Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Hurcipróbáink

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Hurcipróbáink

    Ki mit próbált már? Gyűjtsük össze a tapasztalatokat egy helyen!
    Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

    #2
    írok majd, csak most KO-k vagyunk az éjszakától
    Egy férj, egy nagy iskolás, egy kis iskolás, egy ovis, egy baba - és én
    Kelleni fog még egy macska

    Comment


      #3
      Arra gondolsz, hogy írjuk le kinem milyen hordozóval mi volt a tapasztalata? Hogyan vált be vagy éppen hogyan nem?

      Én alapvetően kendőzök szinte az első perctől fogva és ezáltal szerelmese is lettem a kendőknek. Azon kívül próbáltam mei tai-t és csatos félcsatos hordozókat is, de nekem a kendő maradt a favorit.

      A kezdet nálam is mint szerintem sokaknál egy Nandu volt. Terracotta verzió és jó nehezen kezelhető kendőcske, bár azért valamennyire boldogultam vele. Kicsi babával nem volt az igazi. Ráadásul a leghosszabb volt és nekem az nagyon nem bizonyult praktikusnak. Aztán lett egy Nandu karikásom az eredeti Nandu karikákkal gondolom sokaknak mondanom sem kell, hogy a karikacsere elég gyorsan bekövetkezett. Ez egy barack/barna színű darab volt és érdekes módon puha. Sokat használtam amíg a lányomnak kicsi volt a súlya addig nagyon szerettem a karikás kendőt.

      Aztán lett rövid Didymos Juliám és sok más... Nem is ragozom, mert sokat tudnék írni mivel azóta elszabadult a pokol és nagyon sok kendő megfordult nálunk. Ami nekem most az igazi kedvenc az a bambuszos és a gyapjas kendő. Volt egy Natibaby pillém és ott jöttem erre rá. A szín miatt búcsúztam el tőle, de lett helyette egy festett Natibaby Pearl amit nagyon szeretek. Álompuha és olyan mintha rugalmas lenne. A másik egy gyapjas Didymos madaras ami szintén nagy kedvencem. Viszont most van egy Ellevill Tangom ami szintén bambuszos és vékonyabb ez is nagyon szuper kis kendő. És egy festett kenderes Pávával is bővült a család, ami megintcsak nagyon kényelmes. A lányom kilenc és fél kiló így már nagyon nem mindegy miben kötöm magamra, mert általában nem öt percre veszem fel, hanem van hogy órákra. Ezek a kendők ezt bírják, vagyis én bírom bennük a lányomat, minden nehézség nélkül.
      Van egy mei tai-om is talán Elisabet, de ebben nem vagyok biztos és azt is nagyon szeretjük... mostmár, mert az elején Lizi nem szerette.
      Karikást ma már csak kocsiból ki, kocsiba be kendőként használok az pedig egy Storchenwiege Leo Cafe. Szerintem ez is szuper kendő, vékony és könnyen kezelhető.

      Valami ilyesmire gondoltál? Vagy félreértettem?
      Linda mama és Lizi hercegnő ('13.06.09) és Petykó herceg ('15.12.24)

      Comment


        #4
        Igen, pont ilyenre, csak még nem volt időm rendesen kifejteni! Köszi, hogy leírtad, nagyon szuper!
        Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

        Comment


          #5
          bodzaboris eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Igen, pont ilyenre, csak még nem volt időm rendesen kifejteni! Köszi, hogy leírtad, nagyon szuper!
          Akkor jó

          Tudnék még mit írni...
          Linda mama és Lizi hercegnő ('13.06.09) és Petykó herceg ('15.12.24)

          Comment


            #6
            A lányomat eleinte egy Amazonas rugalmas kendőben hordoztam. Nem csúcsminőség, de még a másodikkal is tudtuk használni, nem nyúlt ki. Később lett egy hosszú Girasol kendőm, de mivel újonnan vettem, eleinte nehézkesen ment vele a kötés. Utána jött a Manduca, amit nagyon-nagyon szeretünk, férjem is főleg abban hordozott, amikor a rugalmas már nem volt jó. Később beszereztem egy gyönyörű szivárványos Gira karikást, és főleg azt használtam a Manducával felváltva.

            Kicsi fiam születése előtt vettem egy jó puha Didymos, 3-as méretben, hogy a kenguru kötés könnyebben menjen.
            Próbáltam egy Encsi félcsatost, de a kendőhöz képest most még nagyon merev érzés. Talán majd ha Simon nagyobb lesz. Most csak kendőzünk, kicsi még...

