Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű hordozósoktól

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Én Kismamával kezdtem Iluskával és el is ment a kedvem évekre a hordozástól. Harmonikázott, nem tudtam szorosra kötni, engem bizony vágott és nem tudtam a gyerekre simítani, mert keskeny. Csúnyának nem volt csúnya.
    Nagyon felháborított, hogy egy komoly cég ilyent ad ki a kezéből...
    Hiszen te formáltad bensőm, s anyám méhében te szőtted a testem. Dicsőítlek téged, mert olyan csodálatosan alkottál, és tudom jól, milyen csodálatos minden műved!
    Meseterápia

    Comment


      Szerintem annyira nem keskeny,de ezek szerint én épp jót fogtam ki...?
      Mindenesetre kár volt megijedni rögtön az itt olvasottaktól*én épp abba futottam bele,hogy valaki ismerősének elrepedt és kiesett a gyerek,ahhoz képest Szilda meg még valaki sima lepedőből varrt kendővel is boldogan hordozott sokáig*
      és venni régi Nandut.(de akik újat árulnak TVen pl,azok se tudják,régi vagy új típusú amit árulnak)
      Halványan és apróbetűvel:szerintem a KMt jobb kötni mint a jóval drágább GMt.Mi több,kényelmesebb is...
      Nem szeretném azt sugallni,hogy ez a legkafább-semmi esetre sem,csak általában sokkal rosszabb képet festenek róla,mint amilyen.Mi több,itt már futottam bele olyanba,aki nem is próbálta,de ezerrel beszélt le róla másokat,mert azt olvasta...
      Akinek már van,az nyugodtan használhatja míg másikat beszerez.
      És nyilván Neonbird barátnője is rájött már,mi tetszik neki benne,mi nem.Gondolom alkalomadtán le is cseréli.
      De inkább előbb próbáljon mást is(nem lesz neki nehéz Bp-en)ne látatlanban vegyen másikat.Addig meg nem lesz több gondja,míg eddig volt.Azt meg nem láttam írva hogy nem tudja abszolút használni az illető hölgy(attól még lehet így)
      Vásárlásra még nem buzdítottam azért senkit.De nem fog benne megnyomorodni a gyerek,vagy ilyesmi.Ahogy írta valaki:sok helyen egy cafat rongyban(bár ott sk kézi szövésűben leginkább)...
      És a hiedelmekkel ellentétben lehet vele batyut is kötni(vagy csak nekem sikerül az országban)
      Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

      Comment


        Illa abban teljesen igazad van, hogy a rémtörténeteknek nem kell hinni. Mi sokáig hintának használtuk. Nagyon erős anyag, leszakadni biztos nem fog. De a kedvét se szegje a hordozáshoz. És igen, próbáljon többmindent vásárlás előtt, mert ahágy ember, annyi féle ízlés.
        Mivel nem kötöttem még GM-mel nem tudok hozzászólni.
        Hiszen te formáltad bensőm, s anyám méhében te szőtted a testem. Dicsőítlek téged, mert olyan csodálatosan alkottál, és tudom jól, milyen csodálatos minden műved!
        Meseterápia

        Comment


          Katanya,nem Kecskemét felé laksz?Vagy valakivel keverlek?Kecskemétre el tudom juttatni a GM-t egy kipróbálásra,ha szeretnéd.
          De Didy után nem jó.Még van reményem,hogy jobban betörik.
          A vékonysága jó a melegben,meg szép is...
          (Én meg nagyon akartam venni mamamis Girát,vagy legalább használtat-régóta tetszik egypár-de ezek után nem,míg ki nem próbáltam,addig csak a Didyben bízom meg:abból van 4 és mind szuper)
          Didy:nemrég fogtam-kötöttem indiót és az se olyan,mint a beszámolók alapján.Szuper,csak vékonyabbnak meg puhábbnak gondoltam,de mondjuk az nagyon új volt.
          Nekem a Nino a legpuhább,de az régi és használt,biztos az is sokat számít.
          Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

