Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Hordozási tanácsadók ide!

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Nekem az jött be, ami olyan mint a belülzsebes, csak nem elöl keresztezek, hanem háton és utána has alatt a csomó. Persze hosszú kendő kell hozzá.
    Judit, Máté (2009), Zsófia (2012) és Dorottya (2014) mamája
    Dunakanyar Klub

    Comment


      Megszakértitek? Most tanulom a kenguru kötést a 3 hetesemmel. Engem nem ér nézni...
      Köszi előre is
      Mellékletek
      Utoljára szerkesztette Edy; 2014.12.28., 18:34.
      Edy és a fiúk: Férj ,csokiszemű Kornél (2011.02.), szöszke Zétény (2012.07.), vigyorgombóc Nándor (2014.12.) és meglepi Simon (2017.03.)

      Comment


        Nagyon ügyes vagy, szép kötés! Picit talán mehetne lejjebb h ne legyen útban a buksija, de egyébként szuper!
        Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

        Comment


          Köszi, igen,kicsit zavart is a buksija A batyuklán oldalról tanultam
          Edy és a fiúk: Férj ,csokiszemű Kornél (2011.02.), szöszke Zétény (2012.07.), vigyorgombóc Nándor (2014.12.) és meglepi Simon (2017.03.)

          Comment


            Lehet, hogy van erre külön topik, de légyszi segítsetek, kenguru kötéséhez mekkora kendőre van szükség egy 175 cm-es, remélhetőleg viszonylag átlagos testalkatú személynek?
            Eri, az Éleseszű Zali (2006.07.21.), a Csupaszív Zéti (2012.03.18.) és a Legkisebb királyfi, Zádi (2015.07.19.) szülője

            Comment


              Rövid kendő is elég lehet, 4-es Én azzal kötöttem meg gyakoroltam (viszonylag ritkán kötöttem így fel a picit), hosszúval egyáltalán nem jó mert lelóg a szára és nehezebb kifordítani a vállát, áthúzni hátul, stb.
              Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
              hordozási tanácsadó (ClauWi)
              KreaTúra blog
              "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

              Comment


                én 180cm vagyok és átlagnál azért kicsit erősebb,4m elég nekem
                "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
                Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

                Comment


                  Köszönöm a válaszokat!
                  Verus! Miért kötöttél így ritkán?
                  Nyári újszülötthöz milyen kötést javasoltok?
                  Azért (is) gondoltam erre, mert ez egyrétegű kötés.
                  Eri, az Éleseszű Zali (2006.07.21.), a Csupaszív Zéti (2012.03.18.) és a Legkisebb királyfi, Zádi (2015.07.19.) szülője

                  Comment


                    180/90-nel 360assal kötöm .
                    Katik('84. és '10.10.10.)
                    hta

                    Comment


                      Zsemuka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      180/90-nel 360assal kötöm .
                      Ez bíztató!
                      Eri, az Éleseszű Zali (2006.07.21.), a Csupaszív Zéti (2012.03.18.) és a Legkisebb királyfi, Zádi (2015.07.19.) szülője

                      Comment


                        Nyárra a kenguru kötést, vagy a karikást szoktam javasolni kicsi babához (karikást nagyobbakhoz is). Tényleg ezeknél fut a legkevesebb anyag körülöttetek.
                        Zsuzsi a három lányú
                        hordozási tanácsadó, IBCLC hallgató (privi helyett emailt írj: somzsuzs frímél)
                        Pécsi Kertvárosi Babahordozó Klub

                        Comment


                          som eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nyárra a kenguru kötést, vagy a karikást szoktam javasolni kicsi babához (karikást nagyobbakhoz is). Tényleg ezeknél fut a legkevesebb anyag körülöttetek.
                          Köszi!
                          A karikásnak milyennek kell lennie, ugyanaz érvényes rá is, ami egy sima hordozókendőnél? (Gondolok itt anyagra, szövésre, vastagságra..)
                          Eri, az Éleseszű Zali (2006.07.21.), a Csupaszív Zéti (2012.03.18.) és a Legkisebb királyfi, Zádi (2015.07.19.) szülője

                          Comment


                            kétZé eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Köszi!
                            A karikásnak milyennek kell lennie, ugyanaz érvényes rá is, ami egy sima hordozókendőnél? (Gondolok itt anyagra, szövésre, vastagságra..)
                            A kendőanyagra igen. Annyi különbséggel, hogy vannak kevésbé "jó" anyagok, amik kötős kendőnek annyira nem szuperek, azok még karikásként jól tudnak funkcionálni (pl. én az első, köthetetlen nandumat szétvágtam két karikásnak, és úgy jól működnek).
                            Meg a karika kell, hogy jó legyen, árulnak karikásokat alkalmatlan karikával (túl kicsi, nem kör keresztmetszetű), és borzalmas varrással.
                            A vállnál a varrást is érdemes nézni, kinek a ráncolt, kinek a hajtott válik be jobban.
                            Zsuzsi a három lányú
                            hordozási tanácsadó, IBCLC hallgató (privi helyett emailt írj: somzsuzs frímél)
                            Pécsi Kertvárosi Babahordozó Klub

                            Comment


                              kétZé eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Köszönöm a válaszokat!
                              Verus! Miért kötöttél így ritkán?
                              Nyári újszülötthöz milyen kötést javasoltok?
                              Azért (is) gondoltam erre, mert ez egyrétegű kötés.
                              A nagyobbik lányomnál még béna voltam, de ő nem is viselte el a hordozást (azóta tudom hogy hipotón volt és befeszített, üvöltött), őt csak csípőn hordoztam, meg rövid ideig MT-ben.

                              A kicsinél akkor még nehezen kötöttem a kengurut, azért sem használtam sokat Aztán babuci olyan gyorsan fejlődött hogy 3 hós korától szinte már csak hátra kötöttem, mert forgatta a fejét és látni akart Onnantól nem köthettem ilyen befelé fordulósat, szóval nem tudtam nagyon kihasználni a kötést Többet gyakoroltam utólag a tanácsadói képzésen, amúgy én csípőkenguru párti vagyok, azt imádom
                              Utoljára szerkesztette bellatrix; 2015.01.09., 14:34.
                              Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
                              hordozási tanácsadó (ClauWi)
                              KreaTúra blog
                              "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

                              Comment


                                bellatrix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                A nagyobbik lányomnál még béna voltam, de ő nem is viselte el a hordozást (azóta tudom hogy hipotón volt és befeszített, üvöltött), őt csak csípőn hordoztam, meg rövid ideig MT-ben.

                                A kicsinél akkor még bénán kötöttem Aztán babuci olyan gyorsan fejlődött hogy 3 hós korától szinte már csak hátra kötöttem, mert forgatta a fejét és látni akart Onnantól nem köthettem ilyen befelé fordulósat, szóval nem tudtam nagyon kihasználni a kötést Többet gyakoroltam utólag a tanácsadói képzésen, amúgy én csípőkenguru párti vagyok, azt imádom
                                Köszi, hogy leírtad.
                                Eri, az Éleseszű Zali (2006.07.21.), a Csupaszív Zéti (2012.03.18.) és a Legkisebb királyfi, Zádi (2015.07.19.) szülője

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X