Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű hordozósoktól

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Viki,
    nem a filmből, hanem a vezeték- és keresztnevemből, merthogy Réka lennék, úgy jött a Rékuc-> rekuc, a sz meg a vezetéknevem első betűje
    Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


    ÁLOMJÁRÓ CD
    születésnaptár
    babahordozási tanácsadó vagyok

    Comment


      Mi az, hogy a térdénél beforgatni?
      Ági

      Comment


        Szóval ki akarja egyenesíteni a lábát, te térdnél alányúlsz, és felhúzod, hogy lejebb kerüjön a feneke? Jól értem?
        Az én nevem Verus, és kis kendőtöltelékem Zsolna/2008.12.23./ ,és Petit Rekamé: Anna Léna /2013.08.21./.

        Comment


          Madamrekamé eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Szóval ki akarja egyenesíteni a lábát, te térdnél alányúlsz, és felhúzod, hogy lejebb kerüjön a feneke? Jól értem?
          igen, néha még a térdét is teljesen felém próbálja fordítani, ahogy feszíti magát (mintha hason feküdne behajlított lábbal)
          a térdének mennyire kéne magasan lennie egyébként?
          Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


          ÁLOMJÁRÓ CD
          születésnaptár
          babahordozási tanácsadó vagyok

          Comment


            Nincs előttem egy olyan kép, ami segítene megfejteni, mi is van Veletek, hiába olvasom a hozzászólásaidat újra és újra. Nem tudsz képet csinálni róla? A fenekéhez képest kérdezed a térdét? Van, hogy a térd egy magasságban van a fenékkel, van, hogy kicsit magasabbra kerül. Segítenek ezek a képek: http://hordozo.hu/node/263 ?
            Ági

            Comment


              hordozo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Nincs előttem egy olyan kép, ami segítene megfejteni, mi is van Veletek, hiába olvasom a hozzászólásaidat újra és újra. Nem tudsz képet csinálni róla? A fenekéhez képest kérdezed a térdét? Van, hogy a térd egy magasságban van a fenékkel, van, hogy kicsit magasabbra kerül. Segítenek ezek a képek: http://hordozo.hu/node/263 ?
              Köszi, segítenek, már nézegettem őket.
              ezek szerint az sem baj, ha a fenékkel vannak egy magasságban? Én inkább így tudom kötni valahogy és csak térdig takarja a kendő a lábát.
              Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


              ÁLOMJÁRÓ CD
              születésnaptár
              babahordozási tanácsadó vagyok

              Comment


                Nemhogy nem baj - tökéletes!
                Ági

                Comment


                  Köszi (csak mert azt olvastam valahol, hogy legyen a köldöke felett a térde)

                  Utsó kérdés (na jó, nem ígérem ) x elöl csomónál a baba feje felőli szegések is feszesek, mint az alsók? valahogy mindig lazábbra sikerül

                  És ma megjött a rubin Lanám, annyira szép
                  Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                  ÁLOMJÁRÓ CD
                  születésnaptár
                  babahordozási tanácsadó vagyok

                  Comment


                    Nem kell, hogy a térd a fenék fölött legyen, főleg nem a köldök felett. Szerintem.
                    "A nagy könyv szerint" igen, azok is feszesek. És szeret lazábbra sikerülni, de pont az az egyik nagy előnye ennek a kötésnek, hogy utólag állítható, tehát ha szeretnéd, szoríts rajta! De ki mondta, hogy egy kötésnek tökéletesnek kell lennie?! Ha elég szoros (itt megpróbáltam leírni, mit értek ez alatt: http://hordozo.hu/hordozokendo/tudni...gyan-hordozzak , bár szerintem itt Te már nem találsz újat), az elég , belefér, hogy a felső szegés kicsit laza.
                    Ági

                    Comment


                      Van egy féléves Pankócám, 70 cm, 6.3 kg, így már háton szoktam hordozni. Batyuban, mert kb. ez megy. Mindehhez egy 4.6 m hosszú Nandu kendőm, de múltkor vesztemre kipróbáltam egy Lanát, és rájöttem, hogy kell nekem egy csúcskendő.