          Comment


            Nem. Bár szeretem Kecskemétet, én Etyeken és Sárváron fordulok elő sűrűn.
            Nekem nincs Didym. Girám viszont van És imádom!! Mindegyiket! Ha egyszer végre lesz időm, lehet majd kölcsönözni...
            Hiszen te formáltad bensőm, s anyám méhében te szőtted a testem. Dicsőítlek téged, mert olyan csodálatosan alkottál, és tudom jól, milyen csodálatos minden műved!
            Meseterápia

            Comment


              Illaberek tanácsára átpártoltam ide a küzdős topikból:
              Van egy karikás kendőnk. Sling marama néven vettük Újvidéken (Szerbia). Szeretett benne a Lázár, sokat aludt, nézelődött. A lábát mindig benne hagytam. Olyan másfél-két hónapos korában egyszer csak elkezdett sírni benne egy idő után. Kivettük, elhallgatott. Gondoltam, összeszorítja a lábát. Meg nehéz is volt már hordozni. Úgyhogy csak szoptatásra használjuk azóta.
              A kendő erős vászonból van, egyáltalán nem elasztikus. Hogyan lehetne megállapítani, hogy egészséges-e a gyerek számára, vagy ez is valami átverés? (Az ára elég húzós, 28 euró.)

              Ja, Illa írta, hogy tegyek fotót, de még nincs.
              1 fiú, 2 lány

              Comment


                Kismamáról: nekem votl egy, , vastagabb volt és kockás ,és zsépnek mondható ,és 65-vagy 70? cm volt a szélessége, , de sztem többféle kismama van , , vana lenes, és van egy szövött ami aűhasonlít a nandura,de ritkább, sime száalsk mentekkeresztbe.
                a lenes konyharuhaanyag szerű, sztem is elég gáz, már láttam olyat, de ami nekem volt az nem , de sikerült eladnom, valaki kötözget vele,
                szóval a vaterán si 2 félét látok, van egy amilyen az enyém volt és van a lenvászon szerű. ha első kendőmet kéne vásároljam, akkor inkább Nandut vennék annyi pénzért, a kismamás sem olcsó.

                Comment


                  lányok tuti már volt róla szó, de nem találom hol, szerintetek mikortól lehet sima elölkeresztbe tenni a babót? Én már nem emlékszem, hogy Natasával mikor kezdtük, mert itthon az első hetekben tuti csak kézben volt, talán mikor kivittük sétálni... A nővérem lánya 2 hetes, lehet ilyenkor már? És csak elölkeresztet szeretne, mert azt tanulta meg Tőlem
                  Pipal, N (2008) és A (2011)és L (2012)anyukája

                  Comment


                    Pipal: H.Ági csak azt tanítja és azt mondja, h a legelejétől lehet. én az első 6 hétben tuti elöl zsebes keresztbe tenném csak vagy kenguruba (azt persze nem tudok kötni)
                    ja és batyut is lehet újszülöttől
                    Dius vagyok
                    Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

                    Comment


                      Rasmia!Sima keresztről volt szó,az nem támasztja meg annyira a hátát.
                      Pipal:Én 2-3 hót mondanék,vagy ha klasszul tartja magát,de én sem emlékszem.
                      De a zsebes se bonyolult...
                      Én nem tennék olyan kicsit sima keresztbe.Nem támasztja annyira meg a hátát mindenhol.

                      Tiszavirág!
                      Fektetve hordtad?Lehet hogy ülni szeretne?
                      Később ülhet is benne csípőn,ha már stabilan ül.És akkor tudod karikást hosszú ideig használni,ha jó erős,akár háton is.
                      Ha tudnál valakitől kölcsönkérni egy hosszabb kendőt,kipróbálhatnád a zsebes vagy sima keresztet,kengurut-hátha az tetszik neki.
                      Majd aztán jönnek azok akik jobban értenek a kötözéshez meg a kendőkhöz,remélem ők is válaszolnak majd.

