Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Hordozási tanácsadók ide!

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Sziasztok, 10 hetes kisfiam hordozásához szeretnék segítséget kérni. A fő probléma, hogy sokszor nehezen vagy egyáltalán nem alszik el a kendőben, vagy felébred és egy idő után vergődik, ordít amíg ki nem veszem. Máskor meg simán alszik benne akár 3-4 órát is, de teljesen kiszámíthatatlan. Egy tapasztalt barátnőm tanított a hordozásra, korábban rugalmas kendőben és zsebesben, most szövöttben és elöl keresztezettben hordom, és biztos nem tökéletes, de az az érzésem, hogy nem a kötéssel van a gond. Főleg, hogy ébren egy ideig elvan benne, nyugodt és nézelődik, és az elalvásnál kezdődnek a gondok, olyan mintha nem tudna ellazulni benne. Szopival szokott elaludni egyre inkább, lehet hogy ez a gond? Az az érdekes, hogy pl. a mellkasomon nagyokat tud durmolni, illetve az éjjeli alvása is rendben van. Nem is tudom, hogy ez alvás- vagy hordozási probléma, de elég elkeseredett vagyok, még se fogant amikor már vágytam a hordozásra, nem gondoltam volna hogy pont ezzel lesz problémánk

    Comment


      Sziasztok!
      Két kérdèsem lenne a nagy tapasztalatú kendő használókhoz.
      Az egyik hogy rövid kendővel tudtok e nekem ajànlani kötéseket (videó link lenne a legjobb)?
      A másik hogy nagy gyerekhez (12kg felett) hosszú kendővel milyen kötés a legkényelmesebb szerintetek? Szintén jöhet videó link.
      Köszönöm
      Linda mama és Lizi hercegnő ('13.06.09) és Petykó herceg ('15.12.24)

      Comment


        Cókmók, szerintem először is ne stresszeld magad ezen! Ha van amikor szívesen és nagyokat alszik rajtad, akkor nincs komoly gond. Ráadásul ki mondta hogy a hordozás arról szól, hogy mindenképpen rajtad kell hogy aludjon? Van amelyik babát még 2 évesen is hordozással altatják minden nap 2x, de van akit le kell venni ha aludni szeretne, és csak addig a pontig lehet ellazítani, elringatni, utána kiságy.
        Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
        hordozási tanácsadó (ClauWi)
        KreaTúra blog
        "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

        Comment


          bellatrix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Cókmók, szerintem először is ne stresszeld magad ezen! Ha van amikor szívesen és nagyokat alszik rajtad, akkor nincs komoly gond. Ráadásul ki mondta hogy a hordozás arról szól, hogy mindenképpen rajtad kell hogy aludjon? Van amelyik babát még 2 évesen is hordozással altatják minden nap 2x, de van akit le kell venni ha aludni szeretne, és csak addig a pontig lehet ellazítani, elringatni, utána kiságy.
          Köszönöm! Próbálok türelmes lenni és kitartó. Az érzelmi részén túl az zavar egyre jobban, hogy így még mindig nem tudok tervezetten elindulni sehova, mert ha nem alszik el, akkor is max 20 perc a kendőben és eltörik a mécses. Tegnap pl. nem voltunk sétálni a gyönyörű időben, mert mire elindultunk volna, ordított. Múltkor emiatt kézben kellett vinnem a dokihoz, mert nincs babakocsink, harmadikról nem is tudnám levinni, persze ha így marad, muszáj lesz beszerezni egyet. Beni egyébként hasfájós, és legjobban teljesen maga alá húzott lábikókkal szeret aludni hason - lehetséges, hogy a terpesz nem mindig kényelmes neki alváshoz? Most sikerült bevarázsolni a rugalmasba, de előtte 1 órát szundított rajtam, én meg hallgattam a sületlenségeket a rádióban mert nem volt kéznél a távirányító

          Comment


            Cókmókus, és mi történik akkor, ha az elinduláskor már sír, de kimentek az utcára? Akkor megnyugszik egy idő után, vagy tovább sír kitartóan?
            Kintre hogy öltözködtök, kabáton kívül, vagy belül van a kendőben?
            Zsuzsi a három lányú
            hordozási tanácsadó, IBCLC hallgató (privi helyett emailt írj: somzsuzs frímél)
            Pécsi Kertvárosi Babahordozó Klub

