem is rendben volt a cukrom, bár mostanában nem szokott gond lenni. viszont a városi legendákat megcáfolandó igencsak tejzavarban voltam így gyerek nélkül. estére meg migrénem lett vérnyomáskiugrással, de szerintem az a hülye időtől volt, meg attól, hogy beteg lett a lányom, mára már a fiam is.
    izomláz megint nem volt, én még ilyet nem éltem, hogy egy edzés után tudok másnap mozogni, semmi nem fáj különösebben.
    Cukor: szintén egy!
    Izomlázra a másik topikban reagáltam részletekbe menően (ld aláírásom, ha valakit érdekel, röviden erre is csak!
    A migrénre egyébként is hajlamos vagy? Lehetett időtől is, de az is lehet - most magam ellen beszélek - hogy CSAK az időtől nem lett volna, meg CSAK az edzéstől se lett volna, viszont a kettő együtt rásegített. Még jobban kell figyelni az ivásra már akár előző naptól, mint ahogy sportolnál, azon a napon főleg, és után is, ezzel segíthetünk kiküszöbölni és a vérnyomás ugrándozások is szelídülnének.
    Ill. enni is kell ám rendesen! Nem kell pluszmennyiségeket enni, de amit egyébként is szoktál, annyit mindenképp, ill. ha éhes vagy még ezen felül az edzés után 24 órán belül, akkor hallgass a testedre és egyél, mert nem ok nélkül jelez! 24 órán belül még működik az utólagos zsírégetés, különösen az edzést közvetlenül követő 1 órában.
    Zsannamanna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sifra!

    Köszönöm az órát, nagyon élveztem!! (Leányzóm is. Szerintem, ha tudna biciklizni végig tekerte volna )
    A zenék is nagyon jók voltak (mind jó volt és az egyik kedvencem Gershwin...), és ahogy tartottad az órát az is nagyon szimpatikus volt. Szóval csak így tovább!

    (Én pedig el fogok gondolkozni, hogyan tudnám átszervezni programokat, hogy tudjak járni rendszeresen.)
    Anna, tök jó és köszönöm a kritikát!
    Nem tudom már követni, hogy ki tud a fb oldalról, ki nem, bocsánat érte (bár ez jó jel, hogy már nem tudom követni), de ott van egy szavazás a leendő Oxygen-es időpontokról, meg itt is ebben a hsz-ban, bár én azt gondolom, hogy a 11-es lesz a befutó, így lehet kalkulálni.
    Ja és hoyg ezt miért mondom; mert ott a kedd-pénteket céloztuk meg.

    A túlvállalós kérdéseket is köszönöm, aranyosak vagytok és nem feledkezem el arról, hogy Áron az első, épp ezért a Savoyában valószínűleg nem én fogok BWB órát tartani, de ez is még a jövő zenéje, hogy egyáltalán mikortól, mindenesetre jelöltem már van.
    SIFRA, aki két kisfiú és a BIKE WITH BABY anyukája
    Kérdezd az edzőt!

    Comment


      Sifra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Cukor: szintén egy!
      Izomlázra a másik topikban reagáltam részletekbe menően (ld aláírásom, ha valakit érdekel, röviden erre is csak!
      A migrénre egyébként is hajlamos vagy? Lehetett időtől is, de az is lehet - most magam ellen beszélek - hogy CSAK az időtől nem lett volna, meg CSAK az edzéstől se lett volna, viszont a kettő együtt rásegített. Még jobban kell figyelni az ivásra már akár előző naptól, mint ahogy sportolnál, azon a napon főleg, és után is, ezzel segíthetünk kiküszöbölni és a vérnyomás ugrándozások is szelídülnének.
      Ill. enni is kell ám rendesen! Nem kell pluszmennyiségeket enni, de amit egyébként is szoktál, annyit mindenképp, ill. ha éhes vagy még ezen felül az edzés után 24 órán belül, akkor hallgass a testedre és egyél, mert nem ok nélkül jelez! 24 órán belül még működik az utólagos zsírégetés, különösen az edzést közvetlenül követő 1 órában.

      A túlvállalós kérdéseket is köszönöm, aranyosak vagytok és nem feledkezem el arról, hogy Áron az első, épp ezért a Savoyában valószínűleg nem én fogok BWB órát tartani, de ez is még a jövő zenéje, hogy egyáltalán mikortól, mindenesetre jelöltem már van.
      hajlamos vagyok a migrénre, annyi változott az utóbbi évben, hogy mérhető a vérnyomáskiugrás, azt mondják, ez előtte is megvolt, csak fiatalabb voltam, még a normál tartományban volt így is. (stressz, kevés folyadék, mindenféle időváltozás kihozza, de általában egy fél nap és plusz vérnyomáscsökkentő helyre szokta rakni.)
      én is azt gondoltam, hogy elég húzós napjaim voltak előtte-utána, egyikre sem fognám önmagában. ivásra majd fokozottan ügyelek, erről újabb kérdés(csoport) jutott eszembe. (ide is írom, meg majd a másikba is: mennyit kell inni egy edzés alatt? van-e kötelező minimum? ha nem esik jól is kell inni? jobban izzadunk-e tőle?)
      kaja megvolt, jól is esett, tej is lett, túl sok is. nyilván ez annál nem gond, akivel ott a gyerek rögtön.

