Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű hordozósoktól

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Proszi, kicsit megszokás kérdése is sztem.. ha megszokod, h a hátadon van a baba, akkor már nem annyira dőlsz előre, h "le ne essen"
    Dius vagyok
    Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

    Comment


      szakértők!
      Mostmár egyre jobban kötöm a háti batyut, nagyon ritkán csuszik csak fel az alsó anyag a hátára.
      másra rákötni viszont... nem egyszerű
      igy sikerült a multkor. az nem baj, hogy a baba kezénél olyan nagy a hely? ott nem szoros. Asszem lefotoztatom magam is, mert lehet hogy én is igy nézek ki Szilárddal a hátamon?
      Eszter Szilárd (2009.febr.05.) és Bertalan (2010.május 12.) anyukája
      Didymos Simonban hordozós és boldog Hajtka tulajdonos!
      Eladó játékok itt és itt

      Comment


        állati klassz ez a simon !!!

        mi már kitett kézzel batyuzunk, de a betett kezes batyu szerintem kb így néz ki...

        és másra kötni tényleg művészet, szóval grat ! és a hordozó apuka meg szuper !
        Anna

        Bence
        (080930), Róza (140428)

        Comment


          Rizsiló eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          állati klassz ez a simon !!!

          mi már kitett kézzel batyuzunk, de a betett kezes batyu szerintem kb így néz ki...

          és másra kötni tényleg művészet, szóval grat ! és a hordozó apuka meg szuper !
          Köszönöm! Simonnal nagyon boldog vagyok én is!
          Apuka még porszivozott is utána! lásd hordozós apukák topic
          Eszter Szilárd (2009.febr.05.) és Bertalan (2010.május 12.) anyukája
          Didymos Simonban hordozós és boldog Hajtka tulajdonos!
          Eladó játékok itt és itt

          Comment


            Sziasztok, talán nem ez a megfelelő topik , mégis felteszem a kérdést:
            mekkora kendő kell egy kb. 160 cm magas, 45-50 kg-os nőnek? A barátnőmnek szeretnék egy kendőt, amikor majd megszületik a kisbabája, de fogalmam sincs, mi lenne jó az ő méretéhez...
            Marci (2009. 03. 09.) mamája

            Comment


              Klári, ha biztosra akarsz menni, akkor szerintem 440-460 cm. Ezekkel a méretekkel valószínűleg jó lenne a 420 cm körüli kendő is, de ha szülés után marad a barátnődön néhány kiló plusz (ami valószínű azért), akkor lehet, hogy éppen az a pár cm hiányozna, és az bosszantó tud lenni.

              ____________________
              Emma (160/47 )
              Emma
              R (2007.10.), K (2010.12.), V (2014.02.), A (2016.04.)
              gemmamamami@gmail.com

              Comment


                köszönöm Emma, nagyon megleptél 460-as Girasollal én kötök, pedig magasabb is vagyok, és hát kg-ban sem állok közel hozzá... ok, zsebest nem szoktam, de az elöl keresztezett simán megy... azt hittem, hogy a 370 és a 420 közül tanácsoljátok valamelyiket...
                Marci (2009. 03. 09.) mamája

                Comment


                  Ha nem kell zsebes kötés, simán jó lehet a 370 cm, nekem is az volt annó. Viszont szintén ajándékozásnál befürödtem egy 420-as kendővel, pedig ott 155/45 körül voltak a kiinduló méretek... Azóta mindenütt hintem az igét
                  Aztán biztos lesz, aki mást mond, van egy Méret a lényeg... című topik itt a hordozókendőknél, ott is eltérő tanácsok vannak.
                  Emma
                  R (2007.10.), K (2010.12.), V (2014.02.), A (2016.04.)
                  gemmamamami@gmail.com

                  Comment


                    Bár talán inkább akkor is 420 cm a biztos, attól is függ tényleg, mennyivel több a barátnőd szülés után. És azért a zsebes kötések jól jönnek egy újszülöttnél
                    Emma
                    R (2007.10.), K (2010.12.), V (2014.02.), A (2016.04.)
                    gemmamamami@gmail.com

                    Comment


                      Klari, én 154 vagyok, 50 kiló körül, és 420-as a kendőm - mindenre elég, semmihez sem túl hosszú. Imádom (Nincs extra nagy mellem, és elölcsípőnháton működik.)
                      Vera www. itt állt a kedvenc helyem neve . hu

                      Comment


                        Én 165 cm vagyok és 70 kiló [35+3. nap, 56 kg-ról indultam], de elég a 4,20 kívül zsebes elöl keresztre [majdnem-2-éves gyerekkel].
                        VB #1 [2007.10.21. 5:43 pm]
                        VB #2 [2009.09.25. 5:43 am]
                        kézimunkás blogom

                        Comment


                          Sziasztok!

                          Batyu kötésével kapcsolaban szeretnék kérdezni tőletek.
                          Hanna lányom 7 hónapos. Már vagy két hónapja háton hordozom. Szépen belerázom a kendőbe, hogy jó helyen legyen a popója, megfelelő helyzetben legyen a csípője. De mielőtt megkötném rendszerint "vigyázállásba vágja magát" a hátamon. Megfeszíti magát, teljesen kiegyenesedik, így kiszabadítja a lábát a megfelelő pozícióból még mielőtt megkötném a kendőt. Kb 10 próbálkozásból egyszer sikerül jól megkötni a batyut.

                          Rengeteg videót végignéztem már, kereseve a jó megoldást, de ott minden baba békésen végigvárja a kötést. Csak az én gyerekem ilyan sajtkukac?

                          A próbálkozásaimnak legtöbbször az a vége, hogy átkötöm valamilyan hátul keresztezett pozícióba. De sajnos ezeket meg nem nagyon szereti, mert nem lát ki a vállam fölött. Ráadásul kabátszezonra kellene egy magas kötés.

                          Szóval ha tudtok valami trükköt, amivel meg lehet előzni a batyuból kiugrálást, hálás lennék, ha megosztanátok velem.
                          Györgyi

                          Comment


                            fülemüle, a háti duplót próbáld vagy az shbc-t, azt lehet jóó magasra
                            amúgy batyut is lehet, klubban majd szívesen mutiznak a csajok sokaknak probléma, h időről-időre sajtkukacol a baba és kinyújtja a lábait, erre is lehet találni megoldást azért.
                            Dius vagyok
                            Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

                            Comment


                              Annám ugyanezt csinálta ugyanennyi idősen! azóta kötök megerősített batyut. videót nem találtam( de még keresek), a kötés így néz ki:
                              ZSUZSI és a gyerkők: MISI 7, ANNA 5

                              Comment


                                pl itt van egy: (reinforced rucksacknak hívják) http://www.youtube.com/watch?v=u3BFvehgky0
                                az shbc is jó, meg a jordans back carry is, de ezek nekem sajnos mindig ferdére sikerednek. ez a megerősített batyu szimmetrikus
                                ZSUZSI és a gyerkők: MISI 7, ANNA 5

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X