                      A következő dolgokat nem tudom eldönteni. Milyen hosszú kendőt vegyek, és milyet?

                      Mert addig eljutottam, hogy a batyuhoz hosszú a 4.6 méter, ahhoz kevesebb is elég.
                      A nagy kérdés, háti kötésekhez milyen hosszú kendőt érdemes venni. Illetve, milyen kötést lenne érdemes kipróbálnom még a háti kötésekből? Én jól elvagyok a batyuval, de Panka lelkesen feszegett, és azért tud lazítani a kötésen. (Persze, biztos én sem vagyok egy szuper kötő.)

                      Másik kérdésem, hogy a Lana, Girasol és Dydimos közül bármelyik jó? Színt tudok választani , inkább a kendő típusnál vagyok elveszve. Ahogy próbáltam olvasgatni, mindhárom fajtát dicsérik.

                      Esetleg még min kellene elmélkednem kendővásárlás előtt?
                      Nasz, aki Petra Pankóca 2009. február

                      Comment


                        Nálam a hátinál laza mindig a felső kötés, mert Marci egyszerre kihúzza a kezét..

                        Inkább legyen hosszabb a kendő, minthogy azért bosszankodj, hogy 20 cm-vel rövidebb.

                        Szerintem mindhárom kendő szuper. Bármelyikre esik a választásod nem fogod megbánni. Klubba el tudsz jutni? Ott lehet mindhármat tapogatni, próbálni.
                        Hiszen te formáltad bensőm, s anyám méhében te szőtted a testem. Dicsőítlek téged, mert olyan csodálatosan alkottál, és tudom jól, milyen csodálatos minden műved!
                        Meseterápia

                        Comment


                          Szeretnéd, hogy mindenre jó legyen, vagy szeretnéd élvezni, hogy a gyakran használt kötéshez (most batyu, csak akkor később sem lehet nagyon más...) kényelmesen rövid? Azért tipegő, télikabátos gyerekre is érdemes gondolni, annak a batyu is többet vesz fel.
                          Didyt és Lanát tudsz tőlünk kölcsönözni (ingyen): http://hordozo.hu/hordozokendo/programok/kolcsonzes , egy hét használat nagyon megkönnyíti a választást.
                          Ági

                          Comment


                            Ági,
                            köszi, ez nagyon megnyugtató
                            tökéletesen csak azért aggódom, mert nem szeretnék ártani neki

                            a klub, amit emlegettek, hol van és mikor szokott lenni?
                            Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                            ÁLOMJÁRÓ CD
                            születésnaptár
                            babahordozási tanácsadó vagyok

                            Comment


                              Kedves Ági!
                              Másik topikban felmerült pár hsz-ban,hogy ott fut egy véna,ahol a gyerek lába hosszasan kötve vagyon.És ez káros lehet-e?
                              1. 2. 3.
                              Nyilván pici gyereknek még nincs trombózishajlama(remélem)de néha megnyomja a szegés.
                              Pl.csípőn karikásban bárhogy igazgatom,egyik lábnál fél comb alatt van a kendő(2 éves,gondolom,hosszú a lába),de hosszas hordozásnál is kisebb-nagyobb mértékben előfordulhat,ha másképp nem, a nadrág benyomódásának formájában.
                              Persze a gyerek jól érzi magát,de ezek után elgondolkoztam én is.
                              Tudsz erről szakcikket?(azon kívül,hogy évszázadok óta semmi gond,valami tudományosabbat...?)
                              Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                              Comment


                                Ja,ezt a bénulást erős túlzásnak látom,illetve az illető nyilván nem hordozástól bénult le gondolom...
                                De ugye eü dolgozó véleményén elgondolkozom,hátha az anatómia ismerete miatt lehet valami igaza?
                                (persze nem annyira,hogy ne hordozzak..)
                                Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X