            Comment


              som eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Cókmókus, és mi történik akkor, ha az elinduláskor már sír, de kimentek az utcára? Akkor megnyugszik egy idő után, vagy tovább sír kitartóan?
              Kintre hogy öltözködtök, kabáton kívül, vagy belül van a kendőben?
              Sajnos tovább sír akkor is, sőt ordít, múltkor amikor így vonulásztam vele az utcán, már röhögtem kínomban... talán 1 alkalom volt, hogy a hidegtől elaludt. Hordozótakarót használunk, közös kabira még nem merek beruházni...
              Most éppen egy órája kendőben van, mondjuk eléggé tekereg meg nyökög, de nagyjából alszik. Ilyenkor azért optimista vagyok.
              Egyébként azért is vagyok szomorú, mert a hasfájás és nappali alvás problémákra ugye pont a kendő szokott beválni, és olyan nehéz elfogadni, hogy nekünk göröngyös ez az út. Meg olyan jó lenne tudni, hogy mi van a kis prücsök fejében

              Comment


                2,5 hónaposan még fájhat a poci, ha hajlamos rá, ez nem könnyű. Az alvási rend sem áll be mindig, persze hogy néha zavaró hogy nem lehet tervezni, de ez így megy
                Van akit megnyugtat a kendő, van akinek plusz kínlódás. Ha rajtad tud aludni az jó jel, mert nem azzal van baja hogy veled/rajtad alszik, és külön szeretne. De mint írtam, az sem lenne baj ha a kiságyban aludna nagyokat, vannak ilyen babák, akik ott szeretnek, amúgy semmi bajuk a kendőzéssel. Nekem inkább úgy tűnik hogy amúgy is nehezen alszik a pocakja miatt, nem feltétlenül a hordozással van gond.

                Viszont lehet hogy érdemes lenne megpróbálni a rugalmas zsebes és az elől keresztezett szövött kendő helyett egy másféle kötést. Lehet hogy találnátok neki kényelmesebb pozíciót. Karikás kendőben pl. könnyen előre is lehet tenni, vagy kenguru kötésben nincs akkora terpesz mint rugalmas kendőben, nem szorítja annyira a sok anyag sem, ha amúgy is kényelmetlenül érzi magát, ill. a lába között sincs kendőanyag, mint a keresztezett kötésnél. Próbáljátok meg valamelyiket
                Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
                hordozási tanácsadó (ClauWi)
                KreaTúra blog
                "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

                Comment


                  cókmókus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Beni egyébként hasfájós, és legjobban teljesen maga alá húzott lábikókkal szeret aludni hason - lehetséges, hogy a terpesz nem mindig kényelmes neki alváshoz? D
                  Itt nekem is megakadt a szemem, szerintem is meg kellene próbálni egy egyrétegü kötést, hogy a kis lábait szépen fel tudd húzni és lehetöség se legyen a túlterpesztésre. Karikásod van esetleg?
                  Enikő egy férjjel és négy törpével
                  ClauWi hordozási tanácsadó Értékeléseim
                  Vega hét menü
                  Kihívás (okt.1-14)

                  Comment


                    Köszönöm a válaszokat! Tényleg a poci lehet az alapprobléma: ma negyedórát volt csak el a kendőben, miközben reggel óta folyamatosan durrogtat és látszik hogy zavarja, kalimpál. Ráadásul ez tök változó, vannak napok amikor kevésbé fájlalja, és igen, az is gyanús, hogy délelőtt viseli jobban a hordozást, délután és este meg szinte lehetetlen beletenni.

                    A kenguru kötést egyszer már próbáltam de valahogy bizonytalan voltam vele, a felkötésnél, de akkor újra megnézem. Karikásom nincs, azt nem is tudtam, hogy már újszülötteknek is jó. Melyik kötést ajánljátok karikáshoz?

