Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Hurcipróbáink

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #16
    Érdekes, mert nekem meg 100% lenes ex heartinessem álompuha, most kezdő anyuka használja újszülötthöz.
    Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

    Comment


      #17
      Fiery spiralom volt. Lehet, h mintától is függ, mennyie puhul?
      Petra vagyok Hargita(2011.01.30) és Nimród(2013.06.10.) anyukája
      ClauWi hordozási tanácsadó tej- és tojásmentes
      Vándor gyapi Zara Eladó batyu, karikás

      Comment


        #18
        Nekem electric bluem. De natiknál is pl a szitakötős az egyik legjobban köthető kendőm, próbáltam más ugyanolyan összetételű natibaby kendőt, az meg nem jött be.
        Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

        Comment


          #19
          Dalma, neked karikásban mik a legjobbak?
          Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

          Comment


            #20
            jótopic
            Így kezdtünk:
            Liliputi rugalmas, bohém mama erszény - rugalmast szerettük, apára is rátekertem néhanapján, erszény hamar elköltözött
            Lana havasi gyopár - első igazi kendőm volt, beleszerettem, álmodtam vele, megvettem - megküzdöttünk utána didymossal batyut kötni gyerekjátéknak tűnt.
            DD Jakob - első igazán jó batyukötésem kendője, kiválóan köthető, de nem lett szerelem a színe
            Magyarinda - szerettük, apahurci azóta is, én csak kabátra használtam télen főleg

            Jöttek a natik, hála Mesének:
            - nansei lenes - szép volt jó volt, leneshez képes szuper, csak színben valahogy nem egyeztünk
            - Zöld lenes szarvas - betörtem! igazi totyogóhurci, azóta is bánom hogy elköltözött
            - Keki lenes cicák - isteni nyári kendő volt, és nagyfiam kedvence sokáig, az "attala-játék" (bújócskázunk a kendő alatt) legfőbb eszköze
            - Kalahári pamutos - strapakendő, remekül köthető - ez is hiányzik
            - rivea bambuszos karikás - elegáns, imádtam pici babához - ez jött velem a kórházba amikor az ikrek születtek
            - nati orchidea - bambuszos, vastag volt, álomszép minta, de nem lett szerelem, gyorsan költözött

            - Babbinka - nem jött be, de lehet csak rossz passzban ért hozzánk, ment is tovább gyorsan
            - DD ellipsen choko - verhetetlen kötési tulajdonságokkal rendelkezik batyuban
            Vatanai zöld arany labi - ahányszor kötök vele annyiszor megállapítom hogy remek kendő, kedvenc csípőkötésemet csak ezzel
            - Girasol mysol - praktikus, későn vettem, így hamar kinőtték a srácok
            - emeibaby csatos - nekünk bejött, az én alkatomra nagyon kényelmes
            - Oscha lenes rózsák - szerintem ez lesz a nyári sláger idén még barátkozunk
            - storch leocafe karikás - gyémántsávoly - nem barátkoztunk meg
            - villanásnyi időre little frog és gira amitola - azt hiszem a sziváványos színes kendők nem nekem valók
            - oscha eire etlan - 50% kenderes - csodaszép, aranyló imádom! kenderes létére hamar betört, közepesen vastag szuper strapakendő lett

            Klubunk meg kedves mamamik jóvoltából próbáltam még jó pár hurcit, kendőt.

            Jelenleg három kendő két csatos az állomány, de kendőből még lenne ötletem

            Mit szeretnék még:
            selymeset, kendereset, sok oschát és egy Solnce Angel Wingst
            Utoljára szerkesztette szanszan; 2014.05.12., 08:41.
            Angéla és Gergő (10.12.03.) a macskavadász, Bálint & Roland (12. 11. 28.) a csipet-csapat
            Ligeti Baba Klub - XVI. kerület

            Comment


              #21
              Kenderesre én is pállyázom, denem nagyon találok infót, h milyen is... na majd itt
              Petra vagyok Hargita(2011.01.30) és Nimród(2013.06.10.) anyukája
              ClauWi hordozási tanácsadó tej- és tojásmentes
              Vándor gyapi Zara Eladó batyu, karikás

              Comment


                #22
                Egy belin mt-al kezdtünk!