            Emeibabyről van tapasztalatotok?
            Linda, Emma (2010.10.26) és Simon (2013.11.11) anyukája

            Comment


              #7
              Linda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

              Emeibabyről van tapasztalatotok?
              van saját topicja nekem nem jött be, de az a karrierem vége, előbb le akarom írni a többit
              Egy férj, egy nagy iskolás, egy kis iskolás, egy ovis, egy baba - és én
              Kelleni fog még egy macska

              Comment


                #8
                Természetesen én is nanduval kezdtem, de nem tartott sokáig, lecseréltem egy hoppediz limára. Nagyon szerettem, pedig újonnan vásároltam, de hamar puha lett. Imit nem tanultam meg kendővel hátra tenni, így váltottunk mt-ra, majd ssc-re, bambi hordozóim voltak. A legtöbbet Imivel viszont a scootababyt használtam, mert nem szeretett háton lenni. (most már sejtem az okait persze). Na és képmutatás lenne kihagyni, hogy Imi csücsült kenguruban is, az első időkben Zoli abba rakta, hiába kértük az unokatesómmal, hogy ne. De hát rajta van, hogy az ortopédorvosok is ezt ajánlják, biztos nem nekünk van igazunk...Aztán egyszer egy helyi mamami elmondta neki az utcán (valószínűleg Dius) és neki hitt, úgyhogy végre mehetett a kukába a kenguru. Volt babaerszényünk is és babazsákunk, egyik sem vált be.
                Julinál elhatároztam, hogy ha törik, ha szakad, megtanulom kendőben hátratenni, mert addigra jó sokat olvastam a hordozás anatómiájáról és befészkelte magát az agyamba, hogy csak jobb lenne a szövött kendő. Így is lett és be kell valljam, totálisan elkapott a kendőláz, rengeteg kendő fordult meg nálunk. Julival másfél éves koráig hordozási módot tekintve elég unalmas voltam, csak szövött kendő és csak batyu. De nem rigidségből, egyszerűen nem jött be más egyikünknek sem. Másfél éves korában kezdtünk babbinkázni. Domával ezt az irányt folytatjuk, újra szívesen próbálgatok kendőket, megindult a körforgás megint.
                Három kedvenc kendőm van, amik maradósak: girasol snow rainbow, didymos petrol nino és dd türkiz gekkók. Van egy oschám és kötöttem még két oschával, nagyon tetszenek a kötési tulajdonságaik (is).
                Indioval nem boldogulok sajnos, kokadikat nagyon szeretem, jó puhák, ha általánosságban kell nyilatkozni, akkor nekem a girasolok váltak be legjobban, érdekes, nagy súlynál is az a kedvenc, nem vág.
                Nem tudtam rendesen kötni a podegivel sem sajnos, pedig próbálkoztam egy darabig.
                Onbu sem nekem való, pont úgy terhel, hogy már tíz perc után kényelmetlen számomra.
                Rugalmas kendővel még nem kötöttem.
                Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

                Comment


                  #9
                  Eszter most hogy végig olvastam az "előéletedet" hordozás terén rájöttem, hogy kihagytam az első Nandu utáni minőségi hosszú kendőmet !!!
                  Pedig nem volt rossz egyáltalán, sőt. Egy Hoppediz Wien személyében járt nálunk. Vajpuhaként, könnyen kezelhetőként csak éppen túl hosszú volt... az is... És a rugalmas kendőt még én is kipróbálnám, ha lenne következő babám... Valószínűleg egy zsömbi személyében.
                  Azért én azt érzem, hogy bár a kendők jönnek mennek, de nem mind hagy nyomot az emberben. Alapvetően szerintem öt alatti a tuti befutó. Ti ezt hogy látjátok?
                  Linda mama és Lizi hercegnő ('13.06.09) és Petykó herceg ('15.12.24)

                  Comment


                    #10
                    De jó kis topik

                    Linda, én még nem tudom, hány db a befutó végül....de tényleg vannak maradandó élményt nyújtók és futottak még kendők....és nem feltétlen árfüggő

                    No nézzük dióhéjban, én mit próbáltam:
                    - rugalmassal kezdtünk, egy kölcsönzött Mobyval. Nagyon bejött, mert előre meg lehetett kötni, és a semmitsemérő gyorstalpaló után tudtam vele kötni. Pici babával kényelmes volt, kb az első 2 hónapban. A mostani tudásommal már nem választanám, de tudatlan kezdőként szuper volt.
                    - volt egy LL-es használt nandum is az elején, egyszer próbáltam, na annyi elég is volt.
                    - és az első szövött egy Didymos Jakob. Emlékszem micsoda élmény volt, mikor először mertem vele kötni. Meglepődtem, milyen kényelmes . A színét is szerettem.