                    Próbálok lazábban hozzáállni, mert eléggé rágörcsöltem, ezt biztos ő is érzi. Ma ennek a negyed órának is örültem, fel fogom kötni többször rövidebb időkre, amikor csak lehet. Mutogatni szoktam neki a tükörben, hogy milyen jól nézünk ki együtt

                    Comment


                      -----------------------------------------------------
                      Utoljára szerkesztette Zeline; 2015.01.20., 22:33. Oka: már nem aktuális
                      2011, 2013, 2016

                      Comment


                        Egy másik kérdésem viszont megérett közben...
                        Mostanában olvasgatom a fészes kérdések-válaszok csoportot, és többször olvastam ht-tól, hogy fix derekú hurcinál nem arra kell törekedni, hogy a térdek feljebb, mint a babapopó, hanem, hogy vízszintesen legyenek a combok. Elhiszem, hogy így van, nem arról van szó, de pár éve is ez volt az ajánlás? Csak egyszerűen nem értem, hogy nem vettem ezt eddig észre. én pont, hogy azért cserélgettem a csatosaimat, hogy minél inkább el tudjam érni azt a pozíciót, amit a kendőnél kell... tök rossz érzés, hogy százszor utána néztem mindennek, mégis rosszul csináltam

                        És akkor mi a helyzet az onbuval? Annak nincs derékpántja, abban nem baj, ha nem vízszintesen mennek a combok? Ott úgy érzem, a hordozó sajátosságából fakadóan a térdek feljebb kerülnek, akkor ez most jó/nem jó?

                        Köszönöm, ha segítetek!
                        2011, 2013, 2016

                        Comment


                          Zeline eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Egy másik kérdésem viszont megérett közben...
                          Mostanában olvasgatom a fészes kérdések-válaszok csoportot, és többször olvastam ht-tól, hogy fix derekú hurcinál nem arra kell törekedni, hogy a térdek feljebb, mint a babapopó, hanem, hogy vízszintesen legyenek a combok. Elhiszem, hogy így van, nem arról van szó, de pár éve is ez volt az ajánlás? Csak egyszerűen nem értem, hogy nem vettem ezt eddig észre. én pont, hogy azért cserélgettem a csatosaimat, hogy minél inkább el tudjam érni azt a pozíciót, amit a kendőnél kell... tök rossz érzés, hogy százszor utána néztem mindennek, mégis rosszul csináltam

                          És akkor mi a helyzet az onbuval? Annak nincs derékpántja, abban nem baj, ha nem vízszintesen mennek a combok? Ott úgy érzem, a hordozó sajátosságából fakadóan a térdek feljebb kerülnek, akkor ez most jó/nem jó?

                          Köszönöm, ha segítetek!
                          ?
                          2011, 2013, 2016

                          Comment


                            Csak gyorsan, épp három kölök nyüzsög körülöttem.
                            Egy cikk, szemléltetéssel.
                            A lényeg, hogy a a fix derékpántosban a baba combjai által bezárt szöget a felnőtt törzse határozza meg. Ha ez szélesebb lesz a fiziológiásnál, akkor a gyerkőcnek jobb, ha a térdei nem kerülnek popónál magasabbra. Ha nagy a terpesz, és a térde is feljebb kerül, akkor ez lesz, ami a következő képen van (nem bírom külön linkelni).
                            Volt már korábban erről itt a mamamin is többször szó, popópántos vagy nem popópántos csatos témában.
                            Szóval akkor jó a gyerkőcnek a popópántos csatos vagy az onbu, ha a felnőtt hátának/derekának szélessége és az ő lábai hossza olyan arányban állnak, hogy nincsenek a fiziológiásnál nagyobb terpeszben. Tehát mindig az adott felnőtt-gyerek-hordozó hármas egységét kell figyelembe venni.
                            Zsuzsi a három lányú
                            hordozási tanácsadó, IBCLC hallgató (privi helyett emailt írj: somzsuzs frímél)
                            Pécsi Kertvárosi Babahordozó Klub

                            Comment


                              Nagyon köszönöm! kezdem érteni

                              most azon morfondírozom, hogy akkor egy totyogó baba és egy átlagos derekú felnőtt (nem túlsúlyos, de nem vékony) esetében elvileg nem okoz kárt az onbuval, ugye?

                              Mindenképpen a gyerek érdekeit tartom szem előtt, de annyira kényelmes volt nekem az onbu, sokkal sokkal jobb volt benne hordozni, mint a csatosban, hogy nehéz szívvel iktatnám ki...
                              2011, 2013, 2016

                              Comment


                                Te látod hogy van benne, így látatlanban nem tudok nyilatkozni (lásd előző írásom)
                                Zsuzsi a három lányú
                                hordozási tanácsadó, IBCLC hallgató (privi helyett emailt írj: somzsuzs frímél)
                                Pécsi Kertvárosi Babahordozó Klub

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X