                Aztán lettek még csatosok, volt babinka és magyarinda és hajtka és manduca!
                Mindet szerettem, de Nórival én egy évesen kezdtem hordozni. És volt Encsi is!
                Vettem egy amazonas karikást Fhesztertől és ott kezdődött a vesztem...... Kölcsön kértem Kkrisztitől a Girasol Rainbow-ját és végem is volt. Azóta cska kendőzünk.

                Meg sem tudom mondani mennyi kendőm volt.

                Volt idő, mikor kizárólag Natim volt az előszoba falon. Volt, hogy csak didy. És voltak nagyon mellé vásárlásaim is.

                Viluval kezdtem igazán kendőzni, vele egy liliputi rugalmassal indultunk. Volt egy hoppe timbuktum is, vadi új, nehezen törtem be.
                A legkedvesebb emlékem a Leo Cafe, itt jöttem rá, hogy én imádom a vékonyabb kendőket és a gyémántsávoly szövést. A legkedvesebb kendőm egy Enikő által festett didy indió, sajnos már másnál szép, nagy hiba volt eladnom.

                Sosem tudtam megbarátkozni a lenesekkel.... Nekem a cseresznyés is vad volt, kemény, pedig más áradozott róla, hogy milyen puha. Tudom, hogy önmagához képest puha, de a pamuthoz számomra akkor is merev. Mondjuk Dalma egy diva milanoja van nálam kölcsönbe, hmmmm, na, az nem kemény.

                Volt egy oschám. Biztosan szuper kendők és én biztosan türelmetlen vagyok/voltam, de kemény volt és vaskos. Nem bírtam betörni.

                Volt zsömbim is Alízzal. Én szerettem, de alig melegedett az idő, azonnal mennie kellett, iszonyú meleg.

                Volt Nandum is. Egy régi szériás farmer. Puha volt és imádtam! Az újabbak szerintem bűn rosszak.

                A Natikat is sokat nyűttem, most véletlenül egy sincs, nem is értem magam. A bambuszosak egyszerűen olyan puhák, mint a pihe! És fényesek és én nagyon szeretem a fényes kendőket. A selymesek vastagok, de atombiztosak! Pitypangosom volt, szerettem! És itt is volt még más is biztosan.

                Próbáltam Little frogot, de kemény és vaskos volt, most csatos lett belőle.

                És a nagy betűs KENDŐ, a vatanai! Volt Lavaredom és van caranerom. Vékony, szuper kendők!

                Volt itt átutazóban két Zara is, nagyon, de nagyon jó kendők!

                Van Lujzusom, a kezdő szériás, fekete-fehér lenes és nagyon szeretem (és ellentmondok magamnak....). Puha és mivel lenes, irtó jól tart.

                A mostani nagy szerelmem a didy liliom! Az most az örök darab.

                4 kendőm van most és egy karikás. Didy liliom, lujzus, mamamis girasol, vatanai caranero és egy nati kezdő szériás bambuszos karikás.

                Amit nem próbáltam soha: Kokadi. Szeretnék....
                N.V.A. és Mi, akik egyfelé toljuk a szekeret!
                Monori klub

                Comment


                  #23
                  Jajjjj!


                  A Lanák!
                  Azok is voltak és biztosan lesznek is, egy Nachtra fáj a fogam még!
                  Közepesen vastag és atombiztos kendők! Könnyen törnek! Jóóóó volt!

                  Keveset beszélünk róluk, pedig remek kendők!
                  N.V.A. és Mi, akik egyfelé toljuk a szekeret!
                  Monori klub

                  Comment


                    #24
                    Na akkor én is leírom a hordozós evoluciónkat.