                    Aztán elszabadult a pokol. Jöttek mentek....csak a főbb, emlékezetesebb állomásokat említem:
                    - Didymos wellen japura. Ezzel tanultam batyuzni, Niobé 4 hónapos volt. Álompuha, a kapok tartalom miatt, szinte megkötötte magát, nekem csak ezzel ment tökéletesen eleinte. Ha lesz picim még, szerzek egyet újra. Én a színét is nagyon bírom.
                    többi kendőről majd lejjebb...
                    - karikások: rengeteget használtuk és használjuk, kocsiból ki-be ez a legjobb. Pici babához is ajánlom most már másoknak. Persze 12 kiló hosszabb távon már nem megy benne nekem sem, de egy üzletet még bejárunk így is . Volt/van belőle sokféle. Alapvetően a vékonyabb anyagúak jöttek be, ezek könnyebben kezelhetőek, de már a vastagabbakkal is boldogulok. Ami marad: egy Gira amitola, és egy Oscha shui long celandine. Ezek tökéletesek, szerelmek. Van egy vastag kenderes kendőből készült is (natibaby ballonos), azzal küzdelmesebb az élet, de megoldható . természetesen marad az is, de csak a minta miatt
                    - Mei-tai: volt többféle, nem szeretem. Nagy előnye viszont, hogy apára és barátokra is rá tudom adni, mindenféle előképzettség nélkül .
                    - csatosok: Liliputim és Lujzus-om volt. A Lujzus marad, mert ballonos kendőből varrta nekünk. Amúgy ez sem az esetem, kendőpárti vagyok, nekem az a legkényelmesebb. Előnye, hogy kinn a szabadban nem kell végighúzni a kendőt a földön, ha fel akarom kapni a kicsilányt. Szinte kizárólag ballonozáshoz használom, de ott nagyon praktikus.
                    - pod: hát ezzel nekem sem sikerült normálisan kötnöm .
                    - fürdős kendő: ebből karikásom van, állati praktikus, olcsó és nagyon jó befektetés (de csak vízben hordozáshoz ).


                    Hmm, kendőkről még pár érdekes állomás:
                    - zara. nekem jól köthetőnek bizonyult, pedig hallottam negatívumokat előtte.
                    - lenesek: vékonyabbak is jól tartanak nagy gyereket is. a vastagabbak pláne . volt pl Natibaby népmesés, Didymos cseresznyevirágos, Oscha , Heartiness (az full len, hát azt törni kell...)
                    - kenderes: Natibaby ballonos. küzdelmes betörni, de utána tart mint a beton.
                    - gyapjas: csak egy Natibaby ballonos van olyan verzióból is, finom puha erős, szeretem.

                    no mennem kell...még lehet h gyűjtök infókat később
                    Utoljára szerkesztette dalmair; 2014.03.24., 22:57.

                    Comment


                      #11
                      Jaj de jó topik!!! Próbálom én is összeszedni, bár miztos hosszú lesz, nem is emlékszem minden kendőnkre szerintem

                      Rugalmassal kezdtük, már jóval a szülés előtt elhatározam, hogy hordozni fogok, egy liiputi rövidebb) rugalmast vettem - marha jó a marketingjük, máig nem értem, hogy gondoltam, hogy könnyebb használni, mint a szövöttet... Mindenesetre abbana helyzetben életmentő volt, egy hetesen került bele Hargita, aki jó nagy baba volt, hiszen közel 60 cm és 4 kiló volt a születési nagysága, így hamar ki is nőttük. Ezt követően a mamais gypsymama kölcsönkendő járt nálunk, illetve egy gyapi didymos.
                      A gypsymama nem volt rossz, gyanítom, nagyobb gyakoralttal még kényelmesebb, én azon tanultam batyuzni.

                      A didy gyapink álomkendő volt, az első fél évbn az az egy kendőm volt, imádtam, később nagy, 2 évessel is gyakran elővettem. Ekkoriban járt nálunk egy Ellevill Jade is, ami akkor betöretlenként nehezen állt kézre, később viszont megint akadt egy, amivel csak pozitív tapasztalataim vannak.

                      Próbáltunk manducát is, elsősorban a kedves férjem, fél évesen kb 3 hétig volt nálunk, de H merev combizmai és mászási nehézségei miatt szerencsére tovább is állt, nem is bánom...