                      Ühümm,megvan...Háát,engem nem győzött meg.
                      Én túl vékonynak látom a kendőket(ahol át lehet látni rajta-fekete alul,meg ahol áttetszik a karika az anyagon-kéknél fenn)-úgy látom műanyag karikás.
                      De ami nagyon nem tetszik,hogy sok kifelé kép van és a rendesből se mind jó.Nincs kisimítva a kendő a babák hátán sok helyen,a fenekük alatt alig van anyag.
                      Azért ne aggódj,kicsi babához biztos jó,meg azt se zárnám ki,hogy nagy súlyt is kibír(az meg majd kiderül,kényelmes lesz-e akkor is)mert nem láttam a kendőt csak képen.(na az nem nagy dolog,szerintem ezt a fajtát más se nagyon)
                      Lehet hogy a szegés nyomta?Vagy más pozíciót szeretne,esetleg nézelődni a hátadról?

                      Milyen széles amúgy?Némelyik elég rövidkének tűnik(fekete),több méretes?
                      Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                      Comment


                        Megyek tovább:felül jobb képen nemcsak kevés az anyag a baba feneke alatt,de olyan se nem elöl se nem csípőn van.
                        Sehol egy legalább aránylag rendes békaláb,a kendő sehol nincs a vállon terítve...
                        A linkek Youtubeosak,másé,a MTról meg egy kép nincs terítve,vagy használat közben...
                        Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                        Comment


                          Tiszavirág, én is nézegettem annó ezt a honlapot a karikással, de a mt képei sem győztek meg túlságosan. A képeket a lelkes használókkal én is elég "gázosnak" találom, egyetértek Illa. Én állandóan ellenőrzöm a békalábat, még közben is sokszor.

                          Ki kell egészítenem, már régen néztem az oldalt, hogy van képes útmutatójuk a slinghez, azt laikusként jónak mondanám.
                          Utoljára szerkesztette Karolin; 2009.08.24., 14:11.
                          Mara (2009. május 6.) és Marci (2012. március 11.)
                          A mi mesénk
                          Értékelj, kérlek, ha üzleteltünk

                          Comment


                            Sziasztok

                            segítségeteket szeretném kérni. Van egy nagyon kedves pár, akiknek 2 hete született kisfiúk. Ajánlottam nekik a hordozást, nagyon nyitottak, kendőben gondolkodnak, de semmi tapasztalatuk és sajnos nekem sem.

                            Ki tud segíteni esetleg nekik? Budakalászon laknak, 2 hetes a baba tehát. Azt mondták megvesznek "bármit" amit javaslok, mert bíznak bennem, megígértem, hogy továbbítom az igényt hozzáértőknek.

                            Szóval 'szabad a vásár' aki érez erőt, kedvet magában, hogy ajánljon valamit, leginkább megmutassa saját csodáit egy új babás családnak, az kérem jelezzen, ha lehet priviben, mert mivel nem kendőzök nehogy elfelejtsem, hogy kértem ebben a topikban.

                            Előre is nagyon köszönöm mindenkinek
                            Utoljára szerkesztette Chris79; 2009.08.24., 21:09. Oka: Pomázt írtam lakhelyként, de Budakalász
                            Chris
                            Á (a nagy harmadikos), Á(a nagy másodikos), és a kicsi Angyal G mamamija

                            Comment


                              Hát én szívesen segítenék, de arra legközelebb hetek múlva járok... addig sos-ben vehetnek egy rugalmas kendőt, azzal mellé nem fognak, és könnyű is vele a hordozás...
                              Émi, Emma Boróka (2008.04.)és Hanna Dorka batyubaba (2010.03.)

                              http://emilialkot.blogspot.com/

                              Comment


                                Emili köszönöm, nincs sos szerintem és mivel egyáltalán nem tudok kötni én nem merek nekik javasolni semmit. Egyszer próbáltam Nandut mindkét gyerkőcnél több kevesebb sikerrel.... azt se tudtam felmérni, hogy mekkora kendő kéne nekik, szóval inkább nem javaslok egyelőre semmit...
                                Chris
                                Á (a nagy harmadikos), Á(a nagy másodikos), és a kicsi Angyal G mamamija

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X