                    R-rel még nandunk volt, ajiba kaptuk a barátnőmtől, mert tudta, hogy kendőzni akarok. Én választottam, akkori tudásom szerint ez volt legjobb a Mo-on elérhető kendők közül. Természetesen belefutottunk a nandus tf-ba, a rossz méretválasztásba (az alapján, amit tanácsoltak), abba, hogy nem tudtam hátra tenni (már az elölkötés is gázos volt).
                    A hibát magamban keresve K-nál ismét nandus tf-on kötöttünk ki, ugyanazok a problémák jöttek elő, ráadásul összement egy fél m-t az egyébként sem hosszú kendőnk...
                    Aztán jött a megváltás egy gremese mt személyében. Hátra tudtam tenni, kényelmes volt.
                    A mamami a mosható pelusos evolució keretén belül került képbe, így a hordozóknak is utána olvasgattam és vásároltam, próbálgattam.
                    Az első minőségi kendőm (azóta is bánom,hogy eladtam, mert gyönyörű és puha volt) egy festett pisztácia indio volt (azóta se tudtam visszavásárolni, aki megvette nem adja) és nem sokkal később egy natibaby selymes ocean volt. Ezekkel próbálkoztam háton kötni, de türelmetlen voltam, rövid ideig maradtak.
                    Egyre több mt-t próbáltam, ami nagyon kényelmes volt még nagy gyerekkel is az a kozy volt. Imádtam, volt, hogy három is volt egyszerre itthon.
                    De a kendőzés nem hagyott nyugodni, segített Zsuzs és Celesztina Viki, így meg tanultam háton kötni. Ekkor jött egy hoppe lima, egy lana kék csillag, egy didy kék leveles, végül egy hoppe timbuktu. Közben a nandum megencsisedett és letaszította a trónról a kozyt. Azóta is a kendős mt-k sokkal kényelmesebbek a hagyományosnál. Akkor még nem tudtam, csak sejtettem ennek az okát (alkatilag nem vagyok kompatibilis a mt-kel, csatosokkal, ezért nem volt kényelmes nekem pl. az emei sem).
                    B-nél pedig beindult a lavina. A terv az volt, hogy 2 hosszú (dd iris, manó gira), 2 rövid (mamamis gira, manó gira), 2 karikás (dd jan és macchia gekkos), hogy legyen mindenből váltás.
                    Az elején ígyis volt, csak ami nem jött be, ment, aztán jött más, aztán rájöttem, hogy ezt is, azt is ki szeretném próbálni, mert így kompenzálom a korábbi R-es kudarcomat. Ezért is került a Kicsi 2 hónaposan hátra. Mert képes vagyok rá.

                    Azóta rengeteg kendő járt nálam.
                    Ami örök szerelem: lana olíva ( B 2 hónapos volt, amikor vettem, azóta is meg van, vajpuha, kezes, imádom), lana jade, manó gira (megencsisedett), gyapis nati fern és flowerelli, kasmíros nati passiflora, selymes passiflora karikás, lana kék csigás karikás, pamutos padlizsán dd lilien és natur leveles, oschák....
                    De jó volt a bambuszos low cotton nati elves is, a dd geckos (több színben is járt nálam), a kenderes nati flowerelli, a lenes nati tulip. Szerettem még a zarat és vatanait is, de nem volt rossz a jade sem. A csíkosok közül, ami nekem a legtutibb és abszolút befutó volt nagy gyerekkel is az a dolcino, sokkal jobb volt, mint a többi csíkos.
                    A pamutos kerestsávolyok közül a lana és a dolcino volt a csúcs, a kevert szálasok közül pedig a gyapi és a kasmír.

                    Ami nem vált be az a zsömbi.

                    Ami nem lett szerelem: pod, onbu, csatos, hagyományos mt-k (minden, ami bélelt pántos), bélelt pántos kendős mt.
                    Utoljára szerkesztette ; 2014.03.30., 18:55.

                    Comment


                      #25
                      jajj de jó, mennyi cimbora, meg tapasztalt mamami írt már, nagyon izgi topik (éjjel nekiülök végignézni)

                      erre gyorsan írok:
                      bodzaboris eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Dalma, neked karikásban mik a legjobbak?
                      nekem ami maradós:
                      - Gira amitola. puha, vékonyabb, ezért könnyen kezelhető, de jól tart és szééééép, szinte mindenhez megy
                      - Oscha shui long celandine. No nekem Ő a szerelem. Len+selyem+pamut. Megláttam és kellett. Drapp-óarany, csodás, elegáns. Puha, vékony, könnyen kezelhető. Tart, nem csúszik.

                      Ők ketten nekem az abszolút csúcs.
                      Ami nekem tapasztalat, hogy a vékonyabbak egyszerűbben kezelhetők a karikában. Kezdőket is könnyebben megtanítok olyanokkal karikásozni.
                      De a vastagabbaktól sem kell megijedni, ha tetszik, csak jobban kell figyelni.