                      Próbáltunk magyarindát, kb ugyanekkor, de az nagyon nagy volt még, amikor 1,5 évesen került bele megint H, addigra érett nála be, nekem sajnos nem passzolt, a kis vállaimon folyton igazgatni kellett, hogy kényelmes legyen.

                      Hunbaba meitaiunk is volt, korán tettem bele, alig 3 hónaposan, de hatalmas volt és sajnos egy merevebb szériát fogtam ki (utána próbáltam lágyabb esésű szövetből készültet nagyobbként, akkor már megnyerőbb volt). Babbinkát is próbáltunk egy éves kora körül, de az még akkor is nagy volt. Aztán lett egy popópántos encsink. Na csatosban az lett a szerelem, egészen két éves koráig használtuk, addigra nőtte át a terpeszét teljesen.

                      Ezen kívül csak kendőink voltak. Ellevillből zara ash, forest, homokvihar - aminek nem jut a neve eszembe, tribrown és leaf. Ez utóbbi volt legtovább nálunk, a forestet kezelhetetlennek tartottam, a tri és a sandstorm az első pillanattól bababarát volt. Volt paisleynk is, bambuszos. Azt viszont 9 kilós gyerekkel nem tudtam kényelmesen hordani, nagyon vékony volt! Illetve most Nimróddal egy selymes He, amit apró baba korában imádtam, főleg nyáron, kellemesen hűs volt. Abban volt eőször 3 naposan a szövött kendőim közül (azon kívül karikásban) és már cska emiatt is szép emlék És most vándoroltatom a gyapjas Mie woolt, ami szintén elsőre szerelem, puha, vékony, de meleg, csillogó anyagú, de pontosan tart, szóval alapvetően én szeretem az ellevilleket

                      Van lenes didymosunk (Stendhal) - ez a stabil mindennapi kendőm immár közel 3 éve, egyszerűen nem okoz csalódást se ébren lévő, se alvó, se 5 kilós, se 13 kilós gyereknél, tart, mint ahajlakk a reklámban. Most jön ugyanebből a gyapjas verzió karikásként, nagyon kíváncsi leszek, milyen! Majd arról is írok

                      Volt hoppediz karikásom, nekem kicsit merevnek tűnt, igaz, hamar tovább is adtam, mivel akkoriban nem nagyon mertem féloldalra terhelni a gerincem miatt.

                      Little lamb pamutos első széria is vendégeskedett nálunk, nagyon nehezen törhető kendőnek ismertem meg, viszont jól tartott és nem csúszott

                      A Natibabyk közül próbáltunk csíkos pamutost (savanna) én nagyon szerettem, teljesen felülműlta a natis várakozásaimat, mert minden előzetes híreszteléssel ellentétben nagyon kezes és pontosan köthető kendőnek ismertem meg.
                      Volt gyapjas fecskénk, gyapjas ágacskánk, lenes népmesés és szarvasos. A gyapjasok mind könnyen kezelhetőek és elsőre is nagyon puhák, ölelősek, viszont kicsit csúszósak. A leneseim közül a szarvasos kezelhetetlen volt, vastag, merev és a kis markomban el se fért szinte. Népmesésből most karikásom van - 9 hónapja ez a napi felkapós Nimróddal. 2 hetesen tettem bele először (Hargitával 3 alkalommal kötöttem előtte, h picit puhuljon) és lényegében vele törtem be. Önmagához képest jelenleg nagy a változás, viszont nemég tapiztam alig használt Assurit, ami így elsőre - bár anyagösszetételben ugyanaz - egy álom hozzá képest, nem is értem, hogy van ekkora különbség... A karikások levarrását én kifejezetten szeretem, ezért is ez a kedvenc, bár egy réteget annó felbontottam, hogy a karika jobban csússzon...

                      Volt gézkendőnk is (jajj, a neve nem jut eszembe, angol márka) szerettem, nem volt annyira meleg, viszont vágott. Nyárra én a gyapjasokat kedvelem

                      Nimróddal kipróbáltuk a Storchenwiege carrierjét, ami apás hurciak indult itthon, de nagyon hamar átnőtte, kb 8 hónaposan már nem igazán illett rá. Pici babaként, elöl nagyon hasznosnak bizonyult olyan esetekben, amikor a karikás által korlátozott egyik kézre szükség volt.


                      Van egy Lujzus-féle podaegink, amit imádunk minhárman, a 3 éves, 104 cm, 14 kg kisasszony, az éppen kézkitevős korba lépett 12 kilós óriásbébi és én is. Miután kezdek a trükkökre ráérezni, egyre többet használjuk, főleg itthon a kerti munkákhoz

                      Jajj, milye kendőim voltak még?

