Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű hordozósoktól

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    ocelot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Írok, hátha reményt adok valakinek. Pozitív élménybeszámoló következik:
    Több, mint egy hónapja rakosgatom hátra a babát szövött kendőben. Muszáj elmondanom az elején, hogy mikor először fordultam hordozási tanácsadóhoz, hogy kendőzni szeretnék, viszont nagyon mozgékony a gyerek (állandóan jár a keze-lába, rugdos, felemelkedik a hordozóban), azt mondta, esélytelen, ne ruházzak be rá, maradjak a csatosnál. Erre fellángolt bennem valami, és még aznap vettem egy L;l;putit.
    Először is: sokkal nagyobb mumusnak tűnt, mielőtt kipróbáltam. Már az első pár kötés úgy sikerült, amiről azt hittem, csak hetekkel később leszek képes megcsinálni. Nekünk a csípőről hátraforgatás jött be (úgy kezdem, mint a hurkolt csípőkötést). Voltak rosszabb és jobb napok. A rosszabbokon maradt a csípőmön. Az elején, mikor bizonytalanabb voltam, még megközelíteni sem akartam a türelmem határait, ezért akkor gyakoroltam, mikor mind a ketten jó passzban voltunk. Sokszor csak a csipőretételig / szárak meghúzásáig / hátraforgatásig jutottunk el, ha elfáradtam vagy éreztem a lappangó feszültséget, abbahagytuk és kb egy óra múlva próbálkoztam újra.
    Gyakran okoz problémát a laza felső szegés, de elég hamar megtanultam a kész kötést korrigálni. Sőt, az alvó babát is sikerült már röbbször újra kötni egy nyekkenés nélkül! Nyilvan ez babafüggő is, de egy kis ringatózás, dudorászás sokat segít - a levételnél is!
    Egyre magasabbra tudom kötni és egyre biztosabb a tartása is. Kezdetben az ágyon, tükör előtt, most már padlón, de még tükör előtt. Indulás előtt egy körbefordulós videót is szoktam csinálni, lelassítva megnézem, ellenőrzöm, minden rendben van-e (sokszor ferdének érzem, közben nem is az!).
    Bátorítok mindenkit a kendőzésre! A legszuperebb, legsokoldalúbb (nem csak hordozó)eszköz!
    Szuper vagy! Ez így kezdődik. Aztán csatost már elő sem veszel, mert "macerásabb"
    Ügyes vagy!!
    Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

    Comment


      Na igen, meg a babakocsiba becsatolás is.

      Comment


        Néhány hét, és lesz újra hordoznivaló babám.
        Úgy alakult, hogy hozzám került egy teljesen új, jacquard szövésű, 100% pamut didymos hosszúkendő. Meg voltam róla győződve, hogy már megvannak a bevált darabjaim, úgyhogy nem fogom használni, aztán eszembe jutott, hogy a jól bevált hosszúkendőm iszonyú hosszú (hogy a 2m magas férjem is tudja használni), ez meg rövidebb, lehet, hogy mégis bevetem. Na most az egyetlen nehézség, hogy mint teljesen új kendő,elég kemény, jó lenne kicsit törni használat előtt. Hosszú kendőt én csak az első néhány hónapban használok, úgyhogy aránylag sürgős az ügy. Mindenféle tippnek örülnék, hogyan lehetne kicsit puhábbá, kezesebbé varázsolni gyorsan. Első körben szerintem holnap kimosom, öblítem, utána mit lehetne vele csinálni? A nagyobb gyerekeim már alkalomszerűen sem hordozódnak, így az idősebb gyerkőc hordozása nem opció.
        Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
        Luca, B (2015) & F (2017)

        Comment


          lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Néhány hét, és lesz újra hordoznivaló babám.
          Úgy alakult, hogy hozzám került egy teljesen új, jacquard szövésű, 100% pamut didymos hosszúkendő. Meg voltam róla győződve, hogy már megvannak a bevált darabjaim, úgyhogy nem fogom használni, aztán eszembe jutott, hogy a jól bevált hosszúkendőm iszonyú hosszú (hogy a 2m magas férjem is tudja használni), ez meg rövidebb, lehet, hogy mégis bevetem. Na most az egyetlen nehézség, hogy mint teljesen új kendő,elég kemény, jó lenne kicsit törni használat előtt. Hosszú kendőt én csak az első néhány hónapban használok, úgyhogy aránylag sürgős az ügy. Mindenféle tippnek örülnék, hogyan lehetne kicsit puhábbá, kezesebbé varázsolni gyorsan. Első körben szerintem holnap kimosom, öblítem, utána mit lehetne vele csinálni? A nagyobb gyerekeim már alkalomszerűen sem hordozódnak, így az idősebb gyerkőc hordozása nem opció.
          ha van szaritogep kuldd be egy korre. ezen kivul a leggyorsabb ha berakod a lepedo ala vagy a kanapera es ultok fekszetek rajta azzal szuperul torik. kolcsonadni mar nincs ido szoval otthoni modszerekkel kell a fentieken kivul meg fonogathatod is de az eleg idoigenyes Ja es biztos tudod de az oblites csak vizzel tortenjen ne tegyel hozza oblitot mert csuszni fog.
          es majd kerunk fotot

          Comment


            Yettap eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

            ha van szaritogep kuldd be egy korre. ezen kivul a leggyorsabb ha berakod a lepedo ala vagy a kanapera es ultok fekszetek rajta azzal szuperul torik. kolcsonadni mar nincs ido szoval otthoni modszerekkel kell a fentieken kivul meg fonogathatod is de az eleg idoigenyes Ja es biztos tudod de az oblites csak vizzel tortenjen ne tegyel hozza oblitot mert csuszni fog.
            es majd kerunk fotot
            Bocs, meg sem köszöntem a tippeket. Szóval köszönöm a gyors választ. A kendőtörés végül elmaradt, a baba harántforsulása eléggé elterelte a figyelmemet, igyekszem majd még sort keríteni rá.... Igazából csak el kellene helyezni a kendőt megfelelő helyen.
            Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
            Luca, B (2015) & F (2017)

            Comment


              Yettap eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

              ha van szaritogep kuldd be egy korre. ezen kivul a leggyorsabb ha berakod a lepedo ala vagy a kanapera es ultok fekszetek rajta azzal szuperul torik. kolcsonadni mar nincs ido szoval otthoni modszerekkel kell a fentieken kivul meg fonogathatod is de az eleg idoigenyes Ja es biztos tudod de az oblites csak vizzel tortenjen ne tegyel hozza oblitot mert csuszni fog.
              es majd kerunk fotot
              Bocs, meg sem köszöntem a tippeket. Szóval köszönöm a gyors választ. A kendőtörés végül elmaradt, a baba harántforsulása eléggé elterelte a figyelmemet, igyekszem majd még sort keríteni rá.... Igazából csak el kellene helyezni a kendőt megfelelő helyen.
              Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
              Luca, B (2015) & F (2017)

              Comment

              Mamami portál footer

              Összecsuk

              Friss bejegyzések

              Összecsuk

              Cikk a mamami portálról

              Összecsuk

              szivárvány
              Betöltés...
              X