                      Aztán ami van még jelenleg:
                      - Natibaby kenderes ballonos. ez muszáj ugyebár a ballonok miatt....nagyon vastag, kemény, de betörik, és akkor már kezelhető, karikásként nekem emészthetőbb mint batyukendőként.Amúgy atomjól tart.

                      - Oscha JKC fern - ő is picit vastagabb, ezért a karikában jobban kell figyelni, hogy ne torlódjon az anyag, de nagyon nagyon szép, jól tart és azért nem nehéz kezelni....ez is igényel némi betörést, de nem sokat.

                      - egy zöld-barna festett colimacon. Picit vastagabb, már törik be, nagyon szeretem a színét és elég jól is kezelhető. Ár-érték arányban nagyon szuper!

                      Volt még sokminden más.
                      Ami még nagyon nagy favorit volt, egy betört Didy Rosalinde. Csúcsszuper, könnyen kezelhető, tart (vékonyabb és lenes) és nagyon finomak a színei is. (ebből jön a Te festetted nemsoká, Eszter, kíváncsi vagyok)

                      Volt egy heartiness green tea, az nekem nagyon betöretlen volt, nincs türelmem betörni kendőket . A színe álom amúgy, és vékony, el tudom képzelni, hogy betörve kiváló. Úgy tudom, akihez ment, szereti.

                      Comment


                        #26
                        Petrazselyem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Kenderesre én is pállyázom, denem nagyon találok infót, h milyen is... na majd itt
                        szerintem kendője válogatja....

                        valószínűleg majdnem mindet törni kell, és kell hozzá ezért türelem (ami nekem nincs), de ha betörik, akkor atombiztos, szuper.
                        az Oscha-s topikban találsz kenderes Oscha-ról tapasztalatokat, láttad már?

                        Comment


                          #27
                          Olyan érdekes, hogy kinek mi jön be, teljesen ellentétes tapasztalatok vannak.

                          Mona, adok neked próbára kokadit, ha szeretnéd. Bent van a férjemnél a munkahelyén, be tud érte valaki menni? Nyugatitól 10 perc.

                          Dalma, sosem voltam karikásos, de most Doma nagyon preferálja. Van egy gira ER karikásom, csodásan betört és könnyen köthető, gyakorlatilag megköti magát és egy mamamis gira karikás, ez az autóban van jövés-menéshez. Most lesz egy oscha sn karikásom, hogy legyen egy erősebb, kíváncsi vagyok. Köszi a részletes választ! Rozi karikás meg
                          Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

                          Comment


                            #28
                            dalmair eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            szerintem kendője válogatja....

                            valószínűleg majdnem mindet törni kell, és kell hozzá ezért türelem (ami nekem nincs), de ha betörik, akkor atombiztos, szuper.
                            az Oscha-s topikban találsz kendeores Oscha-ról tapasztalatokat, láttad már?
                            Oda meg soha nem mertem benezni natira palyazom egywbkeny
                            Petra vagyok Hargita(2011.01.30) és Nimród(2013.06.10.) anyukája
                            ClauWi hordozási tanácsadó tej- és tojásmentes
                            Vándor gyapi Zara Eladó batyu, karikás

                            Comment


                              #29
                              Hosszúpuska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              És a nagy betűs KENDŐ, a vatanai! Volt Lavaredom és van caranerom. Vékony, szuper kendők!
                              Egyetértek, nagyon eltalált kendő. Fincsi ölelős, és nagy gyerekkel is jól tart.
                              Angéla és Gergő (10.12.03.) a macskavadász, Bálint & Roland (12. 11. 28.) a csipet-csapat
                              Ligeti Baba Klub - XVI. kerület

                              Comment


                                #30
                                dalmair eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Petra, de jól összeszedted... (én még kihagytam jópár dolgot, de nincs most időm..)

                                Linda: a cseresznyevirágos álom. Lenes, de puha, nem vastag, könnyen köthető, jól tart,kényelmes és nagyon finom elegáns szép minta. És a kiscsajom is imádja.
                                egy baja van csak, hogy nem a kevés maradós kendőim egyike, úgyhogy sajna el fog költözni majd. (érdekel majd? )
                                Hát persze hogy érdekel
                                De ahhoz szigorúan meg kell válnom pár db-tól amik parkolópályán vannak...
                                Linda mama és Lizi hercegnő ('13.06.09) és Petykó herceg ('15.12.24)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X