                      Ja igen, volt egy csíkos nandum, amit kvázi használhatatlannk ítéltem és egy natúr bézs, amit viszont nagyon szerettem, csak a csapást hiányoltam róla.

                      Aztán egy 100% lenes Heartinessem, ami magában megállt a dobozból kivéve és végül egsz barátságos formáját mutatta. Na az igazi toodler-carrier

                      Volt babaerszényem is még HArgival, peanut shells márkájú, de az S-es is nagy volt ránk egy éves korában, most 3 évesen nőtt bele, de szükség már nincs rá, a karikás kielégítően hidalja át a funkcióját.

                      Ja és a Storchenwiege leók, az álomkendőim

                      Karikásban és szövöttben is nagyon szeretem minden körülmények között, bár gyaíntom, ez a szövéséből fakad

                      Ó és volt kétoldalas és csíkos girasolom is, utóbbi a mamamis, előbbi a Zitrone. A zitrone igazi picibabás, ölelős, atompontos, a mamais annyira nem kezes, de a színvilága feledtette a hibáit

                      és gomdolkodom, van-e még vmi...

                      Próbáltam pár alkalommal zsömbit, de majd megfulladtam benne gyerekkel és tanácsadó babával is. Ha van kendő, amit önszántamból csak vészhelyzetben ajánlanék, akkor ez az. (bocs attól, aki szereti, szerintem hatalmas átverés)

                      Ó és vészhelyzetben hordoztam sállal is de azt sem ajánlom senkinek

                      Jó kis végzó lehetne, ha kapásbóé estembe nem jutna egy msik kedvec, a Didy pfau - az álompávák, amit madárban utálok, de ilyen jó kötési tulajdonságokkal rendelkező zsákárd kendőt keveset ismerek. Főleg a lenes verziót szerettem, bár nemrég volt pamutosom is. Lenest azóta is vadászok Nagy gyerekhez szerintem ideális.

                      Na és a legújabb, a vatanai (tintagelünk van), amiről egy időben azt hittem, h kisbabás kendő, de nem! nagyon kényelmes órákon keresztül 12 kilóval terhelve is! És egy centit se mozdul
                      Utoljára szerkesztette Petrazselyem; 2014.03.27., 23:29.
                      Petra vagyok Hargita(2011.01.30) és Nimród(2013.06.10.) anyukája
                      ClauWi hordozási tanácsadó tej- és tojásmentes
                      Vándor gyapi Zara Eladó batyu, karikás

                      Comment


                        #12
                        Hű Petra ez nem semmi! Le a kalappal...
                        Ez a hordozás micsoda szerelem tud nálunk lenni...
                        Linda mama és Lizi hercegnő ('13.06.09) és Petykó herceg ('15.12.24)

                        Comment


                          #13
                          Dalma szintén és
                          A cseresznyevirág milyen volt? Nekem annyira tetszik...
                          Linda mama és Lizi hercegnő ('13.06.09) és Petykó herceg ('15.12.24)

                          Comment


                            #14
                            Petra, de jól összeszedted... (én még kihagytam jópár dolgot, de nincs most időm..)

                            Linda: a cseresznyevirágos álom. Lenes, de puha, nem vastag, könnyen köthető, jól tart,kényelmes és nagyon finom elegáns szép minta. És a kiscsajom is imádja.
                            egy baja van csak, hogy nem a kevés maradós kendőim egyike, úgyhogy sajna el fog költözni majd. (érdekel majd? )

                            Comment


                              #15
                              Linda gyanús egyébként, hogy én ennyivel azért a mamamis élboly közelében nem vagyok. Na meg hozzátenném azt is, h max egyszerre itthon tartózkodó hurcijaink száma 10 volt, jelenleg 2 hosszú, 2 rövid, 2 karikás és egy pod van, sajnos (?) komoly leépítések történtek itthon. Igyekszem a tárgyfüggőségem minimalizálni.

                              De mint írtam, lényegében 1 karikást és egy kendőt használunk meg néha a podot a többi csak passzió és annak ellenére, h jó próbálgatni, jó, ha megmarad az ember a realitások talaján (1 hát, 1 gyerek... vagy kettő...)
                              Petra vagyok Hargita(2011.01.30) és Nimród(2013.06.10.) anyukája
                              ClauWi hordozási tanácsadó tej- és tojásmentes
                              Vándor gyapi Zara Eladó batyu, karikás

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X