      jól értem, hogy az eddigi spinning óráidat is babával a hátadon tartottad meg? mert ez nekem nem derült ki eddig.
      Gabriella NAK (Nursing at the keyboard) 1978/04/19, Eszti 2008/06/15, Norbus 2011/04/18, Nándi 2015/03/30
      privi helyett valerkanak kukac freemail pont hu

      Comment


        Ja, neeem, előttetek én is csak két próbatekerést tartottam magunknak, az egyiket a fotózás keretein belül, ennyivel járok előttetek! Viszont a rendszeres spinningnek köszönhetően van viszonyítási alapom, és a különbség érdekes.

        Ivós kérdésre az edzős topikban válaszolok mindjárt.
        SIFRA, aki két kisfiú és a BIKE WITH BABY anyukája
        Kérdezd az edzőt!

        Comment


          Mi is nagyon jól éreztük magunkat, nagyon köszi! Nekem lett izomlázam, combban, vádliban, nem olyan, hogy mozdulni se tudtam, de azért éreztem, ráadásul még szombaton is, amin meglepődtem. De nekem tényleg nulla kondim van, szóval nem lepődtem meg. És ugye az elején elég sokat álltam, amíg el nem aludt Hédi. Ami viszont fura, hogy a bal felkaromban is lett, ott biztos valamit nem jól csináltam, támaszkodásügyileg. Innom többet kellett volna, a fél liter kevés, de nincs nagyobb palackom, ami belefért volna a tartóba. Erre van tipped?
          Hajrá, de tényleg ne vállald túl magad!
          Zsófi, Léna (2006.08.29), Maja (2008.09.26) és Hédi (2012.09.15.) mamája

          Comment


            Zsófi, annyi izomláz belefér, viszont ezt megmagyarázza, ha előtte x ideig nem edzettél.

            A támaszkodás a váll hátsó részét és a felkart, azon belül is a tricepszet terheli, nem csináltál semmit se rosszul, egész egyszerűen ehhez is hozzá kell szokni. Nem emlékszem pontosan, hogy maradt-e még távolság a kormány és a nyereg között, de legközelebb lehet, hogy még közelebb visszük Neked a kormányt, ha még tudjuk!
            Egyébként többek között ezért is mániám a helyes testtartás, a minél több izom tudatos ellazítása, ami nem dolgozik, mert még így is épp elég izom fog mellettük dolgozni.

            Tipp ivásra: Érdemes beszerezni vagy egy 7,5 decis kulacsot, az nem is fog lötyögni a kulacstartóban, vagy egy 7,5 decis ízesített vizet akár a pultnál, akár a közértben, mert ezek passzolnak méretre is, minimum ennyit meg kell inni, még talán kevés is és szopókás a vége, nem kell kupakkal babrálni tekerés közben. Még jobb, ha van kettő, egyet leteszel a földre és ha elfogy a kormányon lévőből a nedű, integetsz és már szállok is le és adom, mert én nem klipszben vagyok, könnyen mozgok föl-le a bringáról.
            SIFRA, aki két kisfiú és a BIKE WITH BABY anyukája
            Kérdezd az edzőt!

            Comment


              köszi, az ivós tanácsot megfogadom, veszek 7,5 dl-s üveget! És igen, a tricepszemben volt izomlázam, akkor jó, ha az is oké!
              Zsófi, Léna (2006.08.29), Maja (2008.09.26) és Hédi (2012.09.15.) mamája

              Comment


                Ja és a sima szopókás gyári palackot is tudod ám használni még hetekig is akár (heti 1-2 órával kalkulálva), nyilván egy idő után azért leamortizálódik.
                SIFRA, aki két kisfiú és a BIKE WITH BABY anyukája
                Kérdezd az edzőt!

                Comment


                  Oxygen csoportos bérlet

                  aagica eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  És mennyi lenne a belépő az Oxigénbe? Az nekem elég közel van, de emlékeim szerint brutál drága hely.
                  A lényeget meg se sem írom, miszerint az Oxygenben adnak személyre (csoportra) szóló egyedi ajánlatot, de ezt ők is úgy tudják megtenni, ha felderítjük, hány anyamanya lenne érdekelt az ügyben, mert annak megfelelően alakítanák ők is az ajánlatot.
                  Sanszosan heti két alkalomról lenne szó a következő időpontokban:

                  -kedd 11:00-12:15
                  -péntek 11:00-12:15

                  Tudom, hogy jobb lenne előbb, de 11-ig tartanak órát a teremben előtte, így is koppra fogja váltani egymást a két csapat, ha ezt szavazzátok meg.
                  Mivel 16:40-kor kezdődik az első délutáni óra, így szerintem a másik opció az, hogy ott meg úgy kihegyezni koppra az időpontot, hogy közvetlenül előttük végezzünk, azaz kb 15:15-kor kéne kezdeni. Üres ugyan a terem 11-től 16:40-ig, de köztes időpont szerintem mindenkinek kettévágná a napját, de cáfoljatok vagy erősítsetek meg a feltételezéseimben!
                  Utoljára szerkesztette Sifra; 2013.01.20., 16:26.
                  SIFRA, aki két kisfiú és a BIKE WITH BABY anyukája
                  Kérdezd az edzőt!

                  Comment


                    Szia
                    Nekem jó a 11 órás kezdés, már alig várom
                    Anna
                    négy gyerköc anyukája vagyok Bencus 2005.05.14., Csabika 2007.09.13., Kinga 2010.10.06., Panna (2013.12.25.)

                    Comment


                      Zsannamanna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      (Én pedig el fogok gondolkozni, hogyan tudnám átszervezni programokat, hogy tudjak járni rendszeresen.)



                      Sifra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      No, hát akkor mindketten jól csináltuk, amit kellett!
                      Bal lábra legközelebb térjünk már ki élőszóban most már, igyekszem észben tartani és rákérdezni!
                      Semmi különös: a bal lábam rövidebb, amitől torziós scoliozisom van, "amitől" gerincsérvem. De minden fogyatékosságomat ismerem, edzettem velük évekig, igazolt versenyző is voltam, nem kell rám külön figyelni

                      zsofizsofi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Mi is nagyon jól éreztük magunkat, nagyon köszi! Nekem lett izomlázam, combban, vádliban, nem olyan, hogy mozdulni se tudtam, de azért éreztem, ráadásul még szombaton is, amin meglepődtem. De nekem tényleg nulla kondim van, szóval nem lepődtem meg. És ugye az elején elég sokat álltam, amíg el nem aludt Hédi. Ami viszont fura, hogy a bal felkaromban is lett, ott biztos valamit nem jól csináltam, támaszkodásügyileg. Innom többet kellett volna, a fél liter kevés, de nincs nagyobb palackom, ami belefért volna a tartóba. Erre van tipped?
                      Hajrá, de tényleg ne vállald túl magad!
                      Bocs, hogy beleszólok, de ha jól emlékszem, a bal karod volt műtve... Attól lehet hogy minimálisan kevésbé terhelhető ilyen erőkarral, nem? (bocs, foglalkozási ártalom )

                      Én is 7 decis vizet szoktam inni, az elég, a fél liter kevés
                      És nekem mindig fáj a fejem ha nem iszom edzés alatt
                      pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
                      Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
                      hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
                      a XIII. kerklub ÚJ topikja

                      Comment


                        pynky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                        Bocs, hogy beleszólok, de ha jól emlékszem, a bal karod volt műtve... Attól lehet hogy minimálisan kevésbé terhelhető ilyen erőkarral, nem? (bocs, foglalkozási ártalom )
                        Hogy neked milyen igazad van!!! Ez eszembe se jutott, azt hittem, hogy féloldalasan támaszkodtam. De igen, a bal felkarom volt műtve, és ugyan most már 10 éve, de még mindig van különbség, ami valszeg már marad is...
                        Zsófi, Léna (2006.08.29), Maja (2008.09.26) és Hédi (2012.09.15.) mamája

                        Comment


                          jajj, de jó
                          erre én is benevezek hamarosan
                          a 11 óra tökéletes

                          Comment


                            Dalmair, szuper, a hét folyamán remélem, már konkrétabb információkkal szolgálhatok az újpesti órákról is!
                            SIFRA, aki két kisfiú és a BIKE WITH BABY anyukája
                            Kérdezd az edzőt!

                            Comment


                              Csütörtökön mennék autóval a XI. kerből.
                              Valaki esetleg szeretne csatlakozni?
                              __________
                              Mariann@Míra Jana 09/06/21 és @Csongor 12/02/18 és @Zselyke Liza 15/02/28
                              gyerekruhák fiú cipők 20-25

                              Comment


                                tomary eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Csütörtökön mennék autóval a XI. kerből.
                                Valaki esetleg szeretne csatlakozni?
                                bocs, hogy ide féligoffolok, de nem fogok tudni menni, mindenki beteg, leggings bizniszünket majd beszéljük meg. utaljak? találkozunk 31-én?
                                Gabriella NAK (Nursing at the keyboard) 1978/04/19, Eszti 2008/06/15, Norbus 2011/04/18, Nándi 2015/03/30
                                privi helyett valerkanak kukac freemail